Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sambuca
10. nov 2012

@sonka43 dekuji Ti za info, hrozne me to povzbudilo! Snad to bude dobry!

sonka43
10. nov 2012

@sambuca bude,neboj sa 🙂

zeina62
11. nov 2012

ahojte baby chcem sa poradit ci niektorej sa take nieco stalo, vcera vecer som si na gatakach nasla trochu krvi, aj ked som sa utierala tak na na papieri, ale nebola to taka cervena krva ako byva krv skor taka do ruzova ako keby s vodou, chvlku som to mala este na papieri a botom uz nic a dnes rano uz vobec nic. volala som aj do centra a vraveli mi ze to by mohla byt iba prasknuta mala cievka , co si myslite? mala niektora take nieco?

zeina62
11. nov 2012

@sambuca jezis moja zlata co som sa to o tebe docitala, neboj drz sa a verim ze dobre dopadnes, ja som vcera vecer trochu krvacala ale to bolo take ruzove a ani nie cervene, tiez sa bjim co bude somnou, ale mne sa to este vecer ustalilo, a neisli zomna ziadne kusky, myslim velmi na teba, drz sa

sambuca
11. nov 2012

@zeina6 ahojky! No byl to sok, hlavne ten pristup pani doktorky s ukrajinskym prizvukem! Od vecera ale uz ani kapka krve 🙂 jedna sestricka me tu hodne podporuje a rikala, ze pokud se to takhle uplne zastavilo, ze je to dobre znameni! HCG mi pry brat dnes nebudou, az zitra aby bylo jasne, zda se zdvojnasobilo.. Snad to bude dobry a zitra me odpo pusti, sem cela rozlamana, nevyspala.. No nic moc! Ale pro mimco cokoliv 🙂 a ty neboj, byla to urco jen mala cevka, to nic neni jen se trochu vic setri!

zeina62
11. nov 2012

@sambuca jaj boze nech tieto zle veci idu rychlo prec, vcera som sa strasne zlakla, uz viem ci si musela prezivat ty! ja som sa vcera snazila zachovat klud a nestresovat ale nebolo mi vsetko jedno

zeina62
11. nov 2012

@sambuca a ta krv co isla s teba bola cervena? ci taka ruzova?a tie kusy to bola ako zrazenina?

sambuca
11. nov 2012

@zeina6 ahojky! No byl to sok, hlavne ten pristup pani doktorky s ukrajinskym prizvukem! Od vecera ale uz ani kapka krve 🙂 jedna sestricka me tu hodne podporuje a rikala, ze pokud se to takhle uplne zastavilo, ze je to dobre znameni! HCG mi pry brat dnes nebudou, az zitra aby bylo jasne, zda se zdvojnasobilo.. Snad to bude dobry a zitra me odpo pusti, sem cela rozlamana, nevyspala.. No nic moc! Ale pro mimco cokoliv 🙂 a ty neboj, byla to urco jen mala cevka, to nic neni jen se trochu vic setri!

sambuca
11. nov 2012

@zeina6 to byla vylozene cerstva tepla krev a bylo ji tolik, ze jsem si byla jista, ze sem potratila! Nez sem dojela do nemocnice, tak mi protekla alwayska na noc! A cucky ze me sly jen na zacatku tmavy skoro cerny kusy srazene krve.

zeina62
11. nov 2012

@sambuca ufff boze dufam ze budes ok velmi ti drzim palce

zeina62
11. nov 2012

@sambuca takze aj ty si mala dva ak som dobre rozumelaco som citala a ostalo jedno?

julinka87
11. nov 2012

@sambuca Ahoj Sabinko, tak dneska ti HCG nebudou brát? Až zítra? Moc držím pěstičky ať už jsi doma. Ale povim ti, je to šílený, že ty doktoři, jsou takový kreténi-jsem myslela, že na blbce jsem narazila jen já a vyjímečně. Moc na tebe myslím!
@zeina62 kočko to mohla být opravdu cévka.

zeina62
11. nov 2012

@julinka87 ako dufam aj ja ze to nebude nic vazne, citim sa dnes dobre, ale viac sa bojim o sabinku, dufam ze bude ok

stastenka42
11. nov 2012

@sambuca fuu,drz sa dievca a Hlavne vela lez a oddychuj,nic neutecie,mimi je dolezite. A tej trube neprijemnej ,ked budes odchadzat povedz nech sa chová ako lekarka co zachranuje zivoty a nie ako masarka.

stastenka42
11. nov 2012

@zeina62 neboj to je v poriadku,maternica sa ti teraz dvojnasobne zvacsuje tak mozu ti praskat cievky,ja som to mala tiez ked som cakala dvojcata az do 10tt a potom to prestalo.

zeina62
11. nov 2012

@stastenka42 dakujem ti za povzbudenie

sambuca
11. nov 2012

Holky moc Vam vsem dekuju za povzbuzovani, ste skvele!!! Jinak tu byla zase ta pipka doktorka a rikam ji, ze embryo je dnes 22 dni stare, tak ze si myslim, ze ten utz nalez byl v poradku (ona cekala asi srdecni akci nebo cele embryo) tak na me pred ostatnima (pri vizite) hledela a zakoktala neco jako ze to teda asi bylo brzo no a hlavne at se neraduju, ze uvidime zitra! Ale logicky mi mozec rika, ze pokud jsem po hodine prestala krvacet a uz ani nespinim, nemohlo jit o klasickej potrat, to by sla i sliznice a trvalo by to furt. Takze ja tomu mrnouskovi verim at si rikaji co chtej!

zeina62
11. nov 2012

@sambuca nenehaj sa holka a drz sa

zeina62
11. nov 2012

@sambuca ty ratas od dna oplodnenia vajicka ze kolko ma embrio hej? to znamena ze ked napr 15ho oktobra oplodnili nase embia ,tak myslis?

sambuca
11. nov 2012

@zeina62 presne tak, porad mlela o mem MS, jenze ja ji pred stimulaci dostala o 5 dni driv, tak sem ji spocitala realne stari plodu. Opu bylo 19/10 tak dnes je prcek 3+1

zeina62
11. nov 2012

@sambuca ja budem zajtra v 6tyzdni tak mi to vyratal moj doktor, a oplodnenie bolo 15oktobra

julinka87
11. nov 2012

@sambuca-to je kráva doktorka!!!! Bych si na ní stěžovala, to je dobře, žes jí takhle setřela!! Jak ti je kočičko? Neboj prďolka se bude zakousávat 😉 .
Mě pobolívá spodek a při zavádění utrouše mám vnitřek pěkně citlivej-tak snad je všechno dobroš. Místo, abysme se radovali, tak se furt bojíme 😒

zeina62
11. nov 2012

@julinka87 ja uz chcem aby ten stres bol za nami☹

adella1
11. nov 2012

@sambuca Jejda co se to děje,prosím tě není tam jiný lékař než ta pipina ,nemáš raději kontakt na lékaře z centra?Může to být i ten hematom,prý se to stává a hlavně po IVF a pak holky tu psaly,že hodně krvácely a mimi se udrželo.Mohlo odejít to jedno a druhé se vyvíjí dál,uvidíš jak stoupá hcg.Hodně štěstí, ať se miminko drží zuby nehty!!Když u tebe zůstane tak mu naslibuj hory doly a hlaď pupík 🙂

sambuca
11. nov 2012

@zeina62 to jo, to Ti mudr spocital spravne, ja jsem podle klasickyho vypoctu dle MS 5+4 ale plod je od oplodneni 3+2.
no to je fuk, jen je na tom prikladu krasne videt jak ignorujou logiku a ridej se 100 let staryma pravidlama podle menstruace. Pak presne vznikaj situace kdy nas zbytecne stresujou.. Zacinam toho naseho zdravotnictvi mit plny zuby!

sambuca
11. nov 2012

@julinka87 julinko je mi skvele, krev zadna, brisko neboli, uz tady poletuju a nakukuju jinejm pacientkam do vozejcku s prdolkama. Jedna pani tu rodi akorat.. Modlim se aby bylo zitra hCG aspon 15000 a pustili me domu!!

zeina62
11. nov 2012

@sambuca ja uz druhy den ked zavoniam jedlo tak mi je na zvracanie, hned ma napina ☹ ale nechcem zvracat aby som netahalo brucho aby som nahodou nekrvacala

zeina62
11. nov 2012

@sambuca strasne ti drzim palce aby to bolo dobre to hcg, a aby to bol len taky poplach

julinka87
11. nov 2012

@sambuca Sabinko to je supéééér!!!! Zítra už nám budeš psát doma z pelíšku 😉

zeina62
11. nov 2012

@kerkyra ahoj ako sa mas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre