Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
29. apr 2009

Tak to si ma topešila. Jasné, že ti budem radiť, ja som vo FC jak doma 😀

vika34
29. apr 2009

dúfam,že tam nebudem musieť chodiť ako domov,stačí ešte pár razy a idem na materskú

mimka29
29. apr 2009

Ja už sa na tú materskú strašne teším.
Dobru nocku, idem sa na tú skúšku aspoň dobre vyspať, keď som sa už skoro nič nenaučila 😀

vika34
29. apr 2009

ty si taká mladučké,že ešte študuješ,alebo si sa na to dala až po 30-tke 😀

mimka29
29. apr 2009

30-tku budem mať na druhý rok, ale ja študujem tušim stále. Jednu vysokú školu, mám zatiaľ v štvrtom ročníku prerušenú, ale tam sa už nemienim vrátiť a začala som chodiť na druhú, ktorú už plánujem dokončiť, lebo na druhý rok by som mala mať štátnice. Takže, keď si to zrátaš, tak študujem nonstop, ale diaľkovo samozrejme, popri robote. Tak aspoň nemyslín stále iba na to jedno... Keď som začínala študovať, tak som si chcela urobiť školu popri materskej, ale ako vidím, tak stíham urobiť aj dve školy a materská stále nikde 😀

mimka29
30. apr 2009

Ahojte babulky, ako je možné, že tu nikto nebol. My mame teraz takú rodinnú oslavu, tak som len prišla pozrieť.
Chcela som o niečom pokecať, tak pozriem neskôr, keď vyprevadíme návštevu a niekto tu bude.

vika34
1. máj 2009

mimka to ťa obdivujem ja teraz preberám s Vikou piaty ročník a niekedy mám pocit,že keby som chodila do školy ja tak asi prepadnem 😀

vika34
1. máj 2009

dnes sa asi neučíš,lebo ťa tu neni asi si si dala volňásek 😀

mimka29
2. máj 2009

Dobré ránko,
vika - to učenie to nič nie je, len to treba brať podstivo a nie ako ja, ale teraz som predsvedčená, že zvládnem všetko na svete. Ja mám brata deviataka a tiež som ho trošku pripravovala na monitoring, no a fakt to teraz nemajú tie detská ľahké.

Idem trošku trošku poupratovať, navariť, poučiť sa, ale pozriem neskôr či tu niekto bude.

vika34
2. máj 2009

AHOJ,Ked ja som v poslednej dobe hrozne lenivá,vyhováram sa na jarnú únavu,v lete ,je moc teplo na jeseň na jesennú únavu a v zime je zase moc zima 😀 ,strážila som 1,5 r.chlapčeka dve hodinky a mala som dosť na prvý raz,už som si odvykla.Verím,že keby sa nám zadarilo vlastné,tak si zase zvyknem,v utorok idem zase varovať,je to omnoho väčšia zodpovednosť ako ked máš svole,nie že by si sa o vlastné nebála ,ale je to proste iné,behala som za ním ako splašená 😀

mimka29
3. máj 2009

Dobré ránko, to je vonku nádherne, už som si vypila na balkóne kávičku a idem variť.

vika - len pekne trénuj a osviež si pamäť ako je to smalými detičkami 😀 Zachvíľočku budeš (budeme) mať svoje a to bude len o nich strachu. Manželov brat má malinkého Tadeáša, ktorý má skoro osem mesiacov, tak sa tiež chodím pohrať. Inak Tadeáš sa narodil na moje meniny a teraz druhé bábo v našej rodine sa narodilo na manželove meniny, tak to asi bude nejaké znamenie 😀

Prajem vám krásnu slnečnú nedeľu 🙂

iwusa
4. máj 2009

dobre ranko,

predlzeny vikend nam strasne rychlo presiel, ani neviem, ze vcera bolo volno. no co vam poviem dievcence, moja susedka mala v stredu cisarsky, narodil sa im krasny syncek, vola sa marcus a vcera ich pustili domov. nemohla som z neho spustit oci, taky bol krasnucky - plne licka, strapata hlavicka a stale spinkal a spinkal, dufam, ze bude taky dobry co najdlhsie, aby mamina mohla nabrat vela sil po cisarskom.
no a ja sa zacinam hrat s tou myslienkou, ze by som len predsa sla do gynfivu, mozno by sa mi to podarilo aj cez poistovnu nejako... len sa neviem odhodlat, totiz ked mi moj gynekolog povedal, ze mam ist do caru, tak mi odporucil gynfiv, potom som si zistovala nejake info tuna na nete a niektore baby dost nadavali na toto centrum, takze som zostala dost zarazena. ja som v martine velmi spokojna, lenze v podstate momentalne martin vobec neriesi moju situaciu, cakat 4 roky na darkynu... fuuuha, to je strasne dlha doba a predsalen, clovek ked ma moznost vyskusat to v ba tak, aby ho to nestalo vela penazi... jaaaaaaaaaajha, som taka tupana tupa nerozhodna ☹

mimka29
4. máj 2009

Dobré ránko,

iwuska - vždy sa ráno tak poteším, keď zapnem v robote počítsč a je tam príspevok od teba 🙂 Mám na teba otázočku, keď by si mala darkyňu, tak musí asi všetko riešiť cez centrum v Martine, že? Prečo sa pýtam? Lebo moje sestričky sa rozhodli, že nechcú pomôcť iba mne, ale aj niekomu inému. Tam by bol len problém s cestovaním a hlavne som im kázala nech si to dobre rozmyslia, tak som im dala ešte čas, len im mám tieto veci zatiaľ pozisťovať.

dianan
4. máj 2009

Dobre ránko mimka,iiwuša....

iwuša--držim prsty,ja by som sa rozhodla,že ano....a isť do toho,
mimka...to znamená,že aj ty máš darkynu...????
ja sa chystám tuto sobotu do MT,na tu konzultáciu,tak som zvedavá,čo povedia.....a už teraz mám z toho stres...

prajem vám pekný den,a úspešný pracovný týžden... 🙂

mimka29
4. máj 2009

dianan - ja by som mala darkyne až dve moje sestry, ale keďže my teraz ideme do Brna, tak ich ešte nepotrebujem. Nechávam si ich ako poslednú možnosť, keby to Brno nevyšlo. Len moje sestričky by mi chceli strašne pomôcť a nie iba mne. Všetko si to so mnou už 3x prežili, tak v podstate vedia do čoho by išli. Vo štvrtok sa boli zaregistrovať aj na darcovstvo krvi no proste chcú pomáhať, také sú zlaté.

dianan
4. máj 2009

mimka...to je super......naozaj klobuk dole pred všetkými,ktoré su silné osobnosti,a chcu takto pomáhať....
ešte že su na svete aj takí ľudia... 🙂 🙂

mimka29
4. máj 2009

Ja som strašne šťastná, že ich mám. A to máme ešte jednu 20 ročnú sestru a 15 ročného brata. No proste veľká šťastná rodina 😀

dianan
4. máj 2009

to je super,že ste veľká rodina,aj my sme....a aspon je veselo,no nie????
ja mam iba brata,škoda,že nemám aj sestru ☹

mimka29
4. máj 2009

A brat nemá frajerku, alebo ženu, alebo nemáš niekoho vo svojom okolí, kto by ti mohol ísť ako darkyňa? Lebo v Martine budeš určite z prvej konzultácie nadšená, vraj sú tam veľmi príjemní ľudia, len ak nebudeš mať darkyňu, tak tá čakacia doba je tam hrozná. Preto sme išli do Brna.

dianan
4. máj 2009

mimka,ja mam darkynu,ona je teraz už vo fáze vyšetrovania,a čaká iba na genet.vyšetrenie..,tak som zvedavá,čo povie dr.na tom pohovore,on vie o tom,že mám darkynu...

mimka29
4. máj 2009

Vlastne sme išli do Brna aj preto, že nám to stále odporúčal lekár z centra tu v BA. A keďže som ja dosť nerozhodná, tak som ho poslúchla. Síce zaplatíme za to viac, ale ako som písala tak už v júli by sme mali mať zákrok a ten pocit je na nezaplatenie. Myslím to, že ak sa toparí, tak by som tehuľkovala už tento rok.

dianan
4. máj 2009

mimka,naozaj ten pocit...to ti verim......ja by som sa tiež tak rozhodla.... 🙂 snád sa nám to všetkým podarí... 🙂

mimka29
4. máj 2009

Tak to super keď máš darkyňu a ešte lepšie, keď si už robí vyšetrenie. Tak to by si mohla aj ty napísať čo všetko musí darkyňa podstúpiť ešte priamo pred stimulkou, či to musí iba v tom centre alebo aj inde....

No a jasné, že sa nám to všetkým podarí 😉

dianan
4. máj 2009

mimka,môže aj inde,musia to byť hlavne čerstvé vyšetrenia
musi myť gynekol.vyšetrenie,obbery na hormon,profil, na vír.ochorenia,to je zoznam vyšetrení,na vírusy ako toxoplazmozu,HSV,vyšetrenie na chlamýdie,ureaplazmu,....
genetické,psychologické vyšetrenie

iwusa
4. máj 2009

ahojte kocky,

tak som rada, ze skoro kazde pracovne rano vycarim usmev na tvari, to vies, ked sedim v kancli uz od 6:30, tak prve su ranajky a potom sup na konika 🙂 inak, to s tymi sestrami je uzasne, som rada, ze existuju ludia, kt. dokazu pomahat, je krasne, ze chcu pomoct tebe (ak by nevyslo brno) a este krajsie, ze chcu pomoct aj cudzim "zufalkam" 😉 mimka a vy ste z akeho mesta? totiz ak by boli take ochotne, teda neviem ci som to pochopila spravne, ale ak by mi chceli pomoct s darcovstvom, tak urcite by prebehol nejaky ten pohovor v martine, urcite by prebehla prehliadka a potom finalny odber oocytov, ale verim tomu, ze zakladne vysetrenia by si sestra mohla spravit vo svojom bydlisku, doktor by jej iba napisal papierik k jednotlivym odbornikom a to by si pobehala uz ona, presne ako je to v tvojom pripade, aj ty si vsetky vysetrenia robis u svojich doktorov a nie v cechach. a co sa tyka toho martina, ja by som si to vzdy naplanovala tak narovnako s nou, cize by sme ju brali autom s manzelom, len teda by som potrebovala vediet, ze odkial je sestra. no ale to uz predbieham strasne moc, lebo este ani neviem, ci by chceli pomoct mne...
a najlepsie by bolo spytat sa sue - ta je predsa darkyna, tak aby napisala co vsetko musi darca podstupit 😉

iwusa
4. máj 2009

dianan - nebooooooj, v sobotu vsetko dobre dopadne 😉 sme s tebou!!! mozem sa spytat, ze odkial si vedela, na ake vysetrenia musi ist darkyna, ked estelen teraz ides do martina prvykrat? ci v inom centre ti povedali?

mimka29
4. máj 2009

Dík, takže klasika vyšetrenia ako máme my, len navyše genetika a psychotesty. To nie je také hrozné, to určite zvládnu.

mimka29
4. máj 2009

iwuska - pochopila si to správne, že by chceli pomôcť niekomu o kom vedia, že je zúfalec 😀 , takže tebe. Ségra bude mať v septembri svadbu, tak chodí na fórum - moja svadba a zablúdila ku nám na modrého koníka, čítala si o tebe a preto chcú ísť obe - jedna tebe a jedna mne (ak nevyjde to Brno). Nechcem ti dávať plané nádeje, ale oni to myslia fakt vážne. Mne bolo tiež ľúto, čo sa ti stalo, tak ti chcem len napísať, že nie je situácia z ktorej nie je východisko.

mimka29
4. máj 2009

Ozaj sme z BA 😉

dianan
4. máj 2009

iiwuša...my sme zase z opačného konca ako mimka....sme z MI
a ohľadom tých odberov,ja som nakontaktovala darkynu na centrum,a oni jej napísali zoznam vyšetrení,čo ma absolvovať,takže ja to viem od nej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre