Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

stastenka42
2. jan 2014

Dievcata hlasim ze dnesna poradna dopadla na vybornu,babulka ma 32cm a 808g...dokonca sa dnes ukazala a je Nadherna 🙂 strasne sa tesim..vysledok GTT bude az o tyzden tak dufam ze to bude ok..

agneszka
2. jan 2014

@fidorka33 mně toho naordinovali trošku více,zatím mám estrimax,odedne první kontroly bude Utrogestan ,v den KET a dva dny po KET dostanu nějaké lipidy do žílky,Macháč chtěl rovněž clexane píchat do bříška a k tomu Prednison a Medrol..ty dva jsou stejné léky jen jiný název tak to moc nechápu,ale tak mi to napsal..tak se snad s toho nepos...u.Každopádně to ještě v den první kontroly proberem . 😀

agneszka
2. jan 2014

@stastenka42 ty jo to je už tedy kus dítěte....za chvíli rodíš 🙂,chvíli jsem zde nebyla a tady se dějí věci...nové těhule,zachvíli nové maminy ...no toto 😉 Ale já vás baby doženu,slibuju

agneszka
2. jan 2014

@carlik Myslím,že syn ještě nechce mamince pořídit vnoučka,ale vzhledem k tomu,že antiko nemají tak ta pravděpodobnost u používání kondomů něaká přeci jen je 🙂

agneszka
2. jan 2014

@fidorka33 feferonky mám sušené,domácí od souseda..dneska je nacpu do guláše 🙂..jen sem už s těch rad celá zmatená,někdo píše grepy,bylinky,papričky,med a materří kašičkou..a já to vše konzumuji celý život a dítě nikde 😨 😨 😨

megie4
2. jan 2014

@stastenka42 Paráda,gratulujeme maminko😀

megie4
2. jan 2014

@fidorka33 Krásné dálniční testíky! 🙂 Tak ještě krev na úplné potvrzení a hurá na těhotnění. 😀

sweetest
2. jan 2014

@majka43
@misha83
@stastenka42
Ahojky holky moje...nebyla jsem tu od Vánoc. Nebyl čas ( rodiny velké a přátel moc 😀 ) a ani nějak chuť ve vánočním čase vysedávat na netu 😀 😀
Jinak je mi celkem fajn, jen bříško stále tvrdne,ale to je součást těhu, tak co nadělat 🙂 Bříško už konečně krapet povyrostlo, tak můžu hrdě hlásit, že jsem těhu 😉 Tchánovcům jsme udělali obrovskou radost dárkem..budete babička s dědou 🙂 Mě čeká poradna 10.1., tak doufám, že bude čípek stále v pořádku a nebude hrozit nemocnice.

Ještě jsem se chtěla zeptat...budete absolvovat či @misha83 absolvovala test na cukrovku? Mě se do něj moc nechce, neb vím, že tu glukozu prostě nedám..tedy vypiju, ale půjde hned ven ☹ Sladké nejím a ty 2 deci prostě vyvrhnu. Vím to z jednoho důvodu....používala jsem na zácpu Duphalac ( což je čistá glukoza + něco na zácpu) a bez zapití skoro půl litrem vody se mi to vracelo zpět. A to jsem ho měla vypít pouze jedno víčko !! Tak asi budu muset test odmítnout......písněte mi svůj názor. Díky 😵 😵 😵

stastenka42
2. jan 2014

@sweetest Ahoj..neboj das to..ja mam ten isty problem..ten duphalac som aj riedila sodou lebo som to vyvracala ☹ ja som dnes do tej glukozy vymackala dva cele citróny a v pohode som to vypila..len dvakrat ma naplo..tak neboj,zober citróny a v pohode..

sweetest
2. jan 2014

@stastenka42 Myslíš? Už teď je mi blbě když si to představím....tfuuuj, sladké 😒 Tak snad mi dovolí tam ten citron dát 😉

stastenka42
2. jan 2014

Naša Tamarka 🙂

stastenka42
2. jan 2014

@sweetest ja som ani nespala..a hned som doktorku upozornila ze mozno budem vydavat divne zvuky ked ma bude napínat..ale fakt da sa to..a citrón mozes...

sweetest
2. jan 2014

@stastenka42 Mnoo, tak uvidím...max. se pobliju 😀 a pokud ano, znovu to nedám a jdu pryč.

nanenka
2. jan 2014

@stastenka42 No paráda, to už je fakt veľká slečna, blahoželám ! Ja idem na poradňu o týždeň 9.1., tak už sa tiež teším, že uvidím nášho mimíška.

stastenka42
2. jan 2014

@nanenka je to super..ja by som chodila kazdy tyzden na ultrazvuk 🙂 to mas o chvílu...

nanenka
2. jan 2014

@stastenka42 No to ja tiež som taký blázon, že ledva je po jednom sone a už čakám, kedy bude ďalší a tiež by som nedbala aj každý týždeň keby to bolo.

misha83
2. jan 2014

@sweetest mne ten glukozovy test prisel uplne v pohode.

ivka3901
3. jan 2014

ahojte baby zablúdila som do tejto témy,lebo máme za sebou tiež trošku dlhý životný príbeh.s manželom sa pokúšame o bábo 8 rokov dovtedy máme už za sebou 4-5 IVF v blave v GYN-FIV síce jeden krát bolo úspešné,ale v 9 týždni MA vlastne tým chcem povedať,že mám zakaždým málo vajok zhruba najviac 4 z toho sú 2 dobré a zakaždým mi vkladajú len 1 embryjo nanajvýš 8 bunkové tak rozmýšľam,že by sme vyskúšali darcovské vajkí,ale nie už v tom istom centre,ale trebárz v ISCARE má niekto s tým skúsenosti?PORADTE AK VIETE BUDEM VEľMI RADA a koľko to stojí sme už bohužiaľ ako samoplatci cez poisťovňu sme už neni preplácaný ☹

stastenka42
3. jan 2014

@ivka3901 Ahoj..kolko to stoji musíš pozriet na ich stranke alebo najlepsie ist tam priamo na konzultaciu a tam ti presne povedia ...ja som tiež vyskusala gynfiva ferticent v Ba a potom som isla do Brna a za rovnake peniaze sa mi dostalo uplne ineho pristupu ako u nas a hlavne z uspechom...drzim ti palceky a jedine co by som ti poradila je obehnut centra,zistit co ti za tie peniaze garantuju a potom sa rozhodnut..nieje to mala suma..urcite okolo 3500eur...aj my sme tak platili nejako..uz si nepamatam..

nanenka
3. jan 2014

@ivka3901 Ak Ti tiež môžem poradiť, tak by som radila ísť do Brna. Presne, ako píše šťastenka, je to úplne íný prístup a finančne ťa to víde možno aj lacnejšie, ako na Sk. A som prersvedčená, že aj skúseností hlavne s darcovskými vajíčkami majú v Brne omnoho viac, o čom svedčia aj ich výsledky. Takže zváž, je to na Tebe.

nanenka
3. jan 2014

@stastenka42 Prečo sa Ti vytratil ukazovateľ tehotenského týždňa ?

stastenka42
3. jan 2014

@nanenka neviem...idem pozriet..

majka43
3. jan 2014

@sweetest Mě ještě na cukrovku neposlal.
@stastenka42 Na tý druhý fotce se krásně drží za čelo, jak kdyby říkala, co po mě chcete?

agneszka
3. jan 2014

@stastenka42 to jsou dneskě věci ..já si pamatuju u syna,že mně poslali na jeden ultrazvuk po celé mé těhotenství a to v 7 měsíci,protože přibrané dvě kila za celé těhu se jim zdála fakt moc málo 🙂 pak mi popraskalo břicho ,narostl pupek a já si nemohla zavázat boty ani jezdit na kole 🙂našětstí bylo vše v pořádku jen mi posunuli temín o dva týdny 🙂

nanenka
3. jan 2014

Dievčence tak mne dnes prišiel mail od môjho gynekológa, že nám vyšli pozitívne výsledky na Downov syndróm, len neviem, či to bolo už prepočítané na vek darkyne. V utorok idem na genetiku, uvidíme, ako pochodím.

stastenka42
3. jan 2014

@nanenka neboj..hlavne ziadny stress..su to vacsinou klamlive vysledky..urcite to bude ok..

sonka43
3. jan 2014

@ivka3901 ISCARE v Blave nedoporucujem..boli sme dvakrat, pristup ako k tovaru a hned mi lekar povedal,ze som stara..🙂..mala som 43...odflaknute,lekarka len tak asi odbehla z ihriska,rychlo mi zistila,ze nemam vajicka a bola som vybavena...hoci som v tom istom cykle otehotnela prirodzene..bohuzial nedopadlo dobre..

rokytka11
4. jan 2014

Ahoj holky, ja jdu do poradny 8.1. a budu mit takyst na cukrovku protoze mam cukr v moci. Take z toho mam strach, na sladké nejsem a dost me po jidle co nemam rada natahuje. Doktor říkal at si donesu citron, že to hodně holek děla a prý to je hned chutnější.

rokytka11
4. jan 2014

@ivka3901 Iscare tady v Praze ma velmi dobrou pověst. Kamaradka tam chodí a nemůže si je vynachvalit. Jinak hod si tady na koníkovi na domovské strance Iscare do vyhledavače a urcite ti vybehne hodne diskuzi od holek co tam primo chodí.

misha83
4. jan 2014

@nanenka moc drzim pesti a verim, ze to bude v poradku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre