Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sarik1
23. okt 2009

sarah: Jo jo o Reprofitu jsem slyšela, ale tam je čekací doba rok.... já byla v Praze Gennetu a Sanus je v Pardubicích, východní Cechy.....

sarik1
23. okt 2009

jo a taky v Sanusu platíme 70 tisíc a v Reprofitu sem koukala, přes 90.000 to jsou šílené ceny, ale co by člověk neudělal pro miminko....

minka051
23. okt 2009

sarik1 takže ty už miminko máš alebo ho len čakáš?

sarik1
23. okt 2009

nemáme zatím žádné miminko, ale tak ještě sem relativně mladá, je mě 28

minka051
23. okt 2009

sarik tak to máš velké šťastie. To mimi určite príde a nie len jedno 🙂 🙂

sarik1
23. okt 2009

byla bych ráda... chcem s manželem 3 děti.. 😀

minka051
23. okt 2009

sarik neboj budú aj tri 🙂 🙂 A aký máš problém ak sa môžem spýtať, ked to nejde normálnou cestou.

sarik1
23. okt 2009

mě se netvoří vajíčka... takže to prostě jinak nepůjde..

minka051
23. okt 2009

No mne sa tvoria len nie tolko kolko ich je terba pri IVF. J amám sterilizáciu takže mám nepriechodné vaječníky

sarik1
23. okt 2009

mě jen zajíma jestli se někomu podařilo otěhotnět po Ketu, mě ne a ne se podařit..

sarah77
23. okt 2009

Sarik ja som v reprofite čakala 3mesiace na darkynu a to hned 2krát,takže som mala za pol roka 2darkyne.Neviem jak je to teraz s tými čakačkami.Finančne to vyšlo okolo 100tis.
Inak z čersvých vajek je väčšia šanca,ale poznám baby ktorým vyšiel KET.

sarik1
23. okt 2009

sarah77: děkuju..... já už měla asi 5 dárkyn a z toho jen 2 těhu jak říkám z čerstvých sem byla těhu a z Ketu ne, to mě štve... máme 4 mrazáčky takže jdu za 3 týdny znova na KET, ted co sem byla na KETu tak to nevyšlo..

sarah77
23. okt 2009

Sarik tak ti strááášne držím palce,aby si aj ty patrila medzi tie ktorým ket vyšiel 🙂
Sory,že sa pýtam,ale čo sa stalo ked si bola tehu?Ja som brala prednison do 14tt aby mimčo ostalo,mala som zlú bun.imunitu.

sarik1
23. okt 2009

já mám brát Prednison do 25 tt takže bud v klidu,pokud ho máš mít tak je potřeba...!!! já ho mám také, ale tloustnu po něm.. na stránkách Reprofitu píší že čekačka je rok , takže tam asi fakt nepůjdu, a když už sem byla těhu tak vím, že budu zas... 😎

sue
23. okt 2009

Mimuš, ďakujem 😵
(chcela som sa spýtať, sú kŕče v bruchu po odbere normálne?)

sarah77
23. okt 2009

Jasné,že budeš a presne o 3týždne z ketíku 🙂
Fúha rok je dlhá doba,možno by sa trebalo spýtat či sa fakt tolko čaká,že by sa to tak zmenilo od vlanajška.

minka051
23. okt 2009

Tak vidím že píšete mne prišli decká domov tak im dávam jesť pri tom žehlím tak ked bude trocha klud som tu.. Aj tak mi teraz budú okupovať PC.

mimka29
23. okt 2009

sue bolí brucho, ale neviem či by som to prirovnala ku kŕčom, ale možno aj áno, lebo sa nemôžeš tak poriadne vystrieť, ale chodila som taká schúlená. Zajtra to už bude lepšie a pozajtra už možno ani nebudeš vedieť, že si bola na ET.

Ahojte ostatné bambulky

Ja som si len odbehla na vás pozrieť, lebo máme doma návštevu, tak sa idem venovať.

vika34
23. okt 2009

ahojte,čítam,že sú tu nové babuľky ,tak vás zdravím.
Písali ste ,že za to ,že ste potrácali vám odporučili IVF s darkyňou.Ja som potratila 5 razy/síce medzitým som raz aj porodila dcérku/a nikdy mi nenavrhli darkyňu a boli sme aj na konzultácii v Repromede a tam mi tiež nenavrhovali darkyňu,ale znovu IVF s PIGD ,tak neviem podľa čoho sa to určuje.Ja mám síce už veľa rokov ,ale vytváram dosť vajok/1IVF-21 s Puregonom,2IVF -6 s Merionalom/a samozrejme doteraz nikto nedošiel na to prečo potrácam.

Sue gratulujem k peknému počtu vajok,teraz iba čakať či niekoho urobíš šťastným.Aj tak ťa veľmi obdivujem,že si do toho išla,klobúk dole.

mimka čo máš ty nové,strácam prehľad 😕
Ja nemám ohľadom IVF nič nové,mám prísť začiatkom decembra na kontrolu a dohodnúť sa čo urobíme/teda čo urobí lekár/pá

minka051
24. okt 2009

Dobré ránko ale upršané 😉

vika34 ja len tolko že 2x IVF mi stopli lebo sa mi ani pri najvyšších dávkach netvorili vajíčka tak mi doporučili darované. Boli vždy len dve ale malinké a hormony mi klesali nereagovala som na liečbu. Tak teraz pôjdeme do Repromeda a pokúsime sa s darovanými lebo tam sa nečaká tak dlho ako u nás. To nám doporučil doktor .Inak sliznica mi rástla pekne aj naposledy ked ma doki pozeral UTZ lebo som chcela vedieť či menzes príde a povedal že ano lebo to tak vyzerá a nedá mi ani žiadne hormóny, lebo chce mi ešte raz urobiť hormonálny profil aby vedel aké mám FSH.

Som zvedavá ako rýchlo nás zavolajú na pohovor.

iwusa
24. okt 2009

ahojte dievcence,

zdravim nase "stare" tvare ale aj nove kocky 😉

sue - gratulujem, silno som ti drzala pastiky a myslela na teba! skvela uroda 😀 a teraz ocakavam, ze nam za nejaku dobu napises, ze to malo svoj zmysel a kocka, radsej obidve, zostali tehotne!

didinka moja, na teba myslime s manzelikom kazdy vecer a dufam teda, ze zvladas injekcie, ty si strasne odvazne dievca 🙂 buduci tyzden by mala byt mrska a s tym spojena aj kontrola u dokiho, ze?

inak ja som dnes nejaka nemastna-neslana, trochu ma a hrdlo pobolieva a este ma aj gebulka zacina boliet. tak ja len tak v skratke, aby ste vedeli, ze stale vas sledujem, myslim na vas ale nejako nestiham... krasny zvysok vikendu prajem.

minka051
25. okt 2009

Ahojte tak dnes asi každá víkenduje 🙂 Ja tiež len tak pri telke a čakám na mršku lebo už príznaky sú len ona ešte nikde. 😒

mimka29
25. okt 2009

Ahojte,
minka, že pri telke čakáš na mršku 😀 to je dobré 😀 Dajte si s manželom vyvolávací sex a hneď príde.

vika ja idem zajtra na krv lebo lekár v Martine chce vidieť môj najnovší hormonálny profil. A na druhý týždeň idem s didlinkou do Martina. Ona už veselo stimuluje a musí ísť na kontrolu, tak pôjdem s ňou a zároveň zoberiem aj tie moje výsledky.

iwuska včera aj mňa bolela hlava a na didi tiež niečo lezie 😒

Peknú nedeľu

vika34
25. okt 2009

ahojte
minka tak to si iný prípad ako ja,ja som síce stará kobyla,ale HP mám ,že vraj výborný

mimka ,tak budem na teba myslieť
skúste mi pripomenúť,didinka ide na darovanie,alebo na svoje IVF ,som z toho zmätená 😅 ,ale v každom prípade držím palce

mňa zase dnes bolí hlava ☹ ,pá

mimka29
25. okt 2009

vika - didlinka je moja sestra, ktorá je ako darkyňa, aby posunula iwusku na 1. miesto. A ieuska už teraz, keď dostane mrchu (v utorok), tak jej začnú pripravovať sliznicu na príjem drobcov. Dúfam, že som ťa uviedla do obrazu 😀

mimka29
25. okt 2009

Preklep ...A iwuska už teraz...... 😀 Lakujem si pri vás nechty, tak som nemohla poriadne ťukať do klávesnice.

sue
25. okt 2009

AHojte 🙂
Iwus, to či to malo zmysel sem určite napíšem, dúfam, že vy tu ale nebudete, už budete veselo tehulkovať 😉

didlinka3368
26. okt 2009

Jéééj sue....to je super....tak teda gratulujem, že to máš úspešne za sebou.... 😉 Trošičku ti aj závidím, že už máš po tom, no snáď aj mne všetko pôjde dobre a tiež to dotiahnem podľa plánu do úspešného konca.....no ja budem šťastná iba vtedy, keď budem vidieť rastúce brušká minimálne i Iwušky a mimušky a samozrejme aj uvšetkých ostatných snažiliek 😀
Ja si poctivo pichám injekcie a to je iba začiatok a už teraz nosím len také voľnejšie gate, lebo cítim každý jeden vpich keď mám niečo opnutejšie..... 😅 Tento týždeň by som mala dostať mršku a hneď sa objednať na kontrolu do Martina...mimuš pôjde so mnou, tak spojíme príjemné s užitočným...ešteže ju mám 😉
Tak teda držím všetky palčeky..... 🙂

minka051
26. okt 2009

Ahojte prkné ránko prajem 🙂 🙂

mimka tak ten vyvolávací sexik aj bol ale mrčke sa akosi nechce 😒 no a už ma prestalo boliež aj bruško no nevadí ved normálne by mala prísť až v piatok. Ale po stopnutí stimulky to môže byť hoci kedy povedal mi to aj doki. A ked úríde idem tieť ešte na krv do Heliosu na HP. A potom sa to už hádam pohne a čím skôr do Brna 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre