Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
25. okt 2010

@alenta10 : protože jsou tam nejlepší 😉 A v ceně jsou nadstandrartní výkony 😉 Cena
s pojišťovnou je 4.900 léky + 6.000 kultivace + 8.000 ICSI + 15.000 dárkyně
+ 5.000 injekce Diphereline (nebo Decapeptyl) - pojišťovna ji nehradí v
balíčku léků: tedy 38.900,- Kč.
Navíc jsem se dozvěděla, že u Apolináře, když má dárkyně víc vajíček, dělí se mezi dvě až tři příjemkyně. Takže já jsem dostala jen tři a zavedli mi dvě dvoudenní . Což je sakra málo. 😖 A to jsem jim sehnala dárkyni sama!
Došla jsem k názoru, že si raději připlatím a mám to nejlepší, co se dá v tomto směru sehnat 😉

gabikri
25. okt 2010

@alenta10 : ty jsi chtěla nejlevnější..................to ale většinou neznamená nejlepší 😝

gabikri
25. okt 2010

@minka051 : zlatíčko.....mooooooooooooc děkuju ...................tak co, jak se cítíš??? Po takové době...to musí být nádherný pocit 😵 😵 😵

minka051
25. okt 2010

@gabikri nemáš za čo hlavne nech sa sa ti už podarí a si štastná 🙂 Ja cítim sa dobre dnes som bola u doktorky dat si predpísať lieky a objednala ma na 2.11. na UTZ a potom už budem vedieť koľko ich je. Som len unavená občas ma bolí a točí sa mi hlava inak zatial nič , ale to bléé 😝 ešte príde. 😀 😀 😀

gabikri
25. okt 2010

@minka051 : jen si to užívej...........já už bych zvracela, až bych brečela 😀

lenca78
25. okt 2010

@paja1 Ahoj Pajo, no ty jsi toho uz zvladla. Tak preju , aby ti to tentokrat vyslo. Jinak ja jsem brala Estrofem, k tomu naplast Dermestryl (taky estrogeny, estrofem mi nestacil) a Utrogestan. A svoje leky na stitnou zlazu. Takze taky peknou hrst leku denne. No tak hlavne at to ted vyjde, drzim ve stredu palce.

lenca78
25. okt 2010

@minka051 ahoj minka, tak to je dobre, ze ti je spatne 🙂 Jen teda to blee ti nezavidim, ale me to postihlo az tak kolem 8. tydne, za to diky dvojcatum to bylo velmi vydatne. Na UTZ uz jdes za tyden, to utece jako voda. Ja jsem zvedava, jestli budes cekat taky dvojcatka 🙂

lenca78
25. okt 2010

@gabikri tak vidis, ze mas ISCI. jedna doktorka mi v gennetu rikala, ze u tech darovanych moc volnemu oplodneni sanci nenechavaji. Manzel ma taky spermio vyborne a stejne nam je vsechny napichli. Drzim palc,e at se jich oplodni co nejvice.Ted si parkrat zavolas a v patek je mas v sobe 🙂

lenca78
25. okt 2010

@alenta10 zalezi, co si chces zaplatit. Pokud chces platit mene, budes muset do statniho CARU a tam bud cekas nebo privedes darkyni. Ale jak pise Gabikri, pokud to chces rychle a jiny servis, tak si musis priplatit. To je jako se vsim. A zalezi jen na tobe, co do toho das.

rebo
26. okt 2010

Ahojte,
neprispievam do diskusie pravidelne, ale stále si vás čítam a prežívam s vami radostné chvíle ale aj sklamania.
Chcem vám napísať niečo aj o sebe. Mám za sebou 4 neúspešné IVF + jedno neúspešné s darovanými oocytmi a teraz ma čaká ďalší pokus, ale tentokrát s darovanými embryjami. Včera som bola v Jihlave na prvú konzultáciu a na moje veľké prekvapenie v pondelok už idem na vklad. Doktor mi urobil UTZ a keďže moja sliznica má 13 mm povedal, že nebudeme na nič čakať a ideme do toho. Samozrejme bol to pre nás dosť veľký šok, lebo sme to takto rýchlo nečakali. Možno je to dobre, že to prišlo ako blesk z jasného neba. Takže ženičky držte mi palce aby to tentokrát vyšlo. Gabikri, budeme spoločne prežívať krušné chvíle.

gabikri
26. okt 2010

Ahojte 😉

Tak zprávy z laboratoře................šest je oplodněných, zítra mám zase volat 🙂

@rebo : ahoj kočko, to je super, že do toho jdeme spolu 😵 Tak hodně štěstí ma pondělí 😵

beruska64
26. okt 2010

Ahojte, ja som sa tiez nachvilu odmlcala, ale pravidelne sledujem vsetky novinky. 😀 Tiez sme sa odhodlali na novy pokus. Dnes som bola na kontrole sliznice, a krasne vyrastla 10,7mm, tak ma potesili. Transfer by mal byt bud. utorok-stredu. Keby to uz tak bolo ☹ Ach to cakanie je hrozne. Holky drzme si navzajom paste, nech to uz teraz vyjde.

lenca78
26. okt 2010

@gabikri parada, to je hezky pocet, tak at se pekne vyviji. Drzim jim palce

@beruska64
@rebo holky, Vam taky moc drzim palce. To se Vas tu seslo, tak at to vyjde. Budu drzet palce.

gabikri
26. okt 2010

@beruska64 : jé super, nás tady je............holky my to tentokrát vybojujeme 😉

paja1
26. okt 2010

@gabikri Je načase a doufám,že se nám to podaří v co největším počtu.

rebo
26. okt 2010

gabikri aj tebe hodne šťastia a verme, že to tentokrát vyjde. Budeme si tu písať pocity aj s beruskou, veď budeme tehotné v rovnaký čas.

gabikri
26. okt 2010

@paja1 : rozjedeme tady těhoteskou vlnu 😉

paja1
26. okt 2010

@gabikri v to doufám,já zítra ve 12.30hod.,mám nástup

gabikri
26. okt 2010

@paja1 : tak držím palečky 😵 😵 Kolikadenní Ti budou zavádět a kolik jich máš celkem? 😉

aja37
26. okt 2010

@gabikri : Super sprava. 6 je dobry pocet! Uz aby bol piatok, co? 😀 😀

Ja mam pocit, ze sa mi rozbiehaju kramy. Teda tak nejak niekde v dialke. Takze mozno zajtra, alebo vo stvrtok budem mat prvy den. Uvidime.

Baby, ja vam tak zavidim (v dobrom). Uz ste rozhodnute a konate. A ja furt stojim na mieste a preslapujem medzi svojimi a darovanymi vajickami. Ach jaj.

paja1
26. okt 2010

@gabikri Oplodnili jich v pátek asi více,ale v sobotu jsem si volala a řekli mi,že mám 10embryjek.Uvidíme co vydrželi.Dnes jsem s nimi mluvila ptala jsem se a oni řekli,že je lepší je zbytečně nevytahovat nevadí to,ale moc to zbytečné kontrolování a vyndávaní neschvalují,prý záleží na mě..Tak jsem říkala,že do zítřka už vydržím a dozvím se jak se dál vyvíjeli.V sobotu měli druhý den a bylo jich 10.Zítra budou 5-denní.ozvu se.

paja1
26. okt 2010

@gabikri ještě tady čtu ty ceny,to je nářez.Nás ty pokusy v minulosti vyšli přibližně na 250tis. a ted mi nikdo nic nehradí,to je pálka.

gabikri
26. okt 2010

@paja1 : jéé, tak to máš fajn 10, já mám "jen" šest 😉 JInak jedna kočka tady do toho dala rovný milion........teď má někdy rodit na 11tý pokus 😝

@aja37 : neboj, taky se dočkáš a my tady zase budeme fandit Tobě 😵

carlin
26. okt 2010

Ahoj holky, koukam, jak to tady pekne "zije". Muzu se opetovne pridat ? Mam v mrazaku 3+2 broucanky a chystam se na ET.

gabikri
26. okt 2010

@carlin : no nazdárek 😉 Tebe už jsem neviděla 😉 Tak jdeme do dalšího boje spolu? Kdy jdeš na ET? Jsi pořád v Pronatalu? Co dělá pejsek? 😉

carlin
26. okt 2010

@gabikri : Jasnacka, vzdyt jsme si prece slibili, ze zajdeme na kafe s prckama, ne ? Meli jsme v mezicase dalsi darkyni, ale vse se muselo zmrazit. Mela jsem jit na ET, ale chytla jsem blbou virozu a dr. mi rekla, ze bude lepsi vse odlozit. Ted cekam MS, asi o vikendu a zacnu papkat Estrofem a uvidime, jak naroste perinka. Takze bych mela jit na KET asi za 14 dni od vikendu, pokud vse pujde jak ma... Jsem porad v Pronatalu.
No a pejsek, to je moje nejvetsi radost, proste uzasna nahrada mimina (no jasne, neni to uplne na 100 % 😀 Ze jsem si ho neporidila driv, doporucuju vsem. Jen se na nej podivam a hned mam dobrou naladu. A psychika je pro nase snazeni taky dost dulezita.
Jeste nemuzu posilat fotku teh.testu, nebo ultrazvuku (snad na ne taky dojde), tak posilam alespon fotku naseho nahradniho psiho mimina ( tedy uz vlastne pubertaka ). Jeli jsme na dovolenou k mori, abych si pekne odpocinula pred ET a hned druhy den po prijezdu domu jsem dostala nejakou silenou strevni patalii, ktera plynule presla do pekny virozy. Kdybych sedela doma na p...., tak uz jsem treba mohla byt //....

carlin
26. okt 2010

@gabikri : A drzim pesti, at vsechny potencionalni mimcata vytrvaji ve vyvinu !!!

gabikri
26. okt 2010

@carlin : jéééééééééé ten pejsek je srandovní 😀 Jste byli i se psem u moře, jo 😉 Já před ET se šetřím, jako blázen, až to přeháním.........hi hi........to nevím, co bych dělala, kdybych byla těhotná..............to bych asi nevstala z postele. Při minulém pokusu jsem asi druhý den vařila, plela záhonky a pak si to vyčítala. Tak teď nebudu dělat nic a je to 😉 To jsi měla smůlu teda, že jsi onemocněla před ET 😖

gabikri
26. okt 2010

@carlin : no znáš to, už zase šrotují myšlenky..............jestli šest není málo, aby přežily atd..........pomooooc, už ať je aspoň pátek 😝

carlin
26. okt 2010

@gabikri Sest staci, neboj. V patek budes mit dva broucanky v brisku a snad i neco do lednice 🙂 .

Ja jsem minule lezela a ted si rikam, ze budu lezet jen den ET a pak uz ne. Cetla jsem si zahranicni studie a neprokazaly vubec zadny vliv lezeni dalsi dny, jen pry to zhorsuje psychiku. Logicky vzato v beznym zivote taky nelezis tyden po kazdym styku 🙂)). Jedna perlicka - videla jsem v TV - jedny parasutistce se castecne neotevrel padak, mela sileny zraneni atd, ale predstav si, ze se zjistilo, ze byla v casnym stadiu tehotenstvi a co myslis, mimco prezilo !!!! Tomu rikam kvalitni embryo 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre