Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
20. júl 2010

@jancee tak to si bola dobrá darkyňa. V tom by bol čert, aby z toho nebolo aj niekoľko detičiek 🙂

vika34
20. júl 2010

@mimka29
ahoj ja nič nové nemám ,tak ani nemám čo písať
Po pravde už sa mi nechce stále riešiť moju neplodnosť a plodenie na termín.Mám toho po 15 rokoch akurát dosť.Ešte si stále nepripúšťam,že by som už nemala dieťa a možno ,že problém je okrem iného aj v myslení.
Ale čo narobím

Ty si pekne pupkatá 😅 a zdá sa mi ,že si ani veľmi nepribrala

mimka29
20. júl 2010

@vika34 no mám iba veľké brucho (aspoň tam má Nelka dosť miesta) a pribrala som zatiaľ 10 kg, ale diabetologička sa vyjadrila, že už by stačilo, ale zase povedala, že tehotná nesmie hladovať, tak neviem 😒 Mne sa ani nezdá, že by som nejak viacej jedla, ale tie kg idú hore nejak samé 😀 Ty si pôjdeš pre svojich mrazáčikov po lete ak si dobre pamätám.

zufalka
20. júl 2010

všetkym dakujem za povzbudenie 😉 Mimka ty to maš už super za pár!!!!

mimka29
22. júl 2010

Ahojte babule 🙂
@zufalka nevieš nič nové o vašich bojovníkoch?

vika34
22. júl 2010

@mimka29
ahoj zrovna dnes som dostala mrchu,tak si mám ísť po dalšie balenie clostilu,ale vyjadril sa doktor ,že asi sú už jeho možnosti pomaly vyčerpané,tak predpokladám,že k 3 baleniu sa ani nedostaneme,lebo mi ho nebude chcieť predpísať,tak potom pôjdem pre prvú várku mrazáčikov

zufalka
22. júl 2010

ahoj babulky,takže naši bojovníci sú zatial super máme sedem vytrvalcov,tak s sobotu ideme pre dvoch.Dnes sme mali 5-osembunkových a dve šestbunkové.zajtra nemusíme volat,máme príst v sobotu na 8,30.Velmi sa tešíme,prosím držte nám palce a prosíme si tehu vírusiky 😉 🙂 🙂 🙂

mimka29
22. júl 2010

@zufalka keď budeš mať drobčekov u seba, tak ti budem posielať tehu vírusiky každý deň, keď budem môcť 🙂 😉

zufalka
24. júl 2010

ahojky,takže drobčekov mám u seba,dúfam že tento krát to vyjde.vsetky pozdravujem 🙂 🙂 🙂

mimka29
24. júl 2010

@zufalka práve som na teba myslela, že už budeš mať drobčekov u seba, tak ti teda posielam tie tehu vírusiky T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T zajtra pošlem ďalšie 🙂

gabikri
24. júl 2010

zufalka : ať to vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moc držím palečky!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

Jinak holky já dneska viděla čápa na poli.........a pak dalšího.......stačí ho jenom vidět a nebo musí přeletět nad hlavou?? 😉

zufalka
25. júl 2010

dakujeeeeem a chytámmmmm 🙂 🙂 🙂 🙂

gabikri
25. júl 2010

zufalka : máš tři a nebo dvě ? 😉

zufalka
25. júl 2010

@gabikri najprv sme sa dohodli že dve,ale ked nam povedali že tri sú jednotkove hatchujúce blastocysty,tak som spontánne povedala že tak tri! A ked sme išli domov tak na dialnici smerom do BA nad nami preleteli tri bociany 🙂 🙂 🙂

zufalka
25. júl 2010

snad sa nam z tých troch aspon jedno podarí 🙂 🙂 🙂

vika34
26. júl 2010

@zufalka
držím veľmi palčeky

mimka29
26. júl 2010

Ahojte, ja som dnes bola u zubárky, au ... au ... a zajtra musím ísť ešte raz, ale potom už budem mať pokoj, keď bude malá na svete. Nelke sa nepáčilo, čo jej mamine robia a tak pokala a bunčovala o dušu 😅

@zufalka ďalšie vírusiky pre teba T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T a ty si si dala až 3 embryjka 😕 tak to sa proste musí podariť a basta 🙂 😉

rusalka22
26. júl 2010

Ahoj dievčatá,

tak aj ja sa k Vám pridávam, a chcela by som sa spýtať aké máte skúsenosti s Reprofitom v Brne, a ci to mám tam skusit. Absolvovala som ET v heliose v martine ale neuspesne, teraz som absolvovala Ket a urcite neuspesne, lebo nic necitim,.... a mam este 3 snehulienky ale to je mala nadej. Investovala som do toho vela a rozmyslam sa prihlasit aj do toho reprofitu. Prosím napiste mi kolko krat ste tam museli ist a kolko to stoji.
Ja mam 27 a v 23 teda 2 mesiace pred svadbou mi oznamili ze hormonalne som na tom ako 80 rocna babicka 🙂 tak asi tak o mne. V martine som cakala 2 roky kym som prisla na rad a aj to som si nakoniec nasla svoju darkynu. Je mi do placu ze mi to nevyslo.

mimka29
26. júl 2010

@rusalka22 a kolkatý deň si po transfere? Prečo už hádžeš flintu do žita? Ja som teda v Reprofite nikdy nebola, takže ti neviem poradiť, ale určite viem, že si si vybrala dobre a keby som si mala ja ešte raz vyberať centrum, tak by som sa tiež rozhodla pre Reprofit. Nečaká sa tam veľmi dlho, vraj majú zásobu otestovaných darkyň, ale neviem či ti v tejto téme niekto poradí. Je tu na koníkovi téma Slovenky v Reprofite Brno (tuším tak sa volá), tam by ti skôr poradili a je tam minimálne jedna kočka čo mala darkyňu.

mimka29
26. júl 2010

@rusalka22 kuk sem

https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/slovenky-a-ivf-v-reprofite-brno-skusenosti-2/

Tá baba z tej témičky, čo mala v Reprofite darkyňu sa volá mircalla a práve včera porodila Filipka. Plačem ako malá od radosti. Tie hormóny teda so mnpu robia veci. Ja si poplačem skoro každý deň, keď som sama a rozprávam sa s našou Nelkou v bruška ako jej bude s nami dobre a ako sa na ňu hrozne všetci tešia.

rusalka22
26. júl 2010

ja som dnes 5. den po Ket a akurat ma zacina boliet brucho, myslim ze to bude mrska. Ved uvidime. A dakujem za info, vsetko si popozeram.

zufalka
26. júl 2010

@rusalka22 nebud zúfalec!!! ja som dva dni po ET a celé dva dni ma bolia vaječníky a mám pocit že tiež dostanem mrchu...asi to tak má byt,myslí pozitívne 🙂 🙂 🙂 pozri IP

zufalka
26. júl 2010

@mimka29 mnaaaaam,papámmm 🙂 🙂 🙂 kujéém

brita
26. júl 2010

@rusalka22 Ja som tiez chodila dlho do Heliosu a po 2 IUI a 3 IVF , kedy som sa ani raz nedostala k ET, som nakoniec skoncila tak, ze moje FSH je velmi vysoke a tym padom mam uz nekvalitne vajicka. Vdaka modremu konikovi som sa nakoniec dopracovala k Reprofitu Brno, kde s darkynami nie je problem. Inak, aby som bola ferova, v heliose v Martine som bola absolutne spokojna, aj ked nam zial nepomohli. Na darovane vajicko by som v heliose martien cakala 4 roky, lebo ja darkynu nemam. No a ja uz davno nemam "20" a 4 roky cakat je predsa len uz pre mna dost dlho. Tak sme sa v aprili vybrali do brna, no a ak vsetko pojde dobre, 7.8. alebo 9.8,. pojdem na ET. V Brne sme boli iba raz, nechali sme si tam zamrazit spermijky, ale by sme uz prisli iba na ET. Cena je dost neatraktivna - cca. 3900 EUR plus este nejake lieky, ale pre nas je to jedina sanca, kedze moje telo sa blizi zavratne k menopauze a foliky uz nemam. Takze uvidime, ako to tento raz pre nas dopadne. 😉

rusalka22
27. júl 2010

@brita , ja som hormonalne na urovni 80 rocnej babicky, takze tak. Len teraz sme uz vrazili veeela penazi, a zasa do reprofitu, neviem odkial na to zoberieme, ale co clovek neurobi.

mimka29
27. júl 2010

Dobré ránko 🙂

@rusalka22 veď toho som mala vždy aj ja plnú hlavu, že čo keď to nevyjde a odkiaľ zase peniaze na ďalší pokus ... ale v jednom som mala jasno, že sa určite nevzdám.

@zufalka T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T 🙂 😉

lenca78
27. júl 2010

@rusalka22 ahoj, ja mam taky hormony na urovni babicky, doktor rikal, ze pry tak 70 leté 🙂).
ty penize jsme s pritelem take resili a nakonec jsem si dali limit tri pokusu a pak jsme si meli dat pauzu.

Ja chodim do Prahy do Gennetu a byla jsem velmi prijemne prekvapena. V unoru se nekonal transfer embryi z duvodu nizke sliznice, zjistili to v den odberu oocytu darkyne. Ja myslela, ze ty penize za darkyni nam propadnou, kdyz to nevyslo anebo ze jeji oocyty oplodni a zmrazi a my pak budeme zkouset dalsi pokus z mrazacku. Ale oni sami rekli, ze cerstve oocyty jsou mnohem lepsi, takze tento pokus stornuji a najdou nam jinou darkyni. Potesilo me to, protoze sehnat penize na dalsi pokus do mesice bylo pro nas v tu chvili nemozne. Ale nastesti jsme nemuseli.

Drzim Vam vsem palce, ja to mam zatim na vazkach, cekaji me dalsi vysetreni, protoze jedno miminko se jim trochu nezda, ale zatim to vychazi. Tak at vam to taky vyjde.

zufalka
27. júl 2010

@mimka29 dakujem,ale som smutná,stále mám bolesti v bruchu ako na mrchu a dnes aj krvavý výtok.... ☹ ☹ tak neviem ☹

gabikri
27. júl 2010

zufalka : pokud to nevypadá jako klasická mrcha, tak neplaš. Prý se trochu krvácí, když se bobískové zahňizďují 😉 To naopak může být dobré znamení😉)

mimka29
27. júl 2010

@zufalka aj ja som krvácala, tak asi dva dni ešte v januári a to som ešte netušila, že som tehotná, tak som to brala ako normálnu aj keď slabú mrchu, ale keď som ju už vo februári nedostala a išla som k lekárke, tak mi potvrdila už 7 tt takže som už v tom januári musela byť tehotná. Máš zavedené 3 embryjká, tak to bol v tom čert, aby to nevyšlo.

Idem do sprchy a do postele, lebo mám zajtra ráno poradňu. Dobrú nocku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre