Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

aja37
7. dec 2010

@gabikri: este doplnenie: ono nejde o sex ako taky, ale o muzove spermie. Sex kludne majte, ale zabran spermiam, aby sa s tebou "stretli" 😀

vika34
7. dec 2010

@gabikri
AHOJTE
aj ja mám podobný problém ako alice ,spontánne som potrácala a v 2006 som mala mimomaternicové a zobrali mi vajcovod.Odvtedy som neotehotnela ,mám za sebou 3 IVF a 2 Kety a iba raz som otehotnela ,ale skončilo to zase potratom a pred prípravou na to IVF som 3 mesiace brala prednison s tým ,že styk mal byť chránený kondomom ,iba počas ovulácie nemusel,aby moje telo nevytváralo prípadné protilátky proti spermiám.Tiež tomu moc nerozumiem,ale tak ako ste písali pred tým ,mám za sebou všetky možné vyšetrenia a nikdy sa nezistilo prečo potrácam

mimka29
7. dec 2010

@minka051 neviem už presne na ktorý deň sa môže robiť vklad, ale myslím si, že keď je dosť vysoká sliznica, tak aj na 15 DC 🙂

Teraz sme prišli s malou z vonku a teda po tej čapkanici je to s kočiarom pekne náročné jazdiť, to zároveň posilujem aj ruky 😀

alice49
7. dec 2010

gabikri: je to tak jak to psala nyní aja37. Je to v těle.

alice49
7. dec 2010

Ještě jsem si nyní vzpomněla, že mi paní doktorka na imunobiologii vysvětlovala, že nejdůležitější je ochránit se před kapkou, protože tam je těch látek nejvíce - ani ve spermiích jich prý tolik není. 😉

gabikri
7. dec 2010

@aja37 : sex jsme neměli od té doby, co jsem začla brát Estrofem na růst sliznice a to už je dva měsíce když k tomu připočítám teď šestinedělí, tak se na tři měsíce dostanu. 😀 Když do sebe peru léky, tak mě bolí břicho a na sex nemám náladu a po ET se bojím, aby se něco nestalo. Navíc při minulém pokusu jsem měla náplastě Extrahexal, při kterých mě hrozně pálila kůže a když jsem měla s mm sex, tak ho začal chudáčka strašně pálit a měl ho jak rajče 😀 Takže prohlásil, že pokud do sebe budu prát nějaké jedy, bez sexu se obejde 😝

gabikri
7. dec 2010

Poradím se s doktorama a pokud mi poradí imunologii, tak se tam nechám vyšetřit 😉

gabikri
7. dec 2010

@minka051 : super, budeme spolu zase bojovat 😵 Já se mám 10.1. teprve se ozvat Štelclovi, tak nevím, jak dlouho trvá příprava ne KET.

lenca78
7. dec 2010

Ahoj holky, tak uz jsem maminkou. Mame dve holcicky, Zuzanka 1,8kg a Stepanka 2,3kg, narodily se 34+3 v patek 3.12.2010. Jsou na JIP. Mne dnes pustili, nejsem jeste dnes moc v pohode, jen co se ze vseho vzpamatuju, napisu. Do vanoc je ale asi mit doma nebudeme 😢

kinguse
7. dec 2010

@lenca78 jééé,tak mooooc gratuluju a zároveň přeju,ať to holčičky co nejlíp zvládnou a máte je brzo doma!!!! Stěpánka má krásnou váhu a Zuzanka to určitě brzo dožene!!!! Tak se holky držte a moooc na vás myslíme!!!

lenca78
7. dec 2010

Jeste fotecka - vlevo Zuzanka a vpravo Stepanka 😀 Hezky nam je na Bulovce dopecou a my si je pak konecne budeme moci vzit domu.

gabikri
7. dec 2010

@lenca78 : leeeeeencoooooo gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jůůůůůů, máš holčičku a chlapečka, to je skvělý!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

gabikri
7. dec 2010

@lenca78 : lencoooooo velká gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 To je skvělá zpráva!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

gabikri
7. dec 2010

@lenca78 : jsem ten první příspěvek chtěla smazat, ale už to nejde 😀 Štěpánka je taky holčička, nějak mi to pomalu myslí, omlouvám se 😉

beruska64
7. dec 2010

@lenca78 Lenca, tak to je super novinka! Velka gratulacia, prajem celej rodinke vela zdravia, stastia a radosti 🙂 Som si hovorila, ci nahodou uz nerodis, ked si tu nebola.

paja1
7. dec 2010

@lenca78 Upřímná gratulace,to je nádhera.hlavně ať jste všichni zdraví-a to určitě budete.To je krásný dáreček .Ať se vám daří a vše šlape jak má . 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vika34
7. dec 2010

@lenca78
velmi gratulujem 🙂 ,hlavne nech ste všetky zdravé a v poriadku.
@minka051
mám už po KETE,bohužiaľ zase nič ,najbližšie môžem vo februári,mám ešte 4 embriá zamrazené
tebe držím na januar palce.

maakovaa
7. dec 2010

@lenca78 BROUČKU, mámo 🙂 🙂 🙂 To je krásný, moc moc gratuluju. Přeju holčičkám jenom to nejlepší do života! Maminka si je vybojovala, tak se budou mít čile k světu! Lenčo, je to krásný a mě úplně buší srdce radostí. Pohlazení na dálku, opatruj se a držím princeznám palce! 😵 😵

lenca78
8. dec 2010

Holky, moc dekuju za gratulace. Normalne ty hormony delaji svy, ja tu ted nad vasimi radky bulim jak zelva a nejradsi bych zase uz u nich byla. Dneska je pojedu na pul dvanactou prebalit a nakrmit injekcni strikackou. Sama mliko jeste nemam, za celodenni odstrikavani nejlepsi elektrickou odstrikovackou jsem vycucala 30ml :(. To je jedna davka jen pro jednu. Ale snad se to zlepsi . Doma vic piju, ve spitalu byl jen ten hnusny cerny caj, ted si varim hovezi vyvar, tak to by bylo, aby na mliko nebylo, ze jo? 🙂))

Holky, ja vas pak doctu, ale ted to nejak nestiham, jen tak na par minutek a hura do spitalu. Prece jen mi cesta trva hodinku, tak je to trochu casove narocne.

aja37
8. dec 2010

@lenca78 : BLAHOZELAM! To je super. Lepsi darcek pod stromcek si si uz ani nemohlia priat! 🙂 Krasne.

aja37
8. dec 2010

@gabikri : hm, tak potom je to zvlastne. Potom by to malo byt ok, ked ste tak dlho nemali sex. Jedine, ze by si to mala tak silne, ze nestaci abstinovat, ale treba abstinoval s Prednisonom. Inak poviet ti, Prednison nic moc. Je to tusim glukokortikoid a pribera sa po nom. Ja som tiez chvilku brala. Ale Gabi zvlastne je, ze ti imuni este nerobili. Mne to sice neurobili hned na zaciatku, ale urobili mi to. Dokonca 2krat. Raz v Podoli (tam bola cakacia doba 2mesiace na termin a 2 mesiace na vysledky) a potom este tusim v Imumede (alebo tak nejak sa to volalo). Tam ma poslali z Gestu. Vies, to ze ty mas vysoke FSH este neznamena, ze problem nemoze byt aj v tom, ze si alergicka na mm spermie. A musim priznat, ze ma trosku prekvapuje, ze ti to este nedali urobit. Pytaj si to. Urcite.
Mne teraz primar v Iscare dokonca nabral aj krv na AMH. Ked som totizto zacala rozpravat o darovanych vajickach a on videl moje vajecniky na sone+HP+vek (tvrdil, ze to nie je az tak vela, aby som musela mysliet na darovane vajicka ... skoro som odpadla), tak usudil, ze musim mat aj AMH. Hormon co tiez indikuje zasobu vajicok. Ja som totizto na 8 IVF vyprodukovala len 1 folikul, ale zato v nom bolo zdrave vajicko a aj sa oplodnilo, ale neujalo sa. A teraz bez nicoho som mala 3DC 5vajicok (jedno malo dokonca 12mm, co je dost vela na 3DC). Nasadil mi clostilbegyt a v piatok mam OPU na 3 folikuly. Docela sa tesim. Snad budu plne oplodnenia schopnych vajicok 😉

gabikri
8. dec 2010

@aja37 : ajo zeptrám se na to, až se mi to třeba stane podruhé. Přijde mi totož, že tu alergii na sperma najdou skoro každé a zbytečně si nechci přidělávat další psychický blok a nervy. Doktor mi jasně napsal, že i když by mi nějakou alergii našli, nic než prednison se na to nedává, takže když mi ho teď dá preventivně, tak to vyjde na stejno. Navíc si pamatuju, jak asi před pěti lety vyšilovala kamarádka, že jí našli alergii na manželovo sperma, nic s tím nedělala a má dvě krásné zdravé děti přirozeně, nikdy žádný potrat. Další kamarádka, co teď porodila, spousty IVF a neúspěců, taky ji našli alergii na sperma a i na embrya, prala pořád při všech pokusech Prednison a při tom posledním jí ho doktor vysadil a má krásnou holčičku. Takže momentálně se tím fakt nemíním zabývat, protože chci jít na KET v lednu a to bych stejně nestihla.

gabikri
8. dec 2010

@aja37 : jinak super zpráva, že se Ti tvoří vajíčka, mě doktor v caru taky řekl, že mi tam něco roste a dalo by se to ještě zkoušet, ale ta pravděpodobnost je u mě tak malá, že bohužel v 39 letech si nějaké další pokusy už nemůžu dovolit. Tobě moc držím palečky 😵

gabikri
8. dec 2010

@lenca78 : lenčo přeju Ti, aby miminka byly brzo fit a byli jste všichni doma pohromadě!! 😉 Jinak vím, že kamarádka pila na to, aby měla víc mlíka nějaké homeopatika a zlepšilo se jí to trochu, tak se zkus na to zeptat 😉

gabikri
8. dec 2010

@aja37 : jinak teď jsem koukala do historie a vždyť ty jsi měla OPU okolo 20. 11. a to teď jdeš na další OPU 😕 😕 Tak tomu se zas divím já, všude uvádějí, že se má počkat aspoň dvě menstruace, aby si tělo orazilo 😕

minka051
8. dec 2010

@gabikri no tak to tak približne bude spolu. A už sa to musí podariť a hotovo. 🙂 😉

minka051
8. dec 2010

@lenca78 ahoj moc moc gratulujem a prajem vela zdravíčka a nech pekne rastú.. neboj mliečko bude ale treba hlavne klud a pohodu. To robí veľa. 🙂

gabikri
8. dec 2010

@minka051 : to je jasné, že to vybojujeme 😵 Jeden doktor říkal, podaří se to 99% žen a to 1% to vzdá předčasně 😉 Akorát že to někdy déle trvá, ale z toho my se nepo.... 😉 😉

aja37
8. dec 2010

@gabikri : Ja som mala 20/11 OPU z 8.IVF, kde som stimulovala Gonalom ... proste klasicke IVF. Vytvorila som az 1 folikul, ale bolo v nom vajicko a aj sa oplodnilo. Teraz mam native. Pri native mi bolo povedane, ze mozem ist kazdy bozi mesiac. Len zalezi na tom, ci nieco vyprodukujem alebo nie. No a v 3DC tam doktor videl 4-5 folikulov, tak mi nasadil aspon clostilbegyt, aby tym folikulom trosku pomohol a teda v piatok mam dalsie OPU. Zvlastne je, ze na stimulaciu nereagujem a bez injekcii urobim viac folikulov. Ono oddychnut si telo musi od tych hormonov, co do seba davame, aby sme mali viac folikulov a nie od toho zasahu pri OPU a tak. Ak by som chcela hned dalsie IVF, tak to by mi asi povedali, ze si musim oddychnut, ale ja som chcela skusit native, pretoze mi to nejde do hlavy, ze nereagujem na injekcie a pritom ked idem k lekarovi len tak na kontrolu, tak mi stale povie, ze vidi folikuly. tak kde su, ked ich potrebujem? 😀

gabikri
8. dec 2010

@aja37 : ahaaa, tak to jo, já nativ nikdy neměla, tak ani nevím, jak to funguje 😉 tak to máš ale velkou šanci, když se bez stimulace něco tvoří, to je fajn 😉 To jsem zvědavá, jak ti to dopadne, budu držet palečky a určitě napiš 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre