Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mircalla
31. jan 2011

@sue dakujem za info, no vidim, ze je to trosku ine. ja to urcite synovi hovorit nemienim, urcite nie ,kym nebude mat aspon 20, a potom tiez otazne.... mozno keby si bola prijemnkyna, by si sa na to divala inak, nechapem preco by som mala, zrejmej edine ak by bol na to dovod (napriklad zdravotny). a naozaj len v dospelom veku. taketo veci su dost citlive, ine je to pri adopcii, kde exituje bilogicka matka, tuto je to aj tak strikne anonymne. spermie sa urcite daruju castejsie, takze tam je urcite riziko. naviac my sme to absolovovali v CR, takze sme dufam, toto riziko obisli, aj ked nie uplne

sue
31. jan 2011

@mircalla myslíš, že keby si tvoj syn priviedol budúcu ženu a nejak by prišiel rozhovor na to, že jej rodičia darovali vajká, tak by si nerozmýšľala?

Ja viem, že je to strašne citlivé a nemienim pri každej Macíkovej frajerke striehnuť a vyzvedať, či nie je z darovaného vajka, ale asi o tom budem uvažovať - teda, že to Macíkovi poviem.

mircalla
31. jan 2011

@sue ako som pisala, v pripade zdravotneho dovodu by som rozmyslala. ale nemyslim, ze kazdy rodic detom povie, ze darovali vajka....takze buduca zena o tom nemusi napriklad ani len tusit.....nemusi to byt niekto z umeleho oplodnenia darcovskymi, staci ak to je dieta priamo darkyne
doteraz som si ale myslela, ze viacnasobne darovanie sa nerobi, a mam pocit, ze v nasom CAR ani nie, musim sa na to opytat....pride mi to dost neeticke.

gabikri
31. jan 2011

@suezana
@mircalla : ahoj, počet vajíček, kolik od dárkyně dostaneš, je v každém centru různé. ( aspoň tady v Čechách) V caru kde jsem byla na darovaných poprvé byla sice cena velmi nízká, ale později jsem se dozvěděla od více lidí nezávisle na sobě, že když má dárkyně víc vajíček, rozdělují se mezi více příjemkyň. Takže o KETu a PK jsem si mohla jenom zdát 😒 Neskutečně mě to naštvalo, protože kdybych to věděla, tak si na to nevyplácám pokus na pojišťovnu a jdu jinam. V Reprofitu, kam chodím teď garantují od dárkyně vajíčka všechna, což ale nebývá pravidlem. ptala jsem se na to doktora v RF, říkal, že se to běžně dělá, že to rozdělí, ale že mi to měli říct. Ono se to špatně dokazuje, ale když v jednom caru zbydou dvě dvoudenní vajíčka všehovšudy bůhvíjaké kvality a v druhém šest a z toho čtyři blastocysty, tak ať mi nikdo nic nevykládá 😖 Je to byznys jako každý jiný.....bohužel.

envy
31. jan 2011

@paja1 paji, myslela jsem spíš jak jste dopadli s embrouškama...ale už jsem si dohledala, že máš v pupíku 2+2 🙂. Ahele, to oni ti nabídli sami, že ti přidaj i ty dvě navíc nebo sis o to musela sama výslovně požádat???

envy
31. jan 2011

darovat vajíčka můžou tedy i bezdětné ženy? u nás to právě nedělají, tam je to jako jedna z podmínek, že žena musí mít dítko a bezproblémově...

sue
31. jan 2011

@envy u nás na Sk môžu darovať vajká aj bezdetné ženy.

mircalla
31. jan 2011

@gabikri no ja chodim tiez do RF a mali sme aj 2 mrazakov...hatchujuce blastocysty. presne ako pises, vsetky vajicka idu jednej prijemkyni. ak to robia inde inak - pride mi to nefer....pre nich biznis, pre nas znizena sanca. stoji to nemale peniaze, ak to rozdeluju, je to svinstvo

mircalla
31. jan 2011

@gabikri a ku komu chodis v RF?

paja1
31. jan 2011

@envy Oni dávají 1-2-někdy dají 3.spíš na KET když je rozmrazí a zůstanou tak at nevyhodí .Já jsem trval ,a 4.I v září jsem si vybyla 4 2lepší a 2 horší-jinak by je stejně nemrazili.No a ted jsem jim řekla,at mi je tam přidají,vyhodili by je.Měla jsem 2x blastocysty a ty dvě byli prý tak trojkové,kvality,ale vyvíjeli se nebyli zastavené a tak mě se něchtělo je vyhodit,a nechala jsem si je tam dát.Já vždycky komentuji své přání tím,že je to už 13pokus a mívala jsem už vícekrát 4 a nikdy nic.Tak mi na vlastní žádost dají.

paja1
31. jan 2011

@envy U nás ve Zlíně určitě.Koleginka v práci má 23let,je svobodná a vím,že dávala 2x vajíčka-má pěkné a potřebovala penízky(,má těžký život.).Ale už skončila jen bylla 2x,asi by ani víckrát nemohla,když chce svoje děti ješte.

minka051
31. jan 2011

@paja1 ahoj ja si tiež myslím že to robia lieky. Tak zajtra je môj deň D a ráno urobí aj test. Už nie je na čo čakať 🙂 Je to v božích rukách 🙂 😉

paja1
31. jan 2011

@minka051 Kéž by moc na tebe myslím.A věřím,že to bude.Uteklo to.A co nějaké příznaky.-nic?Mě bolí opět břicho jak na mrchu,no nevím,jak to doválčím.

minka051
31. jan 2011

@paja1 No to bruško som cítila aj ja včera aj v sobotu ale prešlo.Ja cítim len prsia a zas by som spala len teraz to asi nepôjde lebo som v práci. trochu ma bolí a motá sa mi hlava. 🙂 😉

gabikri
31. jan 2011

@mircalla : máš pravdu, je to svinstvo 😖 Jinak já chodím do RF k Mudr. Štelclovi a jsem tam nadmíru spokojená 😵 Koukám Ty máš svůj zázrak tedy taky z Reprofitu? 😵

@envy : u nás jo. Nekoukají, zda už má děti, nebo ne 😉

@minka051 : na zítra Ti přeju kopec štěstíčka!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

mircalla
31. jan 2011

@gabikri jj a tiez Stelcl🙂)
to teda je, ved ten par caka na to mesiace....a ziadna garancia, sklamanie je potom asi velke

mircalla
31. jan 2011

@gabikri tiez som mala prvy krat MA s darcovskymi, potom sa zistil daky problem na hemato

gabikri
31. jan 2011

@mircalla : Štelcl je zlatý, viď ? 😉 No mě zjistili polyp na děloze na kontrole po šestinedělí, těžko říct, jestli tam v době potratu byl, ale Štelcl mi řekl, ať přijedu a že mi ho odstraní. Tak doufám, že napodruhé už se podaří 😉 A Tobě se Filípek povedl na druhý pokus z DV a nebo z KETu? 😉 Já jdu na KET teď začátkem března 😉

minka051
31. jan 2011

@gabikri Moc ďakujem som už nervózna, ale čo má byť tak bude. 🙂 😉

mircalla
31. jan 2011

@gabikri no, aj mne davali cystu 2 krat prec a zadarmo. raz mi ju dokonca odpichol bez narkozy. filip je z DV, prvy pokus nam dopadol ako dopadol, ale mrazakov sme nemali, teraz mame este 2
joj tak drzim palce na KET, oni zmrazuju len kvalitne embryjka, tak nech to vyjde

gabikri
31. jan 2011

@mircalla : děkuji, věřím tomu, nic jiného si nepřipouštím 😉

@minka051 : už aby bylo zítra, co? Tohle čekání je hrozné, o mě se vždycky pokouší infarkt.......taky mě to za chvíli čeká. Tak ať už je zítra se šťastným koncem 😵

minka051
31. jan 2011

@gabikri No to bude dlhá noc 😵 Ale posledne spím až moc len v noci musím ísť aj 2x cikať. 😵 😵

mircalla
31. jan 2011

@gabikri Musi, potom nakuknem. Mam tu aj zname cakatelky na KET ci dalsi termin - brita a zufalka. Necitam moc pravidelne, chodim do temy Reprofit, ale obcas mrknem

aja37
31. jan 2011

@gabikri : Baby, ja si tiez myslim, ze IVF je velky business. My ako prijemnkyne nikdy nedokazeme lekarom, ci z darkyne vzali 6 alebo 12 vajicok. Ako? Ved je to anonymne, nie sme pri tom a musime sa len spoliehat na to, co nam hovoria. Na druhej strane, nez si zarobia kolko chcu, ked to bude viest k tomu, ze budem mat svoje mimi 🙂 Vsetka cest babym, ktore to robia z presvedcenia, ale uprimne, mne osobne je uplne jedno, ci to "moja darkyna" robi pri peniaze alebo z presvedcenia. Ta moja ma 23rokov, tak si myslim, ze to je skor pre peniaze. Tak ci onak, tie peniaze si zasluzi tak. Ja platim darkyni 21tis Czk a vraj budem mat k dispozicii vsetky jej vajicka, ale centrum mi garantuje min. 6ks.

Co sa tyka toho, ci to dietatku povedat alebo nie: moja rada znie, urcite povedat. Ked sme chodili na skolenie ohladom adopcie, psycholog nam radil, aby sme to dietatku od zaciatku povedali, ze je adoptovane. Ze si mame vymysliet nejaku historku, ako sme si ho isli vybrat do domceka, ako nas ocural, ked sme si ho viezli domov a prebalovali v aute a mame to tomu dietatku hovorit, ked ho napr. prebalujeme. Pre dieta sa tato rozpravka stane uplne normalnou sucastou zivota a nebude to brat tak tragicky, ked uz bude vediet co to znamena. Je to pre dieta urcite lepsie, nez sa to dozvediet v 20-tke, ze nie je biologicky vase. Povedat to takto neskoro by mohlo zrutit tomu cloveku cely svet. Pamatate sa, ako sa brala kedysi adopcia? Kazdy to tajil a na takychto ludi sa pozeralo cez prsty, bralo sa to ako nieco zle. Teraz, ked sa o tom uz otvorene rozprava, takychto ludi skor obdivujeme, nezatzracujeme ... teda ja urcite ano. Ale samozrejme, kazda si to urobte ako chcete.

Ja osobne sa tym netajim, ze ideme na darovane vajicka. Nerozpravam to samozrejme na pockanie kazdemu, ale nasa rodina, nasi kamarati, dobri susedia to vedia. Nemam sa za co hanbit. Niekto ma cudze srdce, ja budem mat cudzie vajicko. A? Naopak, som sama na seba hrda, ze som to nevzdala a idem dalej! 😉

mircalla
31. jan 2011

@aja37 Ja svojmu CAR uplne verim, mam skusenosti s mnohymi u nas a aj jednym inym v CR, a ano, je to len biznis, toto je prvy raz cosi ine, ze im ide aj o pacienta. skratka im verim na 100%. ostatne sme mali v oboch pripadoch dobry vysledkok, takze nepochybujem o nich. ja sa tym tiez netajim, ale nehovorim to tiez kazdemu, ak sa to ma syn dozvediet, tak nie od cudzieho,
Ci povedat....ono este je skoro to riesit, to je vec vyvoja a uvidim.

mircalla
31. jan 2011

@aja37 co sa tyka odmeny darkyni, tiez neriesim....msylim, ze si zasluzi....ja by som sa na to nedala🙂

envy
31. jan 2011

@minka051 moc moc držím ať zítra najdeš // !!!

envy
31. jan 2011

@aja37 s tím businessem máš naprostou pravdu...to co já zažívala při předchozích pokusech v Pronatalu v Pze o tom jenom tak vypovídá 🙂 ... a jinak tedy my jdeme na psycho pohovor ohledně adopce příští týden 🙂 hrozně se těším!!!!

lenca78
31. jan 2011

@monnn
@paja1 holky, dekuju. A Zuzance uz verim, vcera se mi zdalo, ze se lekla, kdyz steknul pes. Tak treba je jen opozdenejsi.

aja37
31. jan 2011

@envy : Drzim palce 😉 To, co idete absolvovat, je zrejme pohovor na zistenie toho, ci ste vy dvaja v pohode 😀 ale neboj, nic strasne to nie je. Prave naopak. Aspon v Prg boli velmi prijemni. To "skolenie" co a ako potom s dietatom a okolim, sme dostali az na 2 vikendovych skoleniach, ktore musis absolvovat. Ale poviem ti, bolo to velmi prijemne a pre mna aj hrozne oslobodzujuce vediet, ze v tom nie som sama a moct diskutovat, ako to beru ostatni. My sme v tom uz 2 roky ... snad sa tohto roku uz nieco zmeni. Ale nam pomozu "darovane" vajicka alebo uz "dostaneme" nejake dietatko. Min.tyzden sme mali "kontrolu" zo socialky u nas doma. Mozno som to uz pisala, ze ja ako spravna buduca matka som dosla z prace o 19hod 😀 a manzel tej pani otvoril v tricku a slipoch a v obyvacke na stole mal pivo 😀 ... ale pani bola mila, sedela u nas a kecali sme asi 1,5hodky. ... ak by si chcela v niecom poradit, daj vediet. budem drzat palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre