Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
9. aug 2010

brita : my tam byli ve 13 hod 😉 U dr. Štelcla. Moc Ti držím palečky, ať se dočkáš // !!!!!!!!!!!!!! 😉 Budu sem nakukovat, tak dej vědět. Ty máš první pokus s darovanými?

brita
9. aug 2010

Tak to sme sa minuli,lebo mne Stelcl robil ET a potom mal asi akurat pohovor s vami 🙂
Ja mam prvypokus s darovanymi, lebo s mojimi to neslo. A uz mam aj vysoke FSH, takze IVF s mojimi bajickami je nerealne, preto som odkazana na darkynu.
Inak Stelcl je velmi fajn a odbornik. Drzkaj sa. 😉

gabikri
9. aug 2010

brita : moc ti držím palce!! Ať to vyjde!! 😵 😵 😵 Na mě Štelcl taky dobře zapůsobil. Myslím, že jsme ve správných rukou 😉 Jinak já budu mít druhý pokus s dárkyní, ale první v RF. FSH mám taky vysoké 😒

zufalka
9. aug 2010

@gabikri ahojky,pisali mi to baby na konovi,ale dnes som s ním volala tak v pohode,že do 11.týždna sa berú všetky lieky 🙂 nemohla som sa mu dovolat lebo mal konzultáciu a teraz čítam že s tebou!! aka náhoda,lebo potom mi hned volal naspat,tak ti moc držím palčeky 🙂

gabikri
9. aug 2010

zufalka : to je fakt náhoda!! 😉 Kdy jdeš na krvičku? 🙂

rusalka22
10. aug 2010

@gabikri drzim ti moc palce, ja som tiez rozmyslala ze ak mi toto nevyjde tak pojdem do reprofitu. Drzim ti moc palce, a budem na teba zvedava. Ty mysli na mna zajtra, dufam ze na ultrazvuku uz bude nieco vidno...

bobik77
10. aug 2010

@lululum Ahoj Lulu, čítala som tvoj príspevok. Ja som mala OHSS 4.stupňa. Tiež sme spolu s manželom 15 rokov, teraz som po druhom IVF -neúspešnom. Mám tiež dojem že mám nie veľmi kvalitné vajíčka. Avšak pátram aj po príčine prečo nemôžem otehotnieť. Chcela by som sa ťa spýtať, kde si absolovala to IVF s darovanými vajíčkami, koľko to stálo a hlavne aké si mala diagnózy. Veľmi by si mi pomohla.Ja som úplne nešťastná a už vôbec neverím, že sa to podarí ☹ . Mám už len posledný pokus ktorý hradí poisťovňa a tak nechcem nič opomenúť.

mimka29
10. aug 2010

Ahojte babulky 🙂
tak sa to tu pekne rozbieha. Dúfam, že kým porodím, tak sa to tu bude samá tehulka 🙂 😉

@bobik77 nestrácaj nádej 😉 Odpísala som ti na IP.

gabikri
10. aug 2010

rusalka : budu na tebe zítra myslet a těšit na zprávičky z ultrazvuku 😵 😵

rusalka22
11. aug 2010

@mimka29 To je sok, tak nasa fazulka sa rozdelila na dve, cakame dvojicky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mimka29
11. aug 2010

Dobré ránko 🙂

@rusalka22 čo som ti hovorila, lebo tvoje HCG bolo veľmi vysoké 🙂 Veľká gratulácia 🙂 😉

brita
11. aug 2010

@rusalka22 Rusalka, super, srdecne blahozelam, super spravicka. 🙂 🙂 🙂

zufalka
11. aug 2010

@rusalka22 krása,gratulujem 😀 😀 😀

gabikri
11. aug 2010

rusalka : jůůůůůůů, gratuluju!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

zufalka
11. aug 2010

@gabikri ahojky,až utorok,tak uvidíme 🙂

gabikri
11. aug 2010

@zufalka : tak to budu v úterý moc moc držet palečky 😵 😵

vika34
11. aug 2010

@rusalka22
veľmi gratulujem

rusalka22
11. aug 2010

Dievcatá ste strasne zlaté a vsetkym vam drzim palce nech sa to aj vam podari. Mimka29 mala si pravdu 😉

lenka20
12. aug 2010

rusalka gratulujeeeeem - krasne prekvapko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

rusalka22
16. aug 2010

AHoj dievcata, ako sa vam dari? Mne sa trosku toci hlava a nechuti mi az tak moc papat, ale citim sa fajn. Obcas ma prepadne strach ako to s dvojcatami zvladnem, ci ich donosim ...... ale potom to prejde 🙂 Dievcata piste ako pokracujete som na vas velmi zvedava.

vlastovka385
16. aug 2010

Ahoj holky, moc se omlouvám, že vám sem lezu. Možná budete znát odpověď na moji otázku. Je možné v ČR darování vajíček mezi příbuznými? Moje ségra nyní podstupuje 4. pokus o IVF a teď mi psala, že to asi stopnou, že jí nic neuzrálo. Tak jsem přemýšlela, že bych jí vajíčka darovala, ale nevím, jestli je to možné po právnické stránce, navíc mi už letos bude 36 let. Moc děkuji předem za odpověď.

tortelinka
16. aug 2010

pokial viem, vajicka mozes darovat iba anonymne, ak chces pomoct sestre, mozes ich darovat v centre a ju to posunie v poradovniku, ale ona tvoje vajicka nedostane.....dufam ze sa nemylim..

gabikri
16. aug 2010

vlastovka: jak píše vlaštovka a je tam navíc věkový limit do 35ti let, některá centra ho mají i nižší 😉

gabikri
16. aug 2010

@zufalka : tak zítra, tfuj tfuj tfuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉

mimka29
16. aug 2010

Ahojte 🙂

@rusalka22 ahoj ja sa mám podľa možností. V noci už vôbec nespím ale cez deň mi je fajn 🙂 Malinká strašne kope, asi tam má už fakt málo miesta. Bože ja sa ňu už tak strašne teším.

@vlastovka385 neviem ako je to v Čechách. Na Slovensku je povolené darovanie v rodine, len si to musíte najprv dobre rozmyslieť, aby potom v budúcnosti nenastal v rodine nejaký konflikt. A darkyňa nesmie byť staršia ako 36 rokov. Takže som ti veľmi nepomohla 😒

mimka29
16. aug 2010

Teraz čítam, čo ste odpísali, tak ja som si myslela, že v rodine je darcovstvo povolené, ale samozrejme, že sa môžem mýliť. Treba sa opýtať priamo v centre.

brita
16. aug 2010

@vlastovka385 Presne tak moja, ako pisu dievcata. Vajicka sa daruju iba anonymne. Inak ja som sa o svojej darkyni dozvedela zo zapisu len to, aku ma krvnu skupinu a rok narodenia. Nic viac. A to mi staci. Vlastne len ta krvna skupina ma zaujima a nic ostatne. Moja darkyna je o 15 rokov mladsia odo mna. 🙂 Inak ja este neviem, ako sme dopadli. Na HCG test idem az o tyzden.

tortelinka
16. aug 2010

pokial viem nie je povolene a nezavysi to od centra, je na to zakon

brita
16. aug 2010

@mimka29 Mimka, na Slovensku je to anonymne presne ako v Cechach. Viem to, lebo mi to povedal doktor v CAR na Slovensku. Ja mam darovane vajicko ale z Ciech z Reprofitu, lebo na Slovensku sa caka 4 roky, pokial neprivedies darkynu. Ale jej vajicka ti nedaju, akurat ta to posunie v poradovniku na prve miesto a tebe daju vajicka od inej.

mimka29
16. aug 2010

Tak sa ospravedlňujem 😅 Ale aj tak jej môže pomôcť, lebo ju posunie na 1. miesto, ale ten vek hrá veľkú rolu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre