Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kacorek
28. dec 2011

@nika009
Ajoj, děkuju Ti moc !!!!!!!!!!!!! 😀 Jj, jsou to tak trochu nervy, ale určitě počkej. Mě taky svědily prsty, ale řekla jsem si ne, udělám to až v ten den, co mi napsal doktor. A nelituju, byl to ten nej dáreček..... 🙂

kacorek
28. dec 2011

@brita
Ahojky, no určitě jsem trochu špinila, ale jinak mi začaly narůstat prsa, toho si samozřejmě všiml hlavně manželín.... 😅 a bolely mě dost. Ale jinak ani moc nic jiného..... A jak jsi Ty na tom?

anubis
28. dec 2011

@kacorek
Vítej do klubu 😀 mě natahuje úplně všechno,jediné co můžu je chleba s lučinou 😝 v hlavě permoníky,prsa skoro o dvě čísla větší,a jak mám citlivej rypáček-no děs 😝 a ke gyndařce si dojdi-já si nedovedu představit jít na dvanáctku 😕 jo a jediný pozitivum je,že nezvracím,ale někdy je to jen tak tak 😀 ale říká se,kdo zvrací tak nepotrácí 😀 tak se opatruj mamino s jedním bobískem-já mám pocit,že tam mám dvě 😵 😵

brita
28. dec 2011

@kacorek Ahojky, zajtra idem na krv, to bude 12. den od Et. Akurat som volala gyndosovi, ze pridem v piatok, ale ze v piatok maju dovolenku, tak idem uz zajtra. 😉 Inak dnes iba citliva prsia, bolesti v krizoch, inak nic.

kacorek
29. dec 2011

@anubis
Tak to já jsem na tom tedy aspoň zatím o hodně 😅 lépe.... s tím ble....Jen mě občas natahuje. No já dneska volala na gyndu, ale moje dr. tam bude až od pondělka 😒 . Sestra mi řekla, že když jedu do Brna 12.1., tak ať ke své dr. příjdu 16.1. a pak napíšem marodku 😉 . V práci mám super parťačku, tak budu odpočívat 😉 a tak trochu si malinko zkrátíme směny, no....ale pssttt 😀 !!!
Tak to jsem zvědavá, kolik jich teda bude u Tebe !!! Už se těším na zprávičky !!!!!!!!!!! Tak se opatruj, já jdu zdřímnout, nějak mě bere spaní....Tak pa, MAMINKO !!! 😀

kacorek
29. dec 2011

@brita
Tak mocinky držím 🙂 palečky a dej nám pak vědět, ju? Vidíš a na ty bolesti v křížích jsem zapoměla. Taky mě to občas potrápí...... Tak štěstíčko holka !!!!!!! 😀

brita
29. dec 2011

@kacorek Ahoj kacorek, tak mame HCG 1223 (12.den po ET). 😉 😉 😉 😉 V pondelok dalsia krv a potom v priebehu tyzdna aj UTZ. Nic nejdem robit a hlavne oddychovat, kolko sa da. Ty si mala aku hodnotu hcg a na kolky den po ET?

anubis
29. dec 2011

@brita
Mooooc velká gratulace a asi to vypadá na dvojčátka 😀 😀 😀

brita
29. dec 2011

@anubis Dakujem, Anubis 😉 Uvidime potom na ultrazvuku, fakt netusim, kolko ich tam je. 😉 Vkladali mi dve blastocysty. Hlavne aby bolo vsetko OK, ci jedno alebo dve, len nech je to v poriadku. Ty si uz mala utz? A hcg si mala ake vysoke?

anubis
29. dec 2011

@brita
Já jsem měla HCG 879,ale neměla jsem u embryjek prodlouženou kultivaci,vkládali mi dvě osmibuněčný hned třetí den 😀 a na ultrazvuk jdu v pondělí....už bude srdíčko 🙂 v nic jiného ani nedoufám 😀

brita
29. dec 2011

@anubis Tak budem drzat palceky, nech na tom ultrazvuku uvidis nieco krasneho 😉 😉 😉 😉 V pondelok budes teda kolky den a tyzden?

anubis
29. dec 2011

@brita
V pondělí bych měla být 8tt...den ETu se počítá jako 3tt 😀 takže ty budeš za dva dny 5tt 😵

brita
29. dec 2011

@anubis Ja som sa dnes pytala Stelcla, ako si to mam pocitat. Takze 12.12. bolo OPU a vtedy som bola akoze 2+0, cize dnes som 4+3tt a v pondelok budem 5+0. 😉 😀 V pondelok uz urcite uvidis srdiecko a mozno aj dve 😀 😀

anubis
29. dec 2011

@brita
Hlavně at tam je,nebo jsou,ale jak mi je furt zle,tak musej 😀 jdu se natáhnout,tak zatím a taky koukej odpočívat 😵

kacorek
30. dec 2011

@brita
Ahoj Brito,
tak moc gratuluju 😀 !!!!!!!!! A jak píšeš, jen pěkně pohodička, klid a max. procházka.... 😉 Mně zatím krev nebrali. Takže ani nevím ty hodnoty. Až pojedu do Brna do Reprofitu, tak se dovím více. A to bude až 12.1.2012 🙂 Ke své gynekoložce mám přijít 16.1. a to taky rovnou napíšeme marodku.
Ale tobě ještě jednou velká gratulace !!!!!!! 😀 😀 😀

kacorek
30. dec 2011

@anubis
Jééé, tak taky držím palečky na pondělní UZ 😀 😀 😀 !!!!!!! Jak píšeš, hlavně ,ať je to zdravoučké a pěkně si to v tom 🙂 bříšku hoví a roste 😉 !!! Prosím a já jsem tedy jak? Když 10.12. byl ET, zítra to jsou 3 týdny, takže u mně je to kolikátý týden? Já si říkala, že třetí.... A už zvracíš? Mně jenom natahuje, dneska ráno u kávy, kterou jsem chystala manželínkovi..... ☹

rosalu
30. dec 2011

Ahoj holky,
ráda bych se k Vám přidala. Začátkem roku budu podstupovat IVF s darovanými vajíčky.
Zajímá mě úspěšnost.

brita
30. dec 2011

@rosalu Ahoj, skus si napriklad pozriet na tejto linke vysledky/uspesnost v Reprofite, tam to je je pekne vidno 😉 : http://www.reprofit.cz/page.php?id=60&rodic=8&l....

kacorek
31. dec 2011

@rosalu
Ahojky a vítej mezi náma 😀 !!!! No já za sebe a podle svého počtu načtených hodin na netu o CARech, tak jedinečě Reprofit !!!!!! Držím Ti palečky, ať se to povede a brzy zahlásíš // dálničky.... 😉

kacorek
31. dec 2011

Tak a teďka bych chtěla všem popřát moc hezkou oslavu 😀 Silvestra a vstup do toho NR 2012 jen pravou nohou a aby ten rok byl hlavně zdravý 🙂 , šťastný a plný lásky 😉 !!! A taky všem snaželinkám // dálničky 😀 , těhulkám pohodové a čím jak nejméně "šavlové" 😀 dny a zdravý růst mimísků 🙂 a novým maminkám jen radost a pýchu na své milované prďolky 😉 !!!!!!! Tak pa v NR 2012 holky !!!! 😀

anubis
31. dec 2011

@kacorek
Líp bych to nenapsala 😀 přidej se k nám do zářijovek-už jsem si na tebe zvykla 😀

rosalu
31. dec 2011

Ahojky holky 🙂
moc děkuji za přivítání a za odkaz.
Já jsem z Teplic, tak jdu do Pronatalu. Je tu někdo kdo tam chodí ?

kacorek
31. dec 2011

@anubis
Jééé, děkuju.....to je milé 😀 . Ale radši až mi to potvrdí Macháč, ju? Pak tam jsem jak na koni. 😉 ....

kikina9
1. jan 2012

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jak jste se smířily s tím, že budete mít mimčo z darovaných vajíček, že vlastně nebude geneticky vaše? Ještě by mě zajímalo, jestli třeba už doma máte nějaké dítko, které je geneticky vaše, a druhé čekáte, nebo máte z darovaných vajíček, a nebo se jedná o vaše první těhotenství? U mě asi taky budou přicházet v úvahu darované, a pořád se s tím nemůžu smířit, a nevím, jestli do toho jít, nebo ne. Vím, že si to budu muset vyřešit sama, ale zajímaly by mě vaše názory a zkušenosti. Já už doma mám téměř pětiletou holčičku, která byla počata přirozeně, a teď už se asi tři roky snažíme o druhé. Mám za sebou 2 IVF, jedno bez ET, nebylo co zavádět ☹, při druhém IVF jsem sice otěhotněla, ale skončilo to zamlklým potratem. Teď váhám, jakou cestou jít dál, Jestli má význam ještě zkoušet IVF s vlastními, nebo jít do darovaných, které mi doporučují v CARu. Mám vysoké FSH(12), a hodně nízké AMH (0,37).

brita
1. jan 2012

@kikina9 Ahojky, tak ti poviem, ze najskor som odmietala ist do darovanych vajicok. Postupne, ako som si uvedomovovala, ze naozaj inu sancu nemam, odrazu mi boli dobre aj darovane vajicka. Moje FSH pred rokom 29, AMH 0,17. Teraz som tak mentalne nastavena, ze mi to vobec nevadi, nakoniec spermijky su nase, tak sa bude babo podobat na muzika a to mi staci. 😉 Ja som presne ten pripad, ked sa povie: Odriekaneho chleba najvacsi kus! Alebo: topiaci sa aj slamky chyta. Naucila som sa pokore a hlavne nikdy nehovorit NIKDY. My este ziadne deti nemame, takze toto je jedina sanca, ako mat aspon "polovicne-biologicke" dieta. Samozrejme nepocitam adopciu. My sme si dali ziadost aj na adopciu. Aj tu som povodne odmietala a teraz by mi ani trochu nevadilo aj adoptovane babatko. Takze taka je moja skusenost. Zivot ma naucil... 😉

silvinnka
1. jan 2012

@kikina9 ahoj,ja cakam dvojicy z darovanych vajicok 🙂 vies,pokial si tu neprecitam,ze darovane vajicka alebo nejaky prispevok,ani ma nenapadne pomysliet na to,ze deti su z casti len nase....ja ich uz teraz velmi lubi a mooooc sa na ne tesim....ja som prirodzene 3x otehotnela,skoncilo to abortom....2x neuspesne ivf,tym,ze moje vajka boli vzdy geneticky poskodene(Dowvow syndrom,nebolo co zavadzat) a 3ivf. mi navrhli v care ako jedine riesenie miesto adopcie....ani sekundu som nevahala,aj ked som mala trosku pochybnosti ako sa stym vyrovna moja a muzova psychika....zvladlisme to....uz po transfere ma zalial neopisatelny,stastny pocit,ze mam v brusku miminka 😉 sice od zaciatku mam velmi tazke a komplikovane tehotenstvo ,babatkam je v brusku dobre ,tym,ze zvladli nemocnice,krvacania,krce.... a pekne sa vyvijaju ....zena,pokial velmi tuzi po babatku,myslim,ze spravi maximum a moj manzel je vyborny clovek,ktory po case tiez pristupil na myslienku darovanych vajicok....zakazdym rozprava ako o nasich detoch 😉 a je hrdym ,,otcom,,

rosalu
1. jan 2012

@kikina9
Ahojky 🙂
Já mám přirozenou cestou holčičku a teď mi díky nekvalitním vajíčkám nezbývá nic jiného, než jít do darovaných.
Vůbec nad tím nepřemýšlím, že nebude geneticky moje. Z půlky bude přítele a já ho budu mít v bříšku, pokuď se nám zadaří. Miminko chceme oba a ani jeden jsme se nad tím nepozastavili.
Pokuď si miminko moc přeješ, tak nad tím nepřemýšlej a jdi do toho 🙂

kacorek
2. jan 2012

Ahoj holky 🙂 ,
tak já čekám bobíska taky z darovaných vajíček 😀 . Je to už skoro měsíc od ETu a bylo mi vloženo 1 embryjko. Taky jsem byla v šoku 😨 , když mi sdělili, že moje AMH je 0,01 a tím pádem jsem před přechodem a moje vaječníky jsou už na odchodu. Manželínek je díky bohu v pořádku, takže bylo rozhodnutí jen a jen na mně. Ze začátku jsem s tím tak trochu bojovala ☹ ....cizí vajíčka, žádná moje podoba a bůhví, co to může být zač..... Ale jak šel den za dnem uvědomila jsem si jednu podstatnou věc. Já chci mimíska 🙂 , chci být taky máma a mít dítě !!! Marná sláva, jiná cesta není. Ale zase, já si ho odnosím, porodím, odkojím a vychovu 😉 ...bude to moje, naše dítko !!!! Ani teďka si to už nepřipouštím jinak. A nelituju ani trošičku toho rozhodnutí !!!!!!!! Nosím pod srdcem ten největší poklad 😀 a neměnila bych. I když je to ještě krátce. Takže hlavu vzhůru a držím všem palečky !!!!!!!!! 😉

nika009
2. jan 2012

Ahojte, prave som po 1. neuspesnom IVF s DV ☹ Je tu niekto, komu sa to podarilo az na druhy raz? Ake vysetrenia by som mala este podstupit? Dakujem pekne

amatka
2. jan 2012

@kacorek dlho som tu nebola a moc moc gratulujem a prajem vela stasticka......🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre