Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
28. apr 2009

ahoj dianan - dík 😉 baby tam chodia a sú veľmi spokojné. Irčite tam chodí iwusa a barbora. Oni ti určite napíšu, alebo pozri spetne na strany. Väčšinou sa pripájajú (hlavne iwusa) ráno alebo doobeda. Ty to máš z Michaloviec pekne ďaleko.
Ozvi sa častejšie 😉

barbora77
28. apr 2009

iwusa - zatiaľ neviem nič podrobnejšie, či budem mať na výber darkyňu čo sa tam liečila alebo od tých "ostatných"mladých báb. Osobne som tam na pohovore nebola, ale po telefóne mi bolo zatiaľ podľa krv. skupiny povedané, že nie je problém s dostatkom darkyn s mojou skupinou, horšie je to že vraj AB. Takže uvidím 😉

mimka - určite by boli lepšie vajíčka od tých mladých báb, čo sú o.k. Ak by som mala na výber, tak by som zvolila tie...

ahoj dianan - ja som absolvovala klasické IVF v MT a môžem ti ich iba doporučiť, budeš spokojná, a aj tá diaľka za to stojí, my sme sa kedysi na začiatku trepali až do KE, ale vtedy MT ešte nebol, ale vôbec sme tam neboli spokojní a zažila som si s istým "pánom doktorom" svoje 😖
My by sme išli tiež do MT, ale keďže čakačka je tam teraz 3-4 roky, ak nezoženieš darkyňu, tak pôjdeme do Brnenského Heliosu.
Ináč, spoznala som jednu kočku v Iscare BA je tiež z Michaloviec, a potom sme boli v kontakte, ona v BA nebola spokojná, ale chcela to tam skúsiť ešte raz, ale ja som ju odhovorila, a odporučila som jej Brno, lebo vtedy som tam chodila aj ja, a išli tam, mali iba jedno vajíčko, a podarilo sa a teraz majú dievčatko. Super, že? Teraz to tam idú skúsiť znova, chcú druhé bábo. Tak ak máš darkyňu, určite choďte do MT 😉

dianan
28. apr 2009

mimka,barbora..dakujem za info....
tak som rada,že Helios odporučate,chcem sa tento mesiac objednať na konzultáciu,už som telefonovala s doktorom tak som zvedavá...
barbora....aj mne sa to v KE nepozdáva....uvídíme teda,čo dalej.... 🙂

a vy???kto sa chystá najskôr ???myslim,že mimka...

mimka29
28. apr 2009

Babinky, ja si myslím, že to rozbehne vika. Tá ide zajtra do FC na podpísanie žiadosti a tam to ide veľmi rýchlo. Vôbec nejde o to ktorá pôjde prvá, hlavne, že budeme čoskoro všetky tehuľky, no nie 😀

barborka - mne by bolo úplne jedno, keby to bolo od baby, ktorá je zaradená do IVF, len keby sa to podarilo.

dianan - dúfam, že dáš vedieť ako pokračuješ 😉

vika - netopierik náš, dnes plánujem byť dlho hore, lebo sa musím učiť 😝 tak nakuknem, či ťa zastihnem

dianan
28. apr 2009

ano dam vedieť....baby a chcem sa spýtať ako je to s platením v Heliose,a či sa do poisťovne tiež posiela žiadosť ako na klasické IVF???
mimka...ano,je to uplne jedno,kto to bude,hlavne,aby to bolo uspešné...a s vytúženým cieľom 🙂

mimka29
28. apr 2009

Neviem či sa to dá v Heliose cez poisťovňu. Iwusa zisťovala v GF v BA, že sa to dá nejak cez poisťovňu, ale čo ja viem tak sa všetko platí, ale v Martine to nie je také drahé, vraj okolo 2 000 eur.

sue
28. apr 2009

Mimka a prečo potom majú na stránke uvedené poisťovne s ktorými majú zmluvy? To potom čo preplácajú tie poisťovne?

mimka29
28. apr 2009

Iba bežné IVF, ale nie s darkyňou. Ja som po tom nikdy nepátrala, ale sú tu baby, čo ešte nemajú minuté svoje tri pokusy cez posťovňu, tak by im snáď povedali, že sa tak dá.
Jaj bola by som rada, keby som sa mýlila, lebo tie čo vedia hneď, že budú potrebovať darkyňu sú v nevýhode. Prečo by im na to poisťovňa nemohla prispieť. V Čehách to tak funguje, ale u nás neviem 😒

sue
28. apr 2009

☹ to čo je za hovadinu ???? ☹

To keď žena potrebuje vajíčka od darkyne, tak jej to nepreplatí poisťovňa a prečo? ☹ ach zas ďalšia zlá vec v našom systéme ☹

mimka29
28. apr 2009

sue - a ty ako, ešte ťa čakajú tie psychotesty, že? Bože neviem si ani predstaviť čo cítich, keď ideš podstúpi stimulku, aby si urobila niekoho šťatným. Ja som sa prvej stimulky hrozne bála, ale to som ešte nechodila na koníka a vôbec som nevedela čo ma čaká, ale ty si určite v pohode, keď si sa na to dala.

sue
28. apr 2009

Mimka, nemám šajnu čo ma čaká 😅 preto som v pohode 😀 a naviac ma ženie dopredu ten môj poklad čo spí v postieľke 😵 to by malo byť dopriate každému dobrému človeku 😵

mimka29
28. apr 2009

Tak sa ničoho neboj, nič to nie je 😉 Po prvej som sa potom už na každú ďalšiu vždy tešila.

sylvia21
28. apr 2009

ahoj mimka, aj u nas to tak funguje, ze poistovna pomaha preplatit ivf i s darkynou, ale musi sa dobre napisat ziadost, aspon, tak sme boli informovani.

iwusa
29. apr 2009

ahojte baby,

dianan - ja momentalne chodim do mt, aj som tam planovala ivf s darkynou, ale stratila som darkynu a kedze cakacka na anonymnu je 3-4 roky (co mi pride strasne dlho), tak bud pojdem do ciech alebo to skusim este cez gynfiv, hlavne ak by bola ta moznost, ze by mi preplatila poistovna ivf-ko a zaplatila by som iba odmenu darkynu. inak som s martinom nadmieru spokojna, maju tam uzasny ludsky pristup, doktor vzdy vsetko vysvetluje a do ambulancie si nas zavola spolu, je to take osobnejsie, nez ked len ja chodim do ambulancii a potom musim vsetko referovat manzelovi.

sue - pripajam sa k tvojmu vyjadreniu, ze je to hovadina ☹ ☹ ☹ clovek predsa nemoze za to, ze moze mat mimino, len s darcovskymi vajickami, hadam je taka zena horsia nez zena napr. s cystami, nepriechodnymi vajcovodami, alebo co?

sylvi - dufam, ze sa pripojis skor aby sa nestratila tato moja otazka vo vlne prispevkov, takze ty ides na to darcovstvo cez gynfiv? budes to skusat aj s tou ziadostou, alebo od kial mas tieto informacie? DAKUJEM za odpoved.

mimka, vika - tesim sa s vami 😉 ako si povedala, nezalezi na tom, kt. bude prva ale aby to bolo uspesne, no nie?
moja suseda ma na dnes naplanovanu sekciu, bojim sa o nu, ale zaroven tesim, kedy zapipa sms-ka, ze uz je po vsetkom a strasne sa tesim na to drobatko malinke 🙂

sylvia21
29. apr 2009

iwuska - tieto info mam od Harbulaka z GF. V pondelok mame este jedno stretnutie s doki v Iscare, kde som chodila doteraz a tam sa definitivne rozhodneme, ci pojdeme na darcovstvo alebo este vyskusame poslednu sancu v v Iscare s ICSI a PIDG. Ale asi sme momentalne nakloneni s mm k tomu, ze este raz posledny vyskusame so svojimi vajickami a potom, ak sa nepodari asi pojdeme cez GF.
Ty si sa rozhodla ist cez GF?

dianan
29. apr 2009

dobre ránko....
dakujem iwuša za info....tak som rada,že je tam dobrý prístup,lebo to je veľmi dôležité..... idem sa dnes objednať tak som zvedavá

mimka29
29. apr 2009

Ahojte baby,
tak od dnes som si začala robiť tie nekonečné vyšetrenia. Dnes som bola krvi kvôli hormónom a predpísali mi antikoncepciu. V utorok idem zase na krv a objednať sa na vyšetrenie štítnej žľazy. Teraz mám aj v škole skúšky, tak mám parádne nabitý program 😝 ale aspoň mi to rýchlo ubehne.

Dnes je vika vo FC, tak dúfam, že sa ozve.

sylvia - ty si v Iscare spokojná?

dianan
29. apr 2009

mimka...držim palce,nech ti to rýchlo ubehne....a nech sú čim skôr všetky vyšetrenie hotové....ja už som objednaná do Heliosu na buducu sobotu.

mimka29
29. apr 2009

dianan - ty si na začiatku tejto témy ešte nevedela, že budeš potrebovať darkyňu, že? Koľko máš za sebou IVF. Napíš niečo o sebe, nech ťa viac spoznáme 😉

iwusa
29. apr 2009

jaaaaaaaaaaaaaaajha, uz som mala napisany prispevok ale nehodilo mi ho do temy 😖

mimka - neboj, vysetrenia zvladnes, je to predsa pre strasne dobru vec, tak zvladnes 😉

sylvi - presne to iste som sa chcela spytat aj ja, si spokojna v iscare? a kolkokrat si uz bola na ivf? inak baby pisali, ze to pigd je strasne drahe a ani nemusi to byt spolahlive na 100%, myslim, ze vika na nom bola a aj vedeli, ze to malo byt dievcatko a predsa im to nepomohlo ☹ a ja som este neni rozhodnuta, totiz v heliose mi aj tak nebudu moct robit darcovstvo, ak by sa to dalo v GF cez poistovnu, tak by to bolo skvele, len sa bojim... no ako to vysvetlit, proste viem, ze psychika robi strasne vela a v martine som uplne uvolnena, doverujem im, proste ocarili ma a psychicky som na tom velmi dobre, no a bojim sa, ze v GF to take nebude... asi som trhla, ze?

dianan - veru, napis nieco o sebe 🙂 ty budes mat darkynu, ked si sa rozhodla pre martin? inak, ostala som prekvapena, ale neobjednavaju v martine na sobotu len tehotne na sono? teda ja som mala tuto informaciu priamo z heliosu, tak som trosku 😲 😲

vika tesime sa na spravy!

dianan
29. apr 2009

ahojte.....minka ja som po 1 IVF neuspešnom,po dosť silnej stimulácii sme vyprodukovali len 1 vajičko,bolo IVF,ale nič z toho,potom nam dr.vypísal žiadosť na 2 IVF,ale ked som bola už na predpis liekov,so schválenou žiadosťou,tak mi dr.urobil UZV,a povedal,že zásoba antrálných fokikulov je veľmi mizerná,k tomu vysšie hodnoty FSH,takže mi povedal,že to považuje za stratné,a navrhuje teda darcovstvo ...

a čo sa týka tej soboty,objednali ma,lebo maju na tuto konkternu sobotu objednané len 2 pacientky na UZV,.a ja mam dosť čerstvé výsledky/to IVF bolo v 11/2008/,takže mi navrhli prisť na ten pohovor sobotu,že pracovné dni maju obsdené,až v podstate do konca mája.

Takže uvidím čo povie,a neviem aký je v Heliose ten časový horizont,čakanie...až kým sa pohneme dalej...

ivuša....preo Ti v Heliose nebudu môcť robiť darcovstvo,nemám prečitane všetky predchádzajuce stránky,takže možno nie som až tak v obraze...

mimka29
29. apr 2009

vieš dianan v Heliose v Martine je čakacia doba na darkyňu 4-5 rokov, ale keď zoženieš nejakú ty, tak sa posunieš na prvé miesto na čakacej listine. Ty nedostaneš vajíčka od tej darkyne, čo si ju zohnala ty lebo to musí byť anon. ale ako som písala, poriadne si tým skrátiš čakaciu dobu.
Viem, že si sa pýtala iwusky, tak dúfam, že neva keď som ti odpísala ja 😉

Inak ja som pichala 5 ampuliek merionalu denne pri stimulke a tiež som mala iba jedno, alebo žiadne vajíčko ☹
A pri stimulke sa ti foliky robili a boli prázdne, alebo sa ti urobil len ten jeden s jedným vajíčkom.

dianan
29. apr 2009

mimka jasné,že nevadí,že píšeš ty...
po stimulke som mala 3 foliky a z toho 2 prázdne,a to zvyšné jedno sa oplodnilo....

jasne,viem,že nedostanem od tej darkyne,čo som ju zohnala,že to musí byť anonymné...
tie čakacie doby su fakt dlhé,ale mam poptencionálnu darkynu,takže uvidíme,sama som veľmi zvedavá čo povie doktor,a čo dalej....

mimka29
29. apr 2009

Keď máš darkyňu, tak to je super, lebo teda ja by som nedokázala čakať ešte toľko rokov, preto sme išli do Brna.

dianan
29. apr 2009

to verim mimka,to by som ani ja nedokazala čakať taku dobu a tiež asi by som išla dalej.....len neviem,ak mám darkynu,ako to bude dlho trvať....dufam,že nie rok.,,,,Maju tam oni nejaku databazu???alebo nevieš ako to tam ide,ak mam darkynu,ake su potom čakacie doby???
..mna suri vek,ak by som mala 30,tak na to až tak netlačim,ale mam 35,tak pre mna čakať 2-3 roky je veľmi dlho...
a vy mimka,kedy idete do Brna,ked budeš mať tie vyšetrenia???

vika34
29. apr 2009

ahoj babi,včera som zalomila už o 9 a vy ste sa teda dosť činili a popísali to ho dosť.Idem prečítať ,ale iba pre info,dnes sme podpísali žiadosť na IVF a hned ako mi zavolajú ideme do toho...
idem čítať

mimka29
29. apr 2009

dianan - ja som rozbehla všetky svoje vyšetrenia vo veľkom štýle. Každý týždeň mam nejaké. V pondelok volám do Brna, ské mal výsledky manžel tam a hneď sa máme objednať na ďalšiu konzultáciu a odovzdať spermie zase na zmrazenie. Teraz by nam mali oni poslať profil darkyne na e-mail a keď s ňou budeme spokojný, tak nám zladia menzes antikoncepciou a ideme na to. Keď som sa pýtala, či by bol zákrok reálny v auguste, tak povedali, že možno aj skôr.

vika - žiadosť do pisťovne vám posielajú oni, alebo ste si ju tam odniesli vy? Pekne čítaj a ja ešte nakuknem, lebo sa musím učiť a vtedy ma zaujíma všetko možné, len učenie nie 😀 Ozaj a odkedy netopiere chodia tak skoro spať 😀

vika34
29. apr 2009

už som vás prečítala,mimka je mi ľúto ,že si včera čakala a nič,ale posteľ je môj najlepší kamarát 😀
iwusa bola som na PIGD,ale čakala som chlapčeka ,nie dievčatko 😎 ,ale to je vlastne fuk,ale Silvia chce isť na PIGD,lebo má niečo s nejakým chromozomom/presne neviem o čo ide/,my sme boli ,lebo potrácam.
Musím priznať ,že vo FC boli všetci veľmi milí,dokonca ked bol manžel na spg a ja som čakala povedal,že si mám dať kávičku,že ju majú veľmi dobrú 😅 ,ked mal muž hotový spg,presne nám vysvetlil každú položku,môj muž rástol,lebo má spg ukážkový,tak doktor povedal,že žiadosť bude schválená do tt,takže stihneme májový cyklus,ešte sa ma pítali ,že ked som z Blavy ,že budem chodiť k nim na injekcie a ked som povedala,že nie ,že bude pichať muž ,tak sa divili,že si trúfa a čo viem tak to skoro všetkým babam pichal niekto blízky,alebo si to do brucha pichali sami/na to by som určite nemala /ahojte a zase zajtra/ak nezaspím/ 😀

mimka29
29. apr 2009

vika - to by bolo super, keby si stihla už májový cyklus. Dúfam, že nám nezdrhneš z našej témy do druhej, keď neprebuješ darkyňu, lebo keď zdrhneš, tak si ťa nájdeme 😀 Kedy máš dostach mrchu?

vika34
29. apr 2009

ahoj,kam by som zdrhala,práveže ani sa nemienim zapojiť do témy Ferti,lebo niekedy nestíham písať ani do tých ,kde ma už poznajú a potom musím veľa čítať 😀 a nepamätám čo kto napísal a musím sa vracať späť,ty mi budeš radiť čo je vo FC a to mi stačí
mrchu čakám cca 10.5.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre