Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
10. dec 2009

minka určite to bude hneď po sviatkoch, lebo tam je zase aj to, že kedy je ochotná stimulovať darkyňa. Ale keby začala stimulku teraz, tak by to už mohlo byť aj začiatkom roka. Necháme sa prekvapiť 😉

lenca vitaj medzi nami. Lieky budeš brať minimálne prvé tri mesiace a čo konkrétne by ťa zaujímalo. Ja som už jedno IVF s darkyňou podstúpila aj keď neúspešné, tak ti budem vedieť možno odpovedať.

Na 18.00 hod dnes idem ku kaderníčke, tak sa teším 🙂

vika34
11. dec 2009

mimka tak ako vyzeráš?
Ja som od minulého tt z blondíny tmavovláska,relatívne som spokojná,teda moja Vika tvrdí,že je to o.k.

lenca78
11. dec 2009

Mimko, diky za zpravu. no to je teda teda vesele, jestli do me budou cpat utrogestan, tak to nevim, jestli to tri mesice vydrzim 🙂 Horsi lek jsem nezazila. Preju hezky vikend

vika34
13. dec 2009

ahojte mne napr. utrogestan vôbec nevadí,ani vrchom ani spodkom,viem ,že niektoré baby majú problémy ,mne jediné čo vadi,že ked zavádzam spodkom musím nosiť vložky,ale inak o.k.
Ak by ti lenca mal zrovna ten utroš pomôcť myslím,že by si zvládla aj 5 mesiacov 😀

rusalka22
16. dec 2009

Zdravim vas dievcata,
pri citani vasich problemov sa aspon necitim taka zufala ze sa to stalo iba mne, naozaj je nas viac.
Mam 26 rokov a uz mi nefunguju vajecniky. Uz rok aj pol cakame v poradovniku na darkynu a stale nic.
Neviete mi niekto poradit ako by som sa s nejakymi mohla skontaktovat?
Moj mail: rusalka22@centrum.sk

Dík ☹

vika34
18. dec 2009

ahojte kuk 😕

fiallinka
18. dec 2009

rusalka, a kam chodíš do centra? Třeba ve ZLíně se na dárkyni vůbec nečeká...

vika34
22. dec 2009

VšETKO NAJ.NAJ.NAJ do nového roku ,aby sa nám všetkým splnilo po čom túžime,pá 😅

mimka29
29. dec 2009

Ahojte bambulky,
vidím, že všetky sviatkujete ako sa patrí. Ja som sa ani nestihla spamätať a už je po Vianociach. Za chvíločku je tu Nový rok a dúfam, že bude pre nás všetky poriadne plodný.
Dnes a zajtra som v robote a je tu kľud, tak nás aspoň posúvam na prvú stranu.
Rada by som si niečo prečítala o snažilkách čo tu už dlho neboli ... ako sa majú a tak.

Krásny deň 😉

vika34
31. dec 2009

ahojte

mimka dlho tu vôbec nikto nebol
a ja mám nové aspoň to ,že na Nový rok začínam stimulku,dúfam že úspešnú,takže zajtra začínam pichať injekcie
a uvidím čo bude a vy čo plánujete v roku 2010?

pá a všetko dobré

pet.s
1. jan 2010

vika taky budeme stimulovat..počítám tak do týdne..dle MS.zatím se svými vajíčky..

mimka29
1. jan 2010

Ahojte,
prajem Vám všetkým všetko len to najlepšie v Novom roku a dúfam že to magické číslo 2010 nám prinesie to po čom najviac túžime a to naše milované bábatká.

vika to sa hrozne teším a dúfam, že budeš teraz častejšie podávať infošky o sebe. My zatiaľ čakáme ako dopadne didlinka s tými mandľami. Teraz berie antibiotiká, bude ich brať asi dva mesiace a keď tie nezaberú, tak pôjde na výber mandlí a hneď ako sa jej to zahojí a výsledky budú OK, tak ideme na to. Je mi to ľúto, že sa to tak naťahuje hlavne kvôli iwuske, ale verím, že tento rok to už všetky dotiahneme do úspešného konca. Akurát včera som si uvedomila, že sme prvý krát s manželom navštívili centrum v roku 2007 a od vtedy sa všetko točí iba koko IVF. Asi sa nám aj táto pauza hodí na prečistenie hlavy.

Pekný prvý deň roku 2010

minka051
3. jan 2010

Ahojte tak všetkým všetko naj do roku 2010 🙂 🙂 A každá nech si už konečne nájde tie vytúžené // 🙂 Mne už písali z Brna výsledky sú všetky ok a vraj už o chvílku zavolajú a mám začať s prípravou sliznice.

mimka29
3. jan 2010

minka tak to je super, konečne vysadíš antikoncepciu. Tak sa tu zase pekne rozbehne - vika už tretí deň stimuluje a ty začneš zachvíľu. Ja si ešte chvíločku počkám, ale vám budem džať všetky palce 😉

vika34
3. jan 2010

ahoj zajtra pichám 4 injekcie,idem do CAR a na prvú kontrolu asi v utorok,dúfam,že všetko bude o.k.,snažím sa veľa piť aby som sa vyhla OHSS,sa mi zdá ,že v poslednom čase vo FC všetkým hrozí a odložia Tranfer a nakoniec sa to nepotvrdí,rada by som sa tomuto vyhla,takže sa nalievam

mimka29
4. jan 2010

vikuš a už sa ti začína nafukovať bruško? Na prvú kontrolu sa chodí až 6. deň stimulky, alebo sa mýlim?

mimka29
4. jan 2010

Jaaaaj už viem 🙂 6. deň vychádza na stredu a to asi chcú mať aj oni voľno 😉

vika34
4. jan 2010

ahoj ,ešte sa mi nič nenafukuje ,som nafuknutá z koláčov,takže to neviem posúdiť 😅
zajtra idem na prvú kontrolu,lebo lieky mám iba do 7,1,a tá ich lekáreň má štvrtok,piatok zavreté,tak musíme pošpekulovať čo dalej

mimka29
4. jan 2010

Aha tak to je jasné. Tak ja som z koláčov tiež pupkatá. Vyzerám tak smiešne, celá chudunká, iba brušisko nafuknuté a nie a nie sa splosknuť. . . vyzerám ako pavúk 😀 Keby aspoň bolo také kvôli niečomu inému. Zajtra budem teda čakať na raport 😉

kvata
4. jan 2010

Ahojte kočky. Po veľmi dlhej dobe som si našla čas napísať a povzbudiť Vás, ktoré bojujete s osudom. Ak si ešte pamätáte, v septembri som stimulovala sliznicu na príjem od darkyne, ktorá si už začala pichať injekcie, keď osud kruto zasiahol do môjho života. Dozvedela som sa, že moja maminka má rakoviku v poslednom šádiu a má 2-3 mesiace života. Zrútil sa mi svet, skončila som s prípravou a v centre mi vyšli maximálne v ústrety, nemusela som nič platiť a mám sa ozvať až sa vyrieši situácia. Mamka zatiaľ bojuje s rakovinou, niekedy je horšie, niekedy lepšie a čakáme na zázrak.
Chcem Vám len zaželať veľa šťastia a zdravia a verte, že všetko dobre dopadne a rok 2010 vám prinesie vytúžené dieťatko.

mimka29
4. jan 2010

Ahoj kvata, tak nejak máme tie osudy prepletené. Nás postretlo to isté. V lete minulého roka tiež diagnostikovali mojej mamine rakovinu a už má po operácií a rádioterapiach. Stále má teraz zdravotné problémy, ale u nej to podchytili skoro, tak má veľkú šancu na uzdravenie. Lekár povedal, že rakovinové bunky sa šíria rýchlejšie ak človek žije v strese a nervozite, tak naše maminky musíme teraz zahrnuť všetkou láskou a snáď Boh dá a dožijú vnúčat čiže naších detí. Ja som veľmi prosila Boha, že teraz je ten správny čas aby som otehotnela, lebo by to urobilo nesmierne šťastnou nielen mňa s manželom, ale aj maminku a celá naša rodina by si už konečne zaslúžila trošku šťastia. Určite je to tak aj u vás a tiež to tak cítiš.

minka051
5. jan 2010

Ahojte mimka tak konečne volali dnes že už nemám brať antikoncepciu ešte že som si dnes nedala. Tak už len počkať na menzes a lepiť náplaste a papať lieky.

vika tak asi sme na tom skoro rovnako. Tak sa nám to musí už len podariť. zdá sa že približne rovnako budeme čakať na // 🙂

mimka29
5. jan 2010

minka super, netriasol sa ti hlas a kolená, keď si s nimi volala? Lebo mne vždy 😀

vika 😕

mimka29
5. jan 2010

minka a čím budeš stimulovať sliznicu, ak aj náplasťami, tak koľko ich budeš lepiť?

vika sa nám ozve určite až večer z domu.

Ach baby v robote je ešte zatiaľ nuda, tak na vás myslím. Už by som chcela byť aj ja zase v kurze, to čakanie a nič nerobenie pre bábo neznášam. No nie, že by sme pre neho nerobili úplne nič, samozrejme, že s manželom snažilkujeme 😀

Fakt mi tu chýbajú staré známe snažilky mňa už napadá, či nie su náhodou tehulky, ale to by sem snáď prišli priniesť tehu vírusy.

vika34
5. jan 2010

ahojte,ja mám už asi mesiac internet v práci,ale tam je teraz taký blázninec,že ti mimka úprimne závidím nudu.My robíme inventúru a už by som mala začať robiť doklady pre účtovníčku a musím ešte z mužovej firmy odovzdať doklady tiež účtovníčke,takže mám toho veľa

minka dúfam,že sa nám to konečne zadarí
Dnes som bola na kontrole ,všetko vyzerá zatiaľ fajn,na dalšiu kontrolu idem vo štvrtok

minka051
6. jan 2010

mimka ahoj
no ked mi zavolali bola som z toho zaskočená a nevedela som či sa mám tešiť alebo báť. Začala som mať zmiešané pocity a milión myšlienok v hlave. A to čakanie ako píšeš tak verím je hrozné. Niekedy som už bola na nervy. Neboj aj uteba to raz príde a možno sa podarí aj prirodzene ak je to u vás možné. Len tomu ver a nevzávaj sa. ja sliznicu budem stimulovať náplasťami Estrahexal 100 po dve si mám lepiť každý štvrtý deň a k tomu mám Prednisom 1 tab ráno a Anopirín 1 tab večer. Potom medzi 10-13 dňom mám ísť doktorke na UTZ ako to vyzerá.

vika no tá nuda ani taká nieje a blázninec aj mňa čaká od zajtra v práci. Ja som mzdárka tak všetko ukončiť a uzavrieť rok tak to teraz budem v práci vždy do večera. Ale musím všetko postíhať lebo ked zavolajú že mám prísť na ET tak do práce až kým sa nepotvrdí tehu nejdem. Budem doma pekne v klude aby sa nič nepokazilo a potom sa uvidí čo mi doktka povie či ísť do práce alebo zostať doma. Najhoršie je že som na firme sama a nikto ma zastúpiť nevie. Ale ved nejako to už dopadne. Každý musí byť nahraditeľný. Tak ti držím silno palce a nech si čo skro nájdeme dve//. 🙂 🙂

vika34
6. jan 2010

tak fajn,budeme si siklno držať palčeky obe
ja dnes cítim trochu vaječníky,nie je to zase také hrozné
Mám tiež obavy ako to všetko v práci postíham,
bohužiaľ v mužovej práci robím papiere pre účtovníčku a to som nenahraditeľná ☹
ved neja už bude

mimka29
6. jan 2010

Ahojte stimulantky,
minka u nás sa asi prirodzene nezadarí. Mne sa už pravdepodobne vôvec nerobia vajíčka a posledný mužov spermiogram bol na zaplakanie, ale aj tak sa neprestame snažilkovať. Aj tento mesiac som ovulku mala a dosť som ju cítila, tak sme hneď na to vlítli 😀 Ale už to beriem tak ako to je. Nie som nešťastná, keď dostanem mrchu. Viem, že rodičmi raz budeme a keď to nepôjde cez IVF, tak si určite detičky adoptujeme. Ty máš ísť na kontrolu medzi 10-13 DC, tak sk ti môžem poradiť, tak to nenechávaj až na ten 13-ty deň. Nech ťa radšej pozrie lekár skôr, lebo keby sliznica nerástla tak ako má, tak vždy ti môžu zvýšiť dávky.

vika a Pinter ti nepovedal koľko folikov sa ti tvorí?

Babulky držím vám palce, už by sa v našej témička fakt zišla nejaka tehulka. Už to bude zachvílu rok, čo si píšeme a ešte sa ani jednej nezadarilo, tak už musíme prelomiť tu smolu.

vika34
6. jan 2010

ahoj mimka na jednej strane cca 5 a na druhej ,že vraj menej,neviem koľko lebo tak rýchlo behal s tým UTZ,že som nestíhala rátať 😀 ,po pravde som ani nevedela,že to je ono 😅
zajtra idem na dalšiub kontrolu,lebo už nebudem mať na piatok merional a tá ich lekáreň je zavretá,/asi majú inventúru/,že vraj tam ,ale budú,problém je ,že Pinťo už nedáva merional,ale gonal a už ked som tam bola minule nemali na sklade toľko merionalu,tak dúfam,že nebudem v piatok pobehovať ako splašené kura a zháňať injekcie
😕

minka051
8. jan 2010

vika34 daj vedieť ako bolo bolo na kontrole 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre