Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sweetest
26. jan 2014

@martiina_k Jééé, děkujiiii!! 😵 😵 😵 😵 To potěšííí..... 😅 😅

majka43
26. jan 2014

@agneszka Já to měla taky dvakrát jako ty, pak mě zjistili na Hematologii vysokou srážlivost krva. A vlastně i na imunologii a prý proto se to nechytalo. Poslední transfer jsem dostala místo prednisonu dvě infuze, jmenovali se Subcuvia a po těch se zadařilo a ještě jsem musela píchat od 1DC Clexan na srážlivost a pak se teprve zadařilo.

majka43
26. jan 2014

Tak zítra cukrovka, doufám, že to bude v pohodě.

agneszka
26. jan 2014

@majka43 já měla Clexan ,intralipidi v infuzi,medrol v injekci a nic ..tak já nevím co se ve mně dejě ,že se bud neujme vůbec nebo chytí a hned odejde...

agneszka
26. jan 2014

@majka43 držím palce at se tě cukrovka vyhýbá

agneszka
26. jan 2014

@majka43 ještě jsem chtěla říci ,že zatím se nic nenašlo,vše dostávám preventivně

majka43
26. jan 2014

@agneszka Tak to nevím, čím by to mohlo být. Tak vyzkoušej darovaná embryjka, třeba spermijky nejsou až tak v pořádku.

agneszka
26. jan 2014

@majka43 taky sem to Macháčovi říkala,ale on říkal,že těch 430 milionů spermíí v ml by bylo škoda nevyužít 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marca22
26. jan 2014

Holky chci se zeptat,jak to máte s ms? Já mám být v přechodu,už před více než dvěma roky jsem měla amh 0,01 a fsh přes 40 a pořád dostávám ms dokonce pravidelně,nechápu to,před těhotenstvím jsem jí mívala tak jednou za 3 měsíce kolirát ani bez vyvolávačky nedošla,od porodu jsem ještě na vyvolávačce nebyla a to je klukum 21 měsíců,měla jsem to nedávno malinko rozhozený,ale teď zase dokonce přesně na den,fakt jsem z toho blbá. Přece neni možný aby se mi najednou vytvořily vajíčka nebo co...

misha83
27. jan 2014

@ed13 pocitali mi to na vek darkyne a vysledky byly uzasne 😉 . Jakymi CAR jsi prosla?

stastenka42
27. jan 2014

@marca22 Ahoj..ja som to tak tiež mala,az naraz mrcha neprisla a asi po 4mesiacoch som isla k doktorke lebo mi zacali tie hnusne navaly tepla a zimy...dala mi lieky a od toho som zase mala menzes a vsetko preslo...bud rada ze to zatial mas,a co sa tyka vajicka tak ano urobit sa ti moze ale to je len mozno prazdny folikul...

misha83
27. jan 2014

@martiina_k nam vysel 8. pokus, ale s Dv hned napoprve.
@agneszka hrozne moc me to mrzi ☹

misha83
27. jan 2014

@marca22 bohuzel to, ze mas MS nesouvisi s tvorbou vajicek. Ja ji pred tehotenstvim mela presnou. Ted uvidim az, tedy jestli to dostanu.

nanenka
27. jan 2014

@sweetest Naozaj vyzeráš veeeeľmi dobre !

sweetest
27. jan 2014

@nanenka Moc děkuji 😅

marca22
27. jan 2014

@misha83 Tak já myslela že ty jsi na tom byla líp než já s tím amh. Myslela jsem že ms je z poklesu hladiny progesteronu. Teď nemám žádný návaly ani nic pdoobnýho přitom než jsem šla na ivf s darovanýma tak jsem se cítila fakt hrozně,no jako v přechodu.

misha83
27. jan 2014

@marca22 jj, byla jsem na tom lip 0, 08 😀 .

ed13
27. jan 2014

@misha83 Pronatal, podolí, Reprofit (tam štěpán skvělý, ale doprava byla šílená a vše zkombinovat- děs), Cube se zadařilo. Proč? A díky za odpověď. Mám z toho prvotrim screeningu nervy.

nanenka
27. jan 2014

@ed13 Nestresuj sa z toho, mne vyšlo tiež vyššie riziko na Downov syndróm aj po prepočítaní na vek darkyne, ale počkali sme si na sono morfologické v 20. týždni a všetko je ok.

misha83
27. jan 2014

@ed13 jen mě zajímá kde je kdo spokojený. 😉

roccoo
27. jan 2014

ahojte kocky,a neviete nahodou kolko sa dava darkyni odmena za vajicka?

zuzlicek44
27. jan 2014

prepáčte, za asi hlupu otazku, ale o čo konkretne ide pri darovani vajička? myslim kedy sa to takto riesi?

martiina_k
27. jan 2014

@roccoo slyšela jsem, že asi 13 000, ale není to ověřené

@zuzlicek44 U nás to byla jediná možnost, protože nemám vajíčka. Mám zničené vaječníky ☹

zuzlicek44
27. jan 2014

@martiina_k no ja to m am nejak podobne..preto ma to zaujima. co to vlasnte znamena?

martiina_k
27. jan 2014

@zuzlicek44 No bylo jasné,, že žádná jiná metoda není možná, takže jsme byli zařazeni do darovacího programu, oni vybrali vhodnou dárkyni (aby typově seděla k tobě) a začli ji stimulovat. Mě začli stimulovat sliznici v děloze nějakými léky asi tři měsíce dopředu, potom asi tři týdny před transferem ještě přidali nějaké jiné léky a pak už jen ten embryotransfer... Jeslti chceš vědět ještě něco kontkrétního, klidně se ptej 🙂

roccoo
27. jan 2014

@martiina_k dakujem🙂ale to je nejak malo nie?vy si zaplatite nejake 6O-70 tis..a darkina len 13 tis...no pekne..mali by to robit zadarmo🙂

misha83
27. jan 2014

@roccoo to je ruzne cca 12 - 18 000.
@zuzlicek44 mam velmi nizke AMH. Netvori se mi vajicka.

misha83
27. jan 2014

@roccoo ta cena zahrnuje ten pokus. Jen ten stoji spoustu penez i bez darkyne.

andela01
28. jan 2014

@roccoo ahoj, my jdeme do prvního pokusu s DV a jen odměnu pro dárkyni tam máme naúčtováno 20 000,-

martiina_k
28. jan 2014

Nevím kolik je přímo od nás odměna pro dárkyni, za vajíčka jsme platili necelých 40 000, celkově jsme zatím na částce 60 000 + cesty.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre