Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sue
19. aug 2009

Kvata, aj viete kto je vaša darkyňa? 😕

mimka29
19. aug 2009

kvata darkyňa mala 7 vajok, iba 4 sa oplodnila a všetky 4 aj prežili aj PK, ale keďže nám nevyšiel transfer z čerstvých embryjok a iba 2 boli vhodné na zmrazenie, tak máme iba 2 mrazáčikov, ale chvála bohu aj za nich. Doktor hovoril, že sú to silné embryjka. Teba budú informovať počas stimulky darkyne, že koľko ma folikov a tak?

iwusa
19. aug 2009

ahojte zlatulka,

kvata vrelo ta vitam medzi nami 😉

ja som bola rano u obvodnej a vypisala ma do konca buduceho tyzdna... akoze moc sa mi nechce byt doma, predsa len si nechcem kazit vyplatu, ale na druhej strane tie bolesti v tvari a este aj to ako vyzeram... esteze to nemam fialove, lebo hned by to zvalili na domace nasilie! ale uvidim, doktorka povedala, ze ak sa budem citit lepsie aj skor, tak mozem hocikedy prist a pn skratime ale potom ma bude hned posielat na imunologicke vysetrenia, takze sa tesim!!!
jajha a aby som nezabudla, tieto antibiotika, kt. uzivam su vraj nejako moc silne a je to velka zataz na oblicky, musim zdvojnasobit prijem tekutin, lebo si narobim sarapatu! a este aj moj sef mi volal, ze co mam ake problemy a aby som sa dobre vyliecila a hned mi hovoril, ze antibiotika su ake strasne svine a aby som si ako opak k tomu vyziadala v lekarni probiotika... kolka starost od neho 🙂

di - praha takisto super, sestra sa chysta s rodinou na konci prazdnin, ja by som tiez chcela dakedy ist mrknut, ale nie v lete - kvoli horucavam, vtedy som ako zbita! a skoda, ze mrcha prisla, som myslela, ze sa podari, no co uz, treba len nabrat vela sil do dalsieho boja!!! dufam, ze konecne uz uspesneho!

didinka moja, ja som uz neuveritelne zvedava, ale nevolali ti este z genetiky? 😵

no pustam si atletiku v telke a idem varit vyprazane sampioniky 🙂

kvata
19. aug 2009

Sue, darkyňa je anonymná, súhlasí krvná skupina manžela a také tie bežné znaky - hnedé vlasy, stredná postava,... darkyne majú vysokoškoláčky.
Mimka, áno o všetkom ma budú informovať mailom postupne. Na Rep. sa mi páčilo, že mi dajú všetky vajka, ktoré získajú a nebudú nás deliť s inou príjemkyňou. Ak by ich bolo viac, vyberú tie najlepšie a snáď bude väčšia šanca. Vy máte síce len dve, ale ak sú silné, pevne verím, že sa udržia.
Ja som chodila 5 rokov do Isc. - to bola katastrofa a potom som prestúpila do Fert., kde ma hneď odporučil na repromedu, ale odpovedali mi, že u nich to výjde cca 120000 CZK plus podľa potreby. To ma zarazilo, koľko to vyšlo Vás?

iwusa
19. aug 2009

kvata a vas to kolko vyslo v reprofite?

mimka29
19. aug 2009

kvata my sme dostali tiež všetky vajka čo mala darkyňa. Počas stimulky sa jej urobilo 28 folikov a vraj tam bolo iba 7 vajok, ale nemáme si to ako overiť, musíme im len veriť. Ani už neviem koľko nás to celé v Repromede stálo, tie náklady stále rastú (lieky pre mňa) ale už to bude určite cez 5.000,- eur. Na konci to spočítam. Samotné IVF + odmena pre darkyňu a výdavky s tým súvisiace boli 4.625,- eur. Ale jazdíme tam ako na hodiny klavíra a aj to niečo stojí. Viem, že v Reprofite majú v cenníku IVF s darkyňou 93.000,- Kč, ale to bude tiež iba základ, vždy sa tie ceny ešte poriadne nabaľujú. Len dúfam, že to ani jedna z nás nebude musieť absolvovať viac krát a vyjde to všetkým na prvú šupu 😉

iwuska pekne odpočívaj

sue
19. aug 2009

Uff, mne v centre povedali, že takmer s určitosťou pokiaľ pôjde všetko tak ako predpokladá doki, tak pôjdu nejaké vajká aj ďalšej príjemkyni... teda, že predpokladá cca 20vajíčok a že sa to rozdelí na polovicu... tak som zvedavá... potom budem informovať, pretože do 1roka od darovania mi zavolajú z centra, že či sa podarili vďaka mojim vajíčkam nejaké detičky 😔 😵

kvata
19. aug 2009

Mimka, práve to ma zarazilo na ..mede, a keď som s nimi chcela komunikovať mailom, vypýtali si ďalších neviem presne 5-6000 Kč. Vo ..fite ma uistili, že 93000Kč je konečná cena s mrazením, predĺženou kultiváciou a pod., čo v mede nebolo. Síce lieky pre mňa (Estrofem, Utrogestan) si platím navrch, ale to je len cca 70 eur. Dúfam, že sa nič nenavýši, vyzerajú maximálne seriózne. Bola som tam len na konzultácii, a druhý krát na určení protokolu minulý štvrtok. V 10.DC pôjdem k môjmu gyn, na zmeranie sliznice a podľa toho by sme mali ísť už len na transfer. Zatiaľ to vidím veľmi pozitívne, dúfam, že sa nesklamem. Mimka, ako píšeš, nemáme si ako overiť pravdu, musíme len veriť.

iwusa
19. aug 2009

fakticky sue??? to je zlate od centra, uz len pre toto sa musi spravit psychologicky profil, si predstav, ze by si zacal po akoze svojich detoch patrat! ale z toho hladiska ako to beries ty, je to proste pekne, vies ci to malo zmysel alebo mali bohuzial smolu.

sue
19. aug 2009

Iwus, no je to tak, že darkyne s apýtajú, či to chce alebo nechce vedieť. Ja chcem 😅 a určite nie preto, aby som po svojich akože deťoch pátrala... ja to totiž neberiem tak, že sa narodia akože moje deti... to by som do darcovstva nemohla ísť. Pokiaľ by som to brala tak,že sa narodia moje detičky... z tohto dôvodu by som ja ani nemohla pristúpiť na adopciu a preto sa správam zodpovedne - aby som neotehotnela keď nechcem 😀 nedokázala by som sa vzdať dieťatka, ktoré je moje 😔 Darovanie vajíčok beriem ako, že darujem stavebný materiál... ale dušu alebo ako to pomenovať... človeka z toho dieťatka spravia až jeho rodičia... ja dávam len trošičku toho čo im chýba, aby to uskutočnili.

...a chcem vedieť či to čo podstupujem a podstúpim malo zmysel 😉

(na druhej strane ale pri stave aký funguje na SK čo sa týka anonymity, tak sa podľa mňa darkyňa a darca musia pripraviť na to, že ich o niekoľko rokov vyhľadá človek a spýta sa, prečo som darovala gény práve jemu 😔 je to veľmi ťažká téma a diskusia, takže neviem či je tu na to priestor, ale snažím sa vysporiadať aj s týmto... viac som písala v téme "mám dieťa s darcom")

nelynka
19. aug 2009

ahojte zenusky, ako si tu zijete a ako pokracujete?
ja som volala vcera za nasu genetiku, vraj su tam nejake nalezy ale este nemaju trombofilne mutacie tak nas zavolaju az ked budu tieto vysledky a setko nam vysvetlia..
je to setko naprd ☹

dufam ze vam sa dari lepsie 🙂

didlinka3368
19. aug 2009

Aj ja Vás zdravím ženušky a budúce mamičky 😵 .....ja sa trošku varím vo vlastnej šťave v práci 😝 a rátam minúty pôjdem pobehať mesto.....
Jááááj Iwuška ty máš teda smolu s tým tvojím zdravotným stavom ☹ ....ale ja to beriem vždy tak, že po tom zlom vždy musí prísť to dobré....a stopro to čaká aj teba.... 😉 tak len pekne doma oddychuj,lebo v živote sa ešte dosť namakáš a hlavne sa vyzdrav....
Ale neboj zlatino prvá osôbka, ktorej dámvedieť, že už mám výsledky budeš ty...teda možno druhá, lebo aj mimka bude hrozne zvedavá a vieš ségra je ségra......xixi......ale myslím, že to bude až o také tri týždne...veď ubehol eše len mesiac ty nedočkavka..... 🙂 aaaaale ja ťa chápem, leboja som taká istá..xixi..

Sue úplne s tebou súhlasím a vyjadrila si to úplne perfektne, že "chcem vedieť či to čo podstupujem a podstúpim malo zmysel"......o to aspoň ide tým darkyňám, ktoré to nerobia kvôli peniazom......

Tak pekný horúci deň vám prajem všetkým.....

mimka29
20. aug 2009

Ahojte krásky,
prišla som vás pozrieť, o chvíľočku odchádzame preč a nebudem mať prístup k PC až do pondelka, tak vám prajem pekný víkend.

CMUUUK

sue
20. aug 2009

...no tu to teda veľmi nežije 😕

vika34
21. aug 2009

ahojte miesto pohľadnice/to už dnes nefrčí 😀 /
veselý pozdrav z tanečného sústredenia vám praje vaša spolubojovníčka 😀

iwusa
21. aug 2009

ahojte dievcence,

tento vikend tu bude asi dobra nuda, lebo mimka s didinkou su na svadbe na vychode, vika na sustredku a ja aj ked som na pn, tak sa nezdrzujem momentalne moc pri pc. a neuveritelne sa nudiiiiiiim!!!

iwusa
24. aug 2009

teda dievcence, tuna to pekne buvicka 🙂

teraz na stv1 v programe slovensko dnes bolo nieco o umelom oplodneni, ale nestihla som to cele, iba zaver reportaze a bol tam aj moj doktor krajko, budem sledovat, ze kedy to hodia na net do videoarchivu.

ako ste stravili vikendik? pochvalte sa 😉

dianan
25. aug 2009

ahojte a pekný dník....
ako sa máte???kde ste všetky???

mimka29
25. aug 2009

Nazdárek,
hlásim príchod z ďalekého východu. Vy ste toho teda veľa nenapísali, ale radšej nič ako zlé správičky, odteraz už iba samé dobré a ja začínam - včera som dostala mrchu tak som začala so stimulkou pred KETom. Kontrola sliznice v Brne 3.9. o 13,30 hod.
Pridala som aktuálne foto mňa a mojej lásky jedinej 😉

dianan
25. aug 2009

ahoj mimi...
jéééj krásna fotečka,...ako ste sa mali na svadbe???

som rada,že sa máš dobre a že opať začinaš.....leraz to už musí byť tak ako chceme....a my ostatné sa pridávame.... 🙂

mimka29
25. aug 2009

Ahoj dianan, na svadbe bolo úžasne. V piatok som vysadila všetky lieky, tak to so mnou trošku v sobotu zakývalo (slzy a plač, depka a tak) Didlinka si to so mnou užila, ale potom to prešlo a bolo dobre. Od včera som si všetky lieky nasadila naspäť + ešte nejaké navyše, oblepila som sa náplasťami a je mi dobre 😀

dianan
25. aug 2009

tak super.....je to s nami a našimi hormonmi niekedy ťažké....
hlavne,že ideme dalej... 🙂

sue
25. aug 2009

Ahojte 😵

didlinka3368
26. aug 2009

Ahooojte babuľky.... 😉
Mimi aký ste perfektný na tej fotke..... 😵
Jáááj baby na svadbe bolo super, troška sme sa uvoľnili pred tou mojou, ktorá je na druhý víkend a už začínam stresovať....no nebudem sa tu sťažovať vy máte iné problémiky, ktoré už dúfam čoskoro končia a pevne verím, že moja ségrička mimka mi dá ten najkrajší svadobný darček a tým myslím krsniatko....júúúúúúj vemi si to želám 🙂
Inak tie hormóny sú asi fakrt poriadna sviňa, lebo teda s mimkou sme si to naozaj užili....nevesta bola perfektné kkľudná a flegmatická a mimka si to za ňu odstresovala a hlavne odplakala..xixi..no hovorí sa, zly zažiatok, dobrý koniec a tak aj bolo....mimka bola prekrásna a super sme si zatancovali....... 😵

A ahoj Iwulik môj....za výsledky mi stále nevolali, takže stále čakáme, no neboj, ja sa hneď ozvem.....

Držte sa babule a dnes sa nám láme týždeň tak sa už mmôžme tešiť na víkend 😅 a ja hlavne na piatok....zapíjam s mojimi najkrajšími zlatinkami slobodu......

PA 😉

mimka29
26. aug 2009

Ahojte,
ja som skoro prehliadla, že tu máme dnes nový príspevok a ešte od didi 🙂

Ja som stále doma na PN-ke a veľmi sa mi to páči, tak dúfam, že už ostanem doma pekne dlho. V druhej téme kde som sa pekne tehotnie a zatiaľ samé princezničky, tak dúfam, že nám tie vytúžené dvojky chalanov vyjdu, nech nie su baby v takej prevahe 😀

Pekný dníček

kvata
26. aug 2009

Čaute kočky, vidím, že sa to pomaly rozbieha. Hlboko sa skláňam pred kočkami ako Sue a Didlinka, ktoré sa rozhodli podstúpiť tieto peripetie, aby pomohli nám, ktoré máme také problémy s vajíčkami. Obdivujem vás.
Mimka, držím palce, aby perinka pekne rástla a tentoraz sa to podarilo.
Moje ružové predstavy sa pomaly rozplývajú, lebo mi zistili vysoký prolaktín. Tiež som dostala v pondelok mrchu, ak sa prolaktín nezníží, bude nasledovať liečba a všetko sa asi oddiali. Nemáte niektorá skúsenosti s vysokým prolaktínom? čítala som, že sa zvyšuje stresom, ale ten ja mám vždy u lekára.

Krásny večer všetkým.

mimka29
27. aug 2009

Ahojte krásky,
kvata nemám s tým skúsenosti. Ale keď sa zvyšuje stresom, tak to je podobné ako u mňa. Ja mám vždy z lekárov a každého vyšetrenia taký strach a stres, že čo zase nájdu, že minule mi naposledy po všetkých vyšetreniach merala tlak a ten som mala strašne vysoký, cítila som ako mi bile srdce až hore v krku a keďže som s tlakom nikdy nemala problémi, tak lekárka usúdila, že bol zvýšený z toho aká som vystresovaná a nevedela pochopiť ako sa tak hrozne môžem báť. Nebudú ti robiť opätovné vyčetrenie na ten prolaktín? Aby sa to potvrdilo, alebo vylúčilo?

vika34
27. aug 2009

ahojte,dnes som mala byť už pod narkozou,ale mi v utorok volali,že nemajú voľné miesto,tak sa operácia posúva o tt alebo až o dva tt,majú mi volať.Som z toho trochu zaskočená,lebo som chcela ísť na IVF v oktobri a to asi ešte nebude možné,tak mi to teraz skomplikovalo plány ☹
Všetky vás zdravím

mimka29
27. aug 2009

Ahoj vika ako je to možné, že ťa len tak posunú, mala si trvať na tom, že to potrebuješ teraz. Začínam byť z toho čakania (alebo z toľkých hormónov) pekne nervózna. Keď nepôjdeš teraz, tak potom možno v novembri pôjde aj iwuska, tak sa vám to bude ľahšie spolu prežívať 😉

vika34
27. aug 2009

ahoj mimka,ved ja som trvala,že potrebujem ísť na IVF,sestra povedala,že sa bude snažiť ma vtesnať na další tt,len to ja budem mať asi ešte mrchu,tak neviem.A ty ako pokračuješ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre