Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

rebo
5. nov 2010

Gabikri tak ako sa cítiš. Ja nič moc. Ani prsia ma nebolia. Akurát, že sa mi trocha točí hlava a stále mám nutkanie na čúranie.

minka051
5. nov 2010

@rebo ahoj tak to čúrani to je dobré znamenie. Tie prsia začnú neskôr. Držím palce neboj všetko bude dobré 😉

rebo
5. nov 2010

Minka 051 v to dúfam. A ty moja ako? Už si začala krvácať? Veľmi ma mrzí, že ti to nevyšlo, ty si bola taký môj hnací motor.

gabikri
5. nov 2010

@rebo : no mě přišlo, že mi bylo včera nějak šoufl, ani kávu jsem nedopila, musela jsem ji vylít do dřezu, tak divně v puse, ale dneska to zase je v pohodě, tak se asi moc pozoruju 😝 Jinak já čůrám jak koroptev i normálně, takže těžko říct. No byla jsem za noc 3 x....ale to někdy chodím i tak.

maakovaa
5. nov 2010

Ahoj holky, jsem tady úplně nová a tak Vás všechny zdravím 🙂 Já jsem také ze skupiny "snaží se", v neděli bychom měli mít první transfer s darovaným vajíčkem. Poraďte mi prosím, jak mohu sledovat více diskuzí najednou? To si musím někde nastavit nebo jenom prostě pokaždé do té konkrétní diskuze vlézt? Jinak jsem pochopila, že gabikri je po transferu a může být těhotná? Juch, kéž by, držím palce!

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : ahojky, moc Tě zdravím a přeji Ti, ať Ti to vyjde na první pokus 😉 Ano, já teď čekám na test, budu si ho dělat v pondělí 😉
Jinak nahoře si dej u každé diskuse přidej k oblíbeným a pak když si otevřeš stránky Koníka si dej jen oblíbená témata a vyjedou Ti jen ty tvoje 😉

gabikri
5. nov 2010

a kam chodíš do CARu?

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri Tak to bude napínavé čekání, moc fandím každému, protože víme všechny, co to je za nervy zvlášť po několika neúspěšíš. Držím palce a doufám v dobré zprávy, gabikri! 😉 A taky díky moc za radu 🙂 Toto je Tvůj první transfer s darovaným vajíčkem?

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri Já? Jsem z Prahy, takže jsem přešla přes Gennet a Gest až do Prague Fertility Center, kde jsou úplně nejmilejší 🙂 Co Ty, koukám, že jsi také od Prahy 🙂

paja1
5. nov 2010

@gabikri Gabriky píšeš je ti divně?Ale to muže byt i z hormonu,Ne .Mě totiž taky.Opakuji se,ale nechce se mi to zpětně vyhledávat,já mám prednison,anopyrin,utrogestan a ten estrofen,Co ty? 😨

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : ne druhý 😉 Já jsem také z Prahy, ale jezdím do Brna 😀 První jsem měla u Apolináře, ale tam mě zklamali. Dlouho jsem se rozhodovala, ale to Brno mi vyšlo jako nej nej. 🙂 Vždyť to není tak daleko 😝

@paja1 : já beru jen Utrogestan a Estrofem 😉

maakovaa
5. nov 2010

@paja1 Ahoj 🙂 Co já vím od doktorky a zní to logicky, tak naše těla jsou nadopována hormony, které samozřejmě více či méně působí na naše tělo. Když jsem dřív stimulovala, tak se mi vždycky třeba nalila prsa, že bych mohla jít rovnou dělat kojnou. No a další faktor je ten, že si přejeme být těhotné, takže naše podvědomí může chování těla také ovlivňovat, aby se chovalo jako těhotné. Ale - doufám v tomto případě, že u Vás, holky, to bude opravdu miminko 🙂

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : to je pravda, příznaky jsem měla u každého pokusu 😀

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri Ahaaa - co je na tom Brnu to nej nej? 🙂 Doc. Crha nebo Doc. Sobek?

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : neznám ani jednoho 😕 Já jezdím do Reprofitu,kde mají specializované pracoviště na darovaná vajíčka......přímo se na to zaměřují. Zveřejňují na svých stránkách statistiky a za minulý rok měli cca 800 dárkyň. U Apolináře co jsem slyšela za celý rok 14 😝 Hodně tam jezdí cizinky z celého světa, mají výborné reference i na zahraničních diskusích. Ale ze všeho nejvíc mě přesvědčila kamarádka, která se o mimi pokoušela neuvěřitelných 20 let, byla na 11ti pokusech, z toho asi na třech s darovanými ( mj. v Gennetu) a povedlo se jí až na poprvé právě v Reprofitu. Je to asi týden a ve svých 41letech porodila nááádhernou holčičku. Takže to u mě rozhodlo 😉

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : ale tím samozřejmě neříkám, že někde jsou horší. Jen jsem Ti chtěla vysvětlit, proč u mě právě Reprofit. Třeba lenca78 tady čeká dvojčátka z Gennetu a nemůže si to tam vynachválit 😉

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : a kde to je to Prague fertility center, o tom jsem nikdy neslyšela? 😉

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri Tak to jooo, takovým důvodům rozumím, to je jasný. Ty jo, 21 let vytrvalosti Tvé kamarádky je úctyhodná doba, jsem ráda, že se dočkala..to je krásná satisfakce. Já "trpím" zatím jenom 4 roky, ale i tak mi to přijde už jako nekonečná pouť. Bohužel jsem začala pozdě, protože dřív jsem neměla toho "pravého". A co říkají odborníci v Reprofitu na to, jak se má žena po transferu chovat?

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : to jsme na tom holka stejně, já začala taky hodně pozdě, do toho ještě nějaké gynekologické komplikace a roky utekly ani nevím jak 😖 Jo a ta kamarádka nejenom, že čekala tak dlouho, ale dali do těch různých pokusů asi milion korun. Dělá si srandu, že mají teď milionové dítě 😀 Jinak v Reprofitu neradí nic neobvyklého, ležet se vyloženě nemusí, ale nesportovat, nezvedat těžké věci, nesaunovat se, nekoupat atd......jako všude 😉

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri Prague Fertility Center je v Holešovicích na Miladě Horákový , v podestatě nedaleko Gennetu, jsou noví, otevřeli někdy na jaře tohoto roku. Dělá tam nejlepší embryolog Čech a Slovenska, navíc děsný smypaťák. Doktorky jsou velice velice fajn, všichni v podstatě mají mnohaleté zkušenosti z jiných CARů, ale rozhodoli se otevřít tohle centrum, aby mohli poskytnou idividuální péči každýmu. V Gennetu jsem byla dost nešťastná. Vždycky dlouhý čekání a pak jsem za 5 min vypadla. Jelo to tam jak na drátkách. Tady se zkrátka cítím dobře. Dalším favoritem do budoucna by byl po dnešku Reprofit 🙂

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri Milionové dítě 🙂 hlavně, že s dobrým koncem. Taky přemýšlím, jestli budeme prodávat byt, když se nezadaří 🙂 No, snad neee. gabikri, dík, že jsi tady a ostaní taky, že jsme tu všechny se stejnou záležitostí. Nikdy jsem nikam na internetu nepsala, do žádných sidkuzí, ani facebook nemám, nic. Ale ve svém okolí nemám nikoho se stejným problémem, naopak každá kamarádka těhotní nebo rodí nebo těhotní podruhé a tak se nemám o tom s kým pobavit. Naděje na otěhotnění jsou veliké, tak Ti fakt držím palce a doufám, že Tě pak budu následovat. Kroma vajíček jsi v pořádku?

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : jo jo, měla bych být 😉 Prodělala jsem operaci děložního myomu, ale dělal mi to moc šikovný doktor a ten mi spíchnul dělohu jak novou 😀 A mě to tady na Koníkovi taky moc pomáhá abych se nezcvokla. Ono to fakt nikoho jiného nezajímá, než holky, co jsou na jedné lodi s Tebou 😉 Maximálně se dočkáš soucitu o který já tedy faaakt nestojím 😝

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : ha ha a já když to nevyjde v Brně půjdu okouknout toho tvého embryologa 😀 No snad už se nikam stěhovat nebudu proboha 😝 A cenově je to tam jako v Gennetu? Gennet je asi tak jsk Reprofit drahý 😉

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri Tak to je skvělé, že krom vajíček už žádný jiný zádrhel není. Jinak jako bys mi mluvila z duše. Soucit, to je to nejhorší. A bohužel mi začínají vadit i ty povzbuzující řeči typu "já jsem slyšela, že známí taky nemohli otěhotnět, tak jeli na dovolenou a povedlo se nebo - vypustili to z hlavy a zadařilo se nebo - zažádali o adopci a otěhotněli spontánně nebo - byli na 10 pokusech a nakonec to vyšlo". Lidi jsou hodní, ale už mě to vcelku unavuje, protože mě to zároveň stresuje, že všem se daří a nám ne. Ale já věřím, že kdo bojuje, kdo něco chce a jde za tím, tak toho dosáhne. Zatím jsem to tak v životě měla ve všem. Určitě se usměje to největší štěstí i na nás! 😉

gabikri
5. nov 2010

@maakova : grrrrrrrr, tak nejhorší jsou rady typu " nesmíš na to myslet" Vysvětlovat někomu, že absence vajíček nemá s psychikou nic společného je zbytečné 😝 Raději se o tom s nikým nebav. Já první pokus každému rozkecala a pak mi to lezlo na nervy, jak furt volali, ptali se a měli zaručené rady. Teď už se mě nikdo na nic neptá a když jo, tak odpovím, že možná někdy a mám klid 😉 Jo a myslím si, pokud jsme jinak v pořádku, ta šance tam je a veliká 😵 😵 😵

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri Jo jo, ceny podobný.....IVF s darovaným vajíčkem je 95tis. Ceník je zde: http://www.pragueivf.com/cs/o-nas/cenik/ A jak stará embrya Ti zaváděli?

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : mě dvě čtyřdenní moruly ( jedna už začínající blastocysta) jedničkové kvality. Mohla jsem si vybrat, měla bych transfer druhý den, když už by to byly blastocysty, ale to tam nebyl můj doktor a dělal by mi to někdo jiný. Tak jsem si je nechala dát o den dřív. Ale zbytek ještě kultivovali do šestého dne a máme zamrazené dvě blasty taky jedničkové kvality. Jinak ty ceny jsou asi všude + - stejný 😉

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri Ahaa, tak to je fajn, dočetla jsem se, že 4 a více denní jsou nejlepší 😎 No, mně chtějí zavádět pouze dvoudenní embrya, tak teda nevím, jestli je to ok. A to mám ještě zkrácený cyklus! Teoreticky bych od nedělniho transferu měla menstruovat už další neděli, tak si říkám, aby ti chudáci měli dost času na uhnízdění! 😕

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : já myslím, že ta prodloužená kultivace je důležitá. Vyselektují se tak ty nejlepší. Mě taky předtím nikdy nedávali víc jak dvoudenní. Tak teď uvidím. V Brně dávají hodně ty 4 a více denní 😉 Sice si to připlácíš, ale máš to. Taky jsem tam měla prvně tu metodu ICSI. To bycht aky řekla, že zvyšuje úspěšnost 😉 Jinak co bereš za léky?

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri Vy jste předtím měli oplodnění bez ICSI jenom se to pomlelo? My měli vždycky ICSI, jenže moje vejce to poprve nevydržela vůbec, no a pak to stejně nemělo vliv, páč kvalita vajíček byla špatná. Jakmile je jednou embryo, tak už nezáleží, jestli bylo děláno spontánně ve zkumavce nebo pomocí ICSI. Důležitý je, že máš ukázková embryjka 😎 Léky žádný, mám si dneska zavést Utrogestan. A pak něco dr. říkala o Estrofemu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre