Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
27. apr 2010

Ahojte babulky moje,
včera som absolutne nestihala net - v praci bolo more prace 🙂 a doma som vobec nebola pri pc, vcera sme riesili to nove auto a dnes pozeram ako taky pucik, ze ty brdo, kolko prispevkov 🙂

beruska - ja som len rada, ze si sa takto moc rozpisala. ani si nevies predstavit, kolko sil mi dodavaju tvoje vety! som stastna, ze si sa rozhodla napisat. chudiatko moje, tiez si si preskakala. najhorsie z toho vsetkeho je prekusnut ten fakt, ze preco ja... s tym bohuzial uz nic nenarobim, takze zostava nam iba popasovat sa s osudom. a to ako si spominala, ze ako sa niektore kocky stazuju na FSH 10, mi hovor, ja vzdy pregulam s ocami a zacnem cmukat 🙂
v tych karlovych varoch to ide pekne rychlo, super, ze necakate tak dlho! v cechach je to naozaj na inej urovni, so slovenskom sa neda porovnavat. a hlavne ked vedia aj po psychickej stranke pomoct, tak to je super! psychika robi strasne vela a takto vies, ze centrum zalezi na tebe ako na pacientke. neznasam ked je citit z doktorov, ze jedine co im beha po rozume su peniaze! ozaj a dakujem za radu, totize o tej scvrknutej maternici som nevedela, vidis neupozornili ma na vsetko. ja by som mala dostat v pondelok mrsku, ale kedze som teraz mesiac bez tabletiek iba na tych kvapkach, no neviem ci ju dostanem len tak spontanne! takze ak ju nedostanem, hned za vraciam k liekom, nebudem riskovat! tych par dni hore dolu myslim, ze este zvladnem (zatial tie stavy nie su take zle, bolo uz aj horsie a omnoho teda!), ale ako vravim, ked nebude v pondelok mrska, idem na tabletky!
takze ty cakas teraz na mrsku, potom kontrola sliznice (taka mala skuska) a potom uz pomaly idete do toho! no super 🙂 🙂 poradim, teda neviem ci si pocula o alchemilke, ale je to taka zazracnica. pije sa z nej cajik v prvej polovici cyklu a velmi pomaha pri raste sliznice. ak teda si este neskusala, tak vrelo odporucam.

gabikri - mne takisto velakrat brali krv a kolisalo mi to od 60 do 120 (to bolo v tych najhorsich stavoch). aj tebe sa to uz pomalycky blizi, 15. maj je tu za chvilocku, neboj urcite sa dopracujes k vajickam, tesim sa s tebou a drzim palce!

lenca - SUPER!!! takze ty si teraz po zakroku, ze? a kolko dni si po prenose? a kde si bola, v akom centre? aj ja ti drzim pastiky!

mimka - zlaticko moje, ty len pekne oddychuj, ved nech sa staraju o teba! hadam si nechces privodit problemy! papkaj a bud v klude aby sa malo malinke najlepsie u svojej maminky a potom nezabudni na nas po kontrole a daj sem infosky, ako co prebiehalo 🙂 tesime sa a pozdravuj didinku od nas 🙂

fuha... ze ako som ja pozitivne naladena? normalne mi to pride az podozrive 🙂 musim to vyzit a pustam sa opat do prace, kym som taka nastartovana.

lenca78
27. apr 2010

iwuska - jojo, na transferu jsem byla v sobotu a ted cekam. Chodim do Gennetu. Dekuju za drzeni palcu - budu to moc potrebovat 🙂

beruska64
27. apr 2010

iwusa - dik za tu radu s alchymilkou. Kedysi som cajik z alchymilky popijala stale, ale teraz som na nu uplne zabudla. Mam este zasobu, co som si nazbierala minule leto. Tak az dorazi mrska, tak ju zase zacnem popijat. A snad sliznica pekne porastie. A ake uzivas kvapky, ja som kedysi uzivala gynex, a aj zaberali a mrska chodila pravidelne. Ale po troch mesiacoch to na mna prestalo ucinkovat. Hovorila som si, ze nechcem stale uzivat anti, ze to je chemicke. A tak som skusala nieco alternativne, ale vsetko na mna ucinkuje iba chvilku. 😖 Tak je to anti asi najspolahlivejsie. Obcas ked pozabudnem hned zjest tabletku, tak sa ozve manzelicek, ze nech ju zjem. A potom sa uz iba chechtam, ze ci sa boji, ze otehotnieme, keby som zabudla 🙂
lenca- ahoj. Dobre ze si sa nam ozvala. Mozes sa s nami podelit o tvoje skusenosti? Uz dlho mas take vysoke FSH? Drzim prstiky, nech vam to vyjde!!!

lenca78
27. apr 2010

Beruska - dekuju mockrat. Stesti budeme potrebovat spoustu 🙂
Ja toho zas tak moc za sebou nemam. Antikoncepci jsem brala od 16 do 30. Az kdyz jsme se zacali snazit o mimco, tak prisli na stitnou zlazu a vysoke FSH. Nedali mi zadnou sanci, svoje deti normalne ani pres IVF mit nebudu. Jesteze si clovek muzet zaplatit ty darovane 🙂 O budoucnosti jsem zatim nepremyslela, ale vypada to tedy, ze se potom uziva antikoncepce porad, co? Kazdopadne i mne doporucovali v CARu uzivat cokoliv, abych menstruovala, jinak by se deloha zmensovala a pak bych nemela sanci ani s temi darovanymi. Od lonskeho jara uzivam Estrofem a Duphaston, behem stimulace vymenim Duphaston za Uttrogestan a kdyz to nevyjde, tak zase s Duphastonem. Kontryhelovy caj popijim, hodne mi pomaha na sliznici, doporucuju.

alfi1
27. apr 2010

dobrý den,daruji oocyty za malou fin.výpomoc, (nejlépe v Brně). Jsem studentka, mám už zkušenosti s úspěšným darováním a ještě jednou bych to zkusila. flavia11@centrum.cz

gabikri
27. apr 2010

Ahojky 😉

Holky to teda zírám...že mám vysoké FSH já, tak to se dá pochopit..mám už věk, ale že vy chudáčci takhle mladé??? To je fakt nespravedlivé!!!!

lenca : moc moc držím palečky, ať to vyjde hned napoprvé 😵

iwusa:: moc díky za podporu 🙂 Přeju, aby mrcha brzo dorazila 😉

mimka29
27. apr 2010

Baby tiež som rada, že ste sem napísali. Nie že by bolo dobré, keď nás toľko má taký problém, ale je dobré, keď vieme, že v tom nie sme samé, že je nás viac, čo bojujeme o mimi a navzájom sa podržíme. Som rada, že témička úplne neupadla a teším sa, že ma postupne budete nasledovať a to si píšte že budete 😉

Ja už dva dni cítim také šteklenie v brušku, tak možno začnú aj zachvíločku prvé kopančeky. Veď už sa blíži 20 tt a to by som už mohla niečo cítiť, tak sa teším 🙂

gabikri
27. apr 2010

mimka : to je hezkéééé....kopačeky...jé...to Ti moooc přeju... 😵 😵 😵 😵 😵

petronesa
27. apr 2010

mimka29-ahoj cez ivanku som ta nasla 😀 nedalo mi to nenapisat 🙂 lebo zuzka mi uz davnejsie vravela ako velmi tuzis bo babetku a cim vsetkym si si musela prejst ....ale ked mi powedala ze cakas miminko tak som sa naozaj uprimne potesila 😵 tak drzim pasticky aj na rukach aj na nohach nech vsetko dobre dopadne a nech ste ty aj miminko zdravucky 🙂
A jeeej ake kraasne brusinko a v nom urcite naaaaaadherne miminko, ktore uz coskoro zacne kopat 😵 😵 😵 😵 😵

rebo
28. apr 2010

Ahojte dievčatá.

Neviem, či si ma ešte budete pamätať, ale už som písala do tejto témy. Chcem vám len oznámiť, že som bola v piatok v Brne (išla som len na konzultáciu) a oni hneď na mňa vyšli s tým, že majú pre mňa darkyňu. Bola som tam 2 DC, tak už mi nasadili aj Estrofem. Som z toho v šoku, že to ide tak rýchlo.

gabikri
28. apr 2010

Ahojky 😵

Tak já jsem dneska šťastná jako blecha...v poledne se rozdrnčel telefon..a paní doktorka z laboratoře mi oznámila, že mají vajíčka, akorát je oplodňují a že si mám zítra zavolat, jak se vyvíjí embrya kdy bude ET 😵 😵 😵 Tak mi držte palečky, ať je vše ok 😉 Jéééžiš, já mám zase nervy...ale příjemné. 😵 😵 😵 😵

rebo: tak to je fajn, držím palečky 😉

mimka29
28. apr 2010

Ahojte, ja som prišla len tak na skok, lebo keď je vonku krásne, tak som vonku, alebo sa učím na balkóne v kresle na štátnice a vtedy radšej ani nezapínam PC aby ma to nelákalo.
... a čo to čítam samé dobré správičky 😵 😵

rebro, gabikri tak vám držím palce a teším sa s vami 😉

petronesa potešila si ma 🙂 😉 Veď ty poznáš našu celú rodinu, tak vieš aký je to pre nás zázrak a ako sme všetci z toho šťastní. Sama vieš aké je to úžasné mať doma takého anjelika. Dúfam, že sa niekedy u našich stretneme, aby som si mohla malú pochovať.

Dobrú nocku

rebo
29. apr 2010

gabikri aj ja držím palce, nech to dobre dopadne. Dúfam, že rozšírime rady tehuliek.

minka051
29. apr 2010

Ahojte
gabikri jééééj to je super správa strašne moc držím palce. 🙂 🙂 Ja som dnes bola u mojej doktorky ny vyšetrení. Robila mi cytológiu aj UTZ a šok som zažila, ked mi povedala že mám krásnu sliznicu a vajíčka ktoré by sa dali odobrať. 🙂 A to som bez liekov.Tak teraz normálne rozmýšlam či neskúsim ešte IVF. dala som si urobiť aj všetky odbery z krvi čo si myslím že budem potrebovať a na budúci týždeň budú výsledky. Zajtra máme pohovor v Sanuse tak potom vám dám vedieť.
Tak sa tu držte ja vám všetkým moc prajem aby všetko vyšlo lebo si to zaslúžite. 🙂 🙂

gabikri
29. apr 2010

Tak zprávy z laboratoře...oplodnilo se šest vajíček...z toho se tři vyvíjí dobře, zítra jdu na transfer 😵

minka : no tak to je supeeeeer, to je ta nejlepší zpráva 😵 😵 😵 Vidíš...zázraky se dějí...tak moc moc držím palečky, ať jsou vajíčka siláci!!!!! 😉

bakosko
29. apr 2010

minka051 a gabikri držte sa moc vam to prajem

gabikri
29. apr 2010

bakosko : moc děkujeme...jsi zlatá 😵

mimka29
29. apr 2010

minka no tak sa môžte tento mesiac snažilkovať prirodzene. Nepovedala ti lekárka, že kedy by si mohla mať ovulku? To by bola paráda, keby sa vám to podarilo prirodzene.

gabikri tak už zajtra ideš 😵 😵 Potom nám daj vedieť ako to prebiehalo a hlavne nič nedvíhať, nerobiť a len oddychovať.

bobjan
29. apr 2010

Ahojte, držkajte sa všetky🙂

Mimka, Minka nemá vajíčkovody ☹

mimka29
30. apr 2010

Ahojte
bobjan dík za upozornenie, aj ty sa drž zlatko
minka prepáč, to mi zase niečo ušlo ☹

bobjan
30. apr 2010

ahoj🙂

Mimka, teda myslím presne, že má urobenú sterilizáciu..sice neviem ako sa to robí...ale prirodzene im to nepôjde ☹

ďakujem, Mimka, držím sa ako sa dá...od pondelka idem do práce, tak hádam sa dlho neohrejem 😉

Pekný piatok+celý víkend prajem🙂

mimka29
30. apr 2010

bobjan tak si v tej práci nezvykaj 🙂

Ja idem za chvíločku von na prechádzku, poobede sa plánujem učiť a zajtra budeme celý deň vonku, má byť pekne, tak sa teším 🙂

vika34
30. apr 2010

ahojte
nestíham a popri práci vybavujem dovolenku,veľmi sa teším už ,aby som tam bola,som proste od začiatku roka totálnr psychicky vyčerpaná.Asi aj preto sa mi obnovilo moje choré črevo a začalo krvácať.V pondelok idem na kolonoskopiu,to bude zase zážitok 😒

majte sa všetky,pá

gabikri
30. apr 2010

Ahojky 😉

Tak mám zavedené dva prďolky a teď jen nezbývá než čekat a čekat 😉 Dneska jsou čarodějnice, tak snad mi přinesou štěstí 😵 😵 Dvě se ještě vyvíjí a v pondělí si mám zavolat, jestli bude na zamrazení 😵

solinka
30. apr 2010

gabikri
blahoželám :DDDD vše bude ok 😉

bakosko
30. apr 2010

gabikri budem ti držat palce aj na nohach aby sa to podarilo a aby si našla // ako ja 😉

mimka29
30. apr 2010

gabi super, tak teraz budeme silno držať palce, nech si nájdeš // 🙂

bakosko gratulujem k //, kedy ideš na kontrolu?

gabikri
30. apr 2010

bakosko : Teď jsem si teprve všimla, taky velká gratulace!!!!! 😵 😵 😵 😵

bakosko
30. apr 2010

dneska som bola zatial všetko v poriadku a na dalšiu 10.maja

bakosko
1. máj 2010

gabikri ako sa maš 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre