Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

minka051
8. jan 2010

Tak ja som po vysadení antikoncepcie nedostala mrchu. Dnes mi volali či ju už mám. Je to 4 deň a nič. Mám ešte počkať do zajtra a čo bude potom tak to netuším. Len nemám z toho dobrý pocit.

gabikri
8. jan 2010

Ahoj, můžu se k vám přidat?
Je mi 38 let a mám vysoké FSH ( 20-28) V listopadu jsem byla na prvním IVF, stimulovali mě koňskými dávkami Fostimonu..výsledek dvě vajáčka..z toho jedno použitelné na ET. Bohužel z toho nic nebylo. Dneska jsem byla v CARu ( Praha Apolinář) a dostala jsem léky na další IVF ( tentokrát Menopur) Vzhledem k mému věku a FSH už se rozmýšlím, se rovnou přihlásit na pořadník na darované vajíčka, ale u nás v CARu to trvá prý 2 roky ! 😒
( pokud někoho nepřivedu) Tak se chci zeptat, jestli někdo neví o nějakém soukromém CARu, kde to jde rychleji??

minka051
9. jan 2010

gabikri ahoj
Ja chodím do Repromeda v Brne. Darkyňu som priviesť nemusela a našli mi ju hned ako som poslala vyplnený dotazník čo mi poslali. Tam ju dostaneš tak do 2-3 mesiacov. Ja som sa už pripravovala len teraz mi neprišla mrcha po vysadení antikoncepcie tak som z toho na nervy. Už som si mala lepiť náplaste na rast sliznice ale neviem čo bude. Dnes volám koordinátorke že stále nič a uvidím čo mi povie. Inak ja mám 43 rokov.

vika34
10. jan 2010

ahojte dnes mám poslednú kontrolu OPU asi v utorok na lavej strane 5+2 malé na druhej 3,tak dúfam,že nebudú folíky prázdne ,minule som mal polovicu prázdnych,injekcie zvládam fajn

konečne nie som najstaršia ,vo všetkých témach ,kde si píšem som najstaršia.Ja mám za 3tt 39,ale cítim sa na krásnych 25 😀
pá a minka dúfam,že bude všetko o.k.,držím palce

mimka29
11. jan 2010

Ahojte a zase tu máme pondelok.

vika takže zajtra by si mala mať OPU. Dúfam, že nám dáš potom vedieť a nenecháš nás dlho čakať. Keď hovoríš o tom veku, tak ja budem mať za chvílu 30-tku, takže už tiež nie som žiadna mladica 😀

minka ako zvládaš náplaste, neodlepujú sa ti?

gabikri sú centrá, kde dlho na darkyňu nečakáš, ale si to aj poriadne zaplatíš.

Pekný deň 🙂

mimka29
12. jan 2010

Krásny deň zlatíčka,
ako vidím tak, som tu stále sama, ale ja som vytrvalá 😀

vika je už možno po OPU, myslím na ňu

vika34
12. jan 2010

ahojte,už ležím doma v postieľke,mala som 12 vajok,kedže embriologička povedala,že spg je ukážkový,tak sme ich nechali oplodniť prirodzene,povedala,že asi mužovi dobre varím,to sme sa pekne zabavili,lebo tesne pred tým sme sa rozprávali,že nejako pochudol a sťažoval sa ,že mu nedávam jesť 😀

trochu ma bolia vaječníky,ale to asi tak má byť,zajtra mi majú volať,koľko sa oplodnilo a ET v piatok,alebo v nedeľu,ale skôr v nedelu
spinkať sa mi zatiaľ nechce,ale kedže musí byť niekto so mnou doma,tak sme povolali moju mamičku/hned aj navarí,teším sa/,lebo Juraj musí ísť pracovať,pá

minka051
12. jan 2010

vika34 tak to je super už som čakala kedy napíšeš. To sú super správičky. Tak už len nech sa drobčekovia pekne delia a rastú a šup mamine do bruška. ja už lepín náplaste a papám lieky. je sííce bolbo a bolí ma hrozne hlava ale vydržím.

mimka no tie náplaste sú teda hrozné samozrejme odlepujú a už som si jedenu musela vymeniť. Písala som aj koordinátorke povedala že nevadí len nech si dám hned druhú a potom ako nám na protokole. Inak je mi blbo, mrcha je silná, bolí ma hrozne hlava a som unavená.

vika34
12. jan 2010

minka a tebe to kedy cca vychádza,ty ideš na Ket ,alebo ti dajú od darkyne hned po jej OPU

mimka29
12. jan 2010

vika supéééééér správičky. Z toľkých vajúčok bude kopu detičiek 🙂 Dnes pekne oddychuj a teším sa na zajtrajšie správičky.

minka, tak to mi hovor, ja som si tie náplaste lepila v lete, keď bolo najteplejšie. Potila som sa hrozne a mne sa tak odlepovali, že som to ani necítila a už som mala nejakú úplne dole. A to som si ich lepila 6 naraz, len som sa stále kontrolovala, či ich všetky mám a prelepovala som ich celé leukoplastom 😀 No užila som si srandy, len škoda, že z toho nič nebolo ☹

minka051
12. jan 2010

vika34 ja by som mala ísť po OPU a to ešt asi 5 dní ked bude predlžená kultivácia.. Len musím mať sliznicu takú aká má byť.

mimka tak leukoplastom som si aj ja prelepila ale nakoniec som to dala dole lebo som dostala ešte aj alergiu na leukoplast a hrozne ma to svrbelo. Ja lepím len po dve. Tak to si mala teda poriadnu zábavu. Ja sa bojím aj poriadne spať len aby som ich nestrhla.

mimka29
12. jan 2010

Ja som mala problém nájsť miesto kde ich lepiť, lebo tie miesta by sa mali striedať. Aj v Repromede lekár sa smial, že by chcel vidieť či sa mi na telo zmestia 😀 Ja by som sa polepila aj celá keby to pomohlo 😀

minka051
12. jan 2010

mimka ale to si ich teda fakt strašne vela lepila. Ja len dve aj to mi je moc. Inak som čakala že budú tie nálepky menšie ale oni sú teda dosť veľké. No zajtra ráno mením za nové tak musím vybrať dobré miesto. Dám si ich asi na boky stehien. Už aby bolo 19.1. nech viem ako to vyzerá. A ten Utrogestan si si vkladala alebo jedla . Lebo čítala som že aj tak sa dá.

mimka29
13. jan 2010

Dobré ránko,
minka mne tie náplaste najlepšie zržali na bedrách alebo zadku. Utrogestan sa vkladá, ale niekedy aj je, keď náhodou začneš špiniť. Je dobré, keď si ho vložíš, aby si si potom ešte na chvíločku ľahla, ale aj tak je to nepríjemné, lebo bude z teba celý deň vytekať, vložkám sa nevyhneš.

vikuš 😉

mimka29
13. jan 2010

vika už ti museli volať, ja som napätá jak guma na trenkách 🙂

mimka29
13. jan 2010

KUK 😕 a nič 😒

vika34
13. jan 2010

mimka,dnes som zostala doma,že budem robiť účtovníctvo a o pol 10 ma zobudila embriologička a oplodnilo sa 9 ,transfer v nedelu.O 10,30 som zaľahla znova a zobudila ma až o druhej Vika ,že jej skončila škola,ale nakoniec som skoro všetko stihla.ä
Zajtra už idem do roboty,pobolievajú ma ešte trochu vaječníky,takže iba tak pomaly ,ale mám veľa roboty a doma sa mi už nechce byť

mimka29
14. jan 2010

Ahoj vika, to je úžasné. Sa ti nečudujem, že ťa bolia vaječníky, ešte si to pamätám. Tak sa v práci šetri 🙂

vika34
15. jan 2010

mimka jasné,že sa budem šetriť a hlavne strašne veriť,že už konečne sa aj na mňa nejaké to šťastie nalepí,aj ked ja už jedno zlatíčko mám,takže si možno ten hore povedal,že stačí,to keby sme vedeli,aký je náš osud vedeli by sme sa zariadiť 😉

minka051
15. jan 2010

vika mimka ahojte. No to šťastei sa určite nalepí 🙂 🙂 Tak v nedelu budem na teba myslieť a potom rýchlo domov a šup do postielky oddychovať aby sa drobčekova pekne uchytli.
vika a kolko si ich dáš vložiť.? Ja si dám dve ak dovolia. 🙂

vika34
15. jan 2010

ahoj minka ,dám si vložiť dve,nikdy mi nikto ani nespomenul iný počet
a ty ako pokračuješ?

mimka29
16. jan 2010

Ahojte krásky,
My celý víkend makáme, lebo sestra didlinka dokončuje byt a zajtra by sa chceli sťahovať, tak drhneme o dušu.

vikuš zajtra sa drž a najbližších pár dní nič nerob a oddychuj. Niektorí hovoria, že treba robiť všetko ako pred transferom, ale ja som toho názoru, že treba dať drobcom úplný kľud. Myslím na teba.

minka väčšinou sa vkladajú dve embryjka. Aj u teba sa to kráti, v utorok 1. kontrola 😉

Pekný večer, ja idem do polohy ležmo 🙂

vika34
17. jan 2010

ahojte,tak už sa chystám a plním močový mechúr,dúfam,že sa do deviatej nepototo 😀 ,bude sranda

vika34
17. jan 2010

ahoooooojte
som už doma,mám dvoch bojovníkov v brušku a 4 máme zamrazené,3 embria boli B kvality/neviem čo to je/a také oni nemrazia.Dúfam,že teda nebudem potrebovať
MM chcel ísť silou mocou so mnou,tak ho sestrička zavolala aj k transferu,pozeral na ten monitor ako bača do Tuzexu.
Oni sú tam veľmi milí,obskakovali ma,v kuse sa usmievali,kázali mi pozitívne myslieť,doktor nám aspoň 3 razy zaprial veľa šťastia ,bolo to milé
Spala som iba tri hodinky,tak myslím ,že ma to za chvilu položí.
Nacpala som do seba tri krajce chleba a už ležkám,pá

mimka29
18. jan 2010

Ahojte,
vika včera som sa nedostala k PC, ale myslela som na teba 😉 To je super, že máš z transferu taký dobrý pocit. Ja som sa usmievala, keď som si to teraz čítala.

minka zajtra kontrola 🙂

minka051
18. jan 2010

mimka29 ahoj no zajtra kontrola .. už sa psychicky pripravujem nio verím že bude všetko OK. Hned ako budem vedieť výsledok tak napíšem. Dúfam že aj darkyňa je v poriadku a všetko ide tak ako má.

vika tak už len odpočívaj a nikam mrňuskov nepusti ...nech už len zostanú pekne tam v maminom brušku až do konca. Silno držím palce. a budem čakať kedy tu napíšeš tie dve //.

mimka29
18. jan 2010

Akurát som nakukla 😕

minka a teba priebežne neinformujú, že ako sa darí darkyni?

minka051
18. jan 2010

mimka nie ja som sa zatial ani nepýtala. Mala by som asi napýsať a spýtať sa. No myslím že ked ma posielajú zajtra na UTZ tak je asi všetko v poriadku. Teba informovali alebo si sa sama pýtala.

mimka29
18. jan 2010

minka ja som myslela, že či ti nedávajú vedieť, koľko folikov sa robí darkyni a tak. Nie mne nedávali vedieť, ja som im vyvolávala. Lebo ja som bola z toho nervózna, keď som neveda ako sa darí darkyni, tak som radšej volala, aj keď som im možno liezla na nervy 😀 ale to neva.

vika34
18. jan 2010

dakujem vám a držím minka palce,aby bolo všetko o.k.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre