Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gammaray
31. máj 2011

@jada1 já jsem měla už první hcg 1340(bylo to myslím 16 den po transferu).ani jsem si na výsledky nemusela volat.volal mi sám doktor,že je to nějak moc vysoké,že mně chce co nejrychleji vidět na utz.,jestli se mi nechytli všechny ,protože by se to muselo nějak řešit(měla jsem jich 5 a to se běžně nedělá,tak asi proto ta starost)ale nakonec jsme si já i doktor oddechli,když jsme viděli jen 2 bublinky.tobě to ale nehrozí 😵 😵 bud v poho,máš to krásné...

jada1
31. máj 2011

@gammaray ja idem v pondelok a to tiež budem 16 deň po ET. 🙂

jada1
31. máj 2011

@gammaray už uvidíme, či sa chytilo jedno, alebo dve. Keď som sa včera večer modlila a prosila Boha, nech ma už tak netrápi, nech zariadi, aby bol ráno pozitívny test, tak som mu povedala, že to už nechám na neho, nech on rozhodne, či jedno alebo dve 🙂 .

gammaray
31. máj 2011

@jada1 jasně,nechej to na něm....on to všechno vidí a už nedovolí,aby ses trápila.mně to taky trvalo 14 let,než se slitoval...ale si představ,že já somár v den mé svatby jsem nechtěně rozbila 2 zrcadla a ještě jsem si dělala prču,jééé to dohromady znamená 14 let neštěstí...od té doby té pověře věřím.a to jsou tvé první 2 čárky,když teda nepočítám synčeka ?

jada1
31. máj 2011

@gammaray prvé 😵 , lebo keď som bola tehotná pred 22 rokmi, tak neviem, či vôbec nejaké tehu testy boli. 🙂
Vieš čo som za tých pár rokov minula testov? A stále sa na mňa vyškierala len tá jedna hnusná čiara 😠

denda1301
31. máj 2011

@jada1 uplne ta chapem ako ti ze sa obavas,ale zbytocne to neries a maj hlavu v pohode.Vsetko je na dobrej ceste.Darovane vajka su kvalitne a pokial bolo aj embryjko kvalitne tak nema preco sa neujat priroda je silna 😉proste sa s tym zmier,ze si tehotna a budes o 9mesiacov rodit.

denda1301
31. máj 2011

@jada1 no ten kto ich vymyslel,je teraz milionar nakolko sa ich kupuje na kvanta 😅 ja som uz tiez minula majland na ne 😝

jada1
31. máj 2011

@denda1301 ja som si ich z netu objednala. Vyndú oveľa lacnejšie ako v lekárni. 1ks cca 50-60 centov. 😉

denda1301
31. máj 2011

@jada1 potom ked ich budem potrebovat na testovanie hodis mi link kde ich kupim.Ja som vacsinou pouzivala rapid clear ten co si mozes urobit aj pocas dna a on stoji cca 2eura 😖

jada1
31. máj 2011

@denda1301 no a práve tie sú vraj na figu 🙂.

Tu máš link, kde som si ich objednávala. Sú dobré, ukazujú dve čiarky 😀 😀 😀
http://www.ovulacne-testy.sk/tehotenske-testy/h...

jada1
31. máj 2011

@denda1301 potom ináč, keď budeš objednávať, tak si objednaj 10-kové , nie 20-kové. 10-kové sú citlivejšie a skôr zachytia HCG.

nika832
31. máj 2011

@jada1 Ahój 🙂 🙂 🙂 Tešíme s tebou veľmi celá rodinka /ja , manžel a naše 2 fenky🙂/ Už sme si aj vínko otvorili na vašu počesť 😉 Dlho som tu nebola, ale úžasné správy. Veľmi gratulujeme k dvom čiarkam a pozdravujeme malých loptošov v brušku 🙂 🙂 🙂
Keď ti tak krásne vybehli 2 čiarky - myslím, že ti budem musieť poslať 2 detské knižky 🙂 Vďačne aj 10, nech sa vám len darí a všetko dobre dopadne 🙂
PS: rozhodla som sa dať v robote výpoveď, sú to neuveriteľné stresy a nemienim prísť o zdravie.
Maj sa krásne a držte sa 🙂

jada1
1. jún 2011

@nika832 ahoj 🙂 , ďakujem.
Takže si sa rozhodla pre výpoveď? Však už ty sama najlepšie vieš. Ak sa to nedá zvládnuť, naozaj to asi nestojí ohrozovať svoje zdravie. Budeš vkľude a v auguste pôjdeš na materskú 😉

denda1301
1. jún 2011

@jada1 Ahojky a to je medzi nimi aj rozdiel?d 😕 som nevedela.Teraz som citala v novom zdravi o umelom oplodneni vraj je v BA na klinike inkubator na embryjka a vraj zaznamenavaju celkom uspech v oplodnovani nakolko vyberu len naj embryjo a to po celkovej stranke aj genetickej,ten pristroj je novinka na trhu a vymysleli ho Dani 😉

denda1301
1. jún 2011

@nika832 gratulujem k vypovedi ja som to urobila tiez 😀

jada1
1. jún 2011

@denda1301 áno je medzi nimi rozdiel. 10-kový zachytí v moči HCG už skôr, 20-kový neskôr. Ja som nakúpila len 10-kové. Vieš, keby si si robila test napr. na nejaký 6-7 deň, na 10-kovom už môže byť slabá čiarka a už sa môžeš potichúčky tešiť a na 20 nemusí byť nič a zbytočne sa stresuješ, že to nevyšlo. Takže jednoznačne 10mIU/ml 😉 .
o inkubátore na embryjká som ešte nepočula. To je v najnovšom vydaní Zdravia?

denda1301
1. jún 2011

@jada1 ano malo by to byt najnovsie dnes ho doniesla kolegyna tak mi ho dala precitat.

jada1
1. jún 2011

@denda1301 pôjdem si kúpiť 🙂

rebo
1. jún 2011

@jada1 veľká gratulácia. Dúfam, že sa zaradíš k nám s dvojičkami. Som prešťastná, že ti to vyšlo.
Ja idem zase dnes ku doktorke, som zvedavá, že čím ma zase vystresuje.

jada1
1. jún 2011

@rebo ďakujem 😉 . Ako sa máš? Bublinky opatruješ? Neboj kontrola bude ok. Teraz si nepamätám koľký si týždeň, už ste mali srdiečka?

rebo
1. jún 2011

@jada1 takže kontrola dopadla vynikajúco. Sme na začiatku 10 týždňa a už máme obidve srdiečka. a máme 25 mm a 22,4 mm.

jada1
1. jún 2011

@rebo jéééééj gratulujéééém veľmi. Veľmi, veľmi ti to prajem. 😵 .A fotečku bubliniek nemáš???

Dúfam, že aj ja vám zanedlho budem môcť napísať takúto peknú správičku 😉

rebo
1. jún 2011

Fotečky mám, ale neviem ako by som to tu dala. Nemám skener.

jada1
1. jún 2011

@rebo a keby si to prefotila foťákom a stiahla do PC?, Či to by bolo nekvalitné.

nali1
1. jún 2011

@rebo veliká gratulace.Opatrujte se s brouckama.

denda1301
1. jún 2011

@rebo super ze je vsetko ok tak si to uzivaj verim,ze po tom vsetkom uz aj ty sa konecne dockas deticiek.Opatruj sa

diadiana
autor
2. jún 2011

ahojte dievcata 🙂 @misha83 mi pisala IP, za ktoru dakujem 🙂 aby som sa ozvala, kedysi som zalozila tuto diskusiu, ale kedze sem chodim zriedka tak az teraz 🙂 Odvtedy som sa vytrapila este raz na Slovensku v 2009 s IVf-kom s mojimi vajickami, to bol nejaky moj zufaly pokus, ale po dlhsej pauze sme sa predsa rozhodli pre darkynu - a zatial vyzera vsetko ok, aj ked sme este len na zaciatku tehotenstva. Toto bolo moje 6 IVF, ale prve s darkynou. Vsetkym dievacatam drzim velmi palce a zelam trpezlivost cakatelkam, stimulantkam, tehotkam zelam krasne obdobie ocakavania a mamickam vela radosti s detickami .-)

denda1301
2. jún 2011

@diadiana ahoj si velmi zlata ze si napisala s drzim ti velmi palec aby si to uspesne dotiahla do januara.Ja idem teraz na moje 3IVF a prve s darovanymi a vkladam do toho vsetku nadej.Chodim do CRM Zlin 🙂

diadiana
autor
2. jún 2011

@denda1301 dakujem, budem ti drzat palce, urcite do toho treba ist 🙂 Mne trvalo skoro 3 roky kym som sme isli na darovane, ja som este chcela "skusat" so svojimi, teraz mi to pripada ako zbytocny cas, energia a peniaze. Na darkynu sme cakali 6 mesiacov. Ja som v Reprofite v Brne 🙂

denda1301
2. jún 2011

@diadiana dakujem ti urcite ti napisem ako som dopadla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre