Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lenca78
8. nov 2010

@rebo promin, teprve ted jsem si vsimla, ze jsi mi psala, ale nezobrazilo se mi to jako upominka. Promin, neignoruju te umyslne.
No ja jsem mela hodne intenzivni krvaceni, nazvala bych to dvoudenni regulerni menses. Volala jsem kvuli tomu do CARU, jestli mam vysadit leky nebo ne. A tam mi sestricka rekla, at vydrzim do testu krve. Ze nekdy krvaceni je spise dobre znameni nez kdyz se nic nedeje. Pak jsem si udelala i testik a byl tam duch. Tak jsem vydrzela. Krvaceni pak samo ustalo.
Dulezite je ale dal brat ty leky a utrogestan jsem zacala polykat - pri krvaceni by nepusobil.

rebo
8. nov 2010

Díky za odpoveď. Trošku si ma ukľudnila. A pamätáš si, že či si mala krv tmavú, alebo normálne červenú? Ja ju mám raz tmavú a raz normálne červenú. Som z toho na nervy. Chodím každú chvíľu pozerať na záchod. Ale už ani čúrať tak intenzívne nechodím, ako doposiaľ. A bolesti si mala ako na krámy?

minka051
8. nov 2010

Ahojte pekný deň prajem tak čo máte nového 🙂

minka051
8. nov 2010

@gabikri ahoj moja tak ako čítam že malinký duch tam je 🙂 silno držím palce 🙂

lenca78
8. nov 2010

@rebo No ze zacatku to bylo spise tmave, jako spineni, pak se to rozjelo a byla to cista krev. Ale jestli se to stridalo, tak to uz si nepamatuju, prece jen je to 7 mesicu zpatky🙂
Kazdopadne ja jsem to chtela vzdat, vsichni tu psali, jak napoprve to vyjde malokomu, tak jsem si uz rikala, ze to nevyslo. Jen diky te sestricce jsem ty leky nevysadila. Tak vydrz, uvidis. Asi kdyby krvaceni trvalo moc dlouho - treba 3 a vice dni nebo bylo stale intenzivnejsi, tak bych zavolala do CARU. Nepamatuju si, kolik embryjek mas v sobe, muze take odchazet jedno a jedno tam zustat. Je to fakt individualni. Jinak ja jsem pak krvacela jeste parkrat, nekdy v 5. a 6. tydnu, vzdy jsem letela do CARU a nastesti to bylo jen tim uhnizdovanim 🙂.

lenca78
8. nov 2010

@rebo bolesti si moc nepamatuju, ale jako na menses mi boli bricho snad cele tehotenstvi 🙂

rebo
8. nov 2010

Mám v sebe dva embryjká. Tak počkám, ako sa to bude vyvíjať ďalej. Zatiaľ nejdem volať do CAR.

lenca78
8. nov 2010

@rebo jen pockej. To je dobre reseni, volat muzes zitra nebo ve stredu .Casu dost. Drzim palce

paja1
8. nov 2010

@minka051 O tobě jsme dlouho neslyšeli.Jak se daří tobě?Už je ti lepší?Tady se pročteš samýma špatnýma zprávama.Co se to děje nějak se nám nikomu nechce zadařit a vypadá to bledě. 😒

paja1
8. nov 2010

@gabikri Testíš-netestíš?At dopadnu jak chcu,-vím,že blbě,ale co vím určitě už bych nikdy netestovala,to je pak hrozné trauma,aspon pro mě.Fakt já jsem vlastně po 10 ,ale test jsem si nikdy nedělala.Vždycky jsem to dostala kolem 5-6 dne a jednou 10.Ale vždycky jsem jela s měsíčkama na K.O.A ten test člověka fakt rozhodí.Napiš potom.

maakovaa
8. nov 2010

Ahoj holky, která je tady mamina nebo nastávající mamina s darovanými vajíčky? Nějak to tady nemůžu nikde pořádně dohledat.... Chtěla bych se inspirovat a udělat si dobře, že jsou šťastné konce 🙂 Díky!

maakovaa
8. nov 2010

@paja1 Rozumím Ti, já taky nikdy netestovala dopředu. Ono bohužel, vždycky přišly krámy, takže jsem ani testovat nemusela ☹ Holky, jednou bude dobře! 😉

gabikri
8. nov 2010

Ahoj berušky, tak to nebudete chápat, co se mi stalo 😝

byla jsem dopoledne na sociálce ohledně neschopenky. No samozřejmě opět problém, s byrokratickou babou,
ale to já mám vždycky na úřadech, asi jim nejsem sympatická.
Jako OSVČ se mi nemocenská počítá až od 14tého dne. Dneska je 11tý a baba prý :
no to jste měla přinést až ten čtrnáctý,néé?? Já říkám : no není to jedno? když už jsem tady,
tak to tady můžu nechat, ne? No pak jsme si vyslechla přednášku, ale nakonec mi to milostivě vzala 😉

No a jak mě baba vytočila, tak jsme byla nějaká mimo a říkám si, zavolám do Reprofitu kvůli tomu
špinění pro jistotu. Paní v telefonu mě uklidnila, že to nic nemusí být a ať si zvýším Utrouš. Prý 4 x 2.
A ne spodem, ale polykat.
Tak jsem přijela domů a lupla tam čtyři kuličky najednou a vůbec mi to nepřišlo divné 😀
Najednou hukot v hlavě jako bych vypila lahev vodky, točil se se mnou celý svět
a probudila jsme se až teď 😀 😀
Volala jsem teď na tu jejich hot linku a paní se smála, " jééé, prý no vy jste tomu dala........
to mělo být čtyřikrát denně dvě tablety a ne dvakrát denně čtyři 😀 😀
Tak já mám dost 😀

Jinak duch se drží a je malilinko silnější 😉

gabikri
8. nov 2010

Můj duch :

gabikri
8. nov 2010

Duch

gabikri
8. nov 2010

Proč mi tam nejde dát ta fotka??

gabikri
8. nov 2010

pokus

lenca78
8. nov 2010

@paja1 Pajo, a ty uz jsi byla na krvi? Nebo zatim jeste cekas na vysledky?

lenca78
8. nov 2010

@gabikri 🙂) ty jo, tak to jsi musela byt pekne sjeta. Ja je mela 3x3 a byla taky vyrizena. Hlavne ze duch sili, ale fotecka tam zadna neni.

lenca78
8. nov 2010

@maakovaa Ahoj, zrovna si pripravuju tasku do porodnice a montuju dvojceci kocarek. Tak snad to dotahnu do stastneho konce 🙂

gabikri
8. nov 2010

@lenca78 : to nechápu s tou fotkou a na diskusi Reprofit jsme ji teď normálně dala 😕 A sjetá jsem byla pěkně 😀 😀

lenca78
8. nov 2010

@gabikri no tak uz se takhle nesjizdej 🙂

gabikri
8. nov 2010

@lenca78 : lenco a kolik váží takový kočárek pro dvojčátka? A jak budou mimísci spinkat, to máš dvě postýlky? 😵

maakovaa
8. nov 2010

@gabikri 😀 tak to je sranda! Holky se tady divily, že sis lupla 4 kousky najednou... 🙂 Takže až se budu chtít sjet, už vím čím 😀 Gabi, a platíš si nemocenské připojištění jako OSVČ pro případ nástupu na mateřskou? Abys dostala aspoň nějaké peníze, protože jinak OSVČ jsou na tom docela mizerně, jak jsem kdysi zjišťovala. Držím duchům palce! Ať žijí duchové 😎

maakovaa
8. nov 2010

@lenca78 Lenco, díky moc! Je to krásné povzbuzení a je to skvělé! Mám radost, že Ti to takhle dopadlo. Do zdárného konce to jistě doklepeš, je to za pár 😉 Víš pohlaví miminek? A kolikátý to byl pokus s darovanými?

lenca78
8. nov 2010

@gabikri No hooodne🙂. Tenhle ma asi 17kg konstrukce a tak minimalne po trech kilo maji ty korbicky. Takze se asi trochu nadru.

gabikri
8. nov 2010

@maakovaa : jj, mám to zaplacené v maximální výši 😉 Ale mají to nějak od příštího roku měnit, podle výdělku, to si musím ještě zjistit. To bych byla v háji. Ale co, když se to povede, tak když půjdu hned na rizikové, tak z nich aspoň vymáčknu tučnou nemocenskou 😝 Ono než ty změny nabydou platnosti, musí to schválit senát atd...........
No kdyby to zůstalo při starém, tak protože jsem si platila maximum, tak mám mateřskou asi 30tisíc 😝 Ale protože já kam šlápnu, sedm let tráva neroste, tak jako na potvoru, když konečně otěhotním, tak to budou rušit 😖 😖 No uvidíme, až to budu mít potvrzené, zavolám účetní, jak mám postupovat, ona je takový vyšťourálek 😉

lenca78
8. nov 2010

@maakovaa dekuju mockrat, snad vas to povzbudi. Pohlavi nevime, nechame se prekvapit 🙂. Pokus s darovanymi vajicky to byl prvni s transferem, predtim jsem ale mela jine pokusy, napred IVF se svymi (spise bez svych, pri tom zjistili, ze ja zadna vajicka vubec netvorim) a pak dvakrat s darovanymi, ale kvuli me sliznici ci nemoci jsme to do transferu nedotahli.
Byla jsem prekvapena, ze to takto vyslo, v den transferu nam zbyly jen dve embrya a ty mi zavedli. Ostatni nevydrzeli.

gabikri
8. nov 2010

@lenca78 : hmmm, slušný..................bydlíme v pátém patře bez výtahu 😀

lenca78
8. nov 2010

@gabikri Gabi, jen pro pobaveni - ja udelala peknou ptakovinu .Jsem taky OSVC a platila jsem si to pojisteni. K tomu jsem si nasla od ledna zamestnani a napadlo me tu OSVC ted v zari prerusit. No a teprve po preruseni jsem zjistila, ze abych dostala nejakou materskou, musim KDE DNI NASTUPU byt OSVC. Takze si to cele roky platim kvuli materske a pak to zrusim, aniz bych si overila takovou zakladni vec 🙂)) Ze zamestnani mam minimalni mzdu, takze kdyz dostanu materskou 10tis, budu rada 🙂
Ale co, hlavne ze jsem tehotna, cekam miminka a snad bude vse v poradku. Na nicem jinem mi nezalezi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre