Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

reklamka
15. máj 2012

baby, ako sa mate? ako sa citite?
budete testovat alebo cakat az na krv? a ktory den po KET? 🙂

zeina62
15. máj 2012

@kerkyra ozaj a citis dajake pichanie alebo krce po transfere? lebo ja nic take necitim , pry prvom com mala krce a pichanie. este ti je stale zle?

zeina62
15. máj 2012

@reklamka ja som sa rozhodla vyckat az na krv aby som sa nestresovala ako pry prvom ket.

reklamka
15. máj 2012

@zeina62 - aj ja asi vyckam az do krvi. 🙂 bude to 25.5. 🙂 nech to rychlo zbehne, lebo sa scvoknem. 😀

reklamka
15. máj 2012

@zeina62 mas nejake priznaky teraz, nejako to inac pocitujes? ja mam stale taky pocit ako keby tlaku v podbrusku a straasne som unavena. len by som spala. je to moj prvy pokus, ach, tak velmi by som chcela aby to vyslo.
drzim vam palce. 🙂

kerkyra
15. máj 2012

@zeina62 V podbřišku mě poboliva jako při menses ,ale to bude z utrogestanu.pořád se mi točí hlava,jsem spavá,slabá a žaludek jak na vodě,fakt mořská nemoc 😀 .
@reklamka Chtěla bych počkat na krev,ale vzhledem k tomu,že mi zbyly 3 testy,tak to asi nevydrzim 😀 .Ta spavost by mohla být dobre znamení.Při prvním et jsem ji taky měla a otehotnela
,jen to nedopadlo.

reklamka
15. máj 2012

@kerkyra - a po kolkych dnoch sa budes testovat?

kerkyra
15. máj 2012

@reklamka první čárku jsem měla 10.den dřív bych určitě nezkoušela,ale fakt bych radši vydržela do krve.

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeina62
15. máj 2012

@kerkyra ja zatial necitim nieco neprijemne iba take slabe tlaky v podbrusku. prsia mam iba malo citlive, uvidime co to urobi za par dni, aj ja som dost ospala furt spim inac, a rozhodla som sa ze si testy neurobim aby som sa zbytocne nestresovala. tak pekne odychuj a klud 🙂

zeina62
15. máj 2012

@reklamka ty si kedy bola na transfere?

kerkyra
15. máj 2012

malý přehled,už se v tom ztrácím.jestli je něco špatně,omlouvám se
čekají miminko
@anubis srpen
@brita září
@twininky říjen
@rosalu listopad
@zojaa listopad

po transferu,čeká na výsledky
@clera 7.5.
@kerkyra 10.5.
@reklamka 11.5.
@zeina62 14.5.

twininky
15. máj 2012

@kerkyra jéé tady máme správkyni těhulí...to je hezký 🙂

kerkyra
15. máj 2012

@twininky když já se tak nudim 😀 😀 😀

zeina62
15. máj 2012

@kerkyra spravne 🙂

twininky
15. máj 2012

@kerkyra no já bych se stebou klidně podělila.. já mám zkouškové a každou chvíli máme nějakou zkoušku, takže furt něco drtim, takže na nudu ani pomyšlení a to ještě jdu od pondělí do práce, takže bue zápřah ale aspoŇ to bude utíkat 😉

kerkyra
15. máj 2012

@twininky v nočním stolku mi leží angličtina pro samouky ,ale jak je to bez zkoušení,tak se nedonutim 😀 .Ale tehotnet ,studovat a ještě jít do práce,to máš můj velký obdiuv

clera
15. máj 2012

ahojky všem, zatim stále jne občasné bolení někdy v tříslech někdy na bokách občas v podbřišku, do jaké míry je to Utrogestan a nebo mimčo si budu muet ještě počkat. ale je to fakt dlouhý.

twininky
15. máj 2012

@kerkyra no na jednu stranu tak, ale zas na druhou nad tím aspon tolik nemůžu přemýšlet, no do tý práce se mi samozřejmě nechce, ale potřebuju chodit do školy a jelikož už sem byla 2x na zkoušce, tak pokaždý na mě dorazila kontrola ze sociálky a já pak musim honit papíry aby mě nedali pokutu nebo nevyhodily, asi to bylo na udání a někdo asi věděl že mám ty termíny školu, ono je to takový spíš donucení, ale věři že bude dobře... musim překlepat 3 týdny v práci a pak budu vybírat dovolenou a už si budu moct dělat co budu chtít 😉
No to je jasný, jak se nezkouší, tak se člověk nedonutí, já se taky dycky učim až když hoří 😀

kerkyra
15. máj 2012

@twininky já si dovolenou stále šetřím,peníze se budou hodit až snad jednou budu najednou vybírat dovolenou a brát rodičovský příspěvek.Ale vzhledem tvým kontrolám tě plně chápu.Já zatím spoléhám na to,že car má nepřetržitý provoz a že by mě to pak potvrdili.Stejně zatím jen ležím .

kerkyra
15. máj 2012

@clera taky mám různé příznaky na tehu 😝 ,ale takle brzo to zatím bude nejspíš ten utrogestan,ikdyz ho zavadim .Kdy budeš testovat?

clera
15. máj 2012

@kerkyra - taky ho zavádim, a testovat mám ofiko v pondělí ale zda to do té doby vydržim to netušim 😀 zatim jsem se k tomu postavila tka že nemam doma žádný test 😀 ... jistota tak nebýt v pokušení

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reklamka
15. máj 2012

@zeina62 - 11.5.

reklamka
15. máj 2012

@kerkyra - aj ja mam tiez priznaky, ale to tiez skor tie hormony. 🙂

zeina62
15. máj 2012

chcela by som sa opytat ci mal niekto skusenost s embriami ktore pri vkladani mali menej ako 6 buniek, a uchytili sa? mne vkladali 3 embria a mali 2, 4, a 5 skoro 6 buniek. co si otom myslite?

twininky
15. máj 2012

@zeina62 no ono je možná někdy lepší když putují do těla co nejdřív, moje Dr. je zastánkyní, že embryjko má být co nejdřív u maminky v bříšku a že je větší šance že se uchytí než třeba morula či blastocysta 😉

evickav
15. máj 2012

@twininky ahoj,,, neviem či si pamätáš, písala som sem, keď tebe potvrdili tehu,,,mne vtedy zistili AMH 0,19 a odporučili mi darované vajíčka,,, ja som vtedy písala do repromedy a tam mi doporučili minimálnu stimuláciu,,, že ešte vajíčka mám, len ich je už málo a že za pokus to stojí,,, stimulovala som clostilom a mala som 4 folikuly,,, oplodnilo sa nám jedno vajko,,, ani som nedúfala, že budeme mať také veľké šťasti, že by sa to mohlo podariť,,, za dva dni nám vložili 4 bunkové embryjko,,, A TERAZ SOM 6+0 🙂 PODARILO SA TO 😀
naozaj som bola odhodlaná pre darované vajká a čuduj sa svete vyšlo to s mojim,,, v pondelok ideme na srdiečko, tak moc verím,že bude všetko v poriadku 🙂
ty už si pekne ďaleko, že 19 tt 🙂

evickav
15. máj 2012

@zeina62 mne vkladali 4 bunkové embryjko za dva dni po odbere a uchytilo sa nám 🙂

evickav
15. máj 2012

@twininky toto isté mne hovorila embryol. pred transferom, že keď sa majú deliť tak sa budú,,, a že prirodzenejšie je to v maternici,,,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre