Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

vika34
23. sep 2009

☹ mimka
☹ bobjan
myslela som na vás, 😒 asi nestačilo 😠 ,je mi to ľúto

mimka29
23. sep 2009

Mám správy od iwusky a didi 🙂
po telefóne mi toho veľa nepovedala, ale viem, že didi má teraz dostať mrchu no a keď jej skončí, tak za pár dní začína stimulovať dlhý protokol. Dostala už nejaké lieky a inekcie a nejaké jej majú ešte poslať. Ja to vidím, že tak cca za 1,5 mesiaca by mohla byť úrodička na svete.

Tak som vám napísala aspoň jednu dobrú správu 🙂

vika34
23. sep 2009

dakujeme 😅

iwusa
24. sep 2009

ahojte dievcence,

takze vcerajsi den bol vskutku uspesny a dufam, ze takto to bude pokracovat aj dalej. presne ako napisala mimka, tak didlinka je uz doma zasobena a vlasnte caka na svoju mrsku. ja zatial pokracujem s mojimi liekmi ale uz mam doma aj nove, lebo ked zavola doktor a povie, ze ich mam zacat uzivat, tak uz ideme na to! a dost som bola prekvapena, ked mi povedal, ze teraz maju toho vela (ivf s darovanymi) a do dvoch mesiacov to bude urcite. poviem vam pravdu, ze som to musela aj trosku predychat, lebo takuto raketovu rychlost som necakala. doktor mi to vysvetlil tak, ze nas daju dokopy viac parov a povymienaju nam darkyne a jedine embryolog bude vediet od koho dostanem vajka. cize, didlinku budu teraz zjednocovat s nejakou inou kockou a mna zase s inou darkynou. jedine co mi je luto, ze nemozem didlinke viac pomoct, ona si to za mna (resp. za buducu vlastnicku jej vajok) fakticky odserie a vytrpi ale viac sa skutocne neda... skoda, lebo viem, ze za tu ochotu si zasluzi omnoho viac!!! inak mne odporucil aby som bola ten mesiac v klude (ten akcny mesiac 😀 ) a mala by som byt na PN... no to sa este rozhodnem, lebo ja ked som bola naposledy chora a bola som doma tyzden aj pol, tak mi uz hrabalo z toho! a doktor ma este potesil, ze ak chcem tak mi mozu dat aj dve embryjka, lebo s mojou panvou to zvladnem 😀 pride mi to ako super pristup, ze to nerobia masovo ale pozeraju aj na taketo drobnosti ako je stavba zeny a ci je schopna vynosit dvojicky a nie, ze to nabuchaju do zeny len tak, ledabolo, hlavne, ze su peniaze na ucte! takze ja som zatial neskutocne spokojna a dufam, ze nam tento pocit vydrzi co najdlhsie!

bobjan
24. sep 2009

Iwuska, super správy, teším sa tebou 😉
A určite doma oddychuj, pekne v kľude a hotovo. Kvôli bábätku to zvládneš, neboj 😉

Koľko to výjde celé v martine ?

iwusa
24. sep 2009

bobjan - dakujem, napisala som ti IP-cku. a poviem ti, ze aj ja sa tesim, ale nechcem to zakriknut, tak ja len tak potichucky 😵

mimka29
24. sep 2009

Ahojte krásky,

iwuska didi má teraz toho trošku veľa, ale jej pomôžem všetko zvládnuť a všetko čo pre nás robí jej vynahradím. Včera som uvažovala nad tým, čo mi navrhol Krajko a môžem ti povedať, že som celú noc nespala a manžel bol z toho úplne nadšený.

bobjan ty si dnes bola na krvy? Si predstav, že mne na krv ani nekázali prísť. Ja som im včera zavola, že test je negatívny a oni, že vysadiť všetky lieky a koniec. A že keď chcem hovoriť s primárom, tak ho tam zastihnem v utorok poobede, dobré že?

Baby idem žehliž, lebo som lenivá ako voš 😀

bobjan
24. sep 2009

Mimka tak to je sila....to som ešte nepočula, lebo test môže byť vo veľa prípadoch negatívny a krv pozitívna a hlavne v CAR to vedia moooooc dobre. Ak máš kam, tak si radšej skoč.
A čo ti navrhol Krajko?

Ja som bola dnes na krv, výsledok mal byť až zajtra, tak to u nás chodí, ale keď sa ma sestrička opýtala, či krvácam, tak som jej povedala, že dosť špiním od včera, povedala mi, že nemám hádzať flintu do žita a zaniesť si krv na biochémiu a o 14.00 dnes jej klopnúť. Super, ma prekvapila, lebo ona je dosť taká neprístupná...

mimka29
24. sep 2009

bobjan na krv nepôjdem nikam, veď lieky som hneď včera ráno všetky vysadila a uvidím kedy príde mrcha, vraj do 3 dní. Je mi jasné, že nie som tehotná, ja som to tušila od prvého negatívneho testu, ale nechcela som si to pripustiť. Veď to poznáš.
S Krajkom nič nechcem zakríknuť, písala som mu e-mail, tak počkám čo mi odpíše a potom vám dám vedieť.

sukubka
24. sep 2009

ahoj holky prosím vás byla jse některá z vás na imunologii v Brně?nemáte na ni kontakt?já mám za sebou 2nezdařené IVF mám vysoké FSH tak doktoři navrhují nejspíš dárkyni,ale před tím imuno,navrhli mi Plzen ale je to pro nás děsně daleko a pak sem kdesi slyšela že je i v Brně!

sue
24. sep 2009

Fíí, tak toto je sranda... keby som ja už lieky nebrala, tak by som si myslela, že pomiešajú Didlinku a mňa a naše vajká nejak rozdelia medzi dve príjemkyne 😅

bobjan
24. sep 2009

Mimka, aha, držím palce nech to s Krajkom dobre dopadne 😉

mimka29
24. sep 2009

Ty kokšo Krajko mi asi do 5 minút odpísal, že sa mám k nemu objednať, tak som sa objednala na 12.10. Mám si zobrať všetku dokumentáciu a dohodneme sa na ďalšom postupe. Žeby nový začiatok 😉

sububka ja ti neviem poradiť, kde robia v Brne umunologiu? Ale ja som nemusela mať imuno pred IVF s darovanými vajíčkami.

sukubka
24. sep 2009

já to imuno mít zaky nemusím jen chci.nemůžu to brno ale nidke najít 😒

sukubka
24. sep 2009

mimka a co vy máte za problém že máš vajíčka dárkyně?

mimka29
24. sep 2009

sukubka ja sa skúsim opýtať báb na druhej téme kde chodím, tak sú všetky z Brna a okolia. Keď budú vedieť, tak ti napíšem.

bobjan
24. sep 2009

Sukubka, skús tu:

Ambulance alegologie a klinické imunologie
zdravotní středisko Konstancie
Dělnická 53
624 00 Brno-Komín
tel.: +420 545 221 404
e-mail: ord.lanikova@viameda.cz
lékař: MUDr. Zdeňka Láníková

Ordinační doba Pondělí 7:30 - 14:30
Úterý 7:30 - 17:00
Středa 7:30 - 14:30
Čtvrtek 7:30 - 14:30
Pátek 7:30 - 12:00


jejich stránky : http://www.viameda.cz/


Mimka, držím palce 😉

sukubka
24. sep 2009

bobjan díky počkám ještě co zjistí mimka

mimka29
24. sep 2009

bobjan ty si ale rýchlik 😀 V Repromeďáckej téme mi nikto ešte neodpísal, ale tam sú skoro všetky tehuľky, tak asi majú poobedný oddych 🙂

sukubka a do ktorého centra chceš ísť potom na IVF s darkyňou?

didlinka3368
24. sep 2009

Jááááj baby.....Tak včera bol naozaj zaujímavý deň....vstávala som ráno o pol štvrtej a domov som po všetkých vybavovačkách prišla o pol ôsmej....no zachránil ma môj manželík, ktorý ma zobral na pizzu a na vínko a až vtedy som sa uvoľnila, no až tak, že sa mi chcelo plakať 😢 aj keď vôbec neviem prečo /a to ešte neberiem tie hormóny 😅 😅 /....
Ako mimka spomínala, naozaj mám teraz toho trošku veľa a pri svojich 22 rokoch sa cítim ako taká prežitá 40 - ička 😒 ....olrem toho, že som sa pustila do tohto darcovstva /čo teda vôbec nie je sranda, no hlavne z časového, no pre mňa aj fianančného hľadiska/ akurát riešime predaj bytu a o pár dní aj dlhodobé prerábanie nového bytu...ešte stále nemám vybavené všetky doklady kvôli novému priezvisku a ani nehovorím o tom, že o chvíľu nám s mimkou začne škola, kde sa máme pripravovať na Bc a ja som si ešte nestihla prečítať ani inštrukcie......No skrátka chaos 😝 No nechcem sa vám tu sťažovať, lebo viem, že vy máte oveľa iné a závažnejšie problémy, čo moje sú oproti tomu slabý odvar, no niekedy je lepšie takéto veci dostať zo seba von, aby sa človeku lepšie dýchalo.....Aaaaale moja maminka mi vždy hovorí, že koľko si naložím to aj zvládnem a to budem bohatšia..., takže naozaj to všetko malo asi takto byť.....Keby sa toto moje snaženie odrazilo na mojej mimuške a ona by konečne mala vytúžené mimi a o Iwuške ani nehovoriac....a bolo by to možno trošička aj vďaka mne, tak to by bolo naozaj neopísateľné a bola by som prešťastná, že som sa rozhodla ísť do tejto veci 😉 .......
Včera mi mimka napísala takú krásnu ďakovnú sms za vás všetky snažilky, že ju tu ani nemôžem napísať, lebo by sme tu všetky plakali a podaktoré sú aj v práci, takže to by asi vyzeralo divne no najväčším poďakovaním pre mňa bude, keď sa konečne každá z vás stane mamičkou, lebo tak budem vedieť, že to stálo za to....
Mimka som rada, že sa chytáš ďaľšej slamky a v tom by už musel byť čert, aby sa to konečne nepodarilo ... ono to tak asi naozaj malo byť 😉 .....
Držte sa všetky babuľky moje navzájom, lebo už aj ja zažívam na vlastne koži akou veľkou pomocou vie byť psychická podpora v situáciách,ktoré človeku prerastajú cez mozog.....

Želám vám všetkým krásnučký slnečný deň..... 😵

sukubka
24. sep 2009

mimka do Reprofitu pobočku mají v olomouci.

bobjan
24. sep 2009

Didli, veľmi pekne napísané 😵

Pekný deň, aj tebe 😉

mimka29
24. sep 2009

sukubka dobrý výber 😉

didi ty si zlatíčko, neboj všetko spolu zvládneme 🙂

sukubka
24. sep 2009

mimka aproč ty jsi šla do darovaných? mě to v jiných CAr doporučovali k vůli vysokému FSH a jsem zvědavá co mi doporučí v reprofitu,ale pokud s těmi darovanými budeme mít šanci na mimčo vyší jdem do toho

mimka29
24. sep 2009

Ja som 3x stimulovala na vlastné vajíčka, ale zo všetkých troch pokusoch bolo získané iba jedno jediné vajíčko, tak preto darcovstvo. Ale s darovanými vajíčkami majú v centrách vyššiu úspešnosť, ako keď má žena svoje. Je to asi preto, že darkyne sú zdravé maldé ženy, takže predpoklad, že aj vajka budú silné. A na darkyňu sa už vôbec nečaká dlho, je to celkom slušne rozbehnutý biznis. Nám to síce na 1x s darovanými nevyšlo, ale bojujeme ďalej.

mimka29
24. sep 2009

Ja vlastne ani neviem aké mám FSH, na môj hormonálny profil každý lekár pozrie, povie, že je dobrý a založi do karty. Ale už sa budem o jeho výšku zaujímať 😉

sue
24. sep 2009

...no a mne tu nik neodpovedal 😕

Ja som tiež bola včera depkovitá Didli... totiž som začala mať pocit,že ide len o biznis, že príjemknyne to stojí strašne veľa peňazí, k darkyni sa dostane len zlomok toho - ja som si to vypočítavala a pri počte 15vajíčok sa mi len preplatí cestovné, navrch nebudem mať ani cent, nehovoriac o tom,že prídem o takmer celý mesačný plat kvôli PNke, dosť pretelefonujem a podobne... o tom, že mi to kadečo môže rozhasiť v tele ani nehovoriac... Ako jasné, dala som sa na to,lebo chcem niekomu pomôcť, ale strašne ma štve, že jednu stranu vyciciavajú, druhej strane sa nič nedostane a žije z toho niekto ďalší 😔 možno som hnusná a nespravodlivá voči centrám, lebo plnia sny... ale... nepripadá mi,že je to všetko kóšer...

sukubka
24. sep 2009

holky a kolik dostaneme od té dárkyně vajíček?zbyde i na zmrazení?

iwusa
24. sep 2009

sue, ale ved ty si sa nic nepytala, teda ked pozeram na tuto stranu 😅

mimka29
24. sep 2009

sue na čo ti nik neodpovedal 😕 Je to smutné, ale je to tak. Príjemkyňa cvaká a dárkyni to ledva pokryje náklady, ale aj centrá musia z niečoho žiť. V každom centre ide o biznis, rozdiel je len v tom ako sa v ktorom centre k tebe chovajú.

sukubka tak to si dala otázku presne pre mňa. Mne sľubovali, že bude minimálne 10-15 vajíčok od darkyne, jeden transfer z čerstvých embryjok a minimálne 1 až 2 dva kety. A ako som dopadla? Darkyňa mala 7 vajíčok, iba 4 sa oplodnili, 2 prežili PK a nevyšiel ani transfer z čerstvých embryjok (to síce nebola ich chyba, ale ani moja, pochybil tretí článok, tiež lekár na Slovensku, ktorý mi predpísal zlé dávkovanie liekov na prípravu sliznice pred ET). Takže bol iba jeden KET-neúspešný, celkové náklady boli asi o tretinu vyššie, ako mali byť. Ale tým ťa nechcem vôbec odradiť, myslím, že si si vybrala dobré centrum a u nich sa to určite nestane, neboj.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre