Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

ivka3901
31. okt 2014

@scheflera áno to si neni sama a já nemám ani jendo dieťa a o to je to ťažšie proste já sa musím vyplakať tak,že mám oči napuchnuté ako angorák a potom je dobre musím sa postaviť a ísť zas bojovať dakuje bohu,že máme 2 mrazáčikov a hádam medzi nimi je to naše vytúžené bábo 🙂 no ani mne ked pojdem na KET po novom roku,že aká je úspešnosť zas hop alebo trop ☹ no my by sme tiež za zých 4000 eur mali novú kúpelňu,lebo máme starý dom po svokrovcoch a je veľa čo na ňom opravovať ☹

santeema
31. okt 2014

@scheflera kocky len moja skusenost. nie vzdy ked nie su vajicka na jednm ivf nie su aj na dalsich. ja mavam vzdy maximum hormonov a moje vysledky. ivf c.1 2 vajicka, vlozili. ale nic. ivf c.2 ziadne vajicko, napriek maximálnej stimulacii. ivf.c.3 ziadne vajicko. ivf c.4 3vajicka-rekord velky🙂...ale nemam napad ze preco teraz boli, vlozili 2 z jedneho je malicky. jednozmrazene, vlozene rok po porode a nic. ivf. 5 2 vajicka vlozili a nic. ivf c.6 1 vajicko, vlozili a nic. takze nie vzdy je to tak, ze ked nie su niekedy tak je vsetko stratene. to len na taku nadej pisem, aby ste dufali, ze aj vam sa to mozno tak zadari. a to sme s priatelom spolu 19 rokov a malého som mala az po 17 rokoch.

zwalsh
4. nov 2014

Ahoj je tu niekto kto ide chce darované embryo? Ale má skúsenosť? Boli sme v Reprogenesis v Brne na konzultácii. Ja už nemám mS takže musím dva cykly merať sliznicu.

stastenka42
4. nov 2014

@scheflera ak ta to ukludni tak ja mam zmrazacika moju lasocku. ..neboj, aj mrazaciky maju rovnaku sancu ako cerstve 🙂

stastenka42
4. nov 2014

@zwalsh ahoj a preco nemas menzes? Neberies lieky?

scheflera
5. nov 2014

@stastenka42 dakujem,ukľudní. krásnučku dcerenku máš a v takom veku,tak mám nádej,ja mám 37 a mrazáčkovia sú darčeky, ale budú manželovi.

stastenka42
5. nov 2014

@scheflera ano aj my sme mali len vajko a spermosky muzove, ved mala je jeho klon, az neuveritelna podoba. ..tak drzim palceky. .

scheflera
5. nov 2014

@stastenka42 dakujem. je mi úplne fuk, ako bude vyzerať,len aby bolo a bolo zdravé.moj život by bol až príliš krásny.teraz všetci na MK píšu,ako robia pozitívne testy,snád sa k nim pridám.

zwalsh
5. nov 2014

@stastenka42 lebo som padla do prechodu hneď po pôrode dcérky.

stastenka42
6. nov 2014

@zwalsh no ja som tiez uz 3roky v prechode, ale beriem normalne lieky aby som mala menzes a akoze "vsetko " fungovalo, preto sa pytam. ...

zwalsh
6. nov 2014

@stastenka42 Aké máš pekné dievčatko. Blahoželám, pojdeš ešte na jedno? My máme požiadané o adopciu, čakáme už 2 roky ale to, že existuje možnosť darovaného embryjka som sa dočítala minulý rok na koni a mám tu kamošku, ktorej to vyšlo tak som šla aj na tú istú kliniku hned jak sme našporili peniažky.

stastenka42
6. nov 2014

@zwalsh dakujem ,aj my mame malu z darovatka 🙂

janikajanka
21. jan 2015

ahojte baby, aj mna pravdepodobne neminú darované vajíčka. už mi to povedali aj v reprofite a včera som bola u doc tomaša a povedal mi to iste, že bud native, alebo darovane, ale pekne mi to vysvetlil, že prečo, prečo som mala také lieky atd..... som taká mimo z toho, veľmi by mi pomohlo, keby ste mi napísali vaše skúsenosti, pocity.... dakujem a pekný deň všetkým

nelinka1111
6. feb 2015

ahojte. podstupil niekto v brne vklad s mrazenymi embryami? prip.poznate niekoho? ake su sance. povedali mi, ze 62%. vysiel vam hned prvy pokus? dakujem za odpovede.

cunami333
9. mar 2015

Ahojte baby bola som v Brne bolo nám odporučené darované vajíčka . Sme v štádiu rozhodovania sa ... máte niekto skúsenosti a ako to dopadlo ? Klinka UNIKA.

stella25
28. mar 2015

Ahojte, konecne som sa rozhodla sama v sebe, ze ideme do darovaných vajicok. Ako dlho tvralo, kym vam nasli vhodnu darkynu? Mali ste moznost vybrat si podla nejakých vasich kriterii? Chodim do Reprofit Brno ak ste tu niekto odtial. Dakujem

brita
28. mar 2015

@stella25 Ahoj. Nam ju doktor nasiel velmi rychlo, vlastne uz tak za mesiac mi pisal, ze ju ma. Ty vyplnujes dotaznik na darkynu, mozes si vybrat farbu oci, vlasov a ine veci. My sme dali len jedinu podmienku, a to aby sedela vysledna krvna skupina.

cunami333
28. mar 2015

@brita Ahoj tomu všetkému rozumiem len mam strach ze sa to nepodarí 😞. A na druhy pokus uz nebudem mat ani financie a odvahu 😞.

brita
28. mar 2015

@cunami333 Jedna vec je, ze Reprofit garantuje v den vkladu dve vysokokvalitne blastocysty. To je uz dost dobry zaciatok. 😉 Na druhej strane ide o to, co bude dalej, ci sa uchytia, preziju, ci bude vsetko ok atd..Nam sa to podarilo az na stvrtykrat . Prvykrat sme vlozili dve, uchytilo sa jedno a bola s toho anembryomola, v 6 tt. nasledovalo cistenie. Druhykrat sa neuchytilo ani jedno z dvoch, tretikrat sa zase ziadne nerozmrazilo a ten stvrty sa uchytili obe a su z nich teraz dva a polrocne dvojicky 😉 Samozrejme to cele stalo strasne peniaze, tolko pokusov a vsetko okolo toho. Ale nelutujeme a myslim ze to bola nasa najlepsia investicia.

stella25
28. mar 2015

@brita Ahoj, my sme to uz z lekarom tak obsirnejsie preberali davnejsie ako jednu z moznosti Ponukol nam bud mrazene alebo cerstve vajicka od darkyni. Jedine v tomto sa neviem rozhodnut, ktorou cestou ist.

kaciatko78
28. mar 2015

..ahojte ja som sa dostala k vajíčkam za mesiac od darkyne ..už ma pripravujú a čakám pokiaľ dostane ta pani menzes 🙂 ..zdalo sa mi to rýchlo nestihla som sa ani zbadať 😀

brita
29. mar 2015

@stella25 My sme mali vzdy cerstve vajicka, ale zase sme pouzivali svoje zmrazene spermie, aby sme tam nemuseli tolko cestovat: uz ked sme tam boli prvykrat na konzultaciu, rovno sme si dali zamrazit spermie a tak sme usetrili vela casu a cestovania.

stella25
29. mar 2015

@brita no my mame aj so spermiami trochu problem, su viac menej lenive a je ich malo. Tak sa obavam, ze by ani to mrazenie a rozmrazenie nemuselo pre ne byt dobre. Ale ak sa nad tym zamyslim, tak vlastne tam staci ist raz na oplodnenie vajicok a druhy krat na vklad nie? Nejak vela cestovania by nemalo byt.

brita
29. mar 2015

@stella25 My sme tiez nemali ukazkovy spermiogram. Mame astenoteratozoospermiu. Takze tiez nic moc. Na to oplodnenie staci samozrejme len ked ide chlap kvoli spermiam a na vklad musis ist, to je jasne. Nie je to vela cestovania, to mas pravdu. 😉 Ale podla mna radsej zamrazene spermie, ako vajicka. Lebo spermii je pochopitelne vela narozdiel od vajicok. A v Reprofite robia ICSI, cize vyberu pre jedno vajicko jednu kvalitnu spermiu, kdezto ak sa vajicko nerozmrazi dobre, tak to je uz dost zle.

stella25
29. mar 2015

@brita no my mame tiez nieco taketo, ale nastastie DNA spermii mame dobre. Ja som v RF mala vzdy PISCI, a len jeden jediny krat to moje vajicko dotiahlo do PK.
Uz som viac menej rozhodnuta a som rada ze si poradila.

trudiv
7. apr 2015

Dievcata, je tu niektora z vas, ktorá podstupila viac ako jedno IVF s darovanými vajickami? ci fakt je tu každa, ktorej to vyslo na prvý sup. Nechcem ratat potraty, ale to, že sa vobec nechytili krasne embrya ani pri darovaných vajickach☹ som zufala, mam už vklady za sebou a ani tuk. Mám este mrazaky, lebo darkyna mala vela kvalitných vajicok, takže bolo aj 6 embrii jednotkových na vklad, davame po jednom, ale už nevladzem....vsade citam, že vam to klaplo na prvu supu!!! Tak neviem, kde je chyba teda. Prosím vas, ak nechcete verejne o tom pisat, napiste nejaké povzbudyujuce slova v IP, ci ste aj vy niecim takým presli a teraz už mate doma babatko, alebo ste konecne tehulka. viem, že nie každa tu verejne chce o tom pisat a tak verím, že niesom jedina🙂 krasny vecer a držme si palce, nech sa vsetky dockame🙂

brita
8. apr 2015

@trudiv Ahoj, tak ta ukludnim. 😉 Nam to vyslo s darovanymi az na 4x. Predtym som mala so svojimi 5 neuspesnych pokusov.

askona
8. apr 2015

Aho aj mi mame darované vyslo to na jeden sup som 6 tyž. dneska sme maly aj srdiecko ale nasly mi hematon ale pod mi neohrozuje dufam že bude u mna 9 mes.

nikolajka2
17. apr 2015

@kaciatko78 - ahoj , nevies mi povedat , ze co obsahuje priprava na darovane vajicko? Ci musim brat znova hormony atd, pytam sa len preto ,lebo uz teraz som so m prehormovana so vsetkych IVF. Este ma napdlo, ze ked su darcovske vajicka, to znamena ze spermia tiez bola darovana, alebo bola od tvojho partnera.

kaciatko78
18. apr 2015

@nikolajka2 ...ahoj 🙂 ..samozrejme budeš brať hormony ale len v tabletkách 😉 ..budú ti pripravovať maternicu na vklad vajíčka ...a spermia bude tvojho chlapa a vajíčko tej darkyne ...tvoj chlap bude otec na 100% a TY budeš ako náhradná matka ale dieťa bude tvoje lebo ho porodíš 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre