Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

monnn
2. feb 2011

@mircalla sis takyužila jsem si četla tvůj článek!

misha83
2. feb 2011

@danielll Ne, tohle jsem vlastně skutečně neřešila. Bylo smutné smířit se s tím, že nemůžu mít vlastní geny a max. mě napadlo, že nebudu znát zdravotní historii miminka, ale to nám nebránilo v rozhodnutí. To, že je někdo striptérka není přeci genová záležitost 🙂 .

misha83
2. feb 2011

@danielll Přesně jak píše Gabikri, daleko víc bych rozmýšlela o adopci. Ale já tedy ani ne kvůli genům, ale že zatím se nedokážu vzdát touhý být těhulka 🙂.

misha83
2. feb 2011

@misha83 vlastní děti, ne geny🙂 🙂

envy
2. feb 2011

holky a jestli se můžu zeptat, jak to zvládáte finančně ty pokusy?? já jsem už tak nějak nad propastí a už se mi nechce dál investovat 🤐 už jsme do toho za poslední rok vrazili až až...já vím, že když je výsledek pozitivní, tak to za to stojí...ale člověk musí přece i žít... 🤐

paja1
2. feb 2011

@monnn Zlato,ale těch 90tis,stojí darované,když nemáš už žádný pokus na pojištovnu,pokud máš ještě 1pokus tak to tolik nestojí.Ve Zlíně kolem 20-25tis,jiná holčina platila jinde kolem 30,přeptej se a pouvažuj .Já byla pak neštastná,že jsme ty pokusy vymarnili na mě a zbytečně..Držím pěsti. 🙂

misha83
2. feb 2011

@envy No samozřejmě těžko. Žádná větší dovolená, žádné našetřené peníze, ale zatím to jde. Nedovedu si představit, jak to dělají páry s nízkými příjmy. Každopádně na jaře nás budou čekat i výdaje spojené s bydlením, takže pokud se teď nezadaří, další pokus budeme muset posunout. Stejně jsme si říkali, že si raději našetříme právě na tu dovču, abychom oba prostě vypadli a vypnuli🙂. Ale už teď pochybuji, jestli to snažení dokážu posunout...

monnn
2. feb 2011

@paja1 aha dík určo se budu ptát my když máme IVF s PGD tak taky nás to vyjde kolem 30tisíc

misha83
2. feb 2011

@monnn No, my to máme na pojišťovnu a platíme cca 45 tis., ale v tom je dárkyně, léky, ICSI, AH, PK, zamražení.

monnn
2. feb 2011

@misha83 no budu se ptát,holky díky za rady 😉

paja1
2. feb 2011

@misha83 Jedna holčina měla tak jak ty a v Brně a za 39tis.V každém centru je to jiné.Ale kéž by byl výsledek.

misha83
2. feb 2011

@paja1 No já ty výdaje zatím předpokládám podle ceníku, tak uvidíme🙂, před tím bez dárkyně to bylo ale stejně, protože jsem měla velkou spotřebu hormonů. Prostě záleží no. +- 5000 už asi ani neřeším.

paja1
2. feb 2011

@misha83 my už za ty roky do toho dali 427tis.Už nemáme na nic. 🙂

misha83
2. feb 2011

@paja1 To je fakt hrůza... Neumím si to představit. Ach jo a pak kde je spravedlnost, co?

jada1
2. feb 2011

dievčatá, čo znamená PGD?. Som ako teliatko 🙂

misha83
2. feb 2011

@jada1 To je speciální genetika embryí.

jada1
2. feb 2011

@misha83 ďakujem. 🙂

misha83
2. feb 2011

Holky, můžu se zeptat co se všechno bere v případě pokusu s darovanými? Zatím jsem měla "svoji" stimulaci, tak vlastně nevím. Teda Dr. samozřejmě vše popisoval, ale to si moc nepamatuji. Určitě se všechno dozvím až zavolají, že mají dárkyni, ale jen tak mě to zajímá dopředu.

monnn
2. feb 2011

@jada1 přesně jak napsala misha83 PGD-preimplantační genetická diagnostika 😉

envy
3. feb 2011

@misha83 mrkni na mojí fotku co všechno mám já 🙂

envy
3. feb 2011

jinak přeji dobré ránko 🙂

my se dneska pojedeme podívat po novým telefonku pro mě 🙂 tak se docela těšim, že už budu taky in 🙂

gabikri
3. feb 2011

@misha83 : ahoj, já vždycky brala od 1.DC Estrofem nebo Estrimax na růst sliznice a před transferem a po Utrogestan.
Teď mi přidali ještě Prednison a Anopyrin kvůli tomu, že poslední pokus dopadl potratem. Jinak můžeš brát listovku nebo Femibion 😉

paja1
3. feb 2011

@misha83 Já beru vše co Gabriky a to pokaždé, 🙂

minka051
3. feb 2011

🙂 Ahojte dievčence 🙂
Tak napriek môjmu nezdaru vám prajem aby ste všetky boli tehulky. ja skúšať nejdem, len v tom prípade že mi to povie môj drahý, že to chce.Inak už nie a ešte by to muselo byť tento rok lebo potom to už nemá zmysel Mám veľa rokov a myslím že by som to už nezvládla. tak sa držte. 🙂 😉

paja1
3. feb 2011

@minka051 Je to smutné,ale věř ,že i já to tak vždycky prožívám a je to hrozné ,když napíšu,že mě to přejde asi dřív jak ostatní holky.My některé už 1,2,děti máme a peníze jsou a nejsou všechno.Přuju nám to všem,ale hlavně těm co ty poklady ještě nemají.Tak to necháme osudu co nám ještě přichystá.Drž se a sleduj nás. 🙂

mircalla
3. feb 2011

@envy no nie je to lahke....mna to uz cele vyslo (myslim aj ostatne IVF), cez poistovnu som sla len raz, aj to nepreplacaju cele vyslo asi 15 000 euro + naklady na ustavicne cestovanie, par krat sme aj v hotli ostali

paja1
3. feb 2011

@mircalla To je taky fůra penízků,asi to míme nastejno.Já zatím jen platím a nic.kačka byla normálně-takový zázrak ale od té doby marně bojujeme.,No ted už naposledy.

veruncik
4. feb 2011

Ahoj holky, čtu si Vás již delší dobu, zdravím @gabi a @aja37, asi bohužel patřím mezi Vás.......

Včera jsem absolvovala moje poslední IVF s minimální stimulací, FSH jsem tentokrát měla 8.6, vše se vyvíjelo slibně, na ultrazvuku byly 2 pěkné folikuly, které prý krásně dorostly. Včera jsem byla na OPU a ouha folikuly byly prázdné...Je Vám jasné, jak jsem zklamaná. Už si přestávám myslet, že 2011 je pro mě šťastný. Nějak to nemá cenu. Už jsem toho podstoupila moc, ztrácím sílu...Chtěla jsem svoje mimi! Budu se muset smířit s darovanými, nic jiného mě již asi nezbývá.............Co Vy na to s Vašimi zkušenostmi?

aja37
4. feb 2011

@veruncik : Viem si velmi dobre predstavit, aka sklamana sa citis a ako ti je. Ale hlavu hore dievca. Rok 2011 este len zacal 🙂

Ked sa sklonis nad cudzie dietatko alebo ked si ho vezmes do ruk, pripada ti krasne? Take male bezbranne, makucke, vonave ... az ta napadne, ze by si si ho vzala k sebe domov? No a tak si predstav, ze nieco take budes mat, a dokonca to bude manzelove dietatko! A dokonca ho budes citit v bruchu 🙂 To je krasny pocit.

Ja som uz raz pisala .... vsetko chce svoj cas. Clovek musi tak nejak dozriet, zmierit sa s tym a najst v tom to pozitivne. Vezmi si, ze by to nebolo vobec mozne, boli by sme bez deti. Takto mame sancu. Hladaj na tom to pozitivne. aspon to skus. Ale samozrejme, najskor sa vyplac, chod sa opit 😀 , prezi to a potom zacni hladat to pekne, co na tom celom je.

veruncik
4. feb 2011

@aja37 Díky za slova útěchy. Napsala jsi to moc krásně, fakt lépe bych to nenapsala 🙂 Já nemám problém s cizím miminkem..... Spíše manžel se moc těšil na naše společné, aby se mi taky podobalo a bylo jako já....Je mi to spíš líto, že mu ho nemohu takové dát....Stále se mi tomu nechce věřit...jinak jsem úplně zdravá (jsem prošetřená odshora až dolů, z předpoperačního aj.). Mám pocit, že jsem zablokovaná někde v hlavě a současná západní filosofie s tím nic neumí udělat...Začala jsem chodit i na akupunkturu, ale je vidět, že zatím žádný pozitivní výsledek ☹ A co bylinek jsem také již zkusila....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre