Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kinguse
13. dec 2010

jééé holky,to je krásný číst,že se tu tak těhulkuje!!!!....nebojte,my ostatní se brzo přidáme,že joooo!!!! 😀

gabikri
13. dec 2010

Ahoj kočky 😉

@carlin : úplně jsem včera přehlídla tvůj příspěvek, že máš // 😵 tak to potichoučku gratuluju 😵 Já měla 14 den po ET HCG 61.......a taky se to pak rozjelo.......no jak to dopadlo je už věc jiná.........ale Tobě držím palečky, aby všechno bylo, tak jak má 😉 Jinak ty jsi pěkná filuta............hi hi.............někam se vypaříš............že jdeš na KET nenapíšeš a pak si jen tak lážo plážo vložíš příspěvek, že máš // 😀

@beruska64 : krásná fotečka, velká gratulace!!! 😵 😵 😵

@aja37 : doufám, že transfer proběhl dobře a ten tvůj bojovníček to vybojuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

Jinak já byla dnes na gyndě a všechno o.k. Dostala jsem nějaké antibiotika jako prevenci proti zánětu a po šestinedělí na kontrolu. Ptala jsme se na tu imunologii a doktorka mi prakticky řekla totéž, co mi řekl doktor z caru. Dala jako příklad jednu pacientku, které chtěli pomoct a posílali jí na všemožné vyšetření a ještě jí tím jakoby uškodili tím, že vlastně přišla o čas........že už mohla dávno těhotnět. Že nic než ten Prednison stejně není 😉

gabikri
13. dec 2010

@paja1 : tak jak????? 😉

zufalka
13. dec 2010

@carlin úúžasnééé 😀 😀 😀 😀 tfuj,tfuj,tfuj konečne pozitívna správička!!!!!! 😀 😀 😀 😀

zufalka
13. dec 2010

@aja37 tfuj,tfuj,tfuj nech sa mimi zahryzne a vydrží až do konca 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aja37
13. dec 2010

@zufalka : Dakujem. Baby, ale ja som mala dnes prekvapenie. To druhe vajicko sa tiez oplodnilo a vyvija sa!!! Takze ja som dnes mala transfer 2 embryi 😀 Oba malu vraj 4 bunky (ja na fotke vidim viac), len to jedno je o krocik za tym prvym. Ale hlavne je, ze su 2 a obe sa vyvijaju!

kinguse
13. dec 2010

@aja37 ...ty jo tak to je super!!! Jsi pro mě naděje, že když mi nevyjde KET s darovanýma, zkusím se ještě pídit po tom svým problému jinde (vysoké FSH, nechám si udělat ten antimuller hormon)..třeba se jim někde ještě povede něco nastimulovat...jako tobě...moc ti to přeju a doufám,že to vyjde!!!!!! Ať se bojovníčci pořádně zahryznou a drží!

gabikri
13. dec 2010

@aja37 : ajo to je překvápko, no skvělý!!!!! 😵

carlin
13. dec 2010

Ahojky holky, moc Vam dekuju za podporu, jsme tady vlastne takovy jeden velky tym 🙂 s jednim cilem. Ja jeste tolik nejasam ( jenom potichu ), je to obrana pred tim, abych se nezhroutila v pripade, ze by nebylo srdicko. Je to pro mne obvzlast tezke ( a pro celou nasi rodinu ), protoze jedno zamlkle tehotenstvi jsme si prozili. Vubec jsem to necekala a bylo to hrozny, nebyla jsem vubec pripravena, ze by to nemuselo vyjit. Takze se snazime byt pripraveni, ze to nemusi vyjit, i kdyz jsou krasne //.

@gabikri Ja jsem se snazila na to vubec nemyslet ( a tim padem neprispivat na diskusi atd .) a docela se mi to darilo. Ted uz to ovsem nejde 😀. Je mi moc lito, cim sis prosla, ve Tvem pripade to bylo obvzlast tezke, to neustale stridani nadeje a zklamani. Ale jsem na Tebe pysna, ze nesmutnis a tesis se na dalsi pokus. Jak vidis, mrazacci jsou nekdy docela bojovny 🙂 . Priste to urcite vyjde, to je statistika. Znas to "Statistika nuda je, ma vsak presne udaje.... 😀 😀 "

@aja37 Drzim palce !!!

aja37
13. dec 2010

@gabikri : Gabi, ty si tusim pisala, ze si pila cervene vino ako "lepidlo" na miminko. To je nejaky babsky recept? Zeby som to skusila aj ja 😀

gabikri
13. dec 2010

@aja37 : není to jenom babský recept, potvrdil mi to i doktor v caru, že to funguje. Dala jsem si večer před transferem a po transferu k obědu vždy skleničku 😉

@carlin : vždyť já vím...každá si to řeší po svém 😉 Mě zase hrozně pomáhá sem pořád psát..........musím to neustále s někým řešit 😀

carlin
13. dec 2010

@aja37 Taky jsem pila cervene vino, dle Gabikri.... co by clovek pro embryo neudelal, ze jo 😀 😀 Ted uz na nej nejak nemam chut 😉

minka051
14. dec 2010

ahojte babulky tak čo už vypekáte vianočné koláčiky. 😵 😵 😵 😵 Ja som už začala. Treba si urobiť dobrú náladu a všetko bude dobré a podarí sa.
@gabikri neboj na budúci rok sme tehulki ako vyšité. 🙂 🙂 🙂 Ja by som mala začať brať lieky na Silvestra tak fajn dátum. A tuším si to červené vínko teraz dám aj ja. 😀 😀 😀 😀

aja37
14. dec 2010

@gabikri : Uz som si vytiahla flasu a idem si naliat. Bol by v tom cert, aby to nepomohlo 😉

gabikri
14. dec 2010

@aja37 : ajo já taky, dneska 😀 Byli jsme s mm na vánočních trzích a dala jsem si dva svařáky 😀 A to nejdu na transfer 😀 Prevence, je prevence 😀

@minka051 : já cukroví nepeču, protože pak to nemá kdo jíst. Vždycky když napeču, tak toho pak půlku vyhazuju. Mám objednáno od jedné šikovné paní, jenom aby něco bylo na stole. Nejsou děti.........není cukroví 😒

skifarka
14. dec 2010

Ahoj holky, moc se omlouvám, že jsem Vám sem takto "vpadla". Úplně jsem nepatřím. Už jsem rodila. Ale, s novým partnerem mám za sebou 3x potrat/přirozeně/, poslední potrat v 7/2010, 2 x IUI, 1 x IVF ICSI. Čekáme na společné mimi 13 let. Chtěla jsem se Vás zeptat, přestože svá vajíčka mám, tak vzhledem k mému věku/ je mně přes 40 l./ mně nabízí gynekolog darovaná vajíčka. Dnes na mě "vybafl", že 1 darované vajíčko stojí 100 000, jsem docela v šoku. Prý teď šly ceny hodně nahoru. Podotýkám, jsem z Prahy. Tak se Vás chci prosím zeptat. Je to fakt tolik "prašulí"?
Čtu Vás a máte tady skvělou partu. My sice na jiném tématu taky, ale už je nás tam snažilek jenom pár.
Moc Vám budu vděčná za odpověď 😉

gabikri
14. dec 2010

@skifarka : ano, počítej s touhle částkou, možná 10 tisíc + - 😉 My měli teď poslední pokus na pojišťovnu, kde jsem dopáceli asi 40 tisíc. Ale bez pojišťovny by to u nás v caru stálo 92tisíc. pak máš možnost jít do státního caru kde to budeš mít levnější, ale počítej třeba s dvouletou čekací dobou na dárkyni. Hodně jsem se dozvěděla o tomto problému na www.darkyne.cz, tak to zkus 😉) Hodně štěstí 😵

gabikri
14. dec 2010

@skifarka . pokud si z jakýkoliv důvodů tohle nemůžeš dovolit, existuje ještě možnost " darované celé embrya" což je mnohem levnější záležitost 😉

carlin
14. dec 2010

@skifarka Vicemene je to pravda, nepocita se to sice na ks vajicek 😀 , ale na jeden pokus. Darkyne je stimulovana pouze pro Tvoji potrebu ( alespon to tak tvrdi ), takze dostanes vsechna vajicka, ktera nastimuluje. U nas bylo vzdycky docela dost vajicek ( 10 a vice ), ale na transfer nam zbyla jednou 2 cersta embrya a podruhe 5 mrazenych a z tech prezili rozmrazeni 2. Je vzdycky velky ubytek embryi pri prodlouzene kultivaci, vetsinou tak polovina, u nas to bylo vice ☹ .

Hele devcata, abychom nakonec nemusely zalozit spolek anonymnich alkoholicek ! 😀 😀 😀

carlin
14. dec 2010

@gabikri Tak jsme odepisovaly najednou 🙂 , alespon to ma Skifarka 2 x 😀

skifarka
14. dec 2010

@gabikri Moc Ti děkuju za bleskovou a milou odpověď, až tedy na ta fakta ☹. Jestli k tomu opravdu dojde, budu směřovat do pražského Pronatalu.

gabikri
14. dec 2010

@carlin : 😉 😉 😉 😉 Jak se cítíš beruško? 😉

gabikri
14. dec 2010

@skifarka : držím pěsti, abys na tuhle diskusi vůbec nemusela chodit!!!! 😉

gabikri
14. dec 2010

@skifarka : třeba u Apolináře tohle stojí asi polovinu ( teď nevím...cca 50tisíc) ale čekáš dva roky.....ale když někoho přivedeš, jdeš hned 😉 Je potřeba zvážit, co je pro tebe důležitější, čas, peníze,kvalita atd....😉)

carlin
14. dec 2010

@gabikri Ahoj slunicko, myslim, ze si to dovedes predstavit 😀 . Neustale se sleduju, jestli mam dost priznaku. Nekdy je mi blbe, druhy den uz ne. Pak zase jo. Osahavam si prsa, jestli rostou a boli 😀 . Jednu chvili si myslim, ze to vyjde, pak si zacnu predstavovat, jak Dr. na ultrazvuku rika "Neni akce " .... ☹ Proste takovy zcela normalni stav, rekla bych, ktery zazije kazda v mezifazi od // do ultrazvuku. Ale co, az do porodu. Clocek se proste uz neuklidni. Nejlepe by se to dalo asi prezit za pomoci silnych davek psychofarmak, alkoholu a cigaret 😀, bohuzel nelze vyuzit ani jednu variantu, tak zbyva Modrykonik, jeste ze tady je 🙂

Jinak mi radila kamaradka jist pupalku dvouletou, ma to od nejakeho znameho gynekologa. Pry ktera to po ET jedla, zadarilo se. Proc, to nevim.... 😀 Ale jedla jsem ji take - 2 tobolky rano a 2 vecer, od 1. dne menstruace.

skifarka
14. dec 2010

Holky, úplně jste mě dostaly svou vstřícností a ochotou. Slzím a bulím, a tudíž nevidím na klávesnici a moc nemůžu psát. Úplně cizí ženský a toto .... Jste moc milé.
Jste statečný a silný ženský. Jak jsem psala na naši diskuzi, podle kartářky Kludské má být příští rok, rokem nečekaných těhotenství. Prostě přeje miminkům. Letošní rok, dle čínského kalendáře byl rokem Tygra a byl komplikovaný, ale příští rok na nás ty miminka určitě čekají.

carlin
14. dec 2010

Devcata, tak me napadlo - vite neco o darkynich - jako treba vek, dedicne choroby v rodine atd. ? Privedla me na to kamaradka, ktera ma uz dite a pripomnela mi, ze u kazdeho doktora musis rikat rodinnou anamnezu. A pokazdy rikat kazdemu dr., ze mam dite ( tedy pokud budu mit ) z darovanych vajicek, se mi zrovna nechce.

@gabikri Myslis, ze musime na odber plodove vody ? Pry nad 35 let je to automaticky, ale nase vajicka jsou prece mladsi. Nevis, jak to je ?

gabikri
14. dec 2010

@carlin : neeee, mě při ET říkal doktor, hlavně si pamatujte, že dárkyně byla ročník. 1990 a to všude uvádějte..........aby Vás nehonili po vyšetřeních. Je důležitý rok narození dárkyně a ne Váš 😉

carlin
14. dec 2010

@gabikri Ty brdo, ty jsi mela takovou mladici ? To se musi mrazaci chytit, i kdyby jsi sama nechtela 😀 😀 . Ja jsem se neptala, zeptam se, az jestli to vyjde.

gabikri
14. dec 2010

@carlin : viď??? 😀 😀 Jsem si říkala, že to berou, jako protiklady, čím starší větev, tím mladší dárkyně 😀 Jinak třeba v předchozím caru nám to vůbec nechtěli říct, dělali s tím hrozné tajnosti, tak asi záleží........ 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre