Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

nelynka
28. máj 2009

vikus to je supeeer gratulujeem.. 😀

vika34
28. máj 2009

dík

mimka29
28. máj 2009

vika - paráda, teraz pekne ležkaj a žiadna námaha ... sľubuješ? A ešte sa musíš s nami deliť o každý pocit, ktorý máš, aby sme vedeli čo nás čaká, lebo ja som síce mala 3 IVF-ka, ale ani raz transfer ☹

vika34
28. máj 2009

mimka skoro som sa počurala,lebo musíš mať plný moč.mechúr,to bolo hrozné,ale ináč v pohode
a dúfam,že v lete aj ty budeš mať dvojičky v brušku

nelynka
28. máj 2009

vika aj ja som tam skuvinala od curania hehe..
som sa uz aj vyhrazala ze nech m zoberu lebo sa pocuram...
tak ma brali hned..
to som bola objednana na 13h a skoro do 14h som musela cakat tak som mala aj nerviky kus 😀

vika34
28. máj 2009

ja som musela ešte čakať pol hodinu,lebo som podľa doktora nemala plný močák,ale podľa mňa som sa už skoro pocikala,skoro som posledné minúty aj slzu vyronila zo zúfalstva

mimka29
28. máj 2009

vika - veď ja si idem pre naše zlatíčka už 25. až 27. júna. To sa ešte neskôr upresní.

dianan
28. máj 2009

ahojte a pekný den... 🙂 vika blahoželám....už len oddychuj a mysli pozitívne... 🙂

vika34
28. máj 2009

to je perfektné a budeš mať aj nejakú špecialnu prípravu pred tým

dianan
28. máj 2009

mimka aj tebe sa to už veľmi blíži...suuuper

vika34
28. máj 2009

díki dianan

mimka29
28. máj 2009

vika - budem si iba lepiť náplaste, aby sa mi pripravila sliznica a mám predpísané nejaké dva lieky na oslabenie imunita - to v Čechách dávajú, aby telo lepšie prijalo embryo a nevylúčilo ho. S týmto všetkým začnem myslím tak dva týždne pred transferom, čiže už asi za dva týždne 😀

vika34
28. máj 2009

tak aj ty ,nám budeš opisovať všetko ,nech sme ostatné informované

nelynka
28. máj 2009

mimka neberies prednison nahodou?

vika34
28. máj 2009

tiež si myslím,že na potlačenie imunity ti dajú prednison aj ja som to brala

mimka29
28. máj 2009

nelynka musela som to ísť pozrieť, takže budem brať Anopyrin a Prednison. Ty s tým máš skúsenosti?

vika34
28. máj 2009

anopirin,je na riedenie krvi a prednison na imunitu

nelynka
28. máj 2009

hej mam, brala som oba pri KETe to uz som mala po imunologii a pri IVFku som brala len prednison

nelynka
28. máj 2009

ale brala som ich az po transfere

mimka29
28. máj 2009

No veď to presne neviem kedy mám čo užívať, ale v Brne ma ubezpečili, že mi budu volať aj e-mailovať, tak dúfam, že to nedopletiem 😀

nelynka
28. máj 2009

mimka ja som ic zacala brat az v den transferu tak sa neboj, oni sa poinformuju...
viem ze niektore holky ich zacali brat aj tyzden alebo dva pred transferom...

vika34
28. máj 2009

ja som anopirin nebrala,a prednison som začala vo vyššej dávke dva mesiace pred OPU a znížili mi to na polovicu mesiac pred OPU,ale ked ty nejdeš na odber ,tak to asi nemusíš brať tak skoro

mimka29
28. máj 2009

Bože však to naše telo sa môže z toľkých liekov zcviknúť 😀

vika34
28. máj 2009

neboj vydrží to

iwusa
29. máj 2009

bre ranko dievcence, konecne mame piatok, juchuuuuuuuuuuuuuu 🙂

vika - supeeeeeeeeeeer, drzim pastiky! este nechcem gratulovat aby sme to neuriekli, radsej budem na teba silno silno mysliet. pocuj a to ked ti davaju embryjka do tela, tak to si pri vedomi? a preco ten plny mechur??? 😕

mimka - takto za mesiac uz aj ty budes lezkat, oddychovat a hlavne zahniezdovat 🙂
nely - daj vediet, ako si dnes dopadla!

kocky ja sa tak strasne tesim s vami vsetkymi 🙂

a tu mate odo mna jeden dobry vtip, aby ste pracovali a oddychovali (vika) s usmevom na perach:

Malý Pepíček jede v tramvaji. Paní, sedící vedle, ho pohladí po hlavě a pochválí, že je hezký chlapeček.
Pepíček se jí zeptá, zda má doma taky takového chlapečka.
Pani se začervená a smutně konstatuje, že jí čáp žádného nepřinesl.
"A máte alespoň holčičku?" ptá se opět Pepíček.
"Ne, vrána mi žádnou nepřinesla."
Pepíček se chvilku zamyslí a pak se nevinně zeptá: "A s jiným ptákem jste to nezkusila?"
😀 😀 😀

iwusa
29. máj 2009

Pepíček a žloutenka
Pepíček se ve škole chlubí učitelce, že jeho sestra má žloutenku. Učitelka ho pošle domů, aby to děti nedostaly. Za týden ho potká a ptá se.
"Tak co, Pepíčku, jak se daří sestře?"
"Jó, to já nevím, paní učitelko. To víte, než sem dojde z Austrálie další dopis, tak to chvíli potrvá..."

Pepíček kupuje prezervativy
Pepíček přijde do lékárny a ptá se: Prezervativy máte?
Tak za prvé, povídá rozzlobená magistra, prezervativy nejsou pro děti a za druhé, řekni tatínkovi, ať přijde sám a vybere si podle velikosti.
Pepíček na to:
Tak zaprvé prezervativy nejsou pro děti, ale proti dětem, a za druhé nebudu tatínkovi nic říkat, protože do lázní jede máma a ještě neví, jaká bude velikost.

Pepíček dojde pozdě do školy
Příjde Pepíček pozdě do školy a omlouvá se: "Promiňte, já jsem se opozdil,
protože jeden pán na autobusové zastávce ztratil desetikorunu."
"A ty jsi mu ji pomáhal hledat?"
"Ne, já jsem na ní stál!

nelynka
29. máj 2009

ahoj iwus,
tak ja sa uz chystam, jasne ze dam potom vediet ako som dopadla, ale pravdepodobne to bude OK zatial
len genetika to poze pokaslat...tak uvidime..ach jaj 😉

idem.papa

mimka29
29. máj 2009

Dobré ránko,

iwuska - až som dostala zimomriavky, keď som čítala, že o mesiac budem na tom ako vika. Bože ja si to neviem ani predstaviť.

nelynka - dnes dobre vybav a potom všetko daj vedieť 😉

sue
29. máj 2009

Ahojte , veľmi sa s vami teším 🙂 vo mne stále hlodá taký červík pokušenia, že možno by sme to mohli stihnúť aj v júlovom cykle... v augustovom nemôžme, lebo moja šéfová je na dovolenke, takže ja nemôžem ani jeden deň chýbať, takže potom až september prichádza do úvahy...

Pekný predvíkendový dník vám prajem 🙂

mimka29
29. máj 2009

sue - to by sme tu mali tieto letné mesiace pestré 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre