Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

matusik6
22. mar 2016

@sisul_ka
Prečo že Rh pozit.al.negat?

vivien391
22. mar 2016

@sisul_ka
@stella25 ahojte a vazne ak k nicomu nedojde , tak nic neplatis?, to by bolo super a u koho ste boli na kozultacii a riesili darcocske vajicka? a aka je cakacia doba na darkynu? a vy ako pokracujete? A stella gratuluem 🙂 a sisul_ka ako pokracuje?

karinuska22
23. mar 2016

@stella25 Vidim, ze cakate babo, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.

stella25
23. mar 2016

@karinuska22 Ahoj ahoj, no vidis ako dlho to trvalo? Vas maly ma uz viac ako 2 roky. A to si bola este tehotna, ked sme si pisali. A nakoniec som tiez dosla do stadia len darcovskych vajicok. Ale nelutujem, som spokojna a kludna, ze sa to konecne podarilo aj nam.

stella25
23. mar 2016

@vivien391 ahoj, mne to tak bolo povedane. Ja mam iba priklad z RF. Ty zaplatis zalohu a oni ti hladaju darkynu tebe na mieru. Mne trafili uplne aj vahu aj vysku aj farby vlasov a oci ako som chcela. Je pravda, ze tam sa caka asi 3-4 mesiace. Ale mne vyse 1,5 mesiaca len zosuladovali MS s darkynou, kedze ja som mala rozhadzany cyklus uplne. Mozno by to bolo skor. V pripade, ze by nebolo ani jedno embrioo vhodne na vklad, tak bud opat skusaju dalej s touto darkynou alebo hladaju inu. Podla dohody s vami. Ale zvysok nedoplacas, kedze k nicomu nedoslo. Nam sa to podarilo nastastie na 1x. Darkyna mala 8 vajicok, z toho sa vsetky krasne oplodnili. Jedno vlozili a 3 mame zamrazene. Zvysne povedali ze neboli vhodne na mrazenie.

vivien391
23. mar 2016

tak to je super aspon nejaka pozitivna sprava 🙂 a preco si sa rozhodla pre darkynu alebo kto ta odporucil? ja som po troch neuspesnych IVF a uz prestavam verit asi ta kvalita uz v mojom vek nie je taka, ako by mala byt! tak uz pocitam aj s touto alternativou...Mala som zakazdym vajicka, ale vzdy boo z toho len jedno embryjko, ale neuhniezdilo sa...tak neviem sa rozhodnut ...

vivien391
23. mar 2016

@stella25 to patrilo tebe :D

sisul_ka
23. mar 2016

@matusik6 ak mas rh neg mozno budes musiet bret lieky na protilatky, precitej si o tom na internete. Vacsinou sa to riesi po prvom porode ak je matka neg. a dieta pozitiv. V horsom pripade, ako som ja, mam rh neg. sa to riesi po druhom potrate. No v dnesnej dobe nic nie je nemozne 🙂

stella25
23. mar 2016

@vivien391 ja som po 6 neuspesnych IVF a z toho som 3x nemala ani co vlozit. Mne uz v 32 rokoch povedali, ze sa obavaju, ze to s mojimi nepojde. Moje AMH je 0,00 a skutocne aj MS som mavala 1-2 dni proste na to ze nemam az tak vela rokov som strasne skoro prichadzala do prechodu. A kedze som dietatko chdcela, tak som sa musela s tymto zmierit. Aj ked to trvalo 2 roky a aj na zaciatku sa ma kadejake stavy chytali. Ale teraz som spokojna a stastna a je to moje dieta a nelutujem a dakujem za nasu darkynu. A mame nadej aj na surodenca, keby sme sa rozhodli. 😉
A verim, kedze darkyna mi bola aspon ocami a vlasmi podobna, ze sa bude aspon trosicku na mna podobat.

sisul_ka
23. mar 2016

@vivien391 ahoj, ja stale cakam na vysledky z vysetrenia na reprodukcnu imunologiu a potom by som isla na posledny KET. Viac mrazacikov nemame. S darkynou je to presne tak, ako napisala stella25, no v Reprogenesise cakas 1-2 dni. Ja som mala darkynu do 24 hodin. U nas neviem kde je pes zakopany, tak pre istotu som si opat dala spravit podrebne imuno vysetrenie, alebo je to tym, ze nemame stastie, no veriiim, ze sa nam to uz podariiii! 🙂

vivien391
23. mar 2016

@stella25 no, tak to je jasne, ze nemala si nad cim rozmyslat, to dieta ti prirastie k srdcu a cim bola tahsia cesta k nemu tym si ho budes viac vazit a vychutnavat 🙂 to nevadi aj keby sa nepodobalo, ved kolko krat aj ked to je biologicky tvoje dieta sa deti nepodobaju na rodicov...Len aby bolo zdravie 🙂 to je najdolezitejsie

vivien391
23. mar 2016

@sisul_ka ja som sa tiez objednala na reproducnu imunologiu a idem tam koncom aprila je tam dlhsia cakacia doba...ano radsej treba pockat a dat si vsetko do poriadku...a kolko ste mali embryjok? Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 🙂 musi to vyjst 🙂

matusik6
23. mar 2016

@sisul_ka
Preto som sa pytala ja som Rh negat.

matusik6
24. mar 2016

Čaute kocky
Neviete poradiť
Keď som AB negat.
Viem,že negat musí byť,aké krvná skupina môže byť aj O,A,B lebo krv mozem dostať od hocikoho.
Tehotna som este nebola.☹

sisul_ka
24. mar 2016

@vivien391 dlhsia cakacia doba? a to uz preco?! Je pravda, ze ja zijem vo Francuzsku a stacil mi papier od lekarky. Na druhy den, na lacno, som isla do labaku. Vysledky, na moje prekvapenie, boli do tyzdna hotove, teda dnes 🙂 Hned som ich posielala do Reprogenesisu 😵 nech viem na com som!
Embryjka sme mali tri, teda jednu morulku a dve HB

sisul_ka
24. mar 2016

@matusik6 ahoj, AB negat. moze prijat od 0, A, B, AB negat, takze vsetky skupiny, no musia byt negat 😎
Ak by si bola AB pozitiv, tak by si mohla od hociktorej skupiny

matusik6
24. mar 2016

@sisul_ka diky za info

leaa70
25. mar 2016

@sisul_ka maju vela zaujemkyn o darovane vajicka 🙂 apovedali ti ake percento uspesnosti je pri darovanych vajickach ? kolko rokov mala darkyna?

vivien391
25. mar 2016

@sisul_ka ano, veru tak vela zaujemkyn o darcovske vajicka na reprofit stranke maju napisane cakanie na darcovske vajicka 2-3 mesiace a viem, ze niekedy az pol roka 🙂 no to by som aj ja chcela vediet a percento uspesnosti je pri darcovskych, ked mi povedali, ze pri mojich je sanca 15 az 20%

matusik6
25. mar 2016

@vivien391
úspešnosť s darovanymi je 60%

vivien391
25. mar 2016

@matusik6 no tak to je dost realna sanca

sisul_ka
25. mar 2016

@leaa70 cca 60% sanca a moja darkyna mala 23 r. 🙂

sisul_ka
25. mar 2016

Prosim vas dievcence, mate niektora skusenosti so zvysenymi protilatkami proti tyreoglobulinu a tyreoperoxidaze?
dala som si spravit vysetrenie reprodukcnej imunologie, vysedky su ok, no zistili mi zvysene hodnoty na tieto dve polozky. Normalna hodnota je do 60 Ul/ml a ja som mala pri tyreoglobulinu 89 Ul/ml a pri tyreoperoxidaze 101Ul/ml. Obvodak ma posiela na opatovne vysetrenie o dva tyzdne.Dufam, ze to nie je moc vazne a ze to nebol dovod neuspesnych transferov a potratov :(

sisul_ka
27. mar 2016

dievcence, darcek od draheho, nas novy rodinny prirastok. Vraj, aby mi to rychlejsie ubehlo k tomu poslednemu transferu a bola v pohode 😎 😀

sisul_ka
27. mar 2016

zabudla som pridat foto 😵

karinuska22
27. mar 2016

@sisul_ka Drzim palce, u nas mozno aj to pomohlo. Tiez sme si zadovazili zvieratko, aby som sa psychicky odviazala a nemyslela stale na IVF a na to ze sa nedari.

sisul_ka
27. mar 2016

dakujem, no dava na malinka zabrat, cez den kazdu polhodinku von aby sa vycikala,. Vela pije a je este malinka, takze neudrzi moc ani velku potrebu, no je velmi ucenliva, nastastie 😵 manzela caka dlha sluzba 😉 ja musim rano skoro vstavat do prace, takze o polnoci a o 4tej rano ho caka vencenie 😎

vivien391
29. mar 2016

prečitajte si, ten pribeh mi pripomina mna http://casprezeny.azet.sk/clanok/121911/silny-p...

sisul_ka
29. mar 2016

@vivien391dievcatka, ale naaaaam sa to podariiiii 😵

vivien391
29. mar 2016

@sisul_ka jeee ty si zlataaa aj ja veriiim, ze aaano 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre