Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
7. máj 2009

iwuska ľahká pomoc, tak sa váľaj iba ty po ňom 😀 😀 😀

A so svojou postavou nie je spokomná skoro žiadna žena, ale chlapy sú zato na tie svoje pivné pupky hrdý 😀

mimka29
7. máj 2009

Šikulka, len zbieraj od všadial infošky a potom, keď niečo budem chcieť vedieť, tak sa stačí opýtať iba teba 😀

iwusa
7. máj 2009

ja mam doma 120%-neho masozravca, sladkosti sa u neho nerataju a robit ich iba preto, aby som ich potom zozrala sama, no tak to nieeeeeeeee!!! 😀

mimka - ved vies kolko to da roboty, take pivne brusko si vypestovat? 😀

bobjan
7. máj 2009

Mimka, no tooooooooooooooo teda neviem 😀 😀 😀

mimka29
7. máj 2009

baby už prchám z roboty, ale nezanevriem na vás 😉

iwusa
7. máj 2009

papacik, ja este cca 10 min a tiez to balim, hadam sa tu stretneme aj cez vikend 🙂

bobjan
7. máj 2009

príjemný víkend, ja padám tiež z práce 😉

vika34
7. máj 2009

ahojte,dlhšie som sa neukázala,nebol čas ☹ ,dnes som si bola pre lieky na stimulku,takže na 2DC ZAčíNASM PICHAť
MIMKA VY STE SI ZAPLATILI NAVYšE VSTREKNUTIE SPERMII V DEň TRANFERU?
dnes ma o tom informovali,tak zbieram tiež infošky
ako ste písali o tých svadbách ,tak na prvú som sa kvalitne pripravovala celé mesiace,mala som 19 a verila som ,že to bude na celý život 😲 ,ale bohužial človek mieni a život mení,po 15 rokoch som sa vydávala druhý raz a brala som to veľmi športovo,môj muž to bral až moc športovo,v týždeň pred svatbou som začala dobiedzať ,že kedy pôjdeme nakúpiť alkohol a čo myslíte kedy sme išli,v piatok večer a v sobotu ráno som išlan ku kaderníčke a prídem na obed domov a čo nevidím muž spal a dieťa kukalo rozprávky,tak som ich hodinu pred obradom začala naháňať,že už by sme sa mali začať chystať,no sranda,z úradu sme aj s hosťami išli na chatu a kedže sme aj pred tým hovorili,že spoloč.oblečenie nie je nutné ,tak sme sa ešte nestihli ani pofotiť v sviatočnom a svokra už bola v riflách,ale zábava bola super ,bol tam aj nocľah,takže kto chcel išiel spať a ženích to zalomil až o 11 doobeda,takto v pohodičke by som si to kľudne zopákla ešte raz,mala som šaty a kyticu po akých som vždy túžila,ale pri prvom pokuse 😀 ,/r.1990/neboli ešte také možnosti,majte sa pá

alexan
8. máj 2009

Ahoj holky, když se tady bavíte o té ceně IVF.
Chci Vám napsat byla jsem teď na 1.IVF ve Fertimetu a i přes to, že by to mělo být hrazeno pojišťovnou stálo nás to něco přes 40t.☹ Měla jsem hodně léku, ICSI, CT. Takže bych řekla, že pokud dojte u nás na 4. pokud příjde to určitě něco kolem 90t.☹

mimka29
8. máj 2009

vika - teším sa, že už začnete a my ťa budeme psychicky podporovať ako sa len bude dať. Čo sa týka tvojej otázky - áno chceli sme to aj my, ale keďže vždy už pri odbere vedeli, že nebude transfer, tak mi to nakoniec nikdy nerobili. Funguje to takto - na šiesty deň stimulácie teda pri tvojej prvej kontrole, musíš zobrať muža so sebou a on tam odovzdá spermie. Oni potom v labáku oddelia spermie od tej tekutiny, tekutinu zmrazia a potom pri odbere vajíčok (keď budeš v narkóze) ti ňou potrú vnútro. Funguje to ako lepidielko pre embryjka a je to teraz novinka. Stojí to asi 100,- eur, ale platí sa to až keď bude transfer. Ak transfer nebude, tak nič neplatíte ako my.
Večer pozriem či si tu.

mimka30
8. máj 2009

Ahoj Mimka29. Tak my sme dopadli veľmi zle. ☹ Včera hcg 197,6 testy pozitívne a dnes nadránom kŕče a menzes. ☹ ☹ ☹ Zrútil sa mi celý svet. ☹ V pondelok musím znova na odbery. ☹
Tešili sme sa dva dni. ☹

Mimka 29 a ostatné baby, držte sa.

mimka29
8. máj 2009

mimka - miláčik a to už je všetko stratené? Ja neviem čo si už mám myslieť, celý svet nejaký na figu. To snáď ani nie je možné, aby sme mali toľko smoly. Drž sa moja, som tu s tebou.

mimka30
8. máj 2009

Mimka29 určite je po všetkom. V noci kŕče a menzes mám normálny. To je zlý sen Mimka. Je mi hrozne ☹ ☹ ☹
Už neverím na nič. ☹ Dajú ti nádej, že si tehotná a za pár hodín je po všetkom. ☹
Dokelu s takým osudom. ☹

mimka29
8. máj 2009

Čo sme komu spravili, keď nás Boh tak trestá. Ja vôbec neviem aké slová by ti pomohli, ale asi žiadne. Mne vždy pomôže, keď sa poriadne vyplačem, netreba to v sebe dusiť.

dianan
8. máj 2009

ahojte-...mimka 3O nesmuť ešte.....možno to nie je ešte stratené.....nebola si dnes na gynde????

mimka 29....,iwuška,didlinka.....takže zajtra idem do MT,mam už komplet nachystanu domumentáciu...a už som z toho trocha nervozna...ale hovorili ste,že to tam bude OK...tak tým sa ukľudnujem....
zajtra dám vedieť,ako to dopadlo ..

mimka29
8. máj 2009

ahoj dianan - zajtra sa budeme tešiť s tebou. Didlinka (ségra) je u nás na víkende, tak na teba budeme myslieť. Teraz sme upiekli koláč tak baštíme, je úžasný. Večer pôjdeme na pivko, ale ešte nakukneme 😉

dianan
8. máj 2009

dakujem
ach....tak vám je super....tak si to večer užite....a dobre zrelaxujte...
pozdravujem vás obe... 🙂

vika34
8. máj 2009

mimka 30 viem,že je to smutné čo sa ti stalo,ale treba sa pozbierať a ísť dalej,bohužiaľ nič iné nám neostáva ☹
mimka 29,celý postup mi bol vysvetlený,len som chcela vedieť či ste to absolvovali,a vy ste neplatili nič aj ked vlastne tie spermie už zamrazili?My sme sa ešte nerozhodli,takže začneme to preberať až ked dostanem menzes,lebo ak by 6 deň bol víkend ,musel by muž prísť pred šiestym dňom,čo asi vychádza na tento tt.
Chcela som sa ešte popítať,za čo okrem liekov si ešte platila,lebo mne sestričky hovorili,že iba za recepty a to je všetko a to sa neplatí ani za PK ani za ISCI?DíK

mimka29
8. máj 2009

vika - nie neplatili sme nič ani keď tie spermie zmrazovali, proste keď nie je transfer, tak za to neplatíš. Manžel môže odovzdať spermie aj skôr ako ten 6 deň. Vo FC neplatíš ani za PK, ani za ICSI, fakt doplácaš iba za lieky.
Koľko ampuliek merionalu ti budú pichť denne a kedy očakávaš mrchu?

dianan
9. máj 2009

ahojte...tak dom doma z MT...a moje pocity????super...tak ako ste mi písali...už sa recepcii skvelý prístup,doktor taktiež,absolutna pohoda....
prebrali sme doterajšie výsledky,a dohodli sa dalej....najbližší cyklus 3-DC su urobím odbery...a podľa výsledku FSH bud ideme na IVF,alebo niekedy jul-augus na IVF s darovanými vajičkami... 🙂

mimka29
9. máj 2009

dianan - tak to je paráda. Vy ešte rozmýšľate, že by ste išli na to z tvojích vajíčok? A keď pôjdete s darcovskými, tak tak skoro, tam vás asi posunula dopredu tá vaša dárkyňa, že?

mimka29
9. máj 2009

dianan - som ťa zasypala otázkami . . . prepáč, ale ja som taký zvedavec 😀 Keby ste išli júl-august, tak to by sme boli tak narovnako, to by bolo super 😉

vika34
10. máj 2009

ahojte dianan,držím palčeky ,je fajn ,že si mala dobrý pocit,dôvera je tiež dôležitá
mimka budem pichať 4 amp.merionalu zatiaľ ,ale z lekárne som si vybrala aj to čo budem mať potom,ale zabudla som to v robote v chladničke ,tak si nespomeniem na názov.Menzes očakávam v nedeľu ,alebo v pondelok tak uvidím,potom napíšem
Dosť sa dr.divil aj so sestričkou,ked som povedala,že pichať mi to bude manžel aspoň tri razy sa opítalki,či to zvládne,ale aj na prvé IVF mi pichal muž aj do zadku aj do brucha,tak to hádam aj teraz zvládne 😀 ,teda dúfam,sestrička povedala,že ked by mal pochybnosti máme na tú prvú prísť,tak uvidíme,ale myslím ,že nebude problém ,pá majte sa

dianan
10. máj 2009

dakujem vám mimka,vika...
mimka...my sme už vôbec nerozmýšlali,že by sme išli so svojimi vajíčkami,ale doktor povedal,že mame si ešte skontrolovať 3DC FSH..a podľa toho sa telefonicky dohodneme...to kôli tomu,že vravel,že FSH sa niekedy nezvyšuje prudko...ale v takých pikoch....že môže to v nejakých intervaloch byť par mesiacov ešte v norme,a potom sa to zase zvyšuje....
ale ja som už bola nastavená na to darcovstvo....
a čo sa týka toho termínu..tak ano...mam darkynu,a posuvam sa na 1 miesto....tak uvidíme ktorá alternatíva to bude.. 🙂

mimka29
10. máj 2009

Dobré ránko,
vika - takže by si mala začať pichať v pondelok alebo v utorok ... paráda. Keď to zvládol manžel minule, tak to zvládne aj teraz. Ten môj by to teda nerobil, on ma radšej tam každé ráno vozil 😀 Predtým si čím stimulovala?
Moja musíš to tu rozbehnúť vo veľkom štýle, aby sme ťa mohli čoskoro nasledovať.

My ideme tak za hoďku do prírody ugrilovať si obed a chytiť trošku farbu na tie naše biele telá. Lepšie ako stáť celé nedeľňajšie doobedie pri šporáku 😀

dianan
10. máj 2009

ahoj mimka...tak sme sa tu rovno trafili...

mimka29
10. máj 2009

ahoj dianan - jej ma sme vážne napísali v rovnakom čase. Tak ti lekár nasadil chrobáka do hlavy, že? Mne tiež tento mesiac robili hormonálny profil a u mňa je vždy v norme, ale vajíčka sa mi aj tak nerobia, tak tomu nechápem. My už čakáme na ségru a vyrážame do prírody ... huráááá.

dianan
10. máj 2009

mimka......tak krásny den vám prajem v prírode...aj didlinke...užite si to... 🙂

iwusa
11. máj 2009

bre ranko kocky,
mimka 30 - nepoznam tvoj pribeh, ale urcite je to nieco podobne ako prezivame vsetky v teme snazilky. je mi to luto, uprimne luto. naozaj sa clovek zacne tesit, testiky su pozitivne, aj hcg rastie a z nicoho nic menstruacia... clovek aby uz ani takymto faktom neveril, comu mame verit? kolko sa musime natrapit, kym ostaneme tehotne a naozaj sa mame bat este cele tehotenstvo, mame si vydychnut az ked ten uzlicek budeme drzat v rukach??? je to nespravodlive... ☹

vika - jaaaaaaaj, to je skvele, rozbiehas to, drzim ti pasticky, obdivujem manzelika za tie injekcie, moj by to urcite nezvladol. sme s tebou a drzime ti pasticky, informuj nas uplne o vsetkom!!!

dianan - som rada, ze si mala skvele pocity z heliosu, teraz vies o com vsetkom som to hovorila 😉 a kedy mas dostat mrsku? aby sme vedeli, ze kedy pojdes na rozbor krvicky, som zvedava, ze ako ti dopadnu vysledky. ak by to bolo dobre, tak urcite to skuste este so svojimi, ved co, hocikedy sa mozes k darkyni vratit, no nie? 🙂 uz ta aj zapisali do toho zoznamu cakatelov, ze? ale asi si este neni na 1. mieste, lebo este vlastne nejdete do toho darcovstva, ci ano?

mimka - cez krasny predlzeny vikendik sme mali aj my 2 grilovacky, jedna v piatok - taka rodinna, lebo mamina mala narodeniny a potom sme mali v sobotu s partiou, akoze paraaaaaaaaaada!!! co sme sa navystrajali hovadin, ty kokoooooooooz 😀 ozaj a vcera mali deturence vystupovanie ku dnu matiek, poviem vam vsetkym, ze na to, ze s pripravou im nikto nepomahal boli uplne skvele. a ked po programe prisli ku mne a podakovali mi za to, ze sa im venujem, ze som im pomohla darceky pripravit, no slzicky som mala na krajicku 😉

didlinka - ty moja darkynu najkrajsia, aj tebe prajem krasne ranko 🙂

mimka29
11. máj 2009

Dobré ránko,

iwuska - až som mala zimomriavky, keď som čítala o tých detičkách ... ako sa im venuješ ... to je úžasné. My všetky čo sme tu už konečne zaslúžime mať šťastie.
Ja neviem čo sa to deje, ale babám z druhých tém sa vôbec nedarí. Viď mimku30, ktorej som strašne držala pästičky a v ďalšej téme to isté - pozit. testy, HCG nad 300 a potom menzes. To je hrozné, budem to musieť prestať tak prežívať, lebo ja som hrozne citlivá a ja potom za ne aj bulim.

Pekný dníček 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre