Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

dianan
25. jún 2009

dobre ránko....
ach mimka......zase nejaký problém...Bôže,koľko si musíme všetky vytrpieť......

ja si myslim,že ano,že to môže byť z tej cysty.....hlavne neprestan veriť.... bud pozit.naladená...
daj vedieť,čo Ti povedia...siiilno držím palce 🙂

mimka29
25. jún 2009

dianan jak keby som to včera tušila. Ja som sa ich stále vypytovala či nemôžem dostať menzes a preto mi aj brali tú krv, aby si boli istý, že hladina hormónov v mojom tele je dobrá. Ešte aj poobede keď mi volali, tak som sa ich pýtala, že či môžem začať krvácať, tak mi potom povedali, že keď začnem krvácať, mám im zavolať a oni embryjka všetky zmrazia. Ešte počkám tak do desiatej a zavolám. Stále behám na záchod a vložka je čistá, iba keď sa utriem, tak na papieri je krv.

dianan
25. jún 2009

mimka...ak sa nerozkrvácaš,nemyslím že je to problém k transferu....dôležitá je ta výška sliznice

mimka29
25. jún 2009

dianan a tá sliznica sa skladá aj z menštruačnej krvy, alebo sa mýlim? Vieš lebo keď krvácam aj iba trošku, tak za asi z nej odlupuje. Ešte že som išla do roboty, lebo doma by som sa z toho asi zbláznila.

tildus
25. jún 2009

ahojte,
troska sa vam votriem do temicky - citam si vas dost casto, nakolko ani mne nefunguju vajecniky ako by mali - vysoke FSH... a tiez uvazujeme nad darovanymi vajickami, ale momentalne som po neuspesnom pokuse o IVF - vo FC - nevyprodukovali sa mi ziadne vajka...
Ale kvôli comu pisem, mimka sledujem tvôj pribeh a velmi velmi Ti drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo,a ked som precitala co prezivas, tak mi nedalo napisat moju skusenost s cystou: pri stimulke sa mi vystimulovala aj jedna cysta a asi okolo 10-12 DC som zacala spinit na ruzovo, az troska krvavo a tiez som mala krce, ale na vlozke skoro nic nebolo, len na papieriku ako u Teba - a doki bol najprv prekvapeny, potom kukol na sliznicu maternice a povedal, ze sliznica je ok, ze to robi sarapatu ta cysta, a potom na druhy den to slablo a treti uz nic nebolo, takze mimka neboj, kym sa nerozkrvacas, vsetko je ok, do pondelka to prejde neboj, a ked Ti vcera brali krv na hormony a vysetrovali, urcite je to tou cystou. drzim Ti velmi palce.

dianan
25. jún 2009

ahoj tilduš...a vitaj medzi nami...
mimka presne to si mylím aj ja...,myslím,že ten problém teraz robí ta cysta....nemysli na to....a po telefonáte budeš mudrejšia....

mimka29
25. jún 2009

tildus - ahoj, vitaj medzi nami. Ani nevieš ako si ma upokojila. Aj ja som predtým chodila do Ferticentu 🙂

tildus
25. jún 2009

diky baby.Som rada, ze som ta troska ukludnila, ale len zavolaj aj do Brna, aby si bola kludnejsia, a hlavne mysli optimisticky, tentokrat to uz musi vyjst. 😉

mimka29
25. jún 2009

Idem volať

mimka29
25. jún 2009

Nemali na mňa čas, ale že doobeda mi zavolajú 😒

mimka29
25. jún 2009

Už mi volali, že oni si k tomu sadnú a poobede mi zavolajú čo budeme robiť ďalej. Inak máme iba 4 embryjka. Baby raz je to hore a raz dole, len musíme vydržať a nevzdávať sa.

dianan
25. jún 2009

ano mimka.....veru je to tak...raz sme hore,raz dole....len treba vydržať...

mimka29
25. jún 2009

Takže sa dohodli, že pokračujeme ďalej. V piatok pridávam k liekom ešte Utrogestan 3x2 a v pondelok normálne ku nim a tam sa rozhodne či bude transfer alebo nie. Sa z toho zbláznim 😀

tildus
25. jún 2009

mimka, neblazni, a co potom budes robit pri vychovavani stvoriciek? Az potom to bude blazninec 😅 Ale vsak 4 embryjka to je dobre nie? a povedali ti kolko bolo vajicok? a aj ako boli oplodnene? Ja len uz zhanam infosky, cako to funguje, ci automaticky pouziju ICSI (dufam, je to spravna skratka), alebo to je nadstandart... A spät k embryjkam, neboj su to urcite bojovnici a do pondelka sa pekne budu delit a delit a delit a potom uz len v tvojom brusku - utrogestan krvacanie/spinenie vyriesi a pripominam pozitivne myslenie a usmev a to pozitivne musi byt silne, musi dorazit az do Brna 😉

mimka29
25. jún 2009

tildus kľudne sa opýtaj ohľadom darcovstva čo chceš. Ja som v tom preborníčka 😀 Darkyňa mali 7 vajíčok a dohoda bola, že budú používať ICSI (dobrá skratka 😀 ), tak neviem či ich skutočne použili, záleží od spermiogramu. Ja si myslím, že 7 vajok je akurát, pretože keď ich majú väčšinou veľa, tak to ide už potom na úkor kvality. Radšej menej a kvalitnejšie 😉 no nie. Embryjkám verím aj ja, že všetci prežijú PK, veď boli oplodnené spermiami môjho muža a ten im predtým dohovoril 😀 (tým svojim plavcom)

dianan
25. jún 2009

mimka...super...už len prežiť ten čas do pondelka...a od pondelka...si bábatka opatrovať v brušku... 🙂

maahuliena
25. jún 2009

ahojte babule.
Dlho rozmýšľam, či sa pridať, či nie..už dlhšie Vás čítam.. vlastne ešte pred dobou, kedy sme absolvovali darcovstvo. Dnes už 7-my deň mám v brušku 2 nádherne embryjká.. treba veriť a nemyslieť na nič zlé 😉 a nič zlé si nepripúšťať, aj ked strach je mocny... no viera je ešte silnejšia 😉
My ešte zdaleka nemáme vyhrané a natom ako sme sa doziveme až v pondelok poobede 😉
Mali sme 6oocytov a všetky sa pekne oplodnili 😅 všetko to prebehlo veľmi rýchlo a vzhľadom na to, že som mala isť na KET.. tak sme sa nestačili ani čudovať, lebo presne v 14DC (som bola ja) v ten deň sa aj oplodnili 🙂 Takže s pôvodného KET-ka... sme mali transfer s čerstvých embryy(bez PK) Ešte máme 4 v mrazáčiku, ale verím, že ich budeme potrebovať až na súrodenca- no teda nech su všetky z rovakého "cesta" 🙂 😀
držím všetkým moc palce... sami sme si toho už dosť prešli 😒 ale teraz veriime 😵 😵

mimka29
25. jún 2009

Ahoj maahuliena vitaj medzi nami, ty máš ale veľa príspevkov, tak kde sa doteraz túlala 😀 Veľmi, veľmi držím palce a cubi-dup ťa budem nasledovať. Tak ty si mala plánovaný KET a mala si ET s čerstvými, tak to je super. U nás to bude asi opačne. Pripravovali ma na ET a neviem či to vyjde, lebo krvácam tušim stále viac 😢 A tie čo ti mrazili tak tiež neprešli PK? A v akom centre si?

maahuliena
25. jún 2009

mimka, hlavku hore... my sme boli pripravení na ket, nie et..., ale vidíš.. ešte stále neviem na čom som 😉
oddychuj.. a ty koľký DC, ked krvácaš 😨 😨 to by ti robili nejak neskoro ten ET, či? tak snad sa to ustali... a ak ťa to neprejde.. nemala by si teda radšej od dnes brať ten utroš? 😕 😕
Ostatné 4 embrya nemali PK 😉 a som v GF 😉 🤐

mimka29
25. jún 2009

maahuliena veď to, že som ešte len 17 DC, ale u mňa je to skoro normálne po tých IVF-kách a všetkých hormónoch čo do seba musíme pchať mám úplne rozhádzaný cyklus a vôbec nikdy neviem kedy to dostanem, niekedy aj dva krát do mesiaca. Utrogestan budem brať od zajtra 3x2 tablety vaginálne a budeme čakať na zázrak, lebo sa musí nejaký stať aby sme nemuseli embryjka zmrazovať a bol v pondelok transfer. Ja už sa tak na nich teším a budem ich rozmazlovať od prvej chvílky čo budu u mňa 🙂

maahuliena
25. jún 2009

mimka, tak to je ťažšie, ked máš taký cyklus rozhádzaný 😒 😔 .. ale tak treba veriť 😉 😵 hlavne teda aby sa ms nepustila moc.. moooc Ti budem držať palce... viem čo prežívaš...
...u mňa sa stal zázrak od nejakého apríla po dlávení hormónov vyše 4rokoch som mala prvú ovulu bez liekov... ale tak nepodarilo sa..proste pred bránami darcovstva(kvoli mne) som začala ovulovať..cyklus sa upravil.. ale tak čo s toho, ked som tehula neostala 😅
a nebrela si nikdy nejaké bylinky? na úpravu? mne to veľmi pomohlo 😉

mimka29
25. jún 2009

Iba teraz posledné dni čaj alchemilku žltozelenú, keď som mala zlú sliznicu a pomohlo to, v pondelok bola sliznica pekná, ale zase prišlo toto. Inak teraz som bola na WC a krvácam 😢 , neva aj tak zajtra začnem brať utroš a všetky lieky a pondelok tam pojdeme. Ja s ovulkou problém nemám, dokomca aj tento mesiac majú podozrenie, že napriek všetkým hormónom som normálne odovulovala a na ten rozhádzaný cyklus mi moja ženská lekárka (a nie iba ona) povedala, že to nevadí, že sa iba častejšie čistím.

maahuliena
25. jún 2009

tak silno silno silno budem na teba myslieť a verim, že sa to bude realizovať 😉

mimka29
25. jún 2009

Dík maahuliena, hlavne aby naši drobci bojovali a pekne sa delili, aj keď mi stimulku prerušia, ale nech máme pripravených pekne silných bojovníkov. Aj ja budem na teba myslieť aby boli na teste // a kedy budeš testovať?

maahuliena
25. jún 2009

mimi tak to ma byť.. treba veriť... 😵 😵 😵 hlavne nech sa pekendelia, ale ja verím, že budu, hlavne je že sa oplodnili 😉
dakujem ja som sa tiež bála, ale teda zbehlo sa to tal rýchlo, že som nemala veľa času sa báť, lebo zrazu bol transfer 😅 a vkladali mi 8 a 6bunkoveho drobčeka a verííím, že to zvládnu, inak prekonala som slabú virózu počas 2dni po a v čase transferu... tak snad moje telo nemuselo bojovať s drobcami ale s virózou 😉 a čas ukáže.. 😉 a testovať budem určite, ale neviem kedy zajtra je to len 8deň po ET... tak najneskôr v nedelu určite, ak bude BT hore aj zajtra, tak mooožno sa odvážim.. 😅 😵 a na krvičku idem v pondelok a kontrolnú ešte vo štvrok...ja som si zobrala teraz PN, tak som aj rada, že oddychujem 🙂 😉

nelynka
25. jún 2009

babulky stale vas citam a moc na vas myslim 😵

mimka29
25. jún 2009

Tak pekne oddychuj. Ja som tiež najprv plánovala ísť na PN-ku od punkcie darkyne, ale teraz som rada, že som ostala v robote aspoň mi to rýchlejšie ubehne. Testovať už podľa mňa môžeš. Baby mávajú na testoch // už 9 deň po ET. Ale prehovárať ťa nebudem 😀 ja by som testovala určite už 9 deň, zásobu testov už mám doma. Inak v GF začali robiť darcovstvo oocytov iba tento rok, že? Tak si dali určite záležať a ty im zdvihneš úspešnosť 😉

maahuliena
25. jún 2009

nely teba som nevidela 😵 dakujem 😵

mimi, hej od januára robia darcovstvo. Tuším budem nejaká 6ta čo toto absolvovala(v GF) 😉 A verim, že všetky v čo chodia do centier budu len a len vylepšovať štatistiky 😀 😵 😵 😵 😵 moooc to želám každej jednej 😵 😵 a snáď prispejem aj ja 🤐 😵

mimka29
25. jún 2009

Jéééj ahoj nelynka, teba som hrozne dlho nevidela, ale to neznamená, že som na teba nemyslela 🙂

nelynka
25. jún 2009

ja viem mimi ze aj namna myslis...
ja si vas citkam sem tam pozeram ako pokracujete..
stale robotku nemam tak am na vas este kooopec casu...

maahul teba som tiez dlho nevidela a ani som nevedela ze si bola na IVF s darovanymi vajkami..
ja by som vydrzala len do 10dna a potom by som uz testovala hehe 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre