Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
21. mar 2009

Ahoj lucik32, my sme už tri pokusy hradené cez poisťovňu mali, v centre mi už po druhom doporučovali darkyňu, ale ja som tvrdohlavý baran a namýšlala som si, že snáď nemôžem mať až takú smolu, ale ☹

Dokonca som do stredy zvažovala, že pôjdem do toho znova a namýšlala si, že sa vaječníky spamätajú, ale po dohode s manželom sme sa rozhodli pre darkyňu. Veď aj on má do toho čo hovoriť, no nie 😉
On totiž tie sklamania ešte horšie znáša ako ja.

Tú internetovú stránku si naštudujem. Dík

mimka29
21. mar 2009

vika34 aj nám z centra na Slovensku odporučili Repromedu v Brne. V pondelok ideme na kontrolný ultrazvuk po treťom IVF a myslím, že nám ju bude doktor zase doporučovať, vraj majú s nimi iba dobré skúsenosti. Ja som z Bratislavy a do Brna to nie tak ďaleko.
S tými peniazmi to máš pravdu. Človek aby si bral úver na umelé oplodnenie. Je to dosť dobrý obchod tá naša neplodnosť, alebo túžba po miminku.

lucik32
21. mar 2009

mimko. Tak to nám přesně navrhl náš dr. hned po druhém IVF. Prostě jsme to 2x zkusili s mojima vajuchama a potvrdilo se, že jsou nekvalitní. Tak proč utrácet dál a nervovat se. Je pravda, že červíček v hlavě vrtá, co kdyby to příště vyšlo, jestli jsem to nevzdala brzy. Jestli zkusit třeba ještě native. Ale pak si zase řeknu, že dr. asi není blbec a ví o čem mluví.

To je pravda, že na tom asi pěkně rejžujou. Vždyť je nás tolik. Je to hrůza. Ale ve světě je to prý ještě dražší.
Konkrétně do toho Zlína jezdí tolik cizinců. Pokaždé tam někdo je. Minule se mnou při ET byla Japonka, která prý žije v Holandsku a care si našla na internetu.

mimka29
21. mar 2009

lucik32, ja som si myslela, že IVF s darovanými vajíčkami poisťovňa neprepláca, ale to som si asi zle myslela 😒 , ale čo už. Teraz nám neostáva nič iné len doma rozbiť prasiatka a ísť znova do toho.
Aj tak ma poriadne s.... to, že feťákom štát preplácia liečenia X-krát a nám iba tri krát a dosť. To znie hrozne to "tri krát a dosť".

raadunka
21. mar 2009

mimko to mas pravdu s tema fetakam a pokud je kuracka tehotna tak dostane od VZP 3tisice na odvykani koureni a pokud je tehotna nekuracka tak dostane jen 1tisic kč pro sebe a dite na treba plavani. To je des je to u nas uplne naopak. 😒

lucik32
21. mar 2009

No přesně tak. Jak pro feťáky a alkoholiky. Prý za to nemůžuj. No je to jako my bychom za to mohli. Stát by měl něco vymyslet.
Ale někde jsem četla, že to dokonce ministerstvo zdrav. chtělo zkrátit jen na 1 pokus, ale to se naštěstí neschválilo. Tak že pochybuju o tom, že by k nám byli vstřícní.
To těch kuřačkách jsem vůbec neslyšela, no taky pěkný. 😠

mimka29
21. mar 2009

Tie zákony sú fakt na hlavu postavené. Niekde som čítala, že sa dá adoptovať dieťa iba do 35 rokov. Vôbec netuším či je to naozaj tak, ale ak áno, tak je to pekne blbé. Môj manžel má 36 a keď zlyhajú všetky možné pokusy IVF aj s darkyňov, tak ja si teda život bez detí neviem vôbec predstaviť, ale manžel sa ešte adopciou nechce zaoberať.

vika34
21. mar 2009

mimka a ty kam chodíš do Car v blave.Ja som bola na IVF v GF,TERAZ SOM BOLA NA KONZULTáCII vo FC a tam ma poslal dr.do Brna,už som bola aj v KE na imunologii,tak skúsim aj Brno a uvidíme

pipka
21. mar 2009

ahojte, no ja to sice nepotrebujem, ale mam info, ze od noveho roka sa uz da dostat k darovanym vajkam aj v Gyn-five v Bratislave, a vraj ani cakacie doby nie su az take hrozne...tak cca do pol roka 😉

mimka29
21. mar 2009

vika ja som bola na všetkých troch IVF-kách vo Ferticente. Ale ako som hovorila už po druhom ma nahováral lekár na to Brno, ale ja som si musela zažiť ešte jedno sklamanie aby na to pristúpila. V pondelok tam idem na kontrólny ultrazvuk a zoberiem si od lekára viac info o Brne.

hava77
22. mar 2009

ahojte ivf s darovanymi vajickami robi aj helios martin, su skvely maju perfektny pristup...
ale cakacia doba je 4-5 rokov. ak donesies darkynu tak ona da vajka prvej v poradovniku a hned dalsia si ty.....
drzim palce vsetkym, ktroe to nevzdali, ale bojuju dalej. ja som darovala 9 vajicok pred rokom v januari a mozno sa niekto uz teraz velmi tesi z maleho drobca 🙂 🙂 🙂 v celku fajn pocit

mimka29
22. mar 2009

Ahoj hava, to je úžasné že si urobila niekoho šťastného a aj ty čakáš bábo. A ako vidím, tak Adamka čakáte 2. apríla a to je deň aj mojích narodenín, tak vám prajem veľa zdravíčka.

vika34
22. mar 2009

ahojte ,mimka môžeš mi vysvetli ť ,ak vieš ,ako je to ked ti vkladajú darcovské,to vlastne oplodnia manželovými spermiami a zamrazia a potom ženu pripravia ako na ket?Alebo ako to vlastne funguje?dík
hava je fajn ,že to robia aj v helise,ale ja nemám už čas 4-5 rokov,a bohužiaľ nemám ani darkyňu,lebo jediného koho by& som mohla teoreticky poprosiť by bola moja sestra ,.ale tá má už vyše 40 rokov a ked viem čo obnáša stimulácia ,tak si netrúfam sa opítať nikoho zo známych,ale hlavne ,všetky sú už na darcovstvo staré ☹
Ale je príma ,že si darovala svoje.Pred tým ako som začala stimulovať som ani netušila o čo ide,až teraz to chápem ,ale nie som si istá,keby ma niekto v mladosti o to požiadal,či by som sa na to dala.A KOľKO SI MALA VAJíčOK ,žE SI MOHLA Až 9 DAROVAť?

mimka29
23. mar 2009

Ahoj vika,
myslím, že to funguje aj tak, že sa embrijka zmrazia, ale dávajú sa aj čerstvé embrijká, vtedy neviem ako zjednotia cyklus darkyne a tebe, ale úspešnosť z čerstvých embrijok je určite väčšia ako pri kete.
Dnes som bola na folikulometrii a na ultrazvuku bol krásny folik, tak máme na to s manželom vlítnuť a možno motyka vystrelí 😀
Ale nie, na teké zázraky som už dávno prestala veriť.

S lekárom sme sa rozprávali o darkyni a jednoznačne nám odporuči Brno konkrétne REPROMEDU, tak šup na internet, idem si nájsť kontakt a objednať nás. Budem podávať infošky.

mimka29
23. mar 2009

Tak a už som nás aj objednala do Repromedy v Brne. Dali mi na výber termíny od 31.03 do 02.04. Už to len doma skonzultujem s manželom a pocestujeme. Ja by som chcela ísť 02.04. lebo to mám narodky a mala by som to ako darček. ´
vika - neviem kedy pôjdete vy na konzultáciu do Brna, ale určite vyzistím ceny keď tam budeme. Aj keď si myslím, že žiadna ceny nás neodradí 😉

hava77
23. mar 2009

vika34 napodiv som mala 27 vajicok, a tak som si povedala ze 18 pre nas staci a ak spravim dobry skutok tak mi to Pan Boh vynahradi....ale pri 1 ivf sa tak nestalo....az pri druhom to som mala 20 vajicok. 8 sme dali oplodnit darcovskymi spermoskami a 12 manzelovymi. vsetky darcovske nam zomreli a ostali len 3 manzelove. 2 sme dali vlozit a 1 zamrazit. tie cerstve sa zase neprijali a jeden mrazacik zabojoval, pekne sa rozmrazil a drzi sa doteraz 🙂 ....no dufam ze sa uz kazdu chvilu pusti 😀 .....
kocky velmi vam drzim palce, nech vam to vyjde cim skor 😉

mimka29
23. mar 2009

Ahoj hava, jasné, že sa narodí silný chlapisko, keď tak bojuje od začiatku a ešte ten dátum 2. apríla. Ja som sa narodila 2. apríla nad ránom, takže ma ten 1. apríl, len tak lízol 😀 ale aj tak vždy oslavujeme 1.
27 vajíčok to je úžasný počet, keby som mala ja toľko tiež by som sa asi podelila. Lenže ja som mala za celé tri stimulky iba jedno jediné vajíčko a tak som odkázaná na také dobre duše ako si ty.
Prajem ti krásy život 😉

mimka29
23. mar 2009

krásny život 😀

vika34
23. mar 2009

hava to je od teba obdivujúce a priznám sa asi by ma porazilo,keby som po IVF neotehotnela a kety, by mi nevyšli a nemala by som už žiadne embrijká asi by som si vyčítala,že som ich darovala,ale naozaj ti to Pán Boh vynahradil,fandím tí aobdivujem ťa
mimka ešte stále mi neodpovedali mailom,takže tam budem musieť zavolať ako ty,myslím,že to pôjde rýchlejšie,podám info ako som dopadla.Ešte jedna otázočka ,ked si nástojila na IVF ,aj ked ti dr. už odporučil darcovské,nebol problém ,že ti nechcel urobiť ivf?
Ja rozmýšľam,podľa toho čo mi povedia v BRne,ale tiež som asi trochu tvrdohlavá,že by som riskla ešte 2IVF
s mojimi vajíčkami,možno aj 3ivf a až potom by som išla ako samoplatkyňa do Brna,samozrejme to záleží,čo mi povedia.Raz som už bez probvlémov donosila dcéru,ale to bolo s prvým manželom.Môj druhý manžel je úplne o.k.,teda genetiku a spg mal o.k.,tak z toho vyplynulo,že kedže som aj ś prvým mužom dva razy potratila/Vika bola až 3 pokus/,a s druhým 3 razy+1 mimomater. chyba bude jednoznačne u mňa.
Ja som mala po IVF 21 vajíčok,išli sme na PIGD a zostao iba 5 vhodných embrijok,dve mi dali ,ale som potratila a Ket bol negatívny.Keby sa tie darcovské dávali zo zmrazených,nie som istá,či by som do toho išla,predsa je tam omnoho menšia pravdepodobnosť ,aj ked tu čítam ,že niektorým to vyšlo .Ozvem sa ked budem mať niečo

hava77
23. mar 2009

vika34, kazdy je iny ale mne napr. nikdy nevysli cerstve embryjka, po 1. ivf mi vysiel ket, aj ked skoncil potratom a po 2 ivf zas len ket......sam dr. sa cudoval ze preco moje telo vzdy drapne po mrazacikovi. je pravda ze pri druhom kete som odmietla lieky na sliznicu, lebo som povedala ze ked mi lieky nepomohli pri ivf, tak pri kete s jednym mrazacikom sa im na ne vykaslem. v nasej teme po kete sme otehotneli 3 take so sme sli bez liekov z toho jedna kocka ma dvojky......
takze verit aj ketom 🙂

mimka29
23. mar 2009

vika, ja som do Brna hneď zavolala a boli veľmi milé.
Nám lekár vo FC hneď po prvom IVF-ku odporúčal darcovské vajka, ale mi že nie, nie. Po druhom neúspešnom ešte viac nástojčil, ale ja som chcela presne ako ty využiť všetky tri cez poisťovňu s našími vajkami. Pri treťom sa mi urobili až štyri foliky, tak to vyzeralo nádejne, že by tam aspoň jedno vajko mohlo byť, ale 😝 boli prázdne. Ja by som si to nedala vyhovoriť, veď som nejaký baran a to doslovne. A vôbec to neľutujem. Urobili sme pre to všetko čo sa dalo no a teraz ideme do Brna otehotnieť, veď raz to musí vyjsť.

vika34
23. mar 2009

baby mne by bolo osobne jedno po čom otehotniem ,len nech to aj konečne donosím,bola som veľmi sklamaná,že sa Ket neuchytil,verila som tomu kedže som plodná ako jabloň-
Manžel sa veľmi bránil Ketu ,preto som do toho išla až po polroku a nevyšlo to .On má totiž väčšiu depku ako ja .

mimka29
24. mar 2009

vika, ja som ešte nikdy nevidela na teste // tak ani neviem či vôbec môžem otehotnieť, ale môj manžel je presvedčený, že bábo budeme mať on je totiž hrozný optimista a prenáša to aj na mňa. Dovoľ aby som ten optimizmus prenies zase ja na teba 🙂 takže určite sa to raz podarí, musí, veď sme nejaké bojovníčky.
Pa, pekný deň

vika34
24. mar 2009

dík,chytám optimizumus,ale akosi ide tuším okolo mňa ,večer mi zase muž pokazil náladu,lebo zase začal vyťahovať,že už neverí,že donosím a ,že má 40rokov a nezanechá po sebe potomka,som mu vysvetlila ,ž edieťa má a je s ním od jej 4 mesiacov,ale nie je bilogicky jeho ,ako keby som ja otehotnela z darcovských,tiež nebude bilog.moje,ale samozrejme je to trošku iné,ale bud sa s tým zmieri ,alebo nie .
Objednala som sa dnes do Repromedy k primárke a tá ma voľný termín až 7.4.,takže tam ideme vtedy.Pítala som sa ,polhodinová konzultácia stojí 500Czk
mimka ja som vydela tých čiarok na teste už toľkokrát a čo z toho,takže sme na jednej lodi,pá

mimka29
24. mar 2009

Až som mala zomomriavky z toho čo si písala. To sú chlapy 😠 Ale to mal asi iba nejakú depku, veď aj oni majú svoje dni 😉
My sme sa dnes preobjednali na 2. aprila, ale ja neviem či ma objednali k primárke, lebo som ich do telefónu ledva rozumela. Myslíš, že za tú konzultáciu musíme zaplatiť v Czk alebo môžeme po prepočte aj v eurách.

mimka29
24. mar 2009

zimomriavky 😉
píšem popri robote a robím samé prekleoy

iwusa
24. mar 2009

ahojte dievčence, pripájam sa do vašej témy. Takže mne takisto neostáva nič iné, len darované vajíčka, kedže mi zlyhali vaječníky... Podotýkam, že mám 23 rokov, takže to bola pre mna dosť šokujúca správa. No pôvodne sme boli rozhodnutí pre iscare ale ich prístup nás odradil. bolo to niečo v štýle: "zlyhali vám vaječníky, nič sa s tým nedá robiť, menštruáciu vám budeme vyvolávať pomocou HAK (?), pripravte si 4000 eur na darcovský program a kedy s ním chcete začať???" no, s manželom sme to ledva ledva rozdýchali. hľadali sme niečo iné a zakotvili sme v martinskom heliose, aj ked je to daleko od nas. velmi sme spokojny s centrom, doktorom krajkovičom, kt. mi úplne objasnil čo všetko sa skrýva za touto diagnostikou, čo sa s tým dá robiť, aké mám možnosti. úprimne, veľmi ma potešila informácia, že max. cena za program je 2tis. eur a že si môžem priniesť sestru ako darkyňu a ja sa tak dostanem na 1. miesto v poradovníku. a takisto on ako doktor veľmi kritizoval zákony a aj ceny, pretože to skor škodí ako pomáha práve takým párom ako som ja s manželom. teraz beriem 2. mesiac lieky a 7.4. idem na kontrolu, zistíme či sa zlepšuje moja maternica, či sa rastie sliznica, vravel, že ked všetko pojde tak ako má, v lete môžeme začať s darcovským programom. tak som zvedavá, že čo mi povie takto za dva týždne. 😉

mimka29
24. mar 2009

Ahoj iwusa, vitaj medzi nami
my sme sa tiež rozhodovali medzi ISCAROM a Brnom, ale v pondelok sme boli po 3.IVF-ku (nepodarenom) na kontrole vo FC a po rozhovore s lekárom sme sa rozhodli ísť do Brna. Iscare nám vôbec neodporúčal a v Brne s tým majú viac skúsenosti a hlavne viacej darkyň. My sme v Brne objednaní 2. apríla na prvú konzultáciu. Strašne sa teším 🙂
O Martine som tiež čítala, však nikde nie je napísané, že sa nemôžeme ísť porozprávať aj tam.
Ja by som aj darkyňu možno mala (mám tri sestri), ale nechcem to tak síliť, uvidíme aké budú čakacie lehoty, lebo v Brne to vraj ide rýchlo. Jedna kočka tu písa, že v utorok boli na konzultácií a vo štvrtok išli na to. Tak nejak si to predstavujem aj ja 😀 ale nie na zázraky som už prestala veriť.
Nech to bude trvať kokoľvek dlho, hlavne nech to skončí s bábom v náručí.

iwusa
25. mar 2009

mimka presne tak, nech to trva akokolvek dlho ale nech sa uz konecne dockame miminiek 😉 ja som mala minuly rok strasny, uplne som sa sklamala vo svojom doktorovi, je mi velmi luto, ze so mnou nikto nic nerobil pocas celeho roka, to je velmi dlha doba v takychto pripadoch. ale dufam, ze teraz to pojde uz k lepsiemu, lebo tolko noci co som preplakala, no katastrofa! ale to baby tuna na konikovi poznaju.mozem sa ta spytat, ze aku mas ty diagnozu? ze preco sa ti netvoria vajicka. tiez zlyhanie vajecnikov?

mimka29
25. mar 2009

Dobré ránko iwusa,
My sa s manželom snažíme už 5 rokov. Prvé tri som chodila na vyšetrenia iba ja, ale potom povedala moja gynekologička, že by mal ísť aj manžel. Tak sme išli do centra, kde mu urobili spermiogram a výsledky boli strašné - 90% patológia spermií a aj tie živé sa nehýbali len kmitali na mieste. Šanca u nás otehoťnieť prirodzene je skôr zázrak, tak sme išli na IVF. Tam nastal problém aj u mňa, pretože sa mi pri stimulke urobilo iba jedno, alebo žiadne vajíčko ☹ . V pondelok som bola na folikulometri a folik tam zase bol. V bežnom cykle sa mi vždy robia, len po tých hormónoch sa im nechce (čož by malo byť naopak). Ja som hneď lekárovi povedala, že tak nech mi ho vyberie, len tak zaživa, že ja to vydržím, ale to bolo len zo srandy, jasné že to tak nefunguje.
Zhrnutie: tri roky snažilkovania, takmer dva roky v centre a výsledok: zlý spermiogra a u mňa sa žiadna diagnóza nepotvrdila. Ešte sme absolvovali to zdĺhavé genetické vyšetrenie a dopadlo OK.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre