Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
17. júl 2009

bre ranko dievcence,

vika - presne ako hovori mimka, kazdy piatok mame tvorive dielne a snazim sa naucit ich rozne zaujimave techniky. Pred velkou nocou sme robili temticky ladene venceky na dvere, zdobili sme vajicka, potom sme presli na servitkovu techniku, tam sme sa naozaj vyhrali a nazdobili sme vsetko mozne a pred prazdninami sme skusali pletenie kosikov z papiera, ale to je dost narocne a predsa deti musia byt zaujate pracou, lebo inak sa nudia, nesustredia a zacnu vymyslat 🙂 a este som zabudla, vyrabali sme darceky ku dnu matiek a mali obrovsky uspech 🙂 teraz mam pre ne vymyslene, ze by sme vyrabali vlastnorucnu bizutku, to by sa im urcite pacilo a mohli by si pripravit darceky pod stromcek pre maminy, no a potom sa zasa budeme venovat vianociam. Ja sa na kazdy piatok tak neuveritelne tesim, su to zlaticka, kolkokrat sa stalo, ze sme vyrabali a potom vecer sme sa este spolu hrali na detskom ihrisku - ja capina stara samozrejme s nimi 😀

mimka aj ja som sa tesila, ze stravime vikend na jazerach, ale opat sa to ma pokazit... a od pondelka sa ma znova oteplievat! toto uz nie je ani vtipne, ze vikendy su taketo otrasne! my budeme mat s manzelikom konecne nedelu bez futbalu, tak musime dat dokopy nejaky plan.

ak by sa di nahodou dostala k pc - silno na teba myslime!!! 😉

bobjan
17. júl 2009

Dobré ránko 😉

Tak som objednaná do FC na 6.8 😎

Dúfam, že počasie v nedeľu výjde, lebo sa chceme aj my ísť okúpať niekam 😉

mimka29
17. júl 2009

Dobré ránko dievčatka moje

iwuska didlinka už v utorok ide na genetiku, teraz som si na to spomenula.
bobjan tak potom to už pôjde rýchlo 😉

Ja som každý rok opálená ako cigaňa a teraz som stále biela ako stena. Môj muž včera povedal, že sa musíme ísť kúpať a opaľovať, lebo že budeme mať biele deti 😀

bobjan
17. júl 2009

Mimka, no hádam stihnem v auguste už aj začať pichať...uvidíme ako mrcha dobehne 😉

Aj ja som biela ako stena, ale veď leto ešte len začalo, tak neboj, to dobehneme 😉

vika34
17. júl 2009

ahojte,mimka bývam v Prievoze
iwusa a aké staré deti tam máš?
doma mám niečo s internetom ,tak neviem kedy znovu kuknem,pá

iwusa
17. júl 2009

baby, nechcem byt skeptik, ale fakt ma byt zima, no zima, takych 24 - co je prijemne na grilovanie ale nie na kupanie. a ja som sa uz chcela vyvalit na slniecko, lebo uz pomaly ale isto blednem 😢

mimka - neboj, didinku mam velmi dobre zafixovanu v hlavicke a dokonca to mam aj sifrovane poznacene v kalendari, ze DIDI - G, myslim, ze to naozaj nikto neodhali 😀 ozaj, ty uz budes koncit v praci, ved ty aj kupko este dnes stihas, ty potvorka jedna 😠

bobjan - super, ved to mas termin za 2 tyzdne aj kusok, neboj, to prejde strasne rychlo!!!

vika - vies co, chodia mi tam deticky cca od 8 rokov do 14, ale ked sme robili tie darceky na den matiek, tak tam boli aj starsie (do 18 rokov, pomahali, pretoze to sme vyrabali do 100 darcekov, darceky sa rozdavali v ramci kulturneho programu).

nechcem sa vam stazovat, ale nieco ma postipalo pod kolenom, stred stipanca mam uplne stvrdnuty, spravil sa mi cerveny kruh v priemere 6 cm okolo ktoreho je opuchnuty prstenec a tak zvlastno to boli ☹ a fenystil na to nepomohol.

vika34
18. júl 2009

ahojte,myslela som ,že ked je tak škaredo budete koníkovať ,ale máte asiv lepšív program ☹
Ja som doma od rána upratujem,výsledok nie je moc vidno,teda môj muž si nikdy nič nevšimne,ani ked vymením prádlo,tak dnes som mu to otvorene povedala,aby pochopil,že makám a neulievam sa,ale už som teda dosť unavená,prala som aj postelnú bielizeň a od nového roku mám sušičku,tak si to neviem vynachváliť,za dve hodiny,mám vypraté aj uložené čisté v skrini,je to bomba,tak pá

nelynka
18. júl 2009

babulky tak sa to tu rozbieha, som rada a velmi drzkam setkym palceky..
ja si buduci tyzden budem volat za genetiku ako sme dopadli, ci sme aspon my zdravy ked nam to darcovstvo uz nevyslo ☹

iwusa
18. júl 2009

ahojte babulky,

ja len mrknem na chvilocku. svokrovci a svagrovci sli dnes do chorvatska, tak sme boli gazdovat na "chalupe", postarali sme sa o zvierence, upratala som kuchynu a chceli sme aspon opekat, ked sa neda kupat, ale bohuzial ani to nam nevyslo ☹ tak sme sa vratili domov a spravime si pekny vecer u susedovcov, suseda uz pripravuje topenicky, ja sa pomojkam s babatenkom a potom mrkneme daky filmik. ty brdo, zrovna davali uputavku v televizke, ze na pohode sa stala tragedia... idem kuknut telku rychlo! fuuha... chudaci ludia ☹

nely - ako teraz pokracujete? genetiku ste si davali robit obaja?

nelynka
18. júl 2009

iwus hej obaja..a nepokracujeme nijak...cakam na vysledky a budem vediet dalsiu diagnzu az nejaka je a ked nie budem kludne spavat ze aj v tomto smere je vsetko OK

sylvia21
18. júl 2009

Ahoj kocky, tak sa k Vam po dlhom case znova pripajam a stavam sa opat aktulnou clenkou darcovstva, teda uvidime, co mi este povedia v Brne.

viky ja tiez rozmyslam nad susickou. Pouzivala som ju v Anglicku a bolo to super, Teraz, ked tak casto prsi, tak sa pradlo nie a nie dosusit.

Na pohode to iwus vyzera dost zle. U nas tam bola suseda, tak dufam, ze je v pohode na Pohode.

Nelynka, Vam preco darcovstvo nevyslo?

nelynka
18. júl 2009

sylvia pretoze som v detstve prekonala cysty na ladvinach a ako to pocula geneticka hned a zaraz to zamietla aj ked to uz je davno zanami a nikto z rodiny to nema ☹

sylvia21
18. júl 2009

nely, ty si chcela darovat vajicka, alebo chces mat babatko a potrebujes vajicka?Prepac, ale vela prispevkov som necitala.

nelynka
18. júl 2009

chcela som darovat...
ja vajicok mam dost ale bohuzial, nemozem sa podelit ☹

vika34
18. júl 2009

ahojte,sylvi,nelynka chcela aj darovať aj pre seba,myslím,že v jej prípade má manžel problémy,teda ak som to spravne pochopila,pá

nelynka
18. júl 2009

vika ano mame aj my problemy ale nie az take ze by sme potrebovali darcu..
moj manzel by to zvladol aj sam len on je lenivy na take pohyby ktorym nadavaju sex 😀 😀 😀 😀

vika34
18. júl 2009

áhoj,myslela som tvoje vlastné,že potrebuješ,nie darcovské 😕

nelynka
18. júl 2009

nie nie vikus, nepotrebovali sme ich, chcela som len darovat, len som premyslala ze by som skusila aj IVf hned popritom ale nakoniec som to nechala tak, teraz by nebolo dobre odbdobie na to kym nemam pracu...ale darovat som chcela ☹

vika34
18. júl 2009

eaha,tak som to predsa zle pochopila 😀 ,myslela som,že si už bola na jednom IVF

nelynka
18. júl 2009

vika ano na jednom som uz bola neuspesom, potom sme mali uspesno neuspesny ket..a teraz som riesila ci darujem setky alebo pojdem na druhe IVF a zvysne darujem, ale chcela som darovat nakoniec setky, nechcela som ist este do naseho druheho IVF koli veciam co musime porisiet a nebolo by to teraz dobre len bohuzial darcovstvo neschvalili...
tak sme si aspon nechali urobit genetiku

mimka29
19. júl 2009

Ahojte zlatíčka,
dúfam, že ste mali pohodový víkendik. My sme mali včera prepadouku mojich rodičov a didllinky s manželom a všetci u nás ostali spať (ešte, že sme si kúpili veľký byt 😀) a bolo super. Poobede išli všetci domov a ja som bola potom až do večara v posteli. Parádne som si oddýchla, len neviem čo budem robiť v noci 😀 Možno aj nejaké smiešne pohyby s manželom, lebo tá mrcha sa nechce spustiť. Minula ma trápila 11 dní a teraz si zase nepríde, ale keď príde, tak dúfam, že to bude na dlhú dobu posledná 😉

vike sa už vrátila malá z tábora, tak určite zase perie, suší prádlo a počúva kopu zážitkov, ktoré malá vikina zažila.

nelynka ešte sa nerysuje žiadna práca?

sylvi no vitaj 😉

nelynka
19. júl 2009

ahoj mimka, tak si mala pekny vikendik..
bohuzial nic sa nerysuje, nic..aj sa sa crtalo ale sa uz neozvali a to mi uz mali len druhe kolo dohodnut u riaditelky..to ale co uz ☹

mimka29
19. júl 2009

nely tak to ma mrzí ... ani nevedia o čo prišli, keď sa ti už neozvali. U nás v Blave je roboty dosť. Teraz sme vybavovali robotu najmladšej sestre, lebo robila v pokladni a tam mali iba jeden víkend za mesiav voľný a skoro vôbec sme ju nevídali, tak od pondelak nastupuje ako recepčná v Kauflande, tak sa z toho celá rodinky tešíme. Bolo to síce po známosti (naša kamarátka tam robí personalistku), ale v Kauflande sú stále voľné pozície. Myslím, že Kaufland by mohol byť aj u vás, tam si neskúšala poslať žiadosť.

nelynka
19. júl 2009

mimuska milacik, mna z Kauflandu praveze prepustili, u nas, znizuju v kauflande stavy..nie naberaju novych ludi..
takze bohuzial ten neprichadza do uvahy 😝
neboj, robi tam manzel takze keby nieco bolo viem ze o tom budem vediet prva.. 🙂

mimka29
20. júl 2009

Dobré ránko,
nelynka prepáč tak to som teda zadrela ☹

nelynka
20. júl 2009

ahojte
mimka ale nie, vpohode..myslim ze som nepisala ze som tam pracovala..
len u nas je to trsoku ine..
komplet sa vymenilo vedenie a bohuzial na sklade volne miesta nie su a na centralu sa nedostanem len po znamosti, co bohuzial nemam 😖

ale nevadi 😀

iwusa
20. júl 2009

bre ranko dievcence,

hned od rana pracujem ako taka vcelicka, ale na pozdravenie vas vsetkych som si cas samozrejme nasla. baby, vcera sme boli na cervenom kameni, orion tam mal sutaze pre decka a rozne atrakcie, ale my sme sa tam stavili uz len tak ku koncu, ale najuzasnejsia bola cokoladova fontana viac ako meter vysoka a mohla si si vypytat nejaku mnamku (ananas, banan, gumenne cukriky, marsmalov) a to ti zaliali tou roztopenou cokoladou. to vam bola mnamka 😝 , len skoda, ze to davali do poldecovych umelych poharikov, akoze mne mohli kludne aj do 2-decoveho 😀 a potom sme este vecer opekali, takze uplne paradny den bol vcera 😉

nelynka
20. júl 2009

ahoj iwus
tisko zavidim, muselo to byt super..
na Cerveny kamen som chodila ako decko kazdy rok, no to bolo uuzasne jaj 😀 😀
milujem ten hrad, a tie luky okolo jak rozpravka 😀 😀

mimka29
20. júl 2009

iwuska, tak nech máš taký parádny celý týždeň 🙂

iwusa
20. júl 2009

nely - je to tam krasne spravene, hrad upraveny, cistucky, po nadvori sa prechadzaju pavi (farebne aj biele) a prostredie je naozaj krasne, clovek sa citi akoby bol naozaj v rozpravke. nase hrady a zamky nam mozu v okoli zavidiet 🙂

dufam, ze prac. tyzden bude v pohode, ved sef ma stvrtok-piatok dovolenku, dnes ideme zaviest sestru do bratislavy (ide do tabora do talianska), zajtra budem cely den mysliet na didinku a dufam, ze od dnes sa bude opat zlepsovat pocasie aby som sa mohla cez tyzden aspon v bazene vykupkat.

mimka - mrska co, este nic?

som zvedava, ake vysledky ma di, myslim na nu!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre