Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
1. mar 2011

@envy teraz som si vsimla, to je taka krasa, ked uz mas vo svojom pase, ze tehulkujes, drzim ti pastiky 😉 moja, uz ti zacali nejake tehotenske priznaky?

aja37
1. mar 2011

@iwusa : blahozelaaaam! to je super. snad ta budem nasledovat 🙂 inak ja si myslim, ze je to ok, ze tam doktor este nic nevidel. zvycajne robia prave sono po 14 dnoch od testu, ktory sa robi 14 dni od ET, takze mi to vychadza, ze potrebujes este tyzden. hlavne klud. dolezite je, ze ti to z krvi vyslo.

@gabikri : ja viem. mate pravdu baby. ja len ... normalne sa bojim, ze co povedia zajtra. keby uz bolo zajtra a povedali mi, ze mame aspon 2 krasne embryjka na transfer ... ach jo. drzim im palce.

sue
1. mar 2011

@iwusa je to OK, bábätká ti budú teraz veľmi rýchlo rásť, takže to bude poradňa od poradne úplne inak - teraz máš v sebe také malé bambusíky na ktorých je naozaj vidno ako rastú 🙂

A kľudne sa môže stať, že nebudete mať tehotenské príznaky vôbec 🙂 nemá ich každá žena... hlavne buďte v kľude = pokoji 🙂

Držím palce moc moc moc všetkým 🙂

envy
2. mar 2011

@iwusa já byla na prvním utz v 5+3tt a byly tam tečky 🙂 takže pokud jsi 4+tt tak si myslím, že je normální, že tam nic vidět není...nemůžeme po nich chtít zázraky 😝...kdy jdeš znovu???? kamarádka to měla stejné, měla akorát v ruce pozitivní test s tím, že na utz zatím nic vidět nebylo 😉

envy
2. mar 2011

@iwusa příznaky? no hele, nic tak super těhotenskýho to neni...občas je mi blbě, ale dá se to rozdejchat...prsa pobolívaj, ale taky nic hroznýho to neni...já jediný s čím se peru, tak je nadýmání, nepomáhá mi ani Espumisan, tak si to asi budu muset vytrpět až do konce...a mám furt hlad...už nevim co s tim mám dělat... ☹ 😖

mimka29
2. mar 2011

Ahojte 🙂

@iwusa super, super, super 🙂 tešíme sa s tebou všetci. Sme na teba všetci mysleli a dala som ťa aj didlinke pozrieť, lebo som bola bez internetu a bola som baba zvedavá, ale ja som tomu verila, že to vyjde ... už si to po tých rokoch zaslúžiš 🙂 Len teraz fakt v kľude, veľa oddychuj a spinkaj.

mimka29
2. mar 2011

@mysycka je mi to ľúto ☹ Medzi pokusmi by mala byť jedna mrcha, od tej ďalšej zase pripraviť sliznicu a šup pre mrazáčikov.
@zufalka u teba mi je to ešte viac ľúto, tým, že viem, že už nejdete do ďalšieho boja, ale vonku ide jar, je krásne, tak skús nabrať silu z toho a možno vyhráte v najbližšej dobe nejaké peniažky a pôjdete ešte ďalej ... čo ty vieš, ešte sa môže všeličo stať. Dúfam, že nás v tejto téme neopustíš 😉

mimka29
2. mar 2011

My sme boli 5 dní na chalupe a zajtra zase odchádzame. Strašne sa nám tam páči, je to úplne iný vzduch ako v BA, tak tam zdrháme vždy keď sa dá. Nelke sme začali pripravovať detskú izbu, lebo by som ju chcela mať do leta hotovú, lebo malá má už toľko hračiek a má ich po celom byte, tak jej chcem už vytvoriť nejaký jej priestor, kde sa bude hrávať. čo nevidieť má rok a už sa môže hrať vo svojej izbičke na koberci s hračkami. Ozaj a Nelka má už aj jeden horný zub, tak to bude za chvíľu riadna zubaňa.
Teraz ešte spinká, tak mám chvíľu pre seba, pre vás, ale už sa nemôžem dočkať kedy sa zobudí.
Prajem vám krásny slniečkový deň 🙂 😉

mimka29
2. mar 2011

Skoro som zabudla
@envy krásne, že 8 tt, len tak ďalej a gratulujem k blikajúcim srdiečkam.

mimka29
2. mar 2011

@lenca78 čo som to čítala, že Zuzanka počuje na jedno uško, to je úžasné 🙂 s tým sa dá v pohode ... teším sa 🙂

beruska64
2. mar 2011

@envy
@iwusa Ahojte 🙂 Budte radi, že vás zatiaľ netrápia žiadne ranne nevoľnosti. 😀 U mna to zacalo v 8tt a byva mi zle ešte aj teraz 😖 Už to ale našťastie nie je každy den. Ale dva týždne mi bolo tak zle, že som bola živa iba so sucharov a pom. džusu.

zufalka
2. mar 2011

@mimka29 😅 určite vas neopustím,som na vás zvedavá a v podstate ste jediné,s ktorými môžem o tomto komunikovat 😒 malá je nádherná

aja37
3. mar 2011

Baby, tak ja mam u seba 2 blastocysty 😉 A 2 blastocysty mame zamrazene. Ostatne embryjka trosku zaostavali a v case, ked som bola na transfer, este neboli v stadiu blastocyst. A v Gennete maju teoriu, ak som to teda spravne pochopila, ze mrazia len kvalitne blastocysty. Ono je asi pravda, ze ked embryo nie je v 5 den v stadiu blastocysty, tak je asi niekde problem. Tak mi drzte palce, aby to vyslo. Po tych 10 pokusoch by som si to uz aj zasluzila 😉

beruska64
3. mar 2011

@aja37 Ahoj 🙂 , tak nech sa im u teba pekne byva celych devat mesiacov. Tfuj tfuj tfuj

iwusa
4. mar 2011

aja37 drzim ti paste, aby vsetko dobre dopadlo a aby si usmialo na teba stasticko.
Nam sa dnes otocilo chrbtom... Boli sme na kontrole, na sone nieco videl ale nevedel to potvrdit na 100%, dokonca este chvalil, ze podrastla sliznica, ale pre istotu nam brali este krv. No a pred 15h volal doktor, ze mu je to luto, ale tehotenstvo sa zamlcalo. V pondelok sme mali HCG 122 a dnes uz iba 39. Neviem sa s tym zmierit, ved uz to tam bolo, tak preco sa to pokazilo??? Raz placem, potom sa hnevam na cely svet a pana boha, ako moze dopustit, ze nam nedopraje a takym, kt. si dobrovolne daju zobrat miminko v 17 rokoch, tak teraz si veselo tehulkuju. Poznam taku svinu a ta zenska uz nikdy nemala byt matka. Prepacte dievcence, ale boli to...

aja37
4. mar 2011

@iwusa : Ach jaaaaaaaj. To mi je luto. Zlata moja, drz sa. Je to tazke a bolestive, ale musis sa drzat. Musis to nejak prekonat, aby si mohla ist dalej a skusat to znova a znova.

sue
4. mar 2011

@iwusa 😔 je mi to ľúto. Mala som z vás obrovskú radosť 😔 ani neviem čo teraz napísať, všetko mi pripadá bez zmyslu...snáď len...držte sa...a verím, že raz to dopadne plačom na pôrodnej sále a tvojím úsmevom...

mysycka
4. mar 2011

iwusa je mi to moc líto ☹

gabikri
4. mar 2011

@iwusa : iwuško, zlatíčko, posílám obejmutí......je mi to mooooc líto 😔 prošla jsem si před třemi měsíci tím samým, ale já se ještě trápila delší dobu, bylo to hrozné 😖 Tohle by se nemělo stávat a ne nám, které pro to jsme schopné dělat maximum!!!!!! Přesně jak píšeš, některé ženské by matky neměly být vůbec....bohužeel ale zrovna tyhle jsou nejvíc plodné 😖 Drž se!!!!!!!

@aja37 : ajo držím palečky!!!! 😉

zufalka
4. mar 2011

@iwusa je mi to lúto,viem ako ti je 😢 presne ako hovoríš,neviem či toto je v poriadku že ženy ktoré by "život" dali za babatko to majú také ťažké,aby mohli mat to čo iným panbožko nadeluje až až a nevážia si to 😒

beruska64
4. mar 2011

@iwusa ufff, to mi je strašne ľúto ☹ ☹ ☹ Je mi z toho do plaču. Kiež by sa v tejto diskusii, už taka vec nikdy neopakovala. ☹

envy
5. mar 2011

@iwusa zlatooo ☹ hrozně jsem na tebe myslela a věřila...je mi to tak moc líto ☹ Příroda je potvora, s tim nenaděláme nic, není třeba se trápit, proč některé pipiny mít děti můžou a my ne. Teď je hlavní aby ses dala dohromady a začala myslet pozitivně a těšila se na další pokus..vím, že je to těžký ale jsi silná a zvládneš to. Moc na tebe myslím a posílám obejmutí!!!!

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aja37
5. mar 2011

@bondy: jasne, ze mozes 🙂

@gabikri: ako si na tom? ides v pondelok na vklad? drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku!!!!!

gabikri
5. mar 2011

@bondy : ahojky, vítáme Tě tu 😉 Napíšeš nám, co máš za sebou, že musíš na DV? 😉 Jinak díky za paluchy, budu je mooc potřebovat 😉

@aja37 : ano ano, v pondělí, už se mi to blíží 😵

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
5. mar 2011

@bondy : 😕 😕 😕 😕 To je tedy moc smutný příběh............říká se, že čas vše zahojí, ale tohle je tak strašné, že šrám na duši bude napořád 😔 A co se stalo s tím doktorem? Žalovali jste ho?
Jinak pokud máš za sebou tolik neúspěšných IVF se svými vajuchy, tak ty darovaná budou daleko větší sázka na jistotu 😉 Kam chodíč do CAru? A jak dlouho budeš čekat na dárkyni?

aja37
5. mar 2011

@bondy : Tak na toto sa tusim ani neda co povedat. To je strasne, ja by som ho asi prizabila, idiota. Mas toho za sebou viac ako dost, dievca. Klobuk dole, ze to takto statocne znasas!!!!

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysycka
6. mar 2011

ahojte holky, tak mi jsme byly v pátek na kontrole vzyli mi krev a dělali UTZ. Podle UTZ asi nic neviděl, nebo nic neříkal, ale říkal že to nemusí nic znamenat, zítra jedeme na kontrolní odběr krve a ve středu na kontrolu tak jsem zvědavá jak to dopadne. zítra dopoledne si budu volat pro výsledky krve tak uvidím no. Pořád ještě v sobě živím poslední jiskřičku naděje i když asi zbytečně

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre