Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

denda1301
14. máj 2011

@misha83 jasne neboj bude dobre mysli teraz na niečo čo ta bavi chod na dovolenku 😎 ja som po mimomaternicovom bola sklamana a tiež som už ničomu neverila a po 2IVF neuspešnom to bolo ešte horšie,ale čas je najlepší lekár neboj 😅

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gammaray
14. máj 2011

@misha83 co to čtu...je mi to fakt moc líto,vůbec jsem netušila,že můžou nastat až takové komplikace.vím,je to ted pro vás těžké,ale snaž se s tím nějak vyrovnat,odpočin si a až se budeš na to cítit,zkus to znovu-tak nebo tak. a ono se to povede,mně se povedlo dojít do cíle až na patnáctý transfer..drž se,pa

misha83
14. máj 2011

@bondy Moc děkuji, já tomu taky věřím. I po tomto věřím, že miminko mít budeme, jen teď nemám odvahu na další IVF. Přirozeně nám šanci nedávali, ale teď Dr. říkali, že po takových zákrocích se dějí zázraky, tak to prostě zkusíme a uvidíme.
@gammaray Děkuji. Patrně to je způsobeno tou minulou stimulací, kdy jsme používali ještě moje vajíčka. Měli jsme maximální dávky hormonů... No co už...

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
14. máj 2011

@misha83 ahoj Miška, bože čo to tu čítam????? To snáď nie je možné !!!!!☹ . HLavne sa dať nejako dohromady. Ako píše bondy telo sa zregenuruje rýchlo, ale bolesť na dušičke asi bolí viac ☹. Som z toho veľmi smutná. Ale my ženy sme silné bytosti. Máš pri sebe oporu, svojho manžela a máš tu aj nás, kamarádky z koníka. Keď ti bude lepšie, choď si niečo pekné kúpiť, sprav si radosť a zapamätaj si, že nemôže byť stále zamračené, raz vyjde aj slniečko.

misha83
15. máj 2011

Holky, moc vám děkuji za podporu. Dnes jsem začala krvácat, tak snad alespoň v tom budu mít "štěstí" a odejde vše a skutečně už nebudu muset na žádný zákrok. V úterý jdu na kontrolu do nemocnice, tak se uvidí. Zítra musím zavolat do CAR, zrušit UTZ a domluvit se na audit a co a jak. Každopádně si dáme oddych, zkusíme nějaké vyšetření, přirozené snažení atd.

denda1301
15. máj 2011

@misha83 ahoj misicka viem,ze na dusicke musis mat kamen,ale hovori sa,ze vsetko sa deje pre nieco aj ked kolkokrat nevieme preco ☹ verim ze dieta mat budes mas krasny vek a mozes mat este aj futbalovu 11 😎 hlavne sa daj dokopy aby si telo oddychlo od hormonov,lebo tie davky co si brala to vsetko sposobili

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
16. máj 2011

@bondy Ach jo, tak to tedy ne. Já budu pořád doufat, ještě srdíčko může vykouknout ne? Tak moc Ti to přeji!

denda1301
16. máj 2011

@bondy 😢 ach jaj toto mi nerobte ved som tak dufala aj za vas a teraz tu citam same smutne spravy 😒 verim ale ze to este neskoncilo musis verit...

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beruska64
16. máj 2011

Ach jaj ☹ taky smutny vikend

@misha83 Je mi z toho uplne do plaču, čo sa vam stalo. Ale hlavne, ze ty si v poriadku a nebudeš mať z toho do buducna žiadne nasledky. Keď sa nam stalo niečo podobne ale z opačnej pričiny, že som mala tych liekov malo, a prišli sme o dvojky, tak ma všetci povzbudzovali tym, že aspoň už vieme, že otehotnieť možem. A ja na to, že už na žiadne IVF nepojdem a radšej nebudeme mat žiadne mimčo, ako si tym znova prejsť. Ale za par dni sa mi to rozležalo v hlavičke a šli sme do toho znova. Bolo to tam dole pekne "pohnojene" a mimčo sa potom lepšie zavrta. Tak ak mate ešte šancu prirodzene tak šup šup do toho. Drž sa kočka. Všetko raz preboli a bude zase lepšie.
@bondy neboj, neboj dobre to dopadne a srdiečko bude!!! V ktorom tyždni by si mala byt?

gammaray
16. máj 2011

@bondy holko moje,co to čtu,to snad ne...no,uvidíš zítra.ale není na srdíčko ještě brzy?nevím sice,kolikátý je to u tebe tt.a snad se srdíčko objeví 😉 stále ti držím pěstiiii... 😲 jinak,holky zlaté,už jsem to tu asi říkala,ale,máte za sebou vyšetření imuno?myslím to komplexní ,co se dělá jen v praze nebo v plzni.u mě to byl ten zakopaný pes-hlavní důvod,proč jsem byla těhotná vždy jen 5 ,7 a 12 týdnů a pak vždy konec.má imunita vždy plod zahubila.až v té praze mi zjistili,že to je ten hlavní důvod konce mého těhotenství.celou tu dlouhou dobu mi jinak všichni doktoři tvrdili,že jsme oba naprosto zdraví...tak se na to prosím zkuste poptat,dík....

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sue
16. máj 2011

@bondy ja teda neviem presne ako je to s dňami pri umelom oplodnení, ale ja som otehotnela prirodzene 20.4. (som si tým istá) a ešte 8.5. nebolo na UTZ nič vidno, iba dutinku. Jedine tehotenský test bol pozitívny (aj ten z moču aj ten z krvi) a srdiečko som mala až ku koncu mája... pri prir.tehotenstve je norm. srdiečko až cca v 8tt (pri citlivejšom UTZ aj skôr) takže by som nevešala hlavu !!!

Držkajte sa všetky, stále sem nakúkam a teším sa z každej dobrej správy !!! (a zlé nie sú, len sa posúvame ďalej)

misha83
16. máj 2011

@beruska64 Šance na přirozeném nám v našem CAR příliš nedávali, ale to nevadí, stejně to zkoušet budeme.
@gammaray Imuno už mám na seznamu dotazů do CAR 😉, ale u nás se stejně např .prednison bere a stejně tak i genetiku, tu mi doporučili v nemocnici po operaci.

misha83
16. máj 2011

@beruska64 Jo a ještě k tomu znovu rozhodnutí jít do umělého... Není to kvůli tomu, že jsme o mimi přišli, to budu bojovat jak o život dál🙂, ale nechci už právě bojovat téměř o ten svůj život a z toho důvodu mám teď naprosto obyčejný strach.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beruska64
16. máj 2011

@misha83 jasne, to chapem, ja som sa tiez najviac bala o seba. Netreba do toho ist bezhlavo a prist aj o svoje zdravie! Ty mas vysoke FSH, ak si dobre pamatam, ci nie?

misha83
16. máj 2011

@beruska64 No já nemám tolik vysoké FSH, jako spíš špatný poměr FSH a LH. Tzn., vajíčka se mi tvoří, ale nedozrávají. Ve středu se na to vše pořádně poptám v CAR. Už mám objednané různé přírodní preparáty, tak třeba to pomůže.

misha83
16. máj 2011

beruska64 Teď v nemocnici mi zase totiž řekli, že mám všechny hodnoty hormonálního profilu nízké, což je taky špatně.

beruska64
16. máj 2011

@misha83 davaj si na tie prirodne preparaty pozor, lebo možu dočasne zmeniť hodnoty hromonalneho profilu ale časom sa to može zase zhorsiť. Ja som uživala asi pol roka gynex a zo zaciatku mi pomahal, mala som aj po dlhych rokoch pravidelny cyklus. Ale ked si na to organizmus zvykol, tak sa to vratilo do starych, zlych kolaji. 😝 Ale skusala som aj ine pripravky a bylinky a efekt bol vzdy podobny. Ale ja mam vysoke FSH, tak u teba to tak nemusi byt. Mozno sa tie tvoje hormony teraz nakopnu same, ked dostali taku facku.

misha83
16. máj 2011

@beruska64 Jj, já i ty přírodní preparáty kupuji po konzultaci nebo na doporučení. Bála bych se něco brát jen tak. 🙂

misha83
16. máj 2011

@beruska64 Já mám ve zprávě FSH 0.3, ale nevím, v jakých to je jednotkách.

beruska64
16. máj 2011

@misha83 to je rozumne, radsej to preber s niekym kto sa v tom vyzna. Aby si to este viac neuskodilo.To mas zase moc nizke FSH 😖

misha83
16. máj 2011

@beruska64 Proto ty vajíčka nedozrávají☹. Jj, mám navíc tchýni ve zdravotnictví, tak k některým alternativám se dostanu přes ni. Většina alternativců jsou "bývalí" lékaři 🙂 .

silvinnka
16. máj 2011

@misha83 ahoj,to mi je luto cim si si presla....ja som po 1. neuspesnom ivf....teraz cakam na ziadost na 2ivf,ale mam problem....zo stimulacie mi vznikla na pravom vajecniku 7 cm cysta behom 3och tyzdnov,dnes som prisla na prijem do nemocnice,stym,ze mi ju vyberu....nemozu ,mam zle interne predoperacne vysetr.(nizku zrazanlivost krvi) z heparinu....nemozu ma operovat,teraz ma budu 3 dni sledovat,pokial sa mi upravia vysledky krvi....dost sa bojim ,minuly rok v auguste som mala tiez 8x6 cm cystu naplnenu krvou,ktora mi praskla a sposobila vnutorne krvacanie....zial ,museli ma celu otvarat a cistit vnutorne organy....verim,ze teraz mi ju vyberu laparoskopicky a nic sa neskomlikuje a budem pekne cakat na schvalenie druhej ziadosti,tym,ze nemam ziadneho mrazacika ....verim,ze coskoro budeme vsetky stastne tehulky 🙂

misha83
16. máj 2011

@silvinnka Ahojky. Tak to jsme měly podobné. Mně právě také praskla cysta plná krvi a měla jsem vnitřní krvácení. Provedli odsátí a očištění laparoskopicky, nechtěli řezat z důvodu těhotenství, ale stejně bohužel to nepomohlo. Přeji hrozně mo štěstí do dalšího pokusu ať vše klape jak má. Hlavně ať tě pěkně hlídají častými prohlídkami, ty cysty mají tendence se vracet, zvlášť, když bude podstupovat hned další IVF. Hodně štěstí!

silvinnka
16. máj 2011

@misha83 dakujem aj tebe prajem veeeeeeeeeeeeeeeeeeeela stastia a skore,uspene tehotenstvo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre