Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

ny020
17. mar 2013
ny020
17. mar 2013

@evitaa Ahojky, tak dnes som bola na ultrazvuku a v piatok idem na KET na 10:30...tak prosím drž palečky emoticon
Ináč chcem sa ťa ešte spýtať, že môže sa stať pri rozmrazení embryjka, že nemusí prežiť?

evitaa
17. mar 2013

@ny020 Budu držet palce!!! Myslím, že to stát může. My dostali 2 vajíčka navíc zdarma, protože jsme byli zařazený do nějaké studie.

pixie18
18. mar 2013

@misha83 @ny020 dievcata obidvom vam silno drzim palceky 😵

misha83
18. mar 2013

@ny020 Drzim hrozne moc pesti, at se pekne rozmrazi a pak se te drzi a nepusti. Hodne stesti.

kerkyra
18. mar 2013

@misha83 preji hodne stesti na dnesni OPU

monologue
18. mar 2013

Ahoj prosim muzete mi rici kdo chodite do reprofitu jake s nimi mate zkusenosti a ktera jste byla na iVF s darovanymi vajicky zda se to povedlo napoprve ci az po nekolikate a co jste delaly abyste tomu pomohly ? moc diky

pixie18
18. mar 2013

@monologue ahoj, my sme boli zatial raz so zamrazenymi DV. Na 5.den mi vlozili dve jednotkove blastocysty, ale neujali sa:(( mrazacikov nemame. Na dalsi pokus sa chystame v juni-s cerstvymi. Snazila som sa na zlepsenie sliznice pit grepovy dzus, cervene vinko a alchemilkovy caj(len do vkladu). Niektori odporucaju na uhniezdenie jest chilli papricky,prip.kajenske korenie. To som ale neskusala. Drzim palce, kedy sa chystate?

monologue
18. mar 2013

asi za 2-3 mesice, darkyni uz mame ale musim pripravit vnitrni ustroji) brala jsi nejake leky ? mne na to napsali klimonorm. a taky chodim na akupunkturu a jim bylinkove pripravky, satavari, malinik, drmek... sliznici pry mam hezkou, ale menstruace ne a ne. V CAR mi rekli, ze ze zamrazenych je sance stejna jako u cerstvych.. v jakem CAR jsi byla ?

pixie18
18. mar 2013

@monologue v reprofite. Centrum je na vysokej urovni,lekari a ich pristup perfektny. Urcite tu aj ostanem. Na akupunkturu som chodila aj ja, asi 2 mesiace pred ivf a pila som bylinky od nej. Brala som estrofem, ale nebolo to nutne, lebo sliznicu mavam dostatocne vysoku. A rozhodli sme sa, ze pri najblizsom pokuse v Brne prespime, lebo hned sa vracat po tej traslajucej dialnici nie je bohvieco:-/

ny020
18. mar 2013

@misha83 Ďakujem pekne...dnes mi to ešte nejako nedochádza,ale štvrtok budem už troška nervózna...a nehovorím o čakaniu na výsledok 🙂

ny020
18. mar 2013

@misha83 Držím aj ja palečky....daj potom vedieť čo a ako...

misha83
18. mar 2013

@monologue Ahoj, chodim do RF a dnes jsme meli OPU darkyne. V RF je to nas cyklus s DV prvni, jinak je to celkem nas osmy pokus z toho 2. s DV. Prvni vysel, ale potratila jsem.

monologue
18. mar 2013

@pixie18
@misha83 ahoj moc diky za radu, ja taky uvazuji o RF tak vsem drzim palecky at to klapne)

muchotravka166
18. mar 2013

no huraaa ahojte konecne som nasla forum pre mna, v stredu idem na et s darovanymi vajickami a mam strach ze to nevide prosiim podelte sa o skusenosti somnou , dnes mame treti den po oplodneni a su tam ze vraj 6 az 8 bunkove embrya a idem na PK v stredu by mali byt hadam uz krasnej kvality ach mam strach aj ked strasne silno citim ze to vyjde ale bojim sa tesit

misha83
18. mar 2013

@muchotravka166 Hodne stesti, tak to se budeme nervovat pri testovani skoro spolecne.

muchotravka166
18. mar 2013

@misha83 jezis to vazne boze pockaj nemam to cele precitane kedy si bola na et ket alebo ides alebo ako

baculiatko40
18. mar 2013

@monologue ahoj, my sme boli v RF Brno na IVF so zmrazenými darovanymi vajickami, vložili mi jednu blastocystu a podarilo sa na prvý sup, teraz som v 26 tt. Uzivala som tehotenske vitamíny s kyselinou listovou (Femibion 800) + vitamín D (1000IU) a od 1.DC som pila 100ml červeného vinka až do potvrdenia tehotenstva. Áno úspešnosť v RF so zmrazenými DV je prakticky rovnaka ako s cerstvymi DV, takze je to naozaj individuálne u koho sa zadari s cerstvymi alebo zamrazenými DV. Veľa šťastia!

misha83
19. mar 2013

@muchotravka166 Vcera byla OPU a v sobotu bude ansfer.

muchotravka166
19. mar 2013

@baculiatko40 vau ty kokso , no dufam ze budem mat take stastie a zadari sa, mam 26 rokov a hadam aj to hra rolu vcera som mala 8 az 6 bunkove embryjka ze vraj sa krasne delia dnes volam po dvanastej tak som zvedava co mi povedia ale planujem si dat dve embryjka 😀

muchotravka166
19. mar 2013

@misha83 aha take i ty mas predlouzenou kultivaci jo, no tak myslim taky na tebe budeme jse tu asi drzet spolu a nervovat, super aspon mam s kym i ty mas s kym sakra to je ale desny cely ne?

misha83
19. mar 2013

Meli jsme 10 vajicek, z toho 9 zralych a vsechna se podarila oplodnit. Volat budu zase zitra..

@muchotravka166 Jj mame PK, to je v RF u DV bych rekla automatika. Tak jak to vypada u vas?

ny020
19. mar 2013

@baculiatko40 Ahojky, chcem sa ťa spýtať, že či mi stačí keď užívam kyselinu listovú a aplikujem si utrogestan...?
A ako prebiehal tvoj deň po vložení vajíčka?
Ďakujem

evitaa
19. mar 2013

@ny020 Já měla acidum folicum (kyselina listová na předpis) a utrogestan. Až v druhém trimestru jsem začala užívat těhu vitamíny (Gravital) a na poslední dva měsíce mám v plánu užívat ProMimi DHA. To je dobré na vývoj mozku a CNS, abych zkrátka měla malého génia 🙂 Můj gynekolog řekl, že dokud se bere utroš, nemají se brát další vitamíny (kromě listovky).

muchotravka166
19. mar 2013

@misha83 sakra dnes to nechteli zase koukat, protoze to neni dobry zitra jdu na to o 8:45 a stale jsem si neni jista jestli mam dat dve nebo jedno muz mi rika at nedame dve protoze to je dost riskantni a ja zase rikam co kdyz jse alespon jedno uchytne z dvou ty kolik davas?

misha83
19. mar 2013

@muchotravka166 My určitě chceme zavést dvě 😉 .

muchotravka166
19. mar 2013

@misha83 i kdybys mnela vsechno blastocysty?

evitaa
19. mar 2013

@muchotravka166 Při dvou transferech jsme nechali zavést dvě jedničkové blastocysty a bez úspěchu ☹ Při třetím vkladu jsme opět řešili, jestli zavést dvě, ale nějak vnitřně jsem cítila, že by to mělo být jen jedno embryjko a ono TO VYŠLO!!!!!!!!!!!!!!!!!

muchotravka166
19. mar 2013

@evitaa ty vole tak to je siila myslis ze mozna pri takove kvalite staci jedno zavest? vau no tak dekuji jsi mi troska pomohla

evitaa
19. mar 2013

@muchotravka166 Ta naše blastocysta hatchovala, takže ideální stadium pro zavedení. Možná to byl i důvod, proč jsem se rozhodla pro jedno. Manžel se v tom moc nevyzná, takže dal na mě. Záleží, kolikáté IVF budete absolvovat. Pokud první, určitě bych volila jedno. Já vím, že je to těžké, asi každá snažilka by chtěla mimi hned, ale jak řekl jeden náš doktor - slovo pacient pochází ze slova patience, což znamená trpělivost. Snažila jsem se tím řídit a přineslo to své ovoce. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre