Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

majka43
30. sep 2013

@rokytka11 Mě ze začátku taky bylo, některý den tak a některý zase jinak. Střídalo se to. Doopravdy špatně mě je až od toho sedmýho týdne a dneska poprvé jsem musela v noci dvakrát na malou. Asi týden chodím v noci jednou na malou, ale předtím, jsem vydržela klidně do rána. Buď v klidu, Šťastence taky nic není. Každá to má jinak. Vím jak ti je, i já pořád plaším, že je něco špatně a to budem plašit asi až do konce. Už se těším na tvoje HCG, v kolik ho budeš vědět?

petulinkaaaaa
30. sep 2013

Ahoj holky, jsem v této diskuzi nová a mám na vás nějaký otázky, můžu? 😀 Vy co máte vajíčka od dárkyně, do jakého CAR chodíte a jak dlouho jste na vajíčka čekaly? 🙂 .. a jaký je pak průběh, když se objeví vhodná dárkyně? Děkuji 😉

rokytka11
30. sep 2013

@majka43 mám volat okolo 14:00. Takže ty jsi jeden den měla žaludek v krku a druhý den vůbec? To by mě taky trochu uklidnilo. Oproti pátku mi dnes prostě NIC není. Tak já přestanu plašit a budu myslet na něco jiného.

rokytka11
30. sep 2013

Tady pořád Rokytka11 jen jsem si dala foto mého chlupatého miminka 🙂

laura35
30. sep 2013

@petulinkaaaaa Ahoj ja som chodila do Brna do Reprofitu. V unoru som vypisala ziadost s poziadavkami a zaciatkom kvetna som uz mala transfer. Takze som celkovo cakala ani nie 3 mesiace. A vhodnu darkynu mi nasli velmi rychlo, mozno do tyzdna, pak sme naplanovali vzajomne zladenie menzes cyklov darkyne a mojho. A mala som "fresh" vajicka, ale mozes mat aj vhodnu darkynu zo zamrazenych vajicok, a to ide este rychlejsie. Kludne sa pytaj,co Ta zaujima..

misha83
30. sep 2013

@petulinkaaaaa chodim do Reprofitu v Brne, v prosinci jsme sepsali papiry, po novem roce uz zacalo sladovani cyklu a v breznu byl transfer.

agneszka
30. sep 2013

@petulinkaaaaa ahoj,mám vajíčka dárkyně,použili jsme zamražené a čekali jsme jen týden na mou menzes a hed jsme na to šli..a chodím do Reprofitu...ptej se na cokoli chceš

stastenka42
30. sep 2013

@rokytka11 ja som nemala ziadne,ani vracanie,ani chute,sem tam bolesti bruska ,iba prsia ma bolia..to je vsetko...a curat chodim teraz aj uz tak dvakrat za noc,ale snazim sa po tej 19 nepit vela lebo potom nezaspim... Neboj ,bud vklude😀😀

rokytka11
30. sep 2013

Ahoj holky, tak už mám výsledek HCG..... dnes 11 den od ET (16 den od oplození) 288,3. Další kontrola ve středu.

rokytka11
30. sep 2013

@stastenka42 no já kdybych ty příznaky vůbec neměla tak bych byla více klidná než když je máš a pak zmizí, to je pak na bednu a začneš přemýšlet proč už je nemáš. No ale číslíčko dneska pěkné, i paní laborantka říkala že na na 16 dni od oplození je to super číslo, a jsem na té horní hladině.
takže teď další nervi aby to do středy narostlo 😖 bojím bojím bojím.

majka43
30. sep 2013

@rokytka11 Krásný číslo, bude to v pořádku, neplaš.

majka43
30. sep 2013

@rokytka11 Já měla 15 den po ketu (17 po oplození) 464HCG.

danaho
30. sep 2013

Ahoj holky, omlouvám se,že vám vstupuji do diskuze. Ale stojím před rozhodnutím jestli jít do 5 IVF s vlastními a nebo darovanými vajíčky. Poslední 2 IVF jsme měli vyšetření embryí PGS a pokaždé měli nějakou chromozomální vadu. Vajíček jsem naposledy měla 10,ale zůstalo jen 1 embryo. Problém je asi ve věku - 38,takže už nejsou asi kvalitní a navíc mám endometriozu. Jak vy jste se dlouho rozhodovaly jít do IVF s darovanými vajíčky? Žádné dítě ještě nemám a zatím nevím jak se s tím poprat.

petulinkaaaaa
30. sep 2013

@laura35 Ahoj, moc děkuji za odpověď 🙂 .Teda koukám jako blázen, jak to jde rychle 😀 , to je úplně super zpráva a doufám, že i já to budu mít takhle rychle 😝 ... Jinak moc gratuluji k těhotenství 🙂 ... Je to tvoje první IVF s darovanými vajíčky?

rokytka11
30. sep 2013

@majka43 no tak to máš krásné číslo, to máš ještě vyšší hodnotu než já když budu brat den oplození.

rokytka11
30. sep 2013

@danaho já jsem měla 3x IFV s vlastníma ale z toho k tomu třetímu ani nedošlo, ze 6 vajíček nezbylo na zavedení ani jedno a tak u mne nebylo co řešit a šli jsme 2x do darovaných mražáčků a teď potřetí máme darované čerstvá vajíčka. Takže na tvém místě bych opravdu zvažovala dorovaná. jen se s tím musíš srovnat psychicky.

petulinkaaaaa
30. sep 2013

@misha83 Ahoj, teda to je fofr, takhle rychle bych nečekala, že to probíhá 🙂 . Doma jsem říkala manželovi, že nepočítám, že to bude dřív jak za půl roku a teď když to tady čtu, tak jsem mile překvapená 😀 . Jinak my chodíme do Prahy do Gennetu a teď máme první schůzku kvůli IVF s darovanými vajíčky. Gratuluji k těhulkování 🙂 . ... Snad se brzo mezi vás těhulky taky zařadím 😀

misha83
30. sep 2013

@rokytka11 no vidis, krasa. A hcg neporovnavej, ja uz to psala, mela jsem hodne vysoke hcg, nekdo ma nizsi i s dvojcaty. Dulezity je narust ne prvni hodnota.
@danaho rozhodovani pro nas nebylo dlouhe a ani nijak tezke. Touha po diteti byla podstatne vetsi nez trvani na genetickem zakladu. Jenze to mame kazda jinak, s rozhodnutim ti asi nepomuzeme ☹.

danaho
30. sep 2013

@rokytka11 jo asi je jediný problém v psychice. vyrovnat se s tím,že by to enbylo geneticky moje dítě ale přítele s jinou ženou i když bych ho já odnosila. nebojím se,že bych to dítě nemilovala,to určitě ne. Ale spíš že tam nebude nic ze mě. A u tebe se 2x nezadařilo s darovanými? A to jsi platila každý transfer jako celé IVF? Mě řekli cenu přibližně 97.000,- Držím palce aby ti to teď konečně vyšlo 😉

misha83
30. sep 2013

@petulinkaaaaa dekuji. Ono vzdycky zalezi na konkretnin CAR a pozadavcich. Preju at moc dlouho necekate.

danaho
30. sep 2013

@misha83 já vím,že mi nepomůžete s rozhodnutím. Spíš potřebuju promluvit s někým kdo si tím prošel nebo prochází. Je to pro mě dneska novinka,tak se s tím potřebuju nějak smířit a promluvit s přítelem. Ale jak píšeš pro dítě všechno a jsem ochotná opravdu udělat cokoliv. 🙂

petulinkaaaaa
30. sep 2013

@agneszka Ahoj, moc děkuji 🙂 . A je to tvoje první IVF s darovanými vajíčky? Já mám za sebou 3IVF a asi 5IUI a vždy neúspěšně, z jednoho IVF zamlklé těhu v 6tt.. před transferem nám vždy zbylo jen jedno embryo, víc se jich prostě neudrželo, tak jsem se rozhodla, že chci zkusit darovaná vajíčka. Všechno jsme podstoupili v Gennetu v Praze.

misha83
30. sep 2013

@danaho mne se s darovanymi zadarilo vzdy hned. Jednou jsem potratila a ted nas darecek mam v brisku. Vim, ze je to tezke, ale takhle vubec nepremyslej. Ja tohle takto vubec nevnimala a naopak jsem te cizi zene velmi vdecna, i kdyz kdybych nechodila na diskuze, tak ten fakt uz ani nevnimam. Darkyni jsem prestala vnimat od opu, proste pak tqm uz byl strach o nase embryjka, pozdeji o nase miminko a ted uz se naseho broucka nemuzeme dockat. A celkem casto prohlasuju, ze bude hodny po mne a rostak po manzelovi 🙂. Proste to jde samo. A mmch znam par, kde maji darce spermii a mala je, jakoby tatinkovi z oka vypadla, takze nic neni nemozne.

majka43
30. sep 2013

@rokytka11 Já myslím, že to máme na stejno, zítra bys už takovou hodnotu taky měla. Ono na tom ani nezáleží, hlavně když tam nějaká hodnota je a když stoupá. Každá to má jinak.

petulinkaaaaa
30. sep 2013

@misha83 Moc děkuji, snad to půjde rychle.16.října se dozvíme, co a jak, tak jsem sama zvědavá 🙂

majka43
30. sep 2013

@danaho Ahoj, už jsme se potkaly v listopadu na jednom téma. Já být tebou tak neváhám, není to levný a jsou to zbytečně vyhozený peníze. Já mám darovaný celý embryjka A máš vidět, jak je přítel šťastnej, že budeme mít konečně mimčo a vůbec neřeší že nebudeme biologický rodiče a já už vůbec ne.
Moje sestra má adopčátko a je taky moc šťastná.
Můžeme být rádi, že tahle šance vůbec je a že tady je hodně holek, který vajíčka darují. Bez nich já bych už šanci na dítě neměla nikdy.

majka43
30. sep 2013

@petulinkaaaaa A do jakého caru jdeš?

majka43
30. sep 2013

@petulinkaaaaa Jo už vím, do Prahy.

danaho
30. sep 2013

@misha83 díky moc za ty slova povzbuzení. Po dítěti toužím a už 13 let se nám ten zázrak nedaří. IVF podstupuju 2 roky. Jednou jsem potratila a jednou jsem měla biochemické těhotenství. Po zdravotní stránce jsme v pořádku kromě té mé endometriozy, která prý ale není teď velká. Takže asi je to opravdu kvalitou vajíček. Jsem z toho už unavená a psychicky hodně na dně. Ale nechci ten boj vzdávat. To je skvělé,že se vám zadařilo. 😵

stastenka42
30. sep 2013

@rokytka11 tak holka zlata je to tam!!!!! A nepozoruj sa🙂🙂🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre