Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gammaray
12. máj 2011

@jada1 i jiné věci se dají dělat při svíčkách,tak nač číst.... 😀 😀 cha cha
@nali1 no hurá,aspon někdo,kdo dostal léky jako jsem měla já.....držím palec !!!!

nali1
12. máj 2011

@gammaray děkuji,děkuji,děkuji... 🙂 nemám vůbec tušení jaké léky se berou.

jada1
12. máj 2011

@gammaray no veď tak sme sa aj zariadili 😀

@nali1 vítam ťa tu. Mňa to čaká už zanedlho. Kam chodíš do CARu?. Predpokladám, že do Reprofitu nie, lebo tam zla´dujú cyklus Diphereline.

nali1
12. máj 2011

@jada1děkuji, můj CAR je Unica Brno....můžu se zeptat,jak dlouho si čekala na dárkyni?

jada1
12. máj 2011

@nali1 máš IP 🙂

denda1301
12. máj 2011

@bondy ja uz si prajem kazdy den 😉 a srdce mam otvorene dokoraaaan 😵

denda1301
12. máj 2011

@jada1 ja uz som inac tiez zvedava ako to dopadne tiez si vyberiem mladu babu tam je vyssi potencialry 😉 ako to potom funguje ked nie su embria? Vies? To ma len tak napadlo

jada1
12. máj 2011

Baby, ale sa nás tu nazbieralo 🙂. Aspoň budeme válčiť spolu 🙂 .

jada1
12. máj 2011

@denda1301 v reprofite garantujú v cene 2 ebryá jednotkovej kvality v štádiu blastocysty. Pokiaľ len 1, tak potom tam dávajú nejakú zľavu. Neviem ako to je v iných centrách, ja som sa na to konkrétne pýtala. Na konzultáciu som išla vystrojená s poznámkami na papieri a pýtala som sa 😀. Ja som hrozná, ja som proste ten typ, že všetko mi musí byť jasné a musím tomu rozumieť. Pokiaľ nerozumiem, bombardujem doktora mailami. Keby mal viac takých pacientiek ako ja, tak si môže hodiť mašlu chudák 😀 😀 😀

denda1301
12. máj 2011

@jada1 no vidis dobry napad aj ja sa popytam,v juni by sme sa mali objednat a ak bude vsetko ok tak zacinam 😵 ale nie je mi jasne ako mozu nieco garantovat 😨 Ved nevedia ako sa to bude vyvijat nie su vestci.No na toto sa opytam

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nali1
12. máj 2011

@bondy věřím,že jsem na té nejlepší adrese.Tady se to optimismem jen hemží a to je moc dobře. 🙂
@denda1301 ahoj,oni sice garantuji,ale opravdu nejsou věštci.Mi bylo řečeno,že pokud je něco špatně opakuje se celý pokus znovu.Takže pokud dárkyně nereaguje,nebo nemá vajíčka,tak dostaneš novou.Takže se pokustím pádem i prodlouží. 🙂

jada1
12. máj 2011

@denda1301 no práve v tom spočíva tá garancia, že ak sú ebryjká nekvalitné, tak ich nebudú vkladať a opakujú celý proces s ďalšou dárkyńou. Ak by zostalo po kultivácii len jedno pekné, tak dajú zľavu. oni naozaj nemôžu vedieť ako sa tie vajíčka oplodnia a budú vyvíjať. Samozrejme sa to nestáva často, ale stať sa to môže, všetko je ako sa povie medzi nebom a zemou..

denda1301
12. máj 2011

@nali1 no veru sme tu dobre naladene 😀 len nech to vsetkym vide a budeme este veselsie
@jada1 no hej ale si to znovu zaplatis nie?no inac ak to vide ja budem happy a neviem si predstavit tie nakupy a pravdu? Kocik mam vybraty smyrujem po internete a pozeram ceny no dufam,ze babky prispeju 😀

veruncik
12. máj 2011

Ahoj holky, všechny moc zdravím, pilně si Vás čtu, protože tohle byla také moje budoucí cesta, ale nakonec je to trochu jinak 🙂 Moc Vás chci podpořit, je třeba to fakticky nevzdávat viz můj článek!!!
@bondy Máš můj velikánský obdiv, takový optimismus a věřit všemu bych chtěla mít!!
@aja 37 Jak se cítíš? Budeš mít taky prosinčátko?

jada1
12. máj 2011

@denda1301 prečo znovu? Keď budú nekvalitné a nedojde k ET, tak neplatíš nič, dajú ti druhú a potom platíš. Tak mi to bolo vysvetlené.

nali1
12. máj 2011

@denda1301 až to všem vyjde,to bude krása 🙂

denda1301
12. máj 2011

@jada1 aha no ved sa na to popytam

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
12. máj 2011

@denda1301 tak, tak najlepšie sa všetko popýtať priamo v centre. Popíš si všetko na papier, čo ťa napadne a treba sa pýtať, pýtať, pýtať 😀 .

denda1301
12. máj 2011

@bondy no dobru nocku 😀 😀 😀

denda1301
13. máj 2011

Ahojte tehule aj netehule hore sa nespat 😀 ja zarezavam v praci a uz sa 😉 tesim na 16.0hodinu.

jada1
13. máj 2011

ahojte, ahojte, tak dnes máme piatok 13, ešteže to OPU nemáme dnes 😀
@denda1301 ahooooj, aj ja zarezávam 😅

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denda1301
13. máj 2011

@jada1 no ved to je hrozny den najlepsie nevist von 🙄 zase sa kazi pocko a my sme chcela vyskusat gril novy 😲

jada1
13. máj 2011

@denda1301 je to na porazenie, cez týždeň pekne a potom víkend upršaný. Aj my sme chceli cez víkend so známymi grilovať, tak uvidíme, či sa bude nejaká párty realizovať.

@bondy vy nám s Tomáškom pekne odpočívajte 😉

denda1301
13. máj 2011

Halooo no dnes je to tu mrtve 😠 co nemate novinky? Sem s nimi chcem vediet o vsetkom co mi robite 😀 my skusame novy gril a akurat prisiel sused a doniesol cerstvy med 😵

misha83
14. máj 2011

Ahoj holky...

Omlouvám se nedočítám, nemám sílu... Je to všechno v ... Ve středu mě začalo bolet břicho, poměrně velké křeče, vzhledem k tomu, že jsem nebyla na velké jsem si myslela, že mám zácpu (nešpinili jsem, nekrvácela - tedy v té době jsem netušila, že to, že nekrvácím ven, neznámená, že nekrvácím dovnitř). Koupili jsme glycerinové čípky. Vyprázdnila jsem se a trošku se mi ulevilo, jenže to se jen v břichu udělalo trochu místa pro řádění. Šla jsem spát s tím, že to snad bude ráno lepší a když tak pojedeme k Dr. nebo do CAR. Už jsem neusnula, okolo půlnoci, jsem už nemohla stát na nohou, otočit se na bok, prostě nic. Manžel chodí v noci do práce, rozhodl nejít (raději nedomýšlím, kdyby šel) a říkali jsme si, že hned ráno vyrážíme do CAR. Ve dvě v noci jsem už ale nemohla dýchat, vyčůrat se, vstát prostě nic, takže jsem jeli do nemocnice. Tam hned první Dr. řekl, že mám tekutinu v břiše. První UTZ přes břicho potvrzdila tekutinu všude, tlačila na játra (proto mi bylo blbě), tlačila na bránici (proto jsem nemohla dýchat), poslali mě na gynekologickou kliniku, tam mi udělali vaginální UTZ a nejhorší předpovědi se potvrdili, praskla mi cysta na vaječníku, krvácím do břicha, je tam toho už moc - následek hormonů, asi ty minulé max. dávky. Okamžitě mě vezli na sál, laparoskopie břicha. Po operaci hcg už jen přes 2 tis., včera už jen přes 800. Dr. říkal, že je to spontánní potrat a že nemusí s tím vším souviset. Teprve až včera mi manžel řekl, co vše hrozilo, co mu doktoři říkali. Raději na to nemyslet. Vše mi zachránili - vaječníky, dělohu... Krvácet prý začnu do týdne. V úterý jdu opět do nemocnice na kontrolu, tak se uvidí. Udělala jsem vše proto, aby mě pustili domů už včera. Doporučili mi genetiku, všechny hodnoty hormonálního profilu mám nízké. Dr. říkal, že nemáme zatracovat i přirozené snažení, že to tam teď všechno prošťouchli, nemám žádné srůsty, další cysty atd. Bylo hrozné se probudit a vidět manžela sedět a plakat. Hrozně se o mě bál. Asi nemusím říkat, že teď nemám na další IVF ani pomyšlení, musím se dát dohromady fyzicky, pak psychicky a uvidíme. Ani se nemůžu pořádně vybrečet, protože při vzlikání to břicho bolí...

denda1301
14. máj 2011

@misha83 ahoj po tomto čo som si prečítala mi bolo do revu ☹ ☹ ☹ chuda moje ani neviem čo ti na to povedat,viem že čokolvek by som aj, je na rit 😢 ale nezufaj ešte nemáš tak vela rokov,tak ked si trosku oddychnete tak ver, že sa do toho opat pustis.A tie cysty,si už mala,alebo sa ti to vytvorilo teraz?

misha83
14. máj 2011

Neměla, nikdy. Je to prý následek těch hormonů. Já se teď prostě strašně bojím... Já vždycky nesnášela, když nám všichni říkali, že jsme mladí, ale teď si to říkám taky. Až budu na tom líp, tak s manželem vymyslíme co dál. Ale bude to chtít čas, hodně času. Mezi tím, zkusíme různá vyšetření, chtěla bych cvičit Mojžíšovku atd. Prostě umělé až za delší dobu. Je to tak, jsem mladá na to, abych se takhle odrovnala...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre