Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
13. máj 2009

Babuľky, vy ste sa rozkecali ... ja sa nestíham pripájať, lebo som normálne donútená pracovať 😀

nelynka
13. máj 2009

mimka len pracuj pracuj..aj to musi niekto robit 😀

iwusa
13. máj 2009

mimka, ja nemam dva dni sefa, preto sa mozem rozkecavat 😀

bobjan
13. máj 2009

ja budem pracovať po prestávke 😀

sue
13. máj 2009

iWUS, kvôli anonymite nebudem hovoriť do ktoého centra dávam vajká,lebo je tu dosť veľká pravdepodobnosť,že sa dostanú niektorej čakateľke odtiaľto 😅
Už je všetko hotové, čakám len na výsledky genetiky + na výsledky z testov na cystickú fibrózu a ideme na to...

iwusa
13. máj 2009

sue jasne chapem, myslela som, ze je to uplne ine centrum, napr. dake v prahe, ale ked sa to mozno aj nas bude tykat, tak potom nevyzvedam 🙂 a tie psychotesty mas za sebou? ako to prebiehalo prosim ta?

fujha, teraz som mala mierne behacky v lodickach a normalne som unavena 😀 mala by som si ist zacvicit, lebo je to bieeeeeeda 😀

sue
13. máj 2009

Iwus, psychotesty v tom mojom centre spočívajú v zhodnotení,či je potenciálna darkyňa vhodná po psychickej stránke na darovanie vajíčok.. či sa napr.po roku od darovania psychicky nezrúti a nebude požadoať informáciu, kde vajíčka sú a podobne... taktiež sa jedná o preverenie rodinnej anamnézy z tejto stránky. V inom centre napr.požadovali 6sedení u psychológa...takže je to asi v každom centre iné...

iwusa
13. máj 2009

ahaaaaaaaa... vdaka za odpoved, zistujem co najviac infosiek pre didinku, osobne si myslim, ze darkyn zo zdravotneho hladiska by bolo dostatocne, ale podla mna, vacsina z nich by pohorela prave na psychotestoch. inak pozerala som si tvoje fotky a malinky s hrncom na hlave je uplne uzasny, ake ma krasne licka rozpalene, uplne na zjedenie 😀

sue
13. máj 2009

Iwus, nemyslím si... skôr darkyne odradí to,že je to nezaplatené...prakticky sa preplatia len náklady... a to riziko čo na seba berú...v podstate mesiac času stratený a podobne je nezaplatený... lietaš, beháš, vybavuješ... doki povedal,že darkyňa vČR dostane 2x toľko čo u nás. Aj keď potom by zas vyvstala otázka, čo je to za ženu,ktorá to pôjde robiť len pre peniaze, však? Ale isto by bolo darkýň viac. Konkrétne v tom centre kde budem sú 2-3 darkyne za rok... takže to je žalostne málo...

sue
13. máj 2009

Joj a za malého ďakujem 😵 😵 😵 😵

nelynka
13. máj 2009

sue ja som do centra sla dobrovolne nie pre peniaze..
az ked som bola tam tak mi povedali kolko vyplacaju darkyniam...nemyslim ze to je malo ale zase nevidi sa mi to ani nijak vela..
neviem este ako to je, ci sa posiela ziadost na poistovnu a ide sa cez nu a tym padom stracam svoj narok na IVF alebo to ide cisto cez centrum..
a o psychitstoch teda nevraveli nic..zatial 😀

sue
13. máj 2009

Nelynka, nerozumiem...
Každopádne čo viem, tak rôzne centrá vyplácajú rôzne sumy. Mne to vyjde naozaj len na pokrytie cestovných nákladov + telefonátov, PN pri ktorej stratím celkom dosť peňazí (bude trvať dva týždne), takže keby som to robila pre peniaze, tak by som ani nezačala 😔 len som tým chcela povedať, že keby bola finančná motivácia, tak by darkýň bolo viac. Fyzický stav by 100% zaručený bol, otázna je ale psychika... ťažko povedať.

nelynka
13. máj 2009

sue comu nerozumies?

ale v tom mas pravdu ze keby davali viac peniazkov bolo by viacej darkyn..
ale preco budes doma na PN?
ved stymulacia nie je az taka narocna a ani samotny odber...

nelynka
13. máj 2009

ja idem do centra v CR tak asi preto je to trosku vyssia suma, ako si pisala vyssie ze je to mozno aj 2x tolko ako na SK

sue
13. máj 2009

Nerozumiem tej žiadosti na poisťovňu...

PN budem počas stimulácie - mám to v papieroch, dokonca aj, že nesmiem byť ďalej ako 25km od centra počas tých dvoch týždňov a stálev dosahu mobilu,ak by sa niečo stalo.

nelynka
13. máj 2009

no, lebo ked ides na stymulaciu posuva sa ziadost na o stymulaciu na poistovnu a tym padom by si sla akoby na svoje IVF bez prenosu embryi, na to sa prave chcem v centre opytat..pretoze my sme jedno IVF uz absolvovali a ostavaju nam este 2..
a poistovna ti "preplati" len 3 cykli za zivot...
tak aby sme s tym pocitali ze nebudeme at uz 2 ale len 1IVf cyklus..

hm..tu sa to nikdy nerobilo pri stymulaci, az potom po odbere bola doporucena marodka..

sue
13. máj 2009

Nelynka, ja si nehradím absolútne nič, všetko prepláca poisťovňa. Všetky veci vybavuje za mňa centrum, ja jedine chodímpovyšetreniach. Som vedená ako potenciálny darca orgánov, v tomto prípade oocytov, neviem prečo by s tým malo byť v súvise IVF. Pretože pokiaľ chceš darovať vajíčka,ktoré zostanú tebe po tvojej vlastnej stimulácii,ktorá je robená pre teba, je to niečo úplne iné ako keď je darkyňa len kvôli darovaniu...

nelynka
13. máj 2009

sue nechapes...
ked ti preplaca vsetko pistovna mas to ako stymulaciu na IVF, lenze bez prenosu embryi ktore v pripade darcu davaju prijemkyini...

poistovna ti za zivot preplaca 3x stymulaciu na IVF, cize lieky, odber atd, samozrejme s doplatkami, ktore v pripade darcu prevzeme na seba centrum..

cize keby si ty chcela ist niekedy v buducnosti na IVF, tak tymto darovanim uz mas jednu stymulaciu zasebou, cize uz budes mat z poistovne preplatene uz len 2 stymulacie...aj ked ides ako darca..

presne o tomto som ja hovorila, pretoze my (ja + manzel) vraj mame sancu otehotniet len cez IVF, cize stymulovat, oplodnit ISCI v skumavke a vlozit..vraj sa nam to nepodari prirodzene...a ak ano je len minimalna sanca..
preto pisem, ze sa na to musim opytat ci to ide cez poistovnu ako stymulacia na IVF alebo to hradi a pise vsetko centrum a poistovna s tym nema nic spolocne..

kezde uz jedno IVF my mame zasebou, tak nam istavaju uz len 2.. ked teraz budem stymulovat cez poistovnu ostane nam uz len jedno...chapes

sue
13. máj 2009

Nelynka, tak tu je to úplne inak. Pretože vyšetrenia sú hradené poisťvňou,ale stimuláciu prepláca centrum = baby, ktoré na tie vajíčka čakajú 😉

sue
13. máj 2009

...a ani nehovoriac o tom,že nechápem,prečo potom nechceš dieťa ty hneď ? Však sa to dáspraviť tak,že absolvuješ stimuláciu a tie vajká,ktoré ostanú môžeš venovať príjemkyni v zozname... + po stimulácii je nasledujúce 3.mesiac epredpokladaná zvýšená tvorba vajíčok,tkaže je tam veľká šanca na otehotnenie...prirodzenou cestou.

nelynka
13. máj 2009

sue, ja ale neviem ako to je tu preto som pisala ze a na to musim opytat
snad to tak bude, aj ked babam to zvysi naklady pomali o 25 000kc...
ale aspon si usetrim jeden cyklus a ked bude treba budem to moct skusit za par mesiacov na sebe 😀

nelynka
13. máj 2009

sue, pretoze dieta teraz nechcem..staci ti taka odpoved alebo ti to mam rozpisovat vsetky veci okolo toho?

nelynka
13. máj 2009

a este k tej prirodzenej ceste, my snazenie mame stopnute prirodzenou cestou ete tak na cca 2roky...

sue
13. máj 2009

Nelynka, tak to je potom smola... ale na tvojom mieste by som asi neriskovala to IVFko hradené...pretože nikde nie je záruka,že to vyjde 😔

nelynka
13. máj 2009

sue, mne to je akosi nateraz aj jedno, chcem pomoct niekomu kto nema ani take stastie ze ma svoje vajicka..
ja mam aspon ovulku a vajicka sa mi tvoria...
nevyjde to vtedy vyjde to nabuduce...
a mozno sa ani nespametame a otehotnejem prirodzene ale nie teraz..
teraz este, mozno budem svina, ale dieta nepotrebujem...mame dost starosti aj bez neho a ono by nam len pritazilo...
chcem si najprv dat dokopy dom, dat peniazky do neho, a najst si nejaku robotu..kedze som uz 4ty mesiac doma...a doma byt vecne nemozem, kedze ucty sa zo vzduchu nezaplatia...

keby aj napriek tomu prislo, budeme len radi, ale ked este chvilku pocka, to je lepsia moznost...

mimka29
13. máj 2009

Darkyne naše milované, vy si tu takto samé debatujete 😀

K tomu plateniu - my ako príjemkyne si platíme všetko čo sa týka IVF + lieky pre darkyňu, odber ... no proste všetko si hradí príjemkyňa. Je nejaké centrum v BA čo to dokáže urobiť cez poisťovňu, ale to by ste o tom vy ako darkyne museli vedieť.
nelynka - samozrejme, že si nepouži pokus z poisťovne kvôli darcovstvu, pretože potom neskôr môžeš banovať. Radšej nech si príjemkyňa všetko uhradí sama. Ja si myslím, že každá s tým ráta.

sue
13. máj 2009

Mimka 😀 😀 😀 😀 ty si zlatá 😅 😀

nelynka
13. máj 2009

mimka naozaj si zlata, ale ja si myslim ze aj ked pouzijem svoj pokus, to nevadi..ostane nam este jeden a ked ten nevyjde tak to budeme skusat sami..ved aj IUI je vec ktoru mozme vyskusat...

ale ked je to tak ako pises ze prijemkyna si plati setko tak to bude aj tu potom...
preto je to take drahe asi..

no uvidime... 😉

mimka29
13. máj 2009

baby ja by som bola ochotná zaplatiť hocikoľko, len keby som vedela, že raz sa to podarí a budem maminou. Nemuselo by to byť ani hneď, len keby som vedela, že to bude ešte v tomto živote.... chápete 😒

sue
13. máj 2009

Mimka, neboj sa 😔 bude 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre