Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
14. apr 2009

Ako vidím, tak som tu väčšinou iba sama, ale to neva.
Chcem vám len napísať, že nebudem čakať na ten posledný papier s manželovou krvnou skupinou, ale zajtra nás objednám aj bez neho (veď ho potom môžeme doložiť). Dnes sme si s mužíčkom spolu sadli, vypísali papiere a ideme ďalej. Ja nemám rada také hluché miesta, že nič pre to mimčo nerobím, ale teraz keď som sa tak rozhodla hneď sa mi zlepšila nálada.

iwusa
15. apr 2009

ahojte kocky, po tyzdni som opat v praci, uprimne - moc sa mi nechcelo, ale tak co uz, ked musis, tak musis 🙂 dufam, ze ste vsetky krasne oddychnute, ze ste to neprehanali s upratovanim (tak ako ja), prejedanim - aby nam nebolo zle 😉 a hlavne, ze chlapi to neprehanali s vodou - ja som skoncila, resp. moja cela zadna cast od hlavy az po paty skoncila v pondelok vecer mokra a potom este dobre vysibana. este stastie, ze ma obliali pred bytovkou a nie v byte, kto by potom utrel dlazku 😀

a teraz sa opat mozeme pustit do nasej "BABY WAR" 😀 jajha, mam lieky na tri mesiace a viem, ze to nie je taka dlha doba ale ked mne to pride uz tak strasne dllllllllllllllllllllllllllho, ja by som uz tak rada tehulkovala... ale poviem vam, ze sa aj bojim mat mimko, bojim sa, ze ako to vsetko financne zvladneme... ale potom zvitazi moj materinsky pud, no ved to poznate urcite vsetky. tieto situacie riesia asi vsetci rodicia.

tesim sa na vase pokeciky o hocicom 😉

mimka29
15. apr 2009

Ahoj iwusa, ja som dovolenku nemala ani deň, ani som veľmi neupratovala, ale zato som sa poriadne prejedala. Boli sme u mojich rodičov a vieš aké sú naše maminky, ano si stále myslela, že som hladná, tak ma naháňala s jedlom.
Tak ako finančne utiahneme dobu počas materskej, to bude aj u nás zaujímavé. Teraz investujeme do IVF-ka a to nám mohlo počas tej doby pekne pomôcť. A to nehovorím o tom, že ešte nemáme ani celých tých 120 000,-Kč ☹
Ja idem o chvíločku volať do Brna a objednať nás, tak dám vedieť kedy pôjdeme.

sylvia21
15. apr 2009

AHoj kocky, my sa pravdepodobne darcovstvu vajicok tiez nevyhneme. Nemate presondovane, kolko to v niektorrych centrach stoji. Poznam uz ceny v Iscare a V GF v BA, teraz vidim, ze v Brne je to tiez obrovska palka.
Neviem najst, kolko to stoji vo Ferticentre napr.

Mimka do tych 120 tis.co vsetko zahrnas?

iwusa
15. apr 2009

no ved prave, vidim, ze to zazivate podobne a clovek ked si uvedomi, ze to nie je zalezitost len niekolkych mesiacov ale vlastne na cely zivot, ale ved co by sme pre nase dietky neurobili, ze? len naozaj je strasne tazka doba ☹
mimka daj vediet na kedy ste sa objednali. tesim sa s vami!

iwusa
15. apr 2009

ach, cely prispevok som uz mala napisany a nehodilo mi ho sem! jaaaaaaaaaj 😖

takze sylvi, vitam ta este raz u nas bojovnic, mohla by som sa spytat, ze preco si aj ty odkazana na darkynu vajicok? aj ja som bola uplne na zaciatku v iscare a povedali mi sumu do 120tis., teraz som v heliose a doktor ma ubezpecil, ze to bude stat max. do 60 tis. rozdiel, ze? a inak je to v mt strasne super, ochotny doktor, prijemne prostredie a aj ked si zratam naklady na benzin - sme totiz z trnavy, tak urcite je to stale vyhodnejsie ako 4tis. eur len v ba.

inak, ked pises o GF - aj tam uz robia darcovstvo???
a ja som si overovala ceny v brne - konkretne unica - 90 tis. a barborka pisala o helios brno - cca 74tis.

iwusa
15. apr 2009

sylvi, inak nie som si ista, ci to ferticent robi. totiz ja ked som si tieto veci zistovala, tak som sa dopracovala k infoske, ze na slovensku darcovstvo robi iba iscare, helios v mt a este nejake centrum v kosiciach. preto som aj dost prekvapena z gynfivu, lebo na zaciatku roka to este nemali v ponuke. no a v cechach robi darcovstvo velmi vela centier, pretoze u nich dostavaju darkyne financnu odmenu a sam doktor z brna mi do telefonu povedal, ze studentky si takto zarabaju na vysoku skolu. dobre, ze?

mimka29
15. apr 2009

Ahoj sylvia - vitaj medzi nami. vo FC nerobia darcovstvo vajíčok. Ja viem, že sme si vybrali asi to najdrahšie centrum a aj mi baby písali, že sú aj lacnejšie, ale nejak to tak cítim a keby to nááááááhodov nevyšlo, tak skúsime lacnejšiu alternatívu (keď už budeme totálne bez peňazí). Napíš kam pôjdeš ty a prečo vlastne podtrebujete darkyňu 😉

iwusa - tak som nelenila, zavolala a objednala nás na 27.04. o 9.00 hod. Tešíííííím

mimka29
16. apr 2009

Dobré ránko 🙂

iwusa
16. apr 2009

ahojte kocky, zda sa, ze nam trosku zaspala temicka, ze?

barborka, vika kde ste? sylvi a ty tiez? hodte nieco nove o sebe 😉

mimka, supeeeeeeeeeeeer, ked neratam vikendy, tak uz iba 6 pracovnych dni a opat budes blizsie k svojmu vytuzenemu snicku - uzlicku 🙂 aby som si to aj zapisala do kalendara, jajha, tesim sa s tebou a hlavne nezabudni na nas, ale verim tomu, ze ty nezabudnes!!!! a neboj, ked mas dobry pocit z centra aj ked je drahe, nevadi, vies, ked sa tam citis dobre, tak to strasne moc vplyva aj na psychiku a to budes potrebovat!

baby, na mna trosicku dolahla depka, ze musim este 3 mesiace uzivat liecky a pride mi to straaaaaaaasne dlho... ja by som uz chcela tehulkovat 😔 achjo...

ozaj baby, povodne sme tento rok nechceli ist na ziadnu dovcu - musime predsa setrit na miminko, ale asi nakoniec pojdeme autami aj s partiou do chorvatska, musim sa priznat, ze je to cenovo najdostupnejsie. my sme zatial chodili len do grecka, ale momentalne je to pre nas strasne drahe. tak som sa vas chcela spytat, ci nemate nejake oblubene miesta, lokality, teda ovsem ked nevastevujete croatiu 🙂

dajte vediet, diiiiiiiiiiiky

mimka29
16. apr 2009

iwusa - aj ja som vás mala tiež poznačené, že kedy idete s vikou na kontrólu 😀 Ja to zase rátam, že ešte 11-krát sa vyspím, teším sa ako malé decko.
Tá naša témička je taká zaspatá, lebo sa tu ešte nič nedeje, len stále na niečo čakáme, ale počkaj keď budeme tehulkovieť, tak sa to rozbehne.
Tie tri mesiace ubehnú ako voda, veď je krásna jar, treba si vyplniť program, aby si mala stále čo robiť a tak ti to ubehne, že až.

My sme boli minulý rok v Tučepoch a bolo tam úžasne. Autom to je takých 10-11 hod, bývali sme v apartmáne hneď pri pláži. Ten apartmán mal 3 izby, 2 kúpeľky, kuchynku, 3 balkóny a platili sme zaň 120,- eur za noc. Myslím, že sme si na majiteľov zobrali kontakt, keby si chcela.

Inak vika bola dnes vo FC, tak dúfam, že sa ozve, ale ako ju poznám, tak až neskôr, ale budem hore a budem nakukať.

mimka29
16. apr 2009

vika ja som nedočkavá na správičky. Čo ti povedal Pinter? 😉

iwusa
17. apr 2009

ach mimka, no momentalne sa mi menia plany co sa tyka darcovstva, vcera som mala slzave udolie ☹ teraz nemozem, ale urcite napisem v priebehu dna.

mimka29
17. apr 2009

Ahoj iwusa, to myslíš vážne? ☹ Dnes mám dovolenku, lebo idem do školy, ale poobede tu budem len pre teba.

iwusa
17. apr 2009

ahoj mimka, jajha... no ako zacat. ja som ratala s tym, ze budem darcovsky program absolvovat v martine a na 1. miesto poradovnika ma posunie sestra, kt. by bola ako darkyna. lenze vcera mi horko tazko povedala (mesiac to vraj v sebe dusila), ze to psychicky nedokaze, ze si nevie predstavit, ze by behalo jej dieta po svete, aj ked podla legislativy by bola matkou zena, kt. si ho vynosi, ale ona by to tak nedokazala brat... proste vedela by, ze dakde je jej dieta... no co ti poviem, na jednej strane ju chapem, na druhej ma to velmi zarmutilo. nehnevam sa na nu ale tak ci onak, som stravila cele poobedie s placom v posteli aj v noci som stale plakala a zaspala az nejako po polnoci ☹ 😢 . ale dnes som si povedala, ze dost bolo placu, nerobi ti to dobre, ideme dalej. kedze som velmi spokojna s heliosom tuna na slovensku, tak sa pokusim dat dokopy spolupracu aj s martinom a aj brnom. chcela by som sa o tom pozhovarat s doktorom, ze co by nam navrhol a takisto som zahrnula mojimi otazkami aj barborku, poslala som jej IP, dlhsie tu totiz nebola a ip je taka vyrazna, hned ako sa prihlasis.

barborka, dufam, ze sa coskoro prihlasis a nezabudnes na mna.

taky mam tazky den z toho, esteze mam dnes poobede kruzok s deckami, uz sa tesim na nase tvorenie a ich usmiate tvaricky, dodavaju vela vela sil a pritom o tom ani nevedia.

iwusa
17. apr 2009

vika, barborka, madla - kde ste?

sylvi - napis viac o sebe a pripoj sa k nam.

mimka29
17. apr 2009

iwusa, celý deň som na teba mysle a aj ma napadlo, že tam bude pes zakopaný. Od tvojej sestri je to hnusné ja ju teda vôbec nechápem, pretože ti nemali najprv sľúbiť, keď mala pochybnosť. Ty sa najprv z toho strašne tešíš a potom bum, veď to je hrozné 😠 Myslíš, že si to nerozmyslí? Skús jej vysvetliť, že urobí nieko tým najšťastnejšieho na svete, alebo naopak, že aká by bola rada keby bola ona v našej koži a našla by sa taká úžasná ženská, ktorá by nám tie vajíčka z jedného cyklu darovala.
Ja neviem nič iné ma nenapadá, ale aj keď si to nerozmyslí, tak stále je ešte veľa možností a ty máš ešte minimálne tri mesiace (počas tejto tvojej) liečby aby si niečo vymyslela.

barbora77
17. apr 2009

Ahojte baby, tak som konečne tu.. počítala som, čo nové, ešte sme fakt také čakačky 😉 Kto to rozbehne prvý? Asi mimka 😉

iwusa - máš IP. Tak už viem, prečo si sa pýtala aj na Brno
☹ Je mi to hrozne ľúto so sestrou. Viem si predstaviť, aké to musí byť sklamanie ☹ A keď si ju predtým o to požiadala, neváhala? Lebo musela predsa hneď vedieť o čo ide, tak či to náhodou s niekým nerozoberala a nechala sa ovplyvniť, lebo sa mi to nezdá, najskôr žiadny problém a teraz zmenila rozhodnutie 😒 Ale vieš čo, ak ona sama nebude chcieť, neprehováraj ju. Vieš, keď som sa ja rozprávala s embryolog. o tomto darcovstve, narážala práve na takýto problém, že keď ženy darujú vajíčka, je to po psych. stránke pre ne iné ako keď chlapi darujú spermie. Že ak nie je na 100% vyrovnaná, nemala by do toho ísť.

mimka - tak super už 27. a potom ešte na niečo budete čakať, alebo pôjdete do toho?

sylvi - vitaj

mimka29
17. apr 2009

ahoj barbora - kde si bola tak dlho?
27. dáme sperie na rozbor vypísané žiadosti a zaplatíme vstupný poplatok. Popom tam vycestujeme ešte raz, aby sme dali spermie na zmrazenie. Tretí-krát pôjdeme až v deň odberu darkyne, lebo chceme oplodňovať s čerstvými spermiami. No a posledný krát si pôjdeme už pre drobčekov. Inak budú všetko s nami konzultovať telefonicky. Znie to hrozne jednoducho, ale u nás sa to určite ešte nejak skomplikuje, lebo mi nič nemôžeme mať také jednoduché.

vika kde si? Ja som kvoli tebe už druhý deň tak neskoro na internete a vôbec ťa nemôžem zastihnúť ☹ Dúfam, že ťa Pinter neodradil.

mimka29
17. apr 2009

...spermie... 😀 až teraz som si všimla preklep, ale už som fakt ospalá. Dobrú noc

barbora77
18. apr 2009

Dobré ránko 🙂

iwusa - ešte k tvojim otázkam - v Brne robia aj transfer s čerstvými embryami, záleží na tom, ako to budete chcieť vy, ale doporučuje sa dať ich zmraziť na pol roka, aby sa vylúčilo riziko infekcie, nákazy AIDS a pod... My asi radšej nebudeme riskovať a počkáme, iba oplodnenie dáme čerstvými spermiami, lebo keby sa to všetko podarilo a potom by sme sa dozvedeli, že je bábo nakazené, ani si to neviem predstaviť ☹

mimka - a vy ako? pôjdete do toho bez mrazenia embr.?

mimka29
18. apr 2009

Dobré ránko barbora,
My si budeme dávať prvú várku z čerstvých embryí. Normálne si ma s tým AIDS vydesila, tak som si pozrela papiere čo sme podpisovali. Je tam napísané, že darkyňa podstupuje vyšetrenia na HIV, syfilis, a hepatitidu B. No a v ďalšom bode sa píše, že súhlasíme s transferom čerstvých embryi, alebo rozmrazených skôr ako uplynie 6 mesiacov od ich zmrazenia, aby bola zaistená najvyššia možná úspešnosť.
Tak teda neviem, veď darkyňa by mala podstúpiť vyšetrenia na tieto choroby v každom centre.

barbora77
18. apr 2009

mimka - nechcela som ťa vystrašiť, ja len čo sa doporučuje, lebo ani darované spermie nemôžu ísť na darcovstvo skôr ako po pol roku, oni ich znova na tie infekcie vyšetria. Jasné, že darkyňa je predtým vyšetrená, to isté ako darcovia spermií. Len asi sa môže niečo vyskytnúť do toho pol roka a preto to robia aby mali istotu. Ja to skopčím zo stránky:

Z lékařského hlediska doporučujeme, aby darovaná vajíčka byla oplozena a poté uložena na 6 měsíců, ale je to Vaše rozhodnutí.
Podle zákona v České republice musí být darované sperma v ochrané lhůtě po dobu 6 měsíců. Po ukončení tohoto období je darované sperma znovu vyšetřeno na následující přenosné infekce: HIV (AIDS), hepatitis B, BWR.

Pouze v případě, že sperma je negativní na dané infekce po uplynutí doby 6 měsíců, je dáno k dispozici pro užití.

Je doporučené (ale ne povinné) zacházet s darovanými vajíčky stejným způsobem. Stále není možné uskladnit samostatná neoplozená vajíčka, tudíž mají - li zůstat v ochrané lhůtě, musí být nejprve oplozena.

Chápeme však, že pro některé pacientky je (z osobních důvodů) velmi důležité podstoupit transfer okamžitě a jsou ochotné akceptovat riziko infekce.

mimka29
18. apr 2009

To je v pohode, nevystrašila si ma až tak strašne 😀
A tebe v centre odporučili počkať toho pol roka, alebo si sa tak rozhodla sama?

Inak čo je snašou vikou?

barbora77
18. apr 2009

mimka my sme sa tak rozhodli, aj keď transfery zmrazených majú nižšiu úspešnosť, neviem, bojím sa čo keby náhodou, tak preto.

u nás sa super vyčasilo, tak ideme na korčule 🙂 Večer nakuknem
zatiaľ paa

mimka29
18. apr 2009

My ideme večer na jednu kolaudáciu domu, tak sa vrátime asi neskoro, ale keď nie už dnes, tak zajtra tu budem určite 😉

gregy
19. apr 2009

Ahojte kočky, ja som tiež jedna z tých ktorej pravdepodobne vaječníky končia skôr ako by som chcela ☹ V máji idem postúpiť 2 IVF (pred tým dve stimulky - jedna stop, druhá s 3 flíkmi ale prázdnymi), kedže rátam aj s možnosťou že zase z toho nič nebude uvažujem o darcovstve. Rozmýšľam o tom, že poprosím sestru aby mi darovala vajíčka ale skôr ako to urobím sa Vás chcem opýtať či by bola vôbec vhodná kedže 1 x bola na interupcii a 2 x potratila, potom však porodila dve zrdavé deti a má 33 rokov. A ešte viete mi poradiť, ktoré CAR robí darcovstvo NIE anonymne? kľudne aj zahraničné ale ja iné vajíčka ako od mojej sestri asi nebudem schopná prijať ... ☹ ďakujem pa

mimka29
19. apr 2009

Ahoj gregy,
Myslím, že tvoja sestra už nebude vhodnou darkyňou a čo viem, tak darcovstvo u nás aj v Čechách musí byť anonymné, aspoň my sme podpisovali také papiere, že nebudeme ani pátrať po darkyni, tak neviem 😒
Ale skús pozrieť na nete.
A prečo nemôžeš mať vajíčka od ine ženy? Inak ja som presne tvoj prípad - pri IVF sa mi tvorili foliky, ale prázdne. Do akého centra chodíš?

gregy
19. apr 2009

Ahoj ja chodím do ferticentu v BA, a tí darcovstvo nerobia. Proste od sestri to bude stále mať naše gény aj črty ved jej deti vyzerajú skoro ako moje a takto by to bolo pre mňa po psychickej stránke prijateľnejšie. Z čoho usudzuješ, že nebude asi vhodná darkyňa kôli potratom? Ja verím že sa najde aj CAR ktoré nebude anonymné ...

vika34
19. apr 2009

babi,ospravedlňujem sa ,že som sa tak dlho neozvala ,bola som na služobke a najprv rýchlo napíšem ako sme dopadli vo FC a potom vás musímc prečítať,tak ako mimka napísala dr.mi povedakl,že kedže mám nárok ešte na dva cykly,tak samozrejme je mu jasné,že ich chceme využiť,ale nechcel aby som tomu dávaa veľkú nádej,lebo on si myslí,že na 90% to znovu potratím,ale nemáme už čo stratiť,tak musím prísť s mojím mužom a vypíšeme žiadosť a ideme do toho
idem vás prečítať a potom sa ešte ozvem,zatiaľ pá

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre