Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
25. jún 2010

@lenka20 ja viem, že je to ťažké. Stále sa človek niečoho bojí, ja som si vôbec nič zlé nepripúšťala, ale aj tak tam boli obavy pred každou poradňou, každým testom. Keby človek dopredu vedel, že to všetko dobre dopadne, ale to sa nedá 😒

lenka20
25. jún 2010

nooo, mimka zase si nemysli, ze chodim po dome s depkou, praveze som vysmiata ako leco 😀 😀 ved je to super, som velmi rada... manzel je troska skeptickejsi, on to velmi velmi zle znasal tie posledne neuspechy, hlavne ten posledny potrat... nejak to uz len dokopeme az do tej porodnice 😉

mimka29
25. jún 2010

@lenka20 tak je dobre 🙂 😉

mimka29
28. jún 2010

Ahojte 🙂

@lenka20 ako si dopadla dnes? Ja verím, že najlepšie 🙂

lenka20
28. jún 2010

mimka nebola som este na tej krvicke, az zajtra pojdem, totizto doky z brna mi napisal, ze mam ist len na sono o tyzden, ale nakoniec ma baby ukecali, tak zajtra sa idem dat odpichnut 😉 tak poreferujem, a co beruska??? ake je HCG? 😉

mimka29
28. jún 2010

@lenka20 tak teda zajtra daj vedieť 😉

Ja mám v stredu poradňu a budú mi merať cukor, tak teraz obmedzujem sladké, snáď to pomôže, lebo teraz je nejaká rozšírená tehotenská cukrovka. Inak dnes ráno som sa vážila a už som pribrala 10 kg a to sa dosť kontrolujem čo zjem, ja by som bola ako slonica, keby som zjedla všetko čo mi príde pod ruku s poznámkou, veď teraz môžem, veď jem za dvoch 😅 😀

beruska64
28. jún 2010

Ahojte Bambulky. Ja som bola ma krvicke dnes a vysledky budu, az zajtra. Tak ma este napinaju 😀 Ale vcera bola ciarka uz skoro rovnaka ako ta druha, tak je to snad vsetko OK. Doki mi bude zajtra robit aj ultrazvuk, ale tam este asi nic neuvidi. 😲 papa pekny vecer

lenka20
29. jún 2010

ahojte babulky, tak moje HCG je 1414 😵 😵 😵

beruska64
29. jún 2010

Ahojte, ja mam HCG 914 🙂 😀

lenka20
29. jún 2010

berus, supeeeer 😵 😵 😵 😵 gratulujem 😉

mimka29
29. jún 2010

lenka a beruska super, gratulujem. Konečne sa to tu rozbehlo 😵 Kedy idete na ultrazvuk?

mimka29
29. jún 2010

Strašne sa teším 😵 😵 😵 😵 😵

lenka20
29. jún 2010

mimka ja vo stvrtok, doky ma ukecal... a potom buduci tyzden asi, uvidime ako sa dohodneme..

mimka29
29. jún 2010

@lenka20 to ešte asi srdiečko neuvidíte, ale bublinku už áno. Nezabudni si vypýtať fotku, keď už bude niečo vidieť.
Ja mám zajtra poradňu, tak sa ešte musím ísť odchlpiť 😅 😀 To je pre mňa už hrozne ťažké, lebo cez brucho si už nič nevidím 😀 Som zvedavá kam ešte porastie.

mimka29
29. jún 2010

Zabudla som popriať dobrú nocku 😉

lenka20
30. jún 2010

mimka, no, za 8-10 tyzdnov este porastie poriadne 😀 😀 😀

wera
30. jún 2010

ahojte babulky 🙂 rada by som sa Vás opýtala, či mi viete napísať niečo bližšie k darovaniu vajíčok na IVF... ja mám za sebou neúspešné IVFko, teda z folíkov sa pri OPU nepodarilo vytiahnuť žiadne vajkulko a tak sme sa doma s drahým rozprávali že ak by nastal tento problém aj pri druhom IVF tak by sme chceli skúsiť cyklus s darovaným... viete mi prosím povedať čo všetko je k tomu treba a ako dlho sa čaká... moc som k tejto téme na internete nenašla... ďakujem krásne a prajem pekný deň 🙂

mimka29
30. jún 2010

Ahojte baby, tak poradňa u mňa dopadla dobre. Malá Nelka je otočená už dole hlavičkou, som pekne zatvorená a krčok maternice sa neskracuje, takže všetko v poriadku. Len som si upravila TP a už to nechám tak, lebo sa v tom už sama nevyznám. Lekárka na poradni mi tvrdí, že to môže byť od 9.9. do 29.9, ale oficiány TP mám 29.9. a podľa toho mi už aj dnes vypísala papiere na MD, tak si to nechám tak. Glukóza sa dala vypiť, ale je to fakt hrozne sladké 😝 išli po tom na mňa pekné poty a to som tam musela dve hodiny sedieť v čakárni.

wera a čo by si chcela vedieť ohľadom darovaných vajíčok?

lenca78
30. jún 2010

@mimka29 tak to jsou vyborne zpravy

@lenka20
@beruska64 vam obema gratuluju k pozitivnimu testu 🙂

wera
30. jún 2010

@mimka29 gratulujem k dobrým správičkám 🙂
ja by som v podstate chcela vedieť všetko čo mi viete k tejto téme povedať... v akom centre v SR robia tieto cykly s darovanými vajíčkami, aká dlhá je čakacia doba, aká odplata sa dáva darkyni, v prípade že by som mala ešte jeden hradený cyklus poisťovňou či sa to dá využiť aj na cyklus s darovaním... prípadne ako to vyzerá v centrách v Česku...
ďakujem ešte raz za radu 🙂

mimka29
30. jún 2010

@wera ja som bola v Brne v Repromede minulý rok v septembri, ale neúspešne. No a chvíľku na to sa nám to podarilo prirodzene. Na Slovensku je čakacia doba dosť dlhá niekedy až dva roky, tak preto sme ičli do Čiech, tak nám našli darkyňu za 3 mesiace, ale hradíš si tam všetko z vlastného vrecka, každé jedno vyšetrenie, každý liek, takže to vyjde dosť veľa, podľa toho aké cnetrum si vybrieš, ale rádovo je to asi od 100.000,- Kč až po 160.000,- Kč (toľkoto vyšlo nás 😒 )
Na Slovensku je veľmi dobrý Helios v Martine, ale tam sa fakt dlho čaká (až niekoľko rokov) ale keď ty do centra privedieš darkyňu, tak sa posúvaš na 1. miesto v poradovníku a si hneď na rade, keď príde ďalšia darkyňa. Ak si vyberieš centrum na Slovensku, tak si môžeš niečo uplatniť z poisťovne, ak ti ešte ostane hradený pokus, takže ak bude aj ten druhý u vás tak neúspešný ako prvý, tak by som si ten tretí už nechala na darované vaja na vašom nieste, lebo potom to vyjde o dosť lacnejšie. Darovátka robia aj v BA tuším v ICSARE, ale nepočule som na nich veľa chvály a jedna kočka čo to tam absolvovala, tak to dopadlo negatívne ☹

wera
30. jún 2010

@mimka29 ďakujem veľmi pekne za info 🙂 ... to je úplne úžasné že Vám to po všetkých tých pokusoch vyšlo nakoniec prirodzene... to je fakt zázrak 😀
vidím že v Brne to výjde dosť peniažkov.... tak mi určite ten tretí pokus ak by ten druhý bol neúspešný by sme išli do darovaného cyklu... ja chodím v Ba do Iscare tak keď tam pôjdem teraz na konzultáciu tak sa ich hneď aj popýtam všetko ohľadom príjmu darovaných vajok 🙂 ....teda ja už normálne rozmýšlam nad tým koho by som poprosila aby išiel darovať vajkulká len aby som sa posunula v rade.... už mám niekedy pocit že som trochu psycho 😉
prajem Ti ešte krásne tehuľkovanie a je super povzbudením keď vidím, že sa Vám to babulky podarilo 🙂

mimka29
30. jún 2010

@wera teraz ma napadlo, že to ešte tento rok začal robiť aj Gyn five, ale o nich tiež nič neviem bližšie 😒 Tu čo chodia baby, tak väčšinou chodia do Čiech, takže ti asi tiež veľmi neporadia čo sa týka Slovenska.

wera
30. jún 2010

@mimka29 super mimka ďakujem za info, skúsim sa potom ak bude treba informovať aj v gyn-five a uvidíme kde bude kratší poradovník 🙂

lenka20
30. jún 2010

mimka gratulujem k dobrym vysledkom, tvoje tehu je tusim uplne ukazkove, to je super 😉 😵 😵 😵
werka myslim, ze gro ti uz mimka napisala, ja by som to ale nevidela az tak blede, v jednom cykle mozes mat prazdne foliky a v dalsom mozu byt krasne vajka, teraz presne sa to stalo v nasej Reprofit temicke jednej kocke, prvy soft bez vajok a druhy dost vajok aj embrijka krasne aj na mrazenie zostalo, takze IVF2 moze byt uspech a mozno darcovske nebudes vobec musiet riesit.. 😉 po 1 ivf sa naozaj nemozu robit ziadne zavery... co sa tyka heliosu tak od 1.6 isli ceny za darcovske hore aj tam, uz to stoji 3300eur... ostatne slovenske cary neviem... my sme boli v reprofite, cakacky tam nie su velmi dlhe...

wera
30. jún 2010

@lenka20 ďakujem za info 🙂 ....teda vidím že je to dosť nákladná záležitosť...ale tak čo by sme pre bábo neurobili... Joj no aj ja strašne moc dúfam, že budem mať šťastie a pri druhom IVFku už budú vajkulky...mne k tomu doki moc nepovedala, iba toľko že sa to niekedy stáva, ale nič viac...

ešte raz ďakujem babulky za rady, už som aspoň trošku viac v obraze 🙂

kukulka21
30. jún 2010

Ahojte baby aj ja sa pridám ja som tiež chodila do ISCARU mam za sebou IVF a vyšlo to na prvý krát.Bolo to naročné na čas ale čo by človek neurobil pre diaťatko... 🙂 Držím palce nech sa vam to podarí

mimka29
30. jún 2010

@lenka20 hej to mi dnes povedala aj gynda, že po toľkom trápení mám úplne ukážkové tehotenstvo 🙂

@wera dúfam, že to nevyznelo odomňa tak, že som ťa odsúdila už na darovátka. Ja som zrovna z tých, čo nikdy nestrácali nádej, aj keď ju už lekári stratili 😅 a ako píše lenka, tak druhý pokus môže byť úplne iný.

@kukulka21 Zojka je z IVF?

kukulka21
30. jún 2010

@mimka29 ano podarilo sa to

mimka29
30. jún 2010

@kukulka21 malá je krásnučka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre