Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bobjan
1. apr 2010

Mimka, ja som ťa zle pochopila....ja to mám opačne..podľa PM som v 11tt, ale podľa utz v 10tt ..
Najprv som hovorila, podľa utz, teda o týždeň menej, ale keď do knižky dala sestrička termín pôrodu podľa ms a nie podľa utz, tak dávam podľa ms...ale teda nikto taký sa ma nepýta, len svokra...
Mám ísť 12.4., ale mám výsledky z interného, tak kázal dr. prísť s nimi, ak budú skôr a nie až okolo 12.4., to by som ich zobrala potom....tak pôjdem s nimi bud. týždeň..a dúfam, že ma objedná na utz... 😝

Aj ja prajem všetkým príjemné veľkonočné sviatky 😉 🙂

mimka29
1. apr 2010

Mne vôbec nesedí v tehu knižke termín pôrodu s tt, ktorý tam mám napísaný, tak mi to musí asi lekárka opraviť. Ale týždeň hore dole, hlavne že sa nám narodia zdravé bábätká 😉

sue
3. apr 2010

Mimuš a ostatné tehulky... termín pôrodu v tehuknižke Vám nik neopraví - tam je zápis podľa dátumu poslednej MS. A UZV miery a dátumy neberte úplne vážne, každé bábo rastie v brušku vlastným tempom 😉

mimka29
6. apr 2010

Ahojte babulky,
tolko sa na tie sviatky chystáme a ani sa nenazdáme a je po nich. Zajtra idem do poradne a na testy, tak sa teším, ale ja trošku bojím. Manžel ide so mnou, tak dúfam, že mi budú robiť aj ultrazvuk, aby sme videli drobčeka.

sue dík 🙂 😉

vika34
6. apr 2010

ahojte,mimka mne do knižky vpísali aj termín prvého pohybu a bolo to presne v 4 1/2 mesiaci/presný týždeň si už nepamätám/ a potom mi termín vyšiel na VOSR / 7.11./ a 8.11. mi odtiekla voda a Vika sa narodila až 9.11.,aj na UTZ bol termín napísaný zase podľa veľkosti ,nech je ako chce,hlavne nech sa to narodí zdravučké ,kľudne aj o týždeň hore dole 😀
Minka ako?

mimka29
6. apr 2010

Ahoj vika ja len, že keď prídem na ultrazvuk, to chodím do inej ambulancie, tak na mňa vyletia, že v ktorom týždni som a ja neviem čo im mám povedať, tak preto chcem aby mi to lekárka vysvetlila. Zajtra sa chcem v poradni opýtať toľko vecí, že si asi dnes pri telke napíšem, aby som na niečo nezabudla 😀
Niektoré baby čo su v týždni ako ja už cítia pohyby a sú to tiež prvorodičky, tak sa tak sledujem, že kedy to začne, ale ja si myslím, že mám ešte taký mesiac čas. Ja viem, že na ktorej strane je drobček, lebo mám na tej strane krivé brucho a aj tvrdšie. Keď ho počúvam cez ten domáci ultrazvuk, tak ho nájdem až pri pupku a dnes až nad pupkom, tak aj bruško sa mi už tak dvíha vyššie.

Minka vážne ako 😕

Pekný večer

minka051
7. apr 2010

Aho.jte
Tak som tu.Zajtra idem na krv test som si neurobila lebo zas sa bojím tak to nechám na krv a,alebo ho urobím ked ked prídem od doktorky. neviem prečo mám taký strach . Do teraz ma pobielavalo bruško dnes mi je akosi lepšie no neviem či je to dobre. Menzes zatial nikde a to som ho mala mať v nedelu, tak uvidím. 🙂 Ale v piatok vám dám určite vedieť lebo to už bude isté na nič na tom nezmením. Tak mi držte palce nech som tehulka. 🙂

mimka prvorodičky cítia pohyby neskôr, neboj ešte máš čas. 🙂

gabikri
7. apr 2010

Dobrý večer všem😉)

minka : určitě budeš, držím palečky!!!!!! 😉 😉 😉

Holky napsali mi Estrofem, mám brát třikrát denně dvě tablety ...už to beru čtvrtý den a zase mi vylítly dvě kila..ach jo, ta hormony jsou svinstvo 😒 Brala jste to některá a jak dlouho? Mě spíš děsí, že v příbalovém letáku je napsaný jako možný vedlejší účinek rakovina prsu a mě na to umřela máma. Manžel, když to četl, tak se rozčílil, jestli jsou normální mi tohle dávat, když mám rakovinu prsu v rodině. Ale vysvětlila jsem mu, že tento možný vedlejší účinek je skoro u včech léků, které jsem zatím v CARu dostala 😖 Co člověk nadělá 😖

mimka29
7. apr 2010

Ahojte baby,
minka to ťa teda obdivujem, že si vydržala netestovať a v jasné, že budeme držať palce 😉

gabi ja som brala Estrofem, ale ja som z neho nepriberala, on je dobrý na rast sliznice. Príbalové letáky nečítaj, oni to tam musia napísať a už vôbec to neukazuj chlapovi. Kedy to ideš na kontrolu?

Ja som dnes bola v poradni a lekárka mi urobila aj ultrazvuk, aby sme s manželom videli drobčeka. Pekne za mesiac narástol, už meria 16 cm. Pekne sme videli všetko aj nám mával, len sme nevideli či je to chlapček alebo dievčatko. Za mesiac idem na ďalší ultrazvuk a to nám už povedia čo to bude. Dnes mi brali aj krv na tripple testy (či to nemá nejaké vady) a o týždeň budú výsledky, tak dúfam, že dopadnú dobre a my si konečne vydýchneme a môžem si naplno užívať tehulkovanie. Drobček bol už otočený dole hlavičkou, ale lekárke sa nepáčilo, že má hlavičku veľmi nízko, tak musím viacej ležať a odpočívať. Hneď ma lekárka odhali, že som to cez sviatky asi prehnala s varením a pečením. Tak som dnes už podstivo ležala, lebo som sa hrozne vyľakala.

Pekný večer 🙂

gabikri
7. apr 2010

mimka: mám jít příští čtvrtek na ultrazvuk 😉 Jééé, prďola vám mával...to je hezký... 😵 😵 😵 😵

bobjan
8. apr 2010

Ahojky🙂

Minka, držím palce, nech je to pozitívne 😉 Aj u nás bývajú výsledky, až na druhý deň, katastrofa to čakanie 😠

Mimka, len pekne oddychuj a super, že ste ho videli 😉 Držím palce na výsledky!

Ja idem v pondelok do poradne, tak som zvedavá, kedy ma objedná na utz..

Gabi, držím aj tebe palce, nech to výjde! Tak ako píše Mimka, všetky lieky sú svinstvo a musia to všade písať...

Sue, ahoj 😉

vika34
8. apr 2010

ahojte mimka pekne oddychuj

minka držím strašne palčeky

bobjan myslím,že si už po kritickom prvom trimestri?Ak áno ,myslím, ,že už si to môžeš začať užívať 😀

držte sa všetky

iwusa
8. apr 2010

gabi - skoro kazde lieky, kt. obsahuju hormony zvysuju riziko rakoviny prsnika. aj mna na to upozornoval doktor ale nemam si z toho robit tazku hlavu. On my to vysvetlovat tak, ze ta zena, kt. bohuzial ju ma dostat, tak ju dostane ci s liekmi alebo bez, nie je to spustac rakoviny.

mimka, bobjan - drzkajte sa 😉 nebojte sa babule, vsetko bude dobre!!!

iwusa
8. apr 2010

jeeeeeeezisi aka chyba, ze MY!!! opravujem na MI vysvetloval 😀 😀 😀

bobjan
8. apr 2010

Iwusa, díky 😉 pekná fotka 😎

Vika, no ešte týždeň...teraz som dnes 11+3 podľa ms, podľa utz 10+2, takže ešte nie som za hranicou... 😔 sice zas je pravda, že ak sa má stať zle, tak sa stane aj neskôr..ale myslím pozitívne 😎 😵 🙂

vika34
8. apr 2010

bobjan,ja ked som čakala Viku ,to som bola po dvoch potratoch a hned ako povedal,že je akcia srdiečka som si odfúkla a vôbec som nerozmýšlala nad tým,že by sa mohlo ešte niečo stať.Teraz po dalších potratoch a vedomosti z koníka ,že sa môže vždy niečo stať ,je to ťažké,nemyslieť na to.
Strašne ti držím palce a verím,že aj ja v najbližšom čase ,budem mať tvoje starosti 😉

iwusa
8. apr 2010

bobjan - dakujem 😵 hlavne mysli pozitivne a nepripustaj si podobne negativne myslienky! ja som teraz strasne pozitivne naladena, ani nechapem preco... ale clovek nikdy nevie, zazraky sa fakt deju 😉

bobjan
8. apr 2010

presne tak dievčatá, zázraky sa dejú a pozitívne myslenie je polovica úspechu 😉

bobjan
8. apr 2010

Vika, ďakujem moooc a určite sa všetky dočkáme, musíme veriť 😉

minka051
8. apr 2010

Ahojte tak krvička zobratá a a ešte zo pár hodín do zajtra nervy 😝 Mám volať po 10tej. tak potom vám dám vedieť.

vika34
8. apr 2010

minka 🙂

bobjan
8. apr 2010

Minka ten test si nerobila?

mimka29
8. apr 2010

Ahojte,
minka myslím na teba
bobjan už pondelok ideš do poradne 🙂
vika iwuska ahojte 😉

Ja som dnes bola iba chvíločku pri PC a inak som podstivo ležala. Teraz uvarím večeru a zase pôjdem poloha ležmo. Myslím, že za taký týždeň budem mať obležaniny, ale to neva.

minka051
9. apr 2010

Ahojte
tak robila som test a je úplne biely ☹ tak to je koniec. Ešte počkám čo mi povie doktorka z krvi ale asi len to isté. mrcha nikde mešká 5 dní tak som zvedavá kedy dorazí. ešte vám napíšem okolo obeda ked budem volať doktorke.

vika34
9. apr 2010

minka veľmi na teba myslím,drž sa

minka051
9. apr 2010

vika už som to vzdala mylím že je koniec. ešte napíšem neskôr ked zavolám doktorke.

vika34
9. apr 2010

ja viem,že je to taký pocit totálnej beznádeje
Predpokladám,že máš nového muža s ktorým nemáš deti,ja mám doma to isté,môj muž je zatiaľ bezdetný a strašne tým trpí a ja trpým s ním 😠
idem na víkend do Tatier pracovne ,tak možno ťa už nestihnem ,ozvem sa potom

mimka29
9. apr 2010

Dobré ránko,
minka to snaď ☹ Teraz sa mi vrátili všetky zlé spomienky na RM a som pekne naštvaná na celý svet ☹

gabikri
9. apr 2010

minka: myslím na tebe, ach jo, třeba to ještě není ztracené ☹

mimka : špatné myšlenky z hlavy ven a myslet jen pozitivně 😉

minka051
9. apr 2010

no uvidím napíšem vám ked zavolám doktorke aká bola krv asi tak o pol hodinku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre