Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

skorom
23. jan 2011

chodi niekto do gyncaru /KE/??

zufalka
23. jan 2011

@paja1 5mg?ja som vždy brala 2mg 3x1.....teda fakt mega davky...

zufalka
23. jan 2011

@minka051 tak to je dobre znamenie 😉

zufalka
23. jan 2011

@minka051 to som nevedela že máš 1mg,ja som myslela že 2mg.,tak to je v poriadku,to je normalna dávka 🙂 to som brala aj tak.

minka051
24. jan 2011

@zufalka No u nás v lekárni nikde namajú 2mg Estrofem tak preto 2 tabl. No tak dúfam že dobré znamenie. 🙂 😉
Tuším nevieš spať. 🙂 Ja zas už okolo 22-23hod som tvrdá. A včera som spala aj poobede. 😀 😀

minka051
24. jan 2011

@skorom ahoj no ja nechodím ale vitaj tu medzi nami 🙂 😉

skorom
24. jan 2011

dik..ja som z gyncaru,jedno darovanie mam za sebou a ciste teoreticky rozmyslam o dalsom..

skorom
24. jan 2011

a mam nejake zvysne tabletky na posunutie-prednison,estrofem,duphaston..

misha83
24. jan 2011

Tak snad je úspěšně chřipka za mnou, měla jsem strach, že kdyby náhodou zrovna zavolali, že našli dárkyni, tak by se to muselo odložit☹.

andika10
24. jan 2011

ahoj dievčatá, neviem či to sem patrí, ale chcela by som sa spýtať, že plánujem isť darovať vajička, a keby som do buducna chcela babo, prirodzene mať nemôžme, či mi preplatí poisťovňa IVF? už sme na jednom boli.ďakujem

gabikri
24. jan 2011

@andika10 : pochybuju, že by Ti nechali dát darovaná vajíčka, pokud máš problémy sama otěhotnět. U nás v centru dárkyně podstupuje všechny možné vyšetření a až když se zjistí, že je 100% zdravá, tak může jít darovat. Stojí nás to veliké peníze, tak dárkyně musí být naprosto zdravé! 😉

beruska64
24. jan 2011

@minka051
@paja1
@zufalka Caute holky. Pozeram, ze tu rozoberate davkovanie estrofemu. Ja som mala 2mg 3x1 a boli sme s doktorom dohodnuti, ze ked bude pozitivny test, co bol, tak to zvysime na 4x1 vraj by sa to pri darovanych malo. Tak sa na to ked tak spytajte, ci by vam to nebolo lepsie neskor zvysit. 😖 Predtym pokus som mala stale 3x1 a skoncilo to MA.

gabikri
24. jan 2011

@andika10 : tedy pokud není chyba na straně manžela 😉 Jinak v Čechách pojišťovna hradí tři cykly, nevím, jak je to na Slovensku 😉

andika10
24. jan 2011

@gabikri ja som v poriadku manžel ma azoospermiu,

andika10
24. jan 2011

@gabikri aj u nas myslim že 3 ale započitava sa aj darovanie vajičok?

gabikri
24. jan 2011

@andika10 : ahaa, tak promiň 😉 Jinak to pojišťovna nerozlišuje, jestli daruješ a nebo jdeš na svoje IVF 😉 prostě máš nárok na ty tři hrazené cykly 😉

andika10
24. jan 2011

@gabikri to som chcela vedieť, diky 🙂 aj mi sme museli použiť darcovske spermie, tak preto chcem isť aj ja na darovanie, snaď niekomu pomôžem.

gabikri
24. jan 2011

@andika10 : to je od Tebe moc hezké, držím palečky 😵 😵 😵

gabikri
24. jan 2011

@andika10 : vlastně neee, nezapočítává, ten celý cyklus platí příjemkyně a nebo jí počítají celý cyklus na pojišťovnu, tobě zůstanou všechny co máš 😉

andika10
24. jan 2011

@gabikri dik, 🙂

misha83
24. jan 2011

@andika10 Jj, přesně tak, cyklus s dárkyní se počítá na příjemkyni, o Tobě, jako dárkyni, pojišťovna ani neví🙂.

andika10
24. jan 2011

@misha83 diky

jada1
24. jan 2011

Ahojte dievčatá, tak dnes sme boli v CAR na vyhodnotenie výsledkov a som z toho veru smutná ☹ . FSH cez 14.Dr. mi navrhol soft stimuláciu a ak z toho nič nebude, tak riešenie je darované vajíčka. Rovno mi odporučil Reprofit Brno, tam vraj nie sú také čakacie doby ako u nich. Tu je to 1-2 roky a to ja čakať nemôžem (mám 40 rokov). Pozitívne na tom je aspoň to, že manžel mi v aute povedal, že ak teda chcem, tak pôjdeme aj do darovaných. Predtým sa o tom vyjadroval tak, že teda ak sa nám nepodarí so svojimi, tak sa z toho nezbláznime, však jedno dieťa máme. Bože, ja neviem, či mám krízu stredného veku, či čo, ale necítim sa ešte vôbec stará a nemienim každý večer len tak presedieť pri televízore. Strašne by som ešte raz v živote chcela zažiť tie úžasné chvíle materstva. Je mi do revu, nemám sa ani komu vyžalovať. ☹ .
Dievčatá, chcem vás ale poprosiť, ak niektorá máte skúsenosti s Reprofitom Brno, aké sú tam čakacie doby? A koľko sa asi čaká keď sa objednám na prvú konzultáciu? Ďakujem za odpovede.

misha83
24. jan 2011

@jada1 Ahoj, je mi líto, čím procházíš, známe to tu asi všechny. Já nemám osobní zkušenost, ale co vím o holkách, co do RF Brno chodí, tak jsou moc spokojené. Snad tu napíše někdo víc.

zufalka
24. jan 2011

@minka051 ja by som aj spala,ale otvorili sme novu reštiku tak zabiehame a musím ešte robit záverečnú,všetko musím mat dopredu pripravené aby som mohla v klude a bez nervov oddychovat ked bude treba 🙂 kedy testneš?

zufalka
24. jan 2011

@beruska64 vidíš,to nieje zlý nápad 🙂 držkaj sa 🙂

beruska64
24. jan 2011

@zufalka Dik, drzime sa zubami, nechtami. Len keby uz skoncilo to blinkanie ☹ Vsade pisu, ze druhy trimester je najkrajsi, a ja zatial stale iba blinkam a chudnem. A ked nieco varim, tak musim pouzivat lyziarsku kuklu 😀

brita
24. jan 2011

@jada1 Ahoj, neboj sa , nebudes dlho cakat. 😉 Ja si pamatam, ze do RF som pisala prvykrat na konci marca 2010 a uz v aprili sme mali konzultaciu a este na tej konzultacii nam dali hned aj termin OPu darkyne, co bol zaciatok augusta. Ja som aj otehotnela, ale v 6 tt som potratila. Teraz ideme na to opat v marci. V postate sa moc na darkynu necaka, ide o to, ake mate na darkynu naroky.My sme velke naroky nemali, iba aby sedela krvna skupina. Asi preto sme ju aj dostali dost rychlo. My sme boli v Reprofite spokojni, ja tiez nechcem na Slovensku cakat na darkynu 4 roky, to je uplen psycho, mam uz skoro 35 a ziadne dieta. V Reprofite maju velmi dobry pristup, odbornikov a celkovo my sme z nich mali dobry pocit.

iwusa
24. jan 2011

ahojte dievčence,
neviem či si ma ešte niektoré pamätáte, dlho som tu nepísala, lebo som nemala čo nové písať. ale potrebovala by som rada. Momentálne sa pripravujem na ET s darovanými, včera som začala brať lieky (neviem názov, nemám ich momentálne pri sebe), včera som mala 2. den MS, ale dnes mám neskutočné bolesti a kŕče v maternici, vaječníkoch, krížoch, proste všade dole... doktor mi hovoril, že teraz budem veci cítiť intenzívnejšie, ale žeby až takto? už mám v sebe 3 ibalginy, zabalená do deky a kŕče pretrvávajú. nie som schopná nič robiť. Prežívali ste aj vy niečo podobné?
Ďakujem Vám za odpovede 🙂

zufalka
24. jan 2011

@iwusa neboj moja,to ti za pár dní prejde 😉 možeš dokonca aj špinit tak sa nezlakni a neboj dobre to dopadne 🙂 moc držím palčeky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre