Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

ivka3901
14. máj 2014

ahojte sofinkalv my sme tiež zaradený do programu darovaných vajíčok,ale darkyňu máme až na oktober 😒 ale dovtedy si spravím nejaké vyšetrenia ešte čo mi na slovensku nerobili a to čo si počula ti neviem odpovedať,lebo to počujem 1 krát 😒

ivka3901
14. máj 2014

janyc držím palce do šťastného konca 🙂

pjja
15. máj 2014

Ahoj holky, potřebovala bych poradit - které CAR je v Brně nejlepší na darovaná vajíčka? bohužel mými vajíčky se asi dítěte nikdy nedočkáme..Děkuji za Vaše postřehy, rady a informace

evulatko
15. máj 2014

@pjja, Reprofit🙂

sofinkalv
15. máj 2014

@janyc Ahoj. my sme neviem ani kolko mali vajíčok, nepovedali mi, ale mali sme 4 embryjka.. Nevieš, či sa dá i pri takomto prípade dať "napichovať" vajíčka spermiami pre zvýšenie šancí? Ked som bola pred 10-timi dňami na vklade a ležala som na izbe so ženami, ktoré boli po odbere vajíčok, lekár sa s nimi o tom bavil... Supeeer, som rada, že sa ti to podarilo. Pfuj pfuj, nech ste obaja zdraví 🙂) Aaa dakujem 🙂 v pondelok idem na testy, tak uvidime

sofinkalv
15. máj 2014

@ivka3901 my sme sa v oktobri 2013 zaradili do zoznamu a tiež som chodila celu zimu po lekároch po vyšetreniach. štos papierov som priniesla do centra ked sme prišli v marci na konzulko 😀 Držím palce 🙂

janyc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofinkalv
15. máj 2014

@janyc hej hej, presne to myslím. No mne ked volali, že maju darkyňu tak mali hneď k dispozícii vajíčka pýtali sa ma že či ich môžu aj hned oplodniť (mali sme zamrazene spermie manželove, ale ešteže sme ich mali, lebo bol v práci práve 😀 ) a vôbec sa ma nepýtala lekárka, či chceme túto metodu skusiť. Ale snád sa tým nebudem už musieť zaoberať 🙂 jasnéé, dam vedieť

ivka3901
15. máj 2014

sofinkalv a aké všelijaké vyšetrenia ste si dala robiť?moj manžel tiež nemá ukážkové spermie tak určite bubú napichávať ICSI a ešte sa chcem spýtať dávala si vložiť po jednom alebo po dvoch embryjkách?a mali ste predlženú klutiváciu?

ivka3901
15. máj 2014

janyc možem sa spýtať a z tých 6 čo sa ti oplodnilo tak aj tebe dávali 2 či jedno a aj ti mrazili či mali ste predlženú kultiváciu?takže ako tak sledujem,že z tých darovaných vajíčok vlastne garantujú 2 embryjká a 6 vajíčok a lepšie asi pri horšom spermiograme oplodniť metodou ICSI a koľko sa oplodní je vlastne o prežití 😒

sofinkalv
16. máj 2014

@ivka3901 No kedže som onko pacient, tak som mala vyšetrenia hlavne ohladne onkologie... Ale bola som i u hematologičky, robila mi rôzne vyšetrenia aj ako napr. trombofilne mutácie, gengetiku a pod... Normálne pri darcovskom programe vkladaju 2 embryjá. Pri prvom KET mi vložili 2 ale teraz len jedno, lebo druhé neprežilo. Kultiváciu som chcela, ale lekárska mi povedala že je to zbytočné v našom prípade, lebo toto si skorej môžu dovoliť páry, u ktorých má žena k dispozícii svoje vajička....

janyc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofinkalv
16. máj 2014

@janyc teraz si uvedomujem, že to som myslela na Embryoskop (je to to isté?? v tomto mam teraz šalát). To som vôbec nevedela, že sa šanca zvyšuje počtom transferov.... V tom prípade by som si dala i pri prvom KET jedno ebryjko. A nevieš čím to je, ta zvýšena šanca pri viac trans.? Kvôli tomu, že telo si už potom lepšie zvykne na embryjká?? No uvidíme ako sa to vyvinie... Ak sa ani teraz KET nepodarí, budeme asi určite inak postupovať. V prvom rade budeme chcieť určite ISCI, i keď má manžel spermiogram celkom aj v pohode. Do ktorého CAR chodíš? My do GynFiv v BA.

ivka3901
16. máj 2014

sofinkalv no síce my máme genetiku spravenú zrovna v GF a nato centro nemáme dobré spomienky a momentálne sme v REPROFITE v Brne 🙂 ja budem chcieť vložiť po jednom ak sa bude dať viacej šancí 🙂

ivka3901
16. máj 2014

janyc tak hádam aj my budeme mať aspom 4 embryjká aj ked všetko je vo hviezdach a drahý nemá moc ukážkový spermiogram tak hádam bude viacej šancí a určite si dám vlkladať po jednom.my chodíme do REPROFITU do Brna

janyc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka3901
18. máj 2014

janyc dakujeme pekne ale ešte nás čaká dlhá cesta aj ked .............čas letí rýchlo a sa nenazdáme a máme tu oktober 😉 no my budeme radi,ked sa nám podarí mať aspom jedno a dotiahneme to do úspešného konca a ešte lepšie by bolo keby nám zostalo ešte pár kvalitných embrií no ale to už predbieham 😒

sofinkalv
18. máj 2014

@janyc zajtra idem na testovanie po druhom KET, tak uvidime ako dopadneme.

ivka3901
18. máj 2014

sofinkalv držím palčeky a nerobila si si testík domáci?

ivka3901
22. máj 2014

ahojte kde ste sa všetky podeli? 🙂 chcem sa spýtať,že či hysterokopiu robia v centre kolko asi pred transferom?či s ňou možem očítať či nebude nejaký problém

zelvicka111
24. máj 2014

Ahoj holky, mám dotaz, brali jste při ivf estrofen a utrogestan a kleksan někdo ? Jak dlouho jste ty léky brali ? jsem v 9tt a mám je psané do 12tt, ale trochu jsem na pochybách, jestli je rozumné u mě ty léky úplně vysazovat, když je moje tělo samo neumí vytvářet. Vím, že se o to později postará placenta, ale taky vím, že spoustu holek bralo ty některé léky dýl než do 12tt, ale nevím jak je to u darovaných ?
Díky za reakci 🙂

stastenka42
24. máj 2014

@zelvicka111 ja som brala estrofem 3x1 a utrogestan 4-0-4 az do 16tyzdna..gyndoska mi to kazala postupne vysadit do toho 16tt aby som bola presna,potom uz bola placenta uplne ,,vyvinuta,, aby prevzala funkciu...drzim palceky

mili78
27. máj 2014

ahojte baby...tie, čo ste podstupili darované vajíčka v Reprofite - ako dlho ste cakali? dakujem

ivka3901
27. máj 2014

ahoj mili78 my čakáme a máme termín 6.10 ale v júli začíname s liečbou 🙂

2210sgr
2. jún 2014

ahojte dievcence...rada si citam Vase prispevky, lebo su motivujuce a plne optimizmu. aj my teraz prezivame obdobie radosti, nakolko sa pre nas nasla darkyna a cca okolo 20.06 ideme na to. chcela by som sa Vas spytat, ci sa Vam podarilo otehotniet hned po prvom raze z umelych vajicok. za VAse odpovede dakujem a prajem Vam krasny aj ked uprsany den

janyc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
2. jún 2014

@2210sgr Ahoj, nam sa podarilo az na 4.raz s darovanymi (predtym 5x so svojimi neuspesne). S tymi darovanymi to bolo prvykrat MA v 9tt, druhykrat sa nechytilo nic, tretikrat neuspesny KET a stvrtykrat krasne velke a hlaven zdrave dvojicky. 😉 S darovanymi sme vzdy vkladali dve embryjka. Drzim palce. 😉

2210sgr
3. jún 2014

@brita
@janyc
dakujem dievcence...my sme po troch umelych neuspesnych, tak to uz hadam vyjde. kedze mam uz dost rokov, tak cas hra proti nam, ale neprestavame dufat. krasny dnik Vam prajem

petulinkaaaaa
4. jún 2014

Ahoj holky, píchala jste některá Pregnyl po embryotransféru??

franzziska
7. jún 2014

ahojte prosim vas chcem sa spytat, maju darcovsky program s vajickami aj v SR alebo len CR to Brno? ta stimulacia s hormonmi je podobne silna a narocna ako pri stimulacii na rast vajicok teda ako pri beznom um. oplodneni? alebo vas napichaju troska menej? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre