Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

zufalka
27. feb 2011

@aja37 ste zlaté babulky všetky ale ja som tvrdá realistka a viem že zázraky sa u mna nedejú ☹ Adopcia neprichádza u nás do úvahy,moj mm to rázne odmieta ☹ Dnes som vysadila aj lieky nech mrcha dorazí čo najskor a hotovo ☹ čo má byt to bude a neovplyvní to ani utroš,ani estrimax 😒 Dakujem za podporu,držte sa .

aja37
28. feb 2011

@zufalka : ach jo, to mi je luto, ze mm odmieta adopciu. drzim teda palce, aby sa stal zazrak a podarilo sa prirodzene ... no, alebo aby zmenil nazor mm 😉

aja37
28. feb 2011

Aby som nezabudla ... postupili sme do dalsieho kola. Prebehol telefonat z Gennetu. Stale zije vsetkych 10 embryi. 8 je kvalitnych a 2 zaostavaju. Uff, len tak dalej. Transfer bude asi v stredu, ale zajtra mi znova zavolaju. 😉

mysycka
28. feb 2011

ahojte holky, díky za podporu, já teda prášky pořád beru, ale spíš asi jen proto, abych je dobrala za takovýho pocitu zodpovědnosti. My ještě počkáme co nám tda řeknou na té kontrole a podle toho se zařídíme, ale včera mě celý den jaksi pobolívalo v podbříšku jako bych mělo dostat MS, tak uvidíme co bude. Jinak teda máme ještě dva mražáčky tak bysme to ještě zkusili s nimi, ale to mi říkali hned na začítku, že jsou trošku pomalejší než byly tyhle. No a pokud by ani podruhé nevyšlo tak bysme si asi podali žádost o adopci, už jsme o tom s manželem mluvili, protože dalších 16000 Kč na další dárkyni nemáme. Jinak za jak dlouho se může jít na další transfer? Asi nejdřív v dalším cyklu, že? No to budou mít v práci asi radost.
zoufalka to je mi moc líto, že to ani po 7mé nevyšlo a dokonce, že ani adopce neppřichází v úvahu ☹
aja37 to je super zpráva tak budem držet palce, aby se pěkně drželi a vše dobře dopadlo
iwusa a jak ty? už jsi byla na kontrole? co ti řekli? doufám, že všechno půjde tak jak má a v listopadu nebo kdy tady bude krásné iwusátko 🙂 držíme palečky

beruska64
28. feb 2011

@mysycka Ahoj mozem sa spytat, ty si mala teraz prve IVF? Nechce sa mi to dozadu vyhladavat. My sme si pri druhom IVF hovorili, ze ak to nevyjde, tak si pozidame o adopciu. Ale nastastie to vyslo. Pri druhom a tretom pokuse davaju vedciu sancu, ako pri prvom. U nas by ta adopcia bola ale dost narocna ja son zo Slovenska, manzel z Ciech a zijeme na severe Europy, tak by to bolo dost komplikovane. Dufam, ze to nebudeme musie riesit. A ani ty! papa

mysycka
28. feb 2011

@beruska64 jojo, bylo to naše první IVF. Vím, že po dalších pokusech je větší šance, ale stejně jsem doufala 😉. No my zkusíme, když tak ty druhé zamražená vajíčka a když to nevyjde tak začnem řešit tu adopci, ale snad to nebude potřeba.
Tobě se určitě v červenci narodí krásné, zdravé miminko a na adopci nebudeš muset myslet, neboj 🙂 držíme palečky

paja1
28. feb 2011

@aja37 moc držím pěsti.

Holky jinak se koukám a všem držím pěsti.moccccccccccccccccc 🙂

beruska64
28. feb 2011

@mysycka Aj ja drzim palecky, nech to este teraz alebo nabuduce vyjde. Si este mlada holka, tak mas vecsiu sancu. Kolko dnove embrijka ti vkladali?

mysycka
28. feb 2011

@beruska64 vkládali mi 5ti denní vajíčka, všichni říkali jak se krásně rozdělují a jak jsou to krásné blastocysty, co mají vše co mají mít. Já pořád jaksi nevím co si myslet, testy negativní, ale pořád mě bolí prsa a poslední dobou mám takový tlak v podbříšku jako by měla přijít MS tak já fakt nevím, možná jen kvůli těmhle pidi příznakům ještě trošičku doufám

beruska64
28. feb 2011

@mysycka Ja som mala tiez 5-dnove. Som toho nazoru, ze ked vydrzia tych 5 dni, tak je vecsia sanca, ze sa udrzia 9 mesiacov. Lebo povodne sme mali 8 oplodnenych, a do toho piateho dna to dobojovali dve.....Keby to tak u teba bolo znamenie, ze aspon jedno sa udrzalo, to by bolo super! Kedy sa chystas na krv? Ja som nemala vobec ziadne priznaky, az v 8 tyzdni.

beruska64
28. feb 2011

@mysycka Mavas pravidelnu MS, ked sa ti netvoria vajicka? Ja keby som neuzivala anti, tak by som to mala tak raz za 4 mesiace. Mne tiez vajecniky netvoria vajicka, alebo ked dake je tak je nekvalitne. Vysoke FSH. Raz som sice bola tehu aj zo svojim vajickom, ale bolo asi fakt nekvalitne, lebo sa to aj rychlo skoncilo.

mysycka
28. feb 2011

@beruska64 tak nám vydrželi těch 5 dní všechna vajíčka teda 5, ale to jedno bylo pomalejší tak se nezamražovalo, tak nám dvě dali a dvě zamrazili. Na krev se chystám v pátek, tak jsem zvědavá, byla bych hrozně šťastná, kdyby to vyšlo, ale zase na druhou stranu chci být realista

beruska64
28. feb 2011

@mysycka treba mysliet pozitivne. Ja som bola pri prvom IVF vystresovana, lebo som nevedela do coho ideme. A pri druhom som to brala uz uplne s kludom. Aj tak to nijak neovplyvnime, tak naco sa stresovat.

mysycka
28. feb 2011

@beruska64 no pokud jsem brala HA tak jsem ji mívala pravidelnou, ale po vysazení jsem to taky dostávala jen zřídka kdy a většinou až po vyvolávací injekci, nebo po nasazení léků, teď si nevzpomenu jak jmenují. FSH mám taky vysoké a vajíčka buď vůbec nebo nekvalitníí

beruska64
28. feb 2011

@mysycka Tak sme na tom tak isto. Este, ze je moznost darovanych vajicok. My byvame v Norsku a tu su darovane vajicka zakazane. Este, ze v CR je tak vela klinik, to nas zachranilo. A ze sme sa narodili do tejto doby, tak desat rokov dozadu, by sme sa museli zmierit z bezdetnostou ☹ Zistili ti z coho to mas? ze sa ti netvoria vajicka. My sme to nezistovali, ale pravdepodobne som to ziskala uz pri narodeni z genov v otcovej rodine. Mam tri sesterky, ktore su uz po triciatke a mimca nemaju, alebo o mimi prisli. Ale neviem ake maju diagnozy, nemame moc blizky vztah 😒

mysycka
28. feb 2011

@beruska64 no my jsme to taky nijak extra nezjišťovali z čeho to je, možná po mamince, která taky měla problém s otěhotněním. Já mám sestru má 23 a tak 2 - 3 roky zpět byla několikrát snad 4x na operaci s cystou na vaječníku, taky se bála že nebude moct mít děti nebo s tím bude mít problém. V dubnu čeká chlapečka a takzvaně řečeno skoro ani neví jak k němu přišla 🙂

beruska64
28. feb 2011

@mysycka Tak to je super, zachvilku budes teta! Budete mat koho rozmaznavat 😉 Doktor mi hovori, ze to je zbytocne stracanie casu, zistovat z coho to je. Akurat raz mi jedna doktorka v Norsku na kontrole povedala, ze vidi vajecniky aj s folikulmi, tak skusali v cechach na klinike stimulovat moje vajecniky, ale nic z toho nebolo. Tak to uz neriesime. Je tam strasne nizka sanca, ze by sa prirodzene zadarilo. A keby tak by som sa bala, ze to mimi nebude v poriadku 😖 Ale doktor na klinike mi odporucal, ze mimo to ako budem tehotna tak mam uzivat HA, kvoli tomu aby sa to tam dole prekrvovalo. A aby som nemusela zachvilu riesit priznaky predcasneho starnutia, trombozu, a priznaky menopauzy.

mysycka
28. feb 2011

@beruska64 to jo rozmazlovat ho určitě budem 🙂. my jsme v létě zkoušeli stimulovat na klasické IVF, ale po 14ti denní stimulaci se vytvořil jeden folikul, který ale byl příliš rychle narostlý takže by prý byl pravděpodobně nekvalitní. Jinak já mám na prokrvování sliznice předepsaný anopyrin, ale jen teď tak nevím jestli v něm budem pokračovat i potom nebo co bude

beruska64
28. feb 2011

@mysycka byt na tvojom mieste, tak uzivam mimo to ako budes tehulka HA. Je to dolezite, aby sa nam obnovovala krv. A aby nevznikali na zenskych organoch dake anomalie. Nizkohormonalna antikoncepcia, je mensie zlo ako nemat MS vobec. Moj zensky doki mi tiez stale vyvolaval ms injekciami a na klinike mi povedali, ze to nie je dobre. Boli tam fakt profici tak sa drzim ich nazoru a az bude drobec na svete, tak zacnem opat uzivat HA. A ked uzivam HA tak sa aj lepsie citim, nie som taka unavena, ani nervna, a nemam navaly tepla.

mysycka
28. feb 2011

@beruska64 asi máš pravdu, tak až bude mimi tak budu zase brát HA, protože je to fakt lepší než nemít MS vůbec. Stejně je to skoro směšné, vem si když jsem začala chodit s manželem tak jsme se báli, abych neotěhotněla ( bylo mi 15 ) a teď jak bysme si to přáli a nejde to

beruska64
28. feb 2011

@mysycka Tiez som kedysi bala ,ze otehotniem alebo ze som tehotna 😀 ked mi meskala MS 😀 A potom, ked sme sa zacali snazit tak takyto sok ☹ Ale u vas to urcite vyjde, moc drzim palce, nech je to coskoro a nech sa dlho netrapite.

mysycka
1. mar 2011

@beruska64 díky, snad ano 🙂, tobě držíme palce ať vše probíhá tak jak má a v létě ať se narodí krásné, zdravé miminko 🙂

aja37
1. mar 2011

@paja1 : Dakujem, si zlata. Budem to potrebovat.

Uz mi znova volali ... mame:
- 3embrya vo forme moruly (uz sa nedaju spocitat bunky)
- 1, ktore trosku zaostava. ma len 10 buniek, ale je tam este sanca, ze ich dobehne.
- 4 embrya, ktore sa zrejme zastavili vo vyvoji, vraj este nemaju ani tych 10 buniek. ci ziju alebo nie je tazko povedat
- no a tie 2, co odpadli ako prve, tie sa fakt zastavili.
No poviem vam, ze vcera som mala po telefonate z Gennetu lepsiu naladu. Bojim sa, aby tie 3 + 1 bojovali dalej. Ja viem, ze ked mi zavolaju zajtra, aby som dosla na transfer, tak tie embryjka uz budu blastocysty, co je tusim najvyssie stadium, ake moze byt na transfer. Len som si tak nejak myslela, ze na zamrazenie ich bude viac. Davalo mi to taky pokoj na dusi.

Baby, to je taky zazrak, ze sme vobec na svete, ze az. Myslim, ze by sme si mali viac vazit zivota. Uz chapem, preco nasi vzdycky placu, ked od nich odchadzame spat domov, do Prahy.

iwusa
1. mar 2011

dievcence dakujem vsetkym velmi pekne za Vasu podporu. Vcera rano sme boli v Martine na kontrole, na ultrazvuku nebolo este nic vidiet, lebo je vraj velmi skoro. Meral mi len sliznicu a mala som 8mm, povedal, ze to nie je zrovna TOP,preto mam papat lieky a byt v klude. No a poobede sme volali na vysledky krvi a je to tam, tehulkujeme 🙂 strasne moc sa z toho tesime, aj slzicky padli, len teda chcem aby to spinenie, tak ako prislo, tak nech aj odide... Hneva ma to, stale dufam, ze bude vsetko OK a prebojujeme tento tazky 1.trimester, potom budem asi trosku kludnejsia. Pre istotu som si predlzila PN, ved aj doktor odporuca kludovy rezim, nechcem nieco pokazit.
@mysycka @beruska64 vy ste presne moj pripad, vysoke FSH, mne sa ziadne vajka netvorili a ja som bez liekov mrsku uz ani nedostavala. Beruska ty pekne tehulkuj a Mysycka, ty sa nevzdavaj este,drzim paste na vysledky z krvi.
@aja37 gratulujem k morulkam, verim tomu, ze z nich budu silne blasticky. Nam z povodnych 13 vajicok nakoniec zostali len 3, z toho 2 sme pouzili a iba 1 sme zmrazovali. Najkritickejsie boli dni pocas PK, tam sa vacsina zastavila. Ale bola som rada, ze sme ju mali, zbytocne by sme ich vela mrazili a neboli by ani take kvalitne. Drzim paste, kedy bude vklad, zajtra, ci inokedy? Myslim na teba a drzim paste 😉

gabikri
1. mar 2011

@aja37 : ajo super, gratuluji k morulkám..............a nebuď smutná, tohle je normální, že jich většina odpadne, mě zůstali z devíti taky čtyři 😉 Jak píše iwusa, je lepší, že jsi měla PK, v caru, kam jsem chodila před tím, všechno nastrkají do lednice druhý den ☹ tak mají sice holky zásobu, ale bůhvíjaké kvality 😝

@iwusa : velká gratulace, moc Ti to přeju 😉 pěkně lež a odpočívej 😉

envy
1. mar 2011

@iwusa suuuuuuuupeeeeeeeerrrr...gratuluju...a teď pěkně nohy nahoru a odpočívat!! Mám z tebe radost!!! kolikátý tt bys podle MS měla být?????

envy
1. mar 2011

@aja37 náhodou, super výsledek!!! nám zbyly jenom dvě morulky...ale to neva, obě se chytly 😉 😝

mysycka
1. mar 2011

@iwusa velká gratulace, máme radost za tebe tak se drž ať všechno dobře dopadne 🙂

gammaray
1. mar 2011

@iwusa také se přidávám k velké gratulaci a hlavně držím pěsti do dalších týdnů,at jich je co nejvíce!!!!a moje rada,tu vlasně znáš...nic nedělat,odpočívat a nechat se jen opečovávat..

iwusa
1. mar 2011

dievcence, dakujem velmi pekne, dufam, ze budeme OK 😉 😉 😉
@envy podla vsetkeho som mala vcera zacat 5.tyzden, chcem sa aj spytat, je to v poriadku, ked tam doki este nic nevidel?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre