Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

denda1301
12. apr 2011

@jada1 no ja si tiež myslím že som mladá 😀 mne hádaju 30 😵 ja tomu verím,že bábo bude však už sa mi aj sníva o nom,cítim,že to bude chalan ak to príde....

denda1301
12. apr 2011

@jada1 určite ti to pichnu na pohotovosti,neviem či budeš platit,ale ked povieš na čo je to tak oni sa už potom nepýtajú.Ja mám segru zdravotnu a svokru doktorku tak oni mi pichali,a potom si si to už sama.Moj vtedy odpadával neviem po kom je ináč ked rodičov má oboch doktorov 😀 😀 😀

jada1
12. apr 2011

@denda1301 no tak aký problém 🙂 , si mladá, bábo bude a možno aj dve 😀
Či už zaplatím za to mi je jedno, len nech mi to tam pichnú. Mne cez stimulku pichal injekcie mm, nemal s tým žiadny problém, ale to bolo do brucha a toto je do svalu. Jednak je to dosť drahá injekcia na to , aby sme to pokazili a mm ajtak od piatku ide na 3 dni preč, takže som sama doma. No ja len dúfam, že MS príde vo štvrtok a piatok mi ju pichne sestrička na gynde 🙂 .

rebo
12. apr 2011

Tak ja mám dohovorený KET na piatok 15.4. Ešte musím zavolať vo štvrtok, že či sa snehuliačiky rozmrazili v poriadku. Pýtala som si 2 alebo 3, tak uvidíme.

denda1301
12. apr 2011

@rebo budem na teba mysliet nech to dobre dopadne a na buduci rok možeš rodit 😉

jada1
12. apr 2011

@rebo sliznicu máš krásnu, tak už len nech sa pekne rozmrazia a šup s nimi do bruška

rebo
12. apr 2011

Dievčatá ďakujem. Budem dúfať a hlavne veriť.

misha83
12. apr 2011

@rebo Budu držet pěsti na čtvrtek i pátek, hodně štěstí!

iwusa
12. apr 2011

dievčence, ďakujem Vám všetkým za podporu.
Poviem Vám, že ja som toho mala už dosť v nedeľu večer, dosť dlhú dobu boli u nás na dennom poriadku len debaty o sliznici, liekoch, vajíčkach a každom pichnutí v podbrušku. Najviac nám je samozrejme ľúto toho zamlčaného tehotenstva z prvého pokusu, ale my sme silní a ideme ďalej. Už min. rok sme rozbehli prípravu na adopciu, na sklonku roka sa nám to skomplikovalo ale včera sme si to dokončili, teda ešte mm musí tú jednu hodinku individuálne si spraviť a už si len počkať na svoj uzlík. Už teraz sa na neho veľmi tešíme a toľko lásky čo od nás dostane, no uff uff 😀 a raz, keď budú peniažky tak zavítame do Reprofitu.
Držím Vám všetkým pästíky, nech sa darí a určite sa prídem na Vás pozrieť. Posielam Vám pusinky babeny moje 😉

rebo
12. apr 2011

misha83 ďakujem pekne. Budem to potrebovať.

mysycka
12. apr 2011

@iwusa je mi to moc líto, že to nevyšlo, ale je moc fajn, že to pěkně zvládáte. S tou adopcí je to super taky se do toho hodláme co nejdřív pustit ať už se jen můžem těšit až zavolají, že budeme mít drobečka 🙂

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gammaray
12. apr 2011

@bondy vítám tě po dovolené,doufám,že jsi pořádně odpočatá 😵 😵
máš opět pravdu!s mužem jsme se domluvili,že to nebudeme ventilovat před veřejností, i tak se na nás divně čuměli... a ty řeči,když jsme vyjeli po 15 letech s kočárem.nikdo z okolí mě totiž neviděl s břichem,jak jsem furt ležela v té blbé nemocnici.a ještě kdyby tak znali celou pravdu o mých dětech....no to si ani nedovedu představit !! řeknu to rovnou,někteří lidi jsou svině a z neúspěchu či neštěstí druhých mají obrovskou radost. samozřejmě,že rodina a kamarádi věděli,že se nějak léčíme a bojujeme,ale nic víc. 😝

gammaray
13. apr 2011

@bondy a taky s jsme do budoucna nechtěli aby to mým dětem někdo neřelk ,dřív než to my sami uznáme za vhodné 😵 .hezký start do nového dne...

denda1301
13. apr 2011

@gammaray úplne s tebou súhlasím ja mám taký problém v robote(rodina je úplne v pohode chvála bohu)ale naša riaditeľka hotová kalamita(slobodná matka ktorej dieťy vychováva mama a otec!!! nakoľko ona stále pracuje a ked som jej povedala,že riešime IVF v roku 2009 ta sa len uškrnula 😖 že si vraj o mne myslela že u mňa je práca na prvom mieste!!! nechce ma púšťať k lekárovi(už teraz mám naplánované 2.5 Zlín tak som zvedavá čo zae budde hovoriť.Uf baby poviem Vám som z toho na prášky.Uvažujem o odchode z roboty a to už fakt 😠 😠 😠

misha83
13. apr 2011

@denda1301 Tak to je tedy opravdu hrůza. U mě v práci to ví jen nejbližší šéf a hrozně mi drží pěsti, vůbec nedělá problémy. A to bych si myslela, že jako chlap to nebude chápat, ale je fakt super!

denda1301
13. apr 2011

@misha83 chlapi sú v tomto ohľade chápavejší ako ženy ☹ čo je bohužiaľ smutné,ale čo narobíš v tomto momente je mi to jedno dieťa je to najdôležitejšie a normálne sa teším že budem aspoň chvíľu doma po toľkých odpracovaných rokoch 😅 budem myslieť len na to malé čo náš čaká a verím,že ho privolám 😵 😵 😵 ved prácu si nieje problém zohnať,ale dieťa porodiť je sakra problém čo ty na to vieme o čom hovoríme nie?

misha83
13. apr 2011

@denda1301 Máš naprostou pravdu 🙂. Pracovat budeme muset do konce života, ale tyhle okamžiky nám nikdo nevrátí!

jada1
13. apr 2011

@bondy Ahoooooooj dovolenkárka 🙂. Kde si sa nám túlala? Takže oddýchnutá a 20 šup na to 😉
@gammaray dobre ste spravili, že ste si tajomstvo nechali pre seba a ľudia nech si myslia čo chcú, kašľať na nich. Ja som mm minule vravela, že ak sa zadarí, či sa na nás nebudú ľudia pozerať ako na bláznov (ja 40, mm46).Povedal mi na to, že nech sa stará každý sám o seba, to je naša vec 😀 . A má pravdu. Čo sa nad tým zamýšľam. Ako som minule písala, každý je tak starý ako sa cíti. mm ani nevyzerá na toľko, veľa športuje, len na tých jeho prešedivelých vlasoch to vidno.Ale však čo , niektorý chlapi majú šediny už po 35 😀 .
@denda1301 máš to ťažké s takou šéfkou, ale postoj máš dobrý. Tiež stále tvrdím, kto chce , robotu si nájde. Robota bola, aj bude 🙂
@misha83 ako sa nám cítiš? 😉

denda1301
13. apr 2011

@jada1 my slováci sme divní národ!!! si zober celebrity teraz porodila Johna Travoltu žena v 46 roku dieťa to je super,že sa na to dali no nie 😉 ved rodiť v 46 roku to si zaslúži metál,a podľa mňa je dôležité ako to dieťa budú rodičia vychovávať.Nechcem kritizivať mladšie ročníky(aby sa neurazili) ale nie je to tak,že mladý človek si chce užívať života a nie sedieť na zadku doma a starať sa o dieťa.Vo vyšom veku,žena predsa vie presne čo už chce, a na to dieťa ma aj viac nervy 🤐 a ako si vravela nech sa stará každý sám o seba 😠tvoj mm má v tomto úplnú pravdu,že pozdravujem 😀

denda1301
13. apr 2011

a ešte jedna vec,ved teraz je pomaly trend si dať dieťa vynosiť náhradnej matke no nie?A tie herečky,alebo speváčky to majú úplne v paži či to ludia rozoberajú či nie 😕 túžba mať dieťa je 100x silnejšia ako dáke sprosté keci.Tak sa toho držme aj my,ak by to vyšlo napovrch hlavu hore baby a úúúúúúúsmev na perách,že kočíkujeme zdravé dieťa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

misha83
13. apr 2011

@jada1 Cítím se fajn, sem tam mě dloubne v břichu, ale to snad nic není🙂.
@denda1301 Já si myslím, že je to fuk, je mi úplně jedno v kolika letech kdo plánuje dítě. Mně bude 28 a nepřemýšlím vůbec nad tím, jestli to je brzy nebo pozdě, prostě chceme mimi a basta🙂.

jada1
13. apr 2011

@denda1301 tak veru, moja reč. Ja som mala malého keď som mala 19 rokov. priznám sa vám, že som nebola moc nadšená, ešte sme mimi neplánovali a bum. naozaj som si to najako nevychutnala. neboli sme ešte tak zabezpečení ako teraz. na všetko som bola sama, mm začal vtedy podnikať, nemala som auto. K lekárke s malým autobusom atď. at´d. Teraz ďakujem pánu bohu, že máme aspoń jedno. Ale určite by som si to teraz vychutlala plným dúškom 🙂
@misha83 Keď ťa sem-tam pichne v brušku, to je len dobré znamenie, že sa tam niečo deje. 😉 Zostalo vám nakoniec aj niečo na mrazenie?

misha83
13. apr 2011

@jada1 Bohužel nezbylo ☹ .

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
13. apr 2011

@bondy Máš pravdu 😀 .

denda1301
13. apr 2011

@bondy ja by som tiež určite bola min. 3roky,a môj vraví,že aj dlhšie ak budem chcieť 😵 aj sa teším na kočíkovanie aj na to vstávanie.ved ked som bola mladá tak som chcela len spať 😨 a teraz mi stačí 5hodín a som fit celý deň tak vstívanie k mimču mi nebude robiť hádam problém 😵
@misha83 presne ako ti hovorí bondy načo by ti aj boli ked už máš detváky v brušku 😉 teraz len kľud hladkaj si bruško a mysli na ne nech sa uhniezdia 😵

jada1
13. apr 2011

@misha83 ja len preto, že si bola nešťastná, že asi nebude nič na mrazenie. Ale ako vravia kočky, nebudeš potrebovať mrazáčikov 🙂 . Budeš ako envy, tá myslím, že mrazáčikov nemala a chytili sa obidve 🙂 .

@denda1301
@bondy 🙂

Ozaj a čo je s našimi tehuľkami, Aja37, envy, kde ste baby? Už asi išli do inej témy
☹ , ale sem -tam by ste nás mohli povzbudiť 🙂

misha83
13. apr 2011

@jada1 Jj, ráda bych měla takovou tu pojistku🙂, nebo sourozence🙂, ale co člověk nadělá, teď věřím těm v bříšku.

gammaray
13. apr 2011

@denda1301 no o problémech v práci mi ani nemluv... moje vedoucí si například zjištovala po telefonu v caru,proč mi vypisovali nemocenskou atd atd...a to věčné braní volna a vyměnování směn,taky jsem byla na prášky,plně tě chápu. 😵 no a v kolektivu 30-ti ženských to byl teda fakt mazec.léta jsem poslouchala otázky typu-a vy nechcete mít děti??nechápu,jak se na to vůbec může ptát baba baby,ty jo?.... holky všechny zlaté,musí vám to všem prostě vyjít !!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre