Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

aja37
4. feb 2011

@veruncik : Veruncik, to iste je u mna/u nas. A bola som uz aj u vedmy (ktora ma akoze odblokovavala), u cinskej doktorky (tie cinske caje smrdeli tak, ze ma napinalo, ked som ich pila, ale pila som ich 2krat denne), u bylinkarky (ta bola mila), u psychologicky (prislo mi to ako strata casu), u parapsychologa (tam som mala co robit, aby som sa nesmiala, pretoze sa ma snazil presvedcit, ze vsade citi teplo, iba v danom regione - podbrucko, mam vraj chlad), u psychologa, ktory presiel na cinsku medicinu (to bolo az niekde pri Ostrave a ten ma chcel zavriet do tmy na 10dni, aby si akoze organizmus od vsetkeho oddychol - vraj to tak robia tibetsky mnisi - ako ja 10dni v tme a mozem ist rovno do blazinca) , bola som v 4 IVF centrach, absolvovala som aj operaciu a nic nepomohlo.

Bude to vase spolocne ... ved to budes mat v bruchu a budete vidiet ako ti rastie a uvidite kazde sono a tak ....

Teraz si podla mna este v stadiu rozhodovania sa. Ja som tiez takto vahala a stale som isla do dalsieho a dalsieho svojho vlastneho IVF. Az mi raz doslo, ze 10IVF je viac ako dost. Ze som preto urobila asi vsetko co bolo v mojich silach. Ze sa nechcem dostat do stadia, ze si ublizim, alebo ze bude neskoro na to, aby som vynosila dietatko hoci z darovaneho vajicka. A ked som si v svojej hlave urobila rozhodnutie, tak uz nevaham a tesim sa. Je to oslobodzujuce. Uvidis. Ale chce to cas. Jak pre teba, tak pre manzela. U nas to bolo presne naopak. Moj manzel s tym suhlasil hned, ale mne trvalo asi 1/2roka, nez som na to kyvla.

paja1
4. feb 2011

@veruncik To jsem zažila,vyčerpala si pokusy na sebe místo dárkyní,a ted platíma statisíce.Ale už je pozdě.Něco se zeptám,kolikáty pokus jsi si vyčerpala?Pokud 3 a nezavedli ti transfér máš nárok na 4 přes pojištovnu dosti hrazený zeptej se měla jsem to.Já poprve v Brně měla OPU a 4 vajíčka,2 byli bez obalu a 2 oplodnili ale do rána to vzdali tak jsem pak měla i 4 pokus ve Zlíně.Ale minula se mě na to lékař ptal,a já už ten 4 pokus využila,on to nevěděl chtěl mi ho nabídnout.A jde to i na tu dárkyní a od ní máš nárok na všechny vajíčka.To jen radím.

veruncik
4. feb 2011

@aja37 Ty jsi toho taky absolvovala.....Když udělám já výčet alternativních pokusů, tak jsem za posledních pár let byla u 2 léčitelů (jeden blázen a druhý podvodník), u 3 bylinkářů (asi jsi taky byla za Ankou na Slovensku), zkusila jsem 3 kúry Podhorné z Naděje, Macu od opravdického peruánce, mladý ječmen, byla na odblokování Mojžíšova metoda plus cvičení, cvičení pilates, teď zkouším tu homeopatii a mám 2. MUDr. na akupunkturu. Asi jedině mi chybí ta čínská medicína, sice foto jazyka jsem někam poslala, ale pilulky se mnou nic neudělaly. Zkusila 7IUI, 3IVF, 2 nativy, teď tu minimálku....Asi se nemůžu cítit, že jsem nic nepodnikla. Vlastně nikdo nic až na můj věk tak strašného neobjevil...

Máš pravdu, že jsem ve stadiu rozhodování. Ale rozhodně bych ještě letos chtěla jít taky do toho darovaného. Prostě chci, aby se již něco dělo. Jak jsi psala, nejhorší je to čekání....Teď si nějaký ten měsíc dám oddech, to mi taky doporučili v CARu

@paja1 Já už jsem svoje pokusy vyčerpala dávno, je mi totiž již přes 40 ☹ No, akorát máme našetřeno na jeden darovaný pokus a pak to fakt ještě neřeším 😠 Ale stejně díky 🙂

aja37
4. feb 2011

@veruncik : Presne tak. Aj u mna mohli ukazat iba na vek. Nic ine nenasli. Ja mam 38, no teda lepsie povedane za 2 mesiace budem mat 39 😉 Ze som cvicila Mojzisovu a bola 2krat na narovnavani kostrce, to som aj zabudla napisat. A mas pravdu, bola som u Anky na Slovensku. Bola mila. asi 1/2 roka som dodrziavala, co mi povedala a nic. Tak ci onak, na nu mam tie najlespie spomienky. Nic za svoje rady nechcela, bombonieru som jej musela doslova vnutit. Dodala mi ale tolko optimizmu a dobrej nalady, ze som nechapala. A mlady jacmen, ci teda zeleny jacnem pijem aj teraz.

Ja som si tiez chcela povedat ... urobila som dost. Snazila som sa. Nejde to. Co sa da robit.

Inak jedna mala rada, ak mozes chod si dat urobit z krvy tzv AMH hormon (antimullerov hormon). Jedna sa o dalsi marker, ktory okrem FSH hovori o zasobe a kvalite vajicok. Ja som FSH mala vzdy pod 10. (6,5, alebo 5,3 alebo 9,5) ale AMH mi vysiel raz 0,4 a raz 0,13, co je STRASNE malo. Norma je 1-5. Takze toto mi otvorilo oci, ze to so mnou co sa tyka mojich vajicok nie je asi moc dobre a ze ak chcem dieta, tak jedine darovane vajicko. Daj si to urobit a uvidis, co ti vyjde.

paja1
4. feb 2011

@veruncik Věkem jsem ti blízko,a z mých 13 transférů jsem nikdy neuspěla,tak vím o čem mluvíš.A je nás tu víc.Je to nespravedlivé,ale neovlivnime to.Tak snad jsem se tě nedotkla.Já jsem vždycky asi dost zvědavá.Přeju ti at se ti vše 🙂 splní.

veruncik
4. feb 2011

@aja37 No jo, tak koukám, že máme podobné zkušenosti. Mojžíšovka taky byla pro mě nanic. Anka byla strašně zlatá, hrozně se divila, že jedeme až z Prahy za ní a ještě vlakem. Manžel služební auto nemůže používat na zahraniční cesty 🙂 Ten výlet byl fajn, podívali jsme se do Piešťan. Taky nic nechtěla, jen jsem ji taky dala aspoň bomboniéru. Koupila jsem si na to konto 1kg drmku, tak ten mám ještě na léta. Ale zatím taky žádné zázraky se nekonají. Je to to na dlouhá léta a na to my my bohužel nemáme čas ☹

Jo, FSH mám kolísavý, teď je v normě 8.6 a ten AMH mi loni dělali a nevyšel mi nic moc 0,569. Vím, že jedna holčina z koníka otěhotněla při 0,4. Takže šance je, ale velmi malá. Proto jsem šla i do té minimálky, neboť jsem, jak oni říkaj low-responder.

@paja1 Samozřejmě že ne 🙂 Je to hrůza, co všechno musíme protrpět. Kdyby se mi na to někdo zeptal před 10lety, tak bych mu ani ve snu nevěřila....

misha83
4. feb 2011

@gabikri Moc děkuji. Já teď beru Femibion a prednison jsem vždy brala dřív, tak si myslím, že mi ho zase dají. A místo Utrogestanu jsem měla Agolutin, tak asi to bude tak nějak nastejno, jak bez darovaných.

misha83
4. feb 2011

@veruncik Je těžké se s tím srovna. My se s manželem pro darované rozhodli a moc v to věříme... No uvidíme v březnu... Nicméně např. má sestra tvrdí, že mi to mimi stejně bude podobné, že prostě to tak je...

envy
5. feb 2011

ahoj holky,

tak jsem dneska byla u kadeřnice a odcházela jsem a bulela ☹ to je asi poprvé co se mi to stalo...ta pipina mi ustříhla ofinu na půl cm...chtěla jsem to jenom zastřihnout!!! ☹ ☹ to budu ale krasavice na ten náš pohovor příští týden ☹

do toho mě bolí břuch jak na MS...tak já už nevim ☹

paja1
5. feb 2011

@envy Ty ,ale to je moderní já jsem silnější a mívám ju jako postupně až snad 2-3mm,?A trochu to zgeluju doboku.No ještě je to tak hrozné? 🙂 🙂 🙂

envy
5. feb 2011

@paja1 no já vím, že je to in, ale mě to dělá ještě jednou takový čelo 😝 😀 a já chtěla být hezká potencionální maminka na pohovor 🙂 tak jsem taková lepší potencionální patnáctka 😀

gabikri
5. feb 2011

Ahoj hollky, no vy jste toho nakecaly 😉

@veruncik : ahoj veru, ach jo, přesně vím, jak se cítíš, stalo se mi při mém posledním IVF se svým materiálem to samé 😖 Probudial jsem se z narkozy a poslali mě domů, že všechny tři folíci byla prázdné 😒 To mě úplně zlomilo a další sílu už jsem neměla, takže když mi byly doporučené DV ani jsem neprotestovala. Bohužel velkou roli zahrál věk, už mi netikají biologické hodiny,ale je to Big Ben, takže na nějaké pokusy už není čas . Ale zaplať pámbůh, že existuje něco takového jako dárcovský program a máme naději 😵 😵 😵

@aja37 : no co se týče alternativní medicíny, tak kam se na Tebe všechny hrabeme, kde si všude byla 😉 Já byla jenom u jednoho léčitele a přesně jak jsi psala, měla jsem co dělat, abych nevybuchla smíchy 😀 Když mi přiložil ruku na břicho a říkal zaříkávadlo " vaječníky na své místo" 😀 😀 přitom já je mám na svém místě, akorát že nefachčí 😝
Jo a pak jsme pila ještě nějaké čaje,ale výsledek nulový 😉

gabikri
5. feb 2011

@paja1 : zlatíčko a co ty, jak se cítíš ? 😉 Kolikátý jsi den ? 😉

gabikri
5. feb 2011

@envy : přesně Ti rozumím, jsem taky " vysokočelařka" a každý ustřižený milimetr je znát 😀 Minule mi to vzala taky víc než bylo zdrávo a myslela jsem, že se zblázním 😀

paja1
6. feb 2011

@gabikri Já se cítím každý den hůř.Asi fakt kdyby to bylo po druhé-po třetí,tak se těším testit,ale už po 13,tak prostě???????????,nemusím ti to ani vysvětlovat,že?Já dnes znovu brala odvahu a ,že testnu,ale bála jsem se.Aspon mám ještě klid.Já nemám žádné příznaky,jen mě bolí spodek jako na menzes.A točívá se mi hlava,ale to je z léků,jako vždy a většinou hodku po užití. 🙂
jsem takový debilek.Fakt už jsem ten test držela asi 3x a nakonec jsem to vždycky vzdala.Dnes jsem 11den.a ve středu mám K.O.,
VEČER sem kuknu jdeme ted gratulovat tchýnce.tak pa a držte s všechny.

envy
6. feb 2011

@paja1 no koukám že jsi na tom stejně jako já...pro mě je to tedy čtvrtý pokus, ale testu se bojim jak malá ☹ ☹ já prostě si tak nějak myslim, že to zase nevyšlo... ☹ ☹ a nejhorší je, že nejvíc bude zklamanej manžel...on prostě chtěl, abysme si to naše miminko odnosili a porodili...adopci chce...ale je tam samý ale...a mě to láme srdce ☹ ☹ ☹

paja1
6. feb 2011

@envy To jsou chlapi,můj taky s adopcí nakonec souhlasí,ale já mám příští měsíc 39 a můj má 45.a já bych šla i do pěstounství,a on snad ,že jen adopci.No uvidíme.Mám zlatého muže,který by to vše vydržel?já vím i ti vaši.Ale nakonec mi udělá co mi na očích vidí-je moc hodný,i když někdy rypáček. 😀

envy
6. feb 2011

@paja1 tak my pěstounctví ne-e, ani FOD...pouze adopce...a prý se má rušit to, že to bude anonymní...no my ještě tu anonymitu díkybohu stihneme 🙂

paja1
7. feb 2011

🙂 @envy Čím to myslíš ,že to stihnete?Už máš papíry i podané,že.Myslím,že jsme si psali,ale tady je informací.tak držím pěsti.

envy
7. feb 2011

holky, jsem 9den po ET...zkusila jsem test...není to z první ranní moči, naopak jsem vypila litr čaje...co myslíte????

můžou to ovlivňovat nějaký léky, když jsem neměla pregnyl...????

nana.76
7. feb 2011

@envy ticha gratulace ja měla 9den po et taky takovy test a ted ma moje Terezka skoro už 2měsice 🙂

envy
7. feb 2011

@nana.76 uvidíme uvidíme..je to jenom nějaký test z DMka, tak se bojim, aby byl spolehlivý. Ten stín vyjel prakticky okamžitě...ještě jsem letěla vzbudit manžela, jestli je to možný...

no a příznaky skoro nulový holky...takže zatím se fakt bojím abych nebyla nadšená a pak prd...

gabikri
7. feb 2011

@envy : super, čárka je na 9tý den pěkná, tichounce gratuluji, ať je z ní dálnice 😉

envy
7. feb 2011

@gabikri nevíš jestli to nemůže být ovlivněný testem???? já se z toho fakt picnu...to je moje první čárka v životě...to neni ani možný...zatim samozřejmě nejásám..jenom si přeju a doufám...

sue
7. feb 2011

@envy ja by som si išla kúpiť ešte ďalší, ale vyzerá to veeeeeeľmi veľľľľľľľľľľľľľmi nádejne 😵

gabikri
7. feb 2011

@envy : podívej ke mě do alba, já měla 9tý den ještě slabší a pak začla sílit 😉 Sice jsem pak o to přišla, ale to je věc druhá, já myslím, že u Tebe je to na dobré cestě 😉

gabikri
7. feb 2011

@envy : přesně jak píše sue, do té doby, co jsem našla čárku, jsem testovala i 5 x denně 😀

envy
7. feb 2011

@gabikri děkuju...moc...snad to bude dobrý...

a je mi teď pěkně blbě abyste věděly 😀

nana.76
7. feb 2011

@envy utikej pro ten test 🙂

envy
7. feb 2011

tak jsem mastila pro mamatest a udělala ho odpoledne...ono to tam asi fakt je. Byla jsem u doktorky tam jsem jí to řikala, tak skákala radostí...no ve čtvrtek jdu na krev, tak uvidíme...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre