Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

anty
2. aug 2009

ahoj holky chodím do reprofitu v brně, ale před tím jsem byla v ostravě v gyncntru, což byla hrůza.

iwusa
2. aug 2009

di - silno ti drzim pastiky!!! zvladnete to, verim tomu!

anty - porozpravaj viac o sebe 🙂

iwusa
3. aug 2009

bre ranko dievcence

dnes ide mimka do brna, tak som zvedava ale dufam, ze vsetko bude mat ok! budeme cakat na spravicky!

di - no co, ako?

dianan
3. aug 2009

ahojte,dobré ránko..... 🙂
mimka držíme palce...a myslíme na Teba
iviuš...no viem Ti ja???tak ako bolo...a nič mi nezostáva,len čakať....
a ty ako???čo v práci??

iwusa
3. aug 2009

ahoj di, neboj dopadne to dobre, musime len verit a drzat pastiky tomu tvojmu silakovi! kedy by si mala pravdepodobne vediet, ako to vyzera?

ja v praci ale ved treba aj robit, no nie? v sobotu sme mali z firmy family day a bola uzasna zabava a vcera sme sa boli este aj kupat, takze vikend sa v skutku podaril. no a dnes idem este aj s deturencami do kina na harryho pottera. len uz som nejaka unavena z toho tepla, zle sa mi spava a je hrozne sucho, chcelo by to trosku sprchnut a aby sa schladilo aspon o 5 stupnikov... dnes rano som sa zobudila mokra ako mys, clovek sa osprchuje vecer a rano sa moze nanovo.

dianan
3. aug 2009

veru,veru...aj ja som už zmorená z toho tepla..ale to asi každý....už veľmi dlho su také teploty.
iwuška...ani neviem,kedy by som mohla niečo vedieť,snád až koncom týždna... 🙂

mimka29
3. aug 2009

Ahojte zlatíčka 🙂
Hlásim výsledky z Brna - sliznica ešte len 6 mm, ale má dobrý tvar, tak mi zvýšili dávky hormonov a v piatok ďalšia kontrola. Dnes som bola ešte len 11 deň cyklu, tak lekár povedal, že je to dobré. Ešte mi nevedel povedať kedy bude transfer, ale ja dúfam, že keď bude sliznica v piatok 8 mm, tak by mohol byť transfer v pondelok.

dianan držím prstičky, aby sa silák poriadne zahryzol.

iwusa
4. aug 2009

mimka - super, dufam, ze vsetko pojde podla planu a konecne sa dockas aj transferu!!! silno na vas obe myslim a strasne mooooooc vam drzim pastiky! moc, moc, mooooc!

vcera som bola s deturencami na potterovi, poviem vam, ze som cakala od toho viac. predsa len kniha je kniha a niektore veci ani v knihe vobec neboli a co si myslim, ze malo byt, tak to zasa nebolo vo filme. ale inak spracovanie tak na 2-.

dianan
4. aug 2009

ahojte,dobre ránko....iwuška dakujeme
mimka....aj ja silno držim prsty,nech to ide ako má...
všetkým prajem pekný den v práci,aby nám to rýchlo ubehlo... 🙂

mimka29
4. aug 2009

Ahojte zlatíčka,
tak ja si už užívam voľno, rozhodla som sa, že už do práce teraz nepôjdem. Teraz mám týždeň dovolenku a keď bude v piatok dobrá sliznica a naplánujú nám transfer, tak od pondelka beriem pekne dlhúúúú PH-k.

dianan a ty čo robíš v robote, nemali by si radšej doma ležať?

iwuska knihy sú vždy lepšie ako film 😉

dianan
4. aug 2009

mimka....myslím na Teba....ana mala by som...ale už som lenosila týždne počas stimulky...a teraz nemôžem.... ☹
ale dávam na seba pozor,nerozčuľujem sa..a mam relaxačné tempo práce...

mimka29
4. aug 2009

dianan, ale žiadne dlhé smeny.

mimka29
4. aug 2009

dianan a ty teraz berieš nejaké lieky?

dianan
4. aug 2009

nie,nie mimka...len krátke
beriem Utrogestan 2ráno,2 večer,nič viac

mimka29
4. aug 2009

dianan ja beriem a po transfere aj budem brať kopu liekov, ale to asi preto, že je to z darovaných vajíčok.

dianan
4. aug 2009

aha...mimka,ano asi preto....
dufajme,že nám to dobre dopadne.... 🙂

nelynka
4. aug 2009

ahojte zenusky, ako pokracujete??

mimka, ake lieky budes brat? ja som brala utros, prednison a este anopyrin a to som mala vajka svoje..
vsetko je na nieco 😉

mimka29
4. aug 2009

nazdárek nelynka ja beriem a budem brať všetko ako ty + náplaste estrahexal a tablety estrofem.

nelynka
4. aug 2009

uf, tak tie dva dalsie ani neviem na co su 😅 😅
kedy ides teda na ET?

mimka29
4. aug 2009

nely v piatok idem na kontrolu tej mojej nešťastnej sliznice a keď bude aspoň 8 mm, tak už mi povedia deň transferu, tak potom vám dám určite vedieť. Ale tak tajne dúfam, že by to mohlo byť v pondelok, alebo v utorok na druhý týždeň, lebo už sa na tých našich drobcov hrozne teším.

nelynka
4. aug 2009

to verim ze sa tesis...a kolky den si v piatok?
to by uz mohlo byt vpohode, co myslis?
bude drzat palceky nech to setko vyjde 🙂

dianan
5. aug 2009

Dobre ránko...a uspešný den..aj ked u nás upršaný...ale aspon nie je tak dusno...

mimka29
5. aug 2009

Ahojte krásky,
prišla som vás pozdraviť a budem pokračovať ďalej v upratovaní. Musím umyť dlážky a to neznášam. To u nás vždy robí manžel, ale včera to nejak nestihol, tak to ostalo na mne. Chápete to, keď chodím do roboty, tak sa mi nechce vstávať a keď som doma, tak buntoším od siedmej. Didlinka mi už volala a jej prvá otázka bola, že čo ešte nespíš? Ale ešte musím uvariť, tak sa nudiť nebudem, lebo na obed príde sesterka z Ameriky a budú u nás do soboty, tak budem mať príjemnú spoločnosť.

nelynka v piatok budem 15 deň cyklu, tak by to už mohlo byť dobré 😉

sue
5. aug 2009

Ahojte kočky,
dlho som tu nebola, lebo nemám nič nové... zas sme sa vyše týždňa motkali po Čechách a Morave, teraz som už v práci, takže zas vsjo po starom.
Výsledky mám komplet všetky hotové, čakám jedine na tretí deň cyklu na horm.profil. Teraz síce som mala tretí deň cyklu, ale akurát som šlapala na túre v Čechách, takže sa odber nekonal... no a keď bude ten profil čo je okamžite, tak už ma len doki v centre zladí s príjemkyňou, prípadne príjemkyňami a ideme na to... chcela som v septembri, lebo drobček ide vtedy do škôlky, tak že by sme si poleňošili dva týždne doma ešte 😀 ale uvidíme... kedy nakoniec stimulka bude 🙂

tildus
6. aug 2009

ahojte,
som tu davno nebola - spamätavala som sa z neuspesneho pokusu IVF -(ziadne oocyty - len 2 foliky - ale prazdne bez transferu) mam zvysene FSH, jeden vajecnik a tri operacie za sebou. Takze mi najprv doporucovali raz vyskusat IVF, a potom darcovstvo - teraz mi zase doporucuju este raz skusit s rekombinatmi.
Poculi ste nieco o tom - inak by mala byt stimulka zase s Merionalom len vyssie davky, ale ze by sme zacali s tymi rekombinantmi - som z toho jelen.... Mimka ty si bola vo FC - davali ti ich, alebo stale len merional vyssie davky?
Do septembra mam mat este prestavku a potom sa uz môzem pustit do toho, ale ked ja neviem, ci doma vo FC so zvysenymi davkami, alebo ine centrum na SR - asi Helios, alebo v Brne darcovstvo, ach jo, keby clovek vedel dopredu, co je pre neho dobre....

mimka29
6. aug 2009

Ahojte zlatíčka,
máme tu návštevu z Ameriky do soboty, tak nemám na vás čas, len som bez vás nemohla vydržať 😉

tildus - vo Ferticente stimulujú iba merionalom a keď si na neho teraz takto reagovala, tak by som skúsila radšej iné centrum, kde stimulujú niečim iným. Napíšem ti o mne - 1. IVF 3 merionali denne, 3 foliky a jedno vajíčko - 2.IVF 4 merionali denne, 1 folik a žiadne vajíčko - 3.IVF 5 merionalov denne, 4 foliky a žiadne vajíčko. Takže neviem, či zvýšené dávky majú význam. A o tých rekombinantoch som ešte nepočula. Dobre si rozmysli čo teraz urobíš, aby si si neminula všetky pokusy hradené poisťovňou, lebo potom je to už strašne drahé. Niektoré centrá na Slovensku vedia prehnať aj IVF s darovanýmy oocytmi cez poisťovňu (ak si si ešte všetky tri pokusy neminula) tak to vyjde ovaľa menej. Veľmi dobrý je Helios v Martine, tam sa teraz čaká na darkyňu vraj iba rok, tak by som sa tam možno na tvojom mieste zaregistrovala a počas čakania skúsila ešte raz zo svojich. Ak sa rozhodneš pre Brno, tak tam je to pekne drahé, ale zato veľmi rýchle. My sme tam boli na prvej návšteve v apríli a koncom júna sme už mali aj embryjka v mrazničke. Veľa šťastia pri rozhodovaní a určite nám ešte napíš.

dianan kedy budeš testovať?

sue, iwuska, didlinka, nelynka ahojte 🙂

tildus
6. aug 2009

diky mimka za vycerpavajuce info - ja som pri 1 IVF stimulovala rovnako ako ty 3 merionalmi. A na nete som nasla ze rekombinanty obsahuju prípravky - Gonal a Puregon - ze tym by sa malo zacat a potom merional. Tak neviem...
Mimka aj mne doporucoval doki potom Repromedu, ale jedna baba mi pisala, ze tam je ten darcovsky program asi najdrahsi , ale neviem posudit. Mimka a pl. mohla by si mi prezradit, kolko ta zatial vysiel ten darcovsky program (ak chces tak do IP) Drzim palce, aby vam to tentokrat uz urcite vyslo 🙂
dianan mohla by som sa spytat s cim si stimulovala? a v ktorom centre? dakovala 🙂

sue
6. aug 2009

...teraz tu máme takú uhorkovú sezónu, že? Ale na jeseň to všetko rozbehneme a začne teraz hneď Di so super správami, nasledovať ju bude Mimka a pekne poporiadku 🙂 🙂 😵

dianan
6. aug 2009

ahojte.....o´´ sue....dúfam,že máš pravdu 🙂
tildus....ja som stimulovala menopurom...a asi od 5 dna stimulky,som dopichávala merional..mala som vysoké dávky horménov.
Pýtala si sa aj na centru,takže ja som bola teraz na IVF v Heliose....a je tam super,ja by som nemenila,je tam užasný prístup a správanie.....držím prsty,aby si sa dobre rozhodla.. 🙂

tildus
7. aug 2009

dobre ranko,
mimka diky za IP 🙂 No je to ina palka, ale co clovek neda za krasny ruzovy batôztek, vsak?
Di - diky za info. Vyzera to tak ze uz aj vo FC to bude nejak podobne - asi to este vyskusam raz vo FC a potom pôjdem do Heliosu, ak sa samoska medzitym nezadari 🙂 A az potom do CZ... Di drzim silno palce, aby ti to tentokrat uz vyslo 🙂 a samozrejme vam vsetkym 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre