Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sisul_ka
12. júl 2016

@erika3177 tak je vsetko v poriadku 😵

erika3177
12. júl 2016

@sisul_ka ..., Tak iné mi nezostáva iba im veriť 😊

aveeva72
13. júl 2016

@erika3177 Ja som mala tusim 10 alebo 11 mm. Inak prvy raz som bola v Reprofite a tiez mi vykon nerobil moj lekar a nikto ma o tom neinformoval.

aveeva72
13. júl 2016

@erika3177 ja mam maternicu v retroverzii, cize dozadu a pri transfere mi 2x z 3 pokusov museli krcok zachytit kliestami a natiahnut, lekar sa nevedel dostat dnu s katetrom. Pri tom som trochu krvacala a dost to bolelo. A embryjka museli nosit hore dole z labaku na salu, lebo to tak dlho trvalo. Potom tretikrat sa zadarilo uz bez kliesti...Mozno mas tiez maternicu otocenu dozadu. V kazdom pripade drzim palce a napis, ci sa zadarilo!

sisul_ka
13. júl 2016

Dievcence, musim na kontrolny UZ buduci tyzden. Vsetko bolo krasne, no malinle ebryjko aste neukazalo akciu srdiecka. Lekarka mi povedala, ze moze byt este skoro a srdiecko zacne byt az v 7 tt. Pevne dufam a verim, ze to bude v poriadku, len musim tlacit dni aby tu bol co najskor buduci tyzden stvrtok 😵

aveeva72
13. júl 2016

@sisul_ka Silvi, akcia srdca sa objavuje az v 7.tt, dobre Ti lekarka povedala. Este je skoro, bude to tam, neboj!

erika3177
14. júl 2016

@sisul_ka bude to v poriadku! na buducom ultrazvuku sa to ukaze!!! 😉

erika3177
14. júl 2016

@aveeva72 dakujem za spravicku! Takze aj ty si bola v RF a potom si presla do ineho centra? Ja som bola prekvapena, ze nenavrhovali riesenia, ako zlepsit pravdepodobnost tehotnosti, napr. tie intralipidy, alebo imun.vysetrenia atd...., ved clovek ked ide na darcovstvo uz ma toho asi dost za sebou...Ale na druhej strane, su tam velmi ochotni a ludski lekari a aj personal, boli sme s nimi spokojni z tejto stranky. Co sa tyka maternice, tak ja mam zahyb na krcku maternice, preto ten transfer byva komplikovanejsi, ale skuseny lekar s tym vacsinou nemal problem. A preto som v pondelok bola znepokojena, ked som videla lekara, s ktorym som nemala ziadne skusenosti a mal robit transfer....no to je teraz uz jedno.

Velmi nam vsetkym prajem, aby sme sa dockali vytuzeneho babatka! Urcite sa to raz podariii!!!! 🙂

aveeva72
14. júl 2016

@erika3177 Ano, my sme zacali v RF, ale potom sme presli do RG a nelutujem. I ked zatial sme neuspesni (1ET, 2KET- darovane embrya), ale pristup vsetkych je fantasticky, nie je to tam taka masovka ako v RF, je to take komornejsie a to nam vyhovuje...hladaju riesenia atd, stale este dufame, ze sa zadari. Ale uz sme podali ziadost aj na adopciu, lebo potrebujem plan B, aby som sa nezblaznila...nech uz sme na cakacej listine, aj tak sa caka cca 3 roky, tak nech nam to ubieha, ak by nevyslo toto...Joj, tak Ty mas zase zahyb na krcku..ach jaj...ale asi je vto fakt o zrucnosti lekara a o praxi...
Tak nech sa Ti pohodovo caka🙂

erika3177
14. júl 2016

@aveeva72 ten plán B znie super! Drzim palce do ďalšieho kola! Daj vediet, ked sa do toho pustite 🙂 A vela štastia pri vybavovaní plánu B 😀.

lusinda28
14. júl 2016

Dievčatá aj u nás sa to pohlo.. dnes sa podala žiadosť do poistivne a začína sa hľadať vhodná darkyna.. prvý pocit v ISCARE celkom fajn..uvidime ako bude ďalej.. ak pôjde všetko podľa plánu prvý vklad by mal byť august - september.. Držím vám prsty nech to dotiahneme do úspešného konca.. 😉

erika3177
14. júl 2016

@lusinda28 vela stastia!!! 🍀🙂

erika3177
17. júl 2016

Dievcata, dneska 6 den po ket a od pol noci sem-tam trosku spinim...(24 den cyklu). Mate s tým skúsenosti?..., ze ste boli tehotneee, aj napriek spineniu..., dakujeeeem

sisul_ka
17. júl 2016

@erika3177 ja som tiez malinko spinila, moze to byt uhniezdovanim embryjka, drz sa 🙂

erika3177
17. júl 2016

@sisul_ka dakujem Ti za správičku!!! A ktorý den to bolo?

erika3177
18. júl 2016

Ani tento pokus sa nezadaril.... 😥

aveeva72
18. júl 2016

@erika3177 Joj, to ma mrzí...držkaj sa!!!

sisul_ka
18. júl 2016

@erika3177 myslim, ze 5-6 den po ET

sisul_ka
18. júl 2016

@erika3177 ako to?!?!?! 😨

erika3177
18. júl 2016

@sisul_ka ani ja tomu velmi nerozumiem, ale spustila sa mi menstruacia, teda nejake krvacanie, zvysili mi davky utrogestanu...este nikdy sa mrcha nespustila pocas liekov, takze vobec tomu nerozumiem...., ale musim sa s tym zmierit. Budeme pravdepodobne menit centrum a uvidime co dalej.... pekny den. A vy sa drzte 🙂

sisul_ka
18. júl 2016

@erika3177 😖 Drzkaj sa! Posielam vela dobrej energie 🙂

sisul_ka
19. júl 2016

Dievcata, rano som opat zacala krvacat, tak som hned isla do nemocnice a tam mi zistili, ze cely gestacny vacok je obklopeny hematomom a preto aj tolko spinim a dnes aj krvacam, Takze je tam risk, ze o to pridem :( Dnes embryjko nemohla najst a ani akciu srdiecka :( Som vypisana min. dva tyzdne a buduci tyzden na kontrolny UZ. Ak nebude Embryjko tak sa ukonci tehotenstvo ☹ Stale bojujem a nevzdavam to, no je to sila tie nervy!!!

erika3177
19. júl 2016

@sisul_ka Joooj, velmi Ti drzim palce a myslim na vas!!! Posielam Ti pozitivnu energiu, vcera ta od teba dobre padla 🙂 Zapni si dobry film, citaj knihu, oddychuj a nech tvoj psik a drahy davaju na vas pozor!!!

sisul_ka
19. júl 2016

@erika3177 si zlata, dakujem 🙂

janinuska
21. júl 2016

Dievčata, chcem sa opytat, tie ktore ste boli na reprodukčnej imunologii a zistili vam zvyšene CRP, može byt zvyšene CRP pričinou neúspešných IUI, IVF ? Na reprodukčnej imunologii mi povedali, že dokial nebudem mat CRP v norme, nemožu ma nijako liečit, vraj CRP može zvyšovat cytokiny a tie su embryotoxicke. Mate s tymto niektora skusenost Dakujem za každu odpoved.

erika3177
21. júl 2016

@janinuska ja Ti neporadím, tiež sa chystam, aj moje CRP býva taktiež vysoké...a nepovedali Ti ako sa to da dat spat do normy? Vela štastia! 🍀

janinuska
22. júl 2016

@erika3177 Vraj zvyšene CRP poukazuje na nejaky zapal v tele, mam pochodit viacero vyšetreni, zistit, kde ten zapal je a vraj sa to preliečuje antibiotikmi, chystaš sa na ivf s DV? Ja mam AMH 0,09 a doktor pri tejto hodnote navrhol DV viac menej ako jedinu možnost. Držim ti palce.

sisul_ka
25. júl 2016

dobre ranko dievcence! Tak ja som prave potratila 😢 ☹ hematom bol silnejsi, obrovsky, hnusny 😖 vsetko ma boliiii a najma pri srdci!!!! Je to strasne, no verim, ze ta bolest casom ustupi a znovu sa budem zo zivota radovat!!! Manzel je stale v zahranici, takze som na to sama 😒 Drzte sa, a prajem Kazdej uspesne, bezproblemove a radostne tehulkovanie 🙂 Este raz, dakujem za vasu podporu a ze ste tu pre mna boli, teda pre nas 🙂 Ja sa teraz odmlcim, no sem tam sem mrknem 🙂 Majte sa krasne!!!!!

erika3177
25. júl 2016

@sisul_ka Ahoj, je mi to velmi luto! ☹
Drzkaj sa!

askona
25. júl 2016

@sisulka Ja som mala hematon bohužial som potratila za sebov 2x teraz mi nasadily fraxaparin a zatial sa drzime a jemi to luto že si potratila ale preboly chce to čas

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre