Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denda1301
10. máj 2011

@bondy
@misha83
@misha83
@nika832
@jada1
@gammaray zdravim vsetky pritomne aj nepritomne 🙂 som dorazila domov nakrmila rodinu a idem do zahradky trosku popolievat travu 😎 nech nam nevykape 😅 co mate nove tehulky?bondy ako dufam,ze za chvilu oznamis termin porodu ... ozaj kolko embrii mas?

denda1301
10. máj 2011

@jada no to chces mat futbalovu 11-stku alebo 12-stku? 😀

beruska64
10. máj 2011

Ahojte kočice, vy sa tu teda činite! Tolko tehuliek, to je krasa. 🙂 Som rada, ze si na diskusiu konecne sadla šťastena. To bude urcite tou pozitivnou energiou, ktora sa tu znasa. Teraz je na rade @jada1 tak drzim palecky, nech sa darkyna čini a mate veľa a hlavne kvalitne vajička. @mysycka budete skusat este aj IVF? Je fakt, ze adopcia je istejšia, a menej stresujuca ako podstupovať ten kolotoč na klinike 😖
Mne už sa to docela krati a najradšej by som išla rodiť už zajtra. Už sa nemožeme dočkať keď budeme našu lasku držať v naruči. Už mame všetko nakupene, nachystane, vyprate a už iba čakame 😀 Je to sice este priskoro a niektore tehule v 30 tyždni, iba začinaju nakupovať ale my sme iny 😀 Zatiaľ som uplne tabuľkova tehula a citim sa uplne super, mohla by som byť tehotna stáááááááááááále.

jada1
10. máj 2011

ahojte kočky, pozdravujem vás všetky 😉

@bondy
@denda1301 chcem mať 11-ku 😀 😀 😀. Však aby do posledného štádia aspoň 2 vydržali, najideálnejšie 4.
@beruska64 no aká si ty šikulka. Ako sa ja poznám, keby som bola na tvojom mieste, tak aj ja už mám všetko pokúpené. Tak sa nám len opatrujte s malou žubrienkou. 😉

denda1301
10. máj 2011

@beruska64 ahoj aj ty si isla s darovanymi?drzim paste k porodu musis byt stastna 🙂

denda1301
10. máj 2011

@jada1 neboj bude citim to v kostiach 😀 na buduci rok rodime aj my 🙂

jada1
10. máj 2011

@denda1301 jasnačka 😎

beruska64
10. máj 2011

@jada1 treba si urobiť radosť nakupmi 😀 niektory ludia to nechapu, ale my tu, ked tak dlho čakame na bociana.
@denda1301 čauky, mali sme darovane vajičko. Ja už žiadne nemam, sice mam "iba" 27.

misha83
10. máj 2011

@jada1 No, ten počet nic neznamená. My měli 9 vajuch od dárkyně a na zamražení nic nezbylo, někdo jich má míň a vydrží až všechny do transferu. Znám holčiny co měly svoje vajucha v počtu 20 a na transfer jim sotva zbyla 2. Nad tím nepřemýšlej, mrazáčky nebudeš potřebovat 😉 .
@mysycka Fakt? Tak už jste to všechno probrali? Gratuluji k rozhodnutí a přeji kopu štěstí.

misha83
10. máj 2011

@bondy Bondy, jj, OPU + 14 dní přesně tak jsem to myslela 🙂 a myslím, že by to tak mělo být, nevím, proč u nás v CAR to berou transfer +14 dní, protože u pětidenních embryjek je pak rozdíl těch 5 dnů, že.
@beruska64 To už uteče, je to krásné, děkujeme za povzbuzující slova. Hodně štěstí!

jada1
10. máj 2011

@misha83 áno, áno pri už tak veľmi veľkých počtoch je kvantita na úkor kvality. Okolo tých 10 je ideálne, ale určite ako píšeš, nie je nikde zaručené, že bude aj na mrazenie. No čo už, nechám sa prekvapiť, už nad tým nejdem ani rozmýšľať, lebo sa za chvíľu zcvoknem. 😝

beruska64
10. máj 2011

@misha83 tiež prajem veľa šťastia x3! Ma sa ta počitať od OPU. My sme počitali od transferu, a v 12 tt, sme sa dozvedeli, že treba počitať od OPU.

beruska64
10. máj 2011

@jada1 nad tym vobec nerozmyslaj. My sme mali desat a ostalo nam to jedno čo rastie v brušku. 😀

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
10. máj 2011

@bondy jááááj som sa schuti zasmiala 😀 , že běž si koupit teěhotenské kalhoty 😀 😀 😀 Ty si ale číslo. No však do 45 môžem ešte rodiť ojojóóój, ako jabloň 😀

beruska64
10. máj 2011

@bondy diky moc. Už si to predstavujeme ako budeme mimčo kupať, ako bude spinkat, a vobec ako bude vyzerat. Kojenia sa trochu bojim, snad to ale zvladneme. Byvame v Norsku a široko daleko žiadna rodina, tak sa budeme musieť zo všetkym popasovať samy, ale zase na opačnu stranu nam do toho nebude nikdo kecať a časom budeme v starostlivosti o mimčo profici. 😀 Čakame dievčatko a bude sa volat Julie, keby to bol predsa len chlapec tak bude Tomaško.

nika832
10. máj 2011

@bondy Ďakujem, už teraz sa usmievam 🙂 🙂 🙂 Myslím, že sa z toho optimizmu, čo dookola rozdávaš nachytalo aj na mňa 🙂 Je to super , dievčatá, keď sa takto podporujeme, chýbalo mi to, Veď susedkám v dome, alebo šéfovi v práci sa predsa zdôverovať nebudeme 🙂 Teším sa so všetkými dievčatami, ktorým to vyšlo a držím palce všetkým, ktorým to len vyjde 🙂

denda1301
10. máj 2011

@beruska64
@jada1
@nika832
@jada1
@bondy no dnes to tu nema chybu mam radost aj za vas drzte sa 🙂

gammaray
11. máj 2011

dobré ránko všem těhulím i všem budoucím těhulím a přeji moc hezký sluníčkový den 😅 😅 opatrujte se...

denda1301
11. máj 2011

@gammaray
@nika832
@jada1 inac s tymi vajickami pri mojom stasti ja budem rada ked ta nasa bude mat aspon 3jedno vlozime a 2zamrazime.ja ked som bola na 2IVF som mala 4 ale iba jedno sa ujalo,ale jedna baba mala 18vajuch juj to bolo som myslela,ze zle pocujem 😀
@beruska64
@bondy
@misha83 zdravim ako sa mame?no dnes bolo super pocko tak sa vam za PC asi nechcelo 😉

jada1
11. máj 2011

@denda1301ˇani veľa nie je dobre, ani málo. Keď je veľa, je kvantita na úkor kvality a keď je veľmi málo, nemusia sa všetky oplodniť ☹ . Nám sa z 5 oplodnili len 3, keď som bola ešte so svojim materiálom.
Dnes bolo naozaj úžasné počasie, tak asi sa nikomu nechcelo sedieť pri pc. Ja som sa tiež trošku opaľovala na slniečku, keď som prišla z roboty.

nika832
11. máj 2011

@jada1 ahoj 🙂

gammaray
11. máj 2011

@denda1301 budete jich mít určitě víc než 3 kousky,a kdyby náhodou ne, tak hlavně ,že budou kvalitní a to pak stačí i jedno,že...jinak holky,u nás dnes taky krásné letní počasí,ale na víkend se to má prý kazit,jako vždy..dobrou

nika832
11. máj 2011

Ahoj dievčatá 🙂 🙂 🙂
V auguste idem na darované - poradíte mi ako sa mám na to pripraviť? Nejaké vitamínky...špeciálne cviky...iné babské osvedčené rady...?
Ďakujem 🙂

nika832
11. máj 2011

@denda1301 Jedna kočka čo sme boli spolu v Care na odbere mala 21 vajok a chúďatku jej ani jedno nevložili. Naozaj ide o kvalitu.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gammaray
12. máj 2011

@bondy dobré ránko...já už taky nespím,lítám tady od pěti hodin.přeji krásný den všem a těhulím ''příjemné blití''😀 😀

jada1
12. máj 2011

@denda1301
@nika832
@bondy
@gammaray ahojte kočeny, včera sa mi už nedalo písnuť, lebo nám v kuse večer vypínali elektrinu. Mali nejakú závažnú poruchu. mm bol nas*atý, lebo chcel pozerať hokej 😀 . Takže bola romantika pri sviečkach jak hovado
😀.Chceli sme si aspoń niečo čítať, ale ani to sa nedalo pri tak chabom svetle.
Pekný deň vám prajem všetkým 😎 .

nali1
12. máj 2011

ahoj holky,
jdu se k vám přidat.V červnu nás čeká naše 4 a doufám,že poslední IVF.Tentokrát s darovanými vajíčky. Dárkyni máme,tak už 3 dny beru Divinu a začínám být docela nervozní,jak se to blíží.Jo,těhulkám moc blahopřeju a držím palce. 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre