Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

jada1
25. jún 2011

@nali1 to určite, ja sa len pýtam, lebo my sme mali tiež jednu morulku a tú nám nemrazili ☹ . Ale tiež máme 3 mrazáčikov ako vy 🙂 .
Tak teraz pekne odpočívaj a o 10 dní nech nám nahlásiš pekné // 😎 .

nali1
25. jún 2011

@jada1 budu so móóóc snažit. 😉

misha83
26. jún 2011

@denda1301 Ahojky, mám se fajn, ale ten čas hrozně letí! U nás jinak nic nového, dřív jak na konci roku s mimčem nezačneme, ale jak to tak vidím, tak to bude za chvilku!
@nali1 To je krása, moc držím pěsti!!!
@jada1 Nám morulky nezamrazili a to chodím taky do Unici, záleží i na dalších faktorech, jaké jsou kvality atd.

nali1
26. jún 2011

@misha83 moc děkuju. Leti to opravdu jako voda. Po Dende jdeš na věc Ty. Mi zrovna taky pripada, ze se zastavil čas. Ještě 2x Pregnyl přede mnou. Takže čekání a jen čekání. Ty jsi to měla asi taky tak, ze?Takže zádné vyhlídky na dřívější testování jak tu pisou holky. 😉

lenka_21
28. jún 2011

Caute baby, tak na doporucenie @jada1 sa tu hlasim, lebo pravdepodobne skoncim s darovanymi vajickami 🙂 FSH 9,54 a AMH 0,38 ... pocula som, ze tu je niekto s podobnou hodnotou AMH?

jada1
28. jún 2011

@lenka_21 vítame ťa tu 😉 . Takúto podobnú hodnotu mala aja37, len ona sem teraz nejako chodí málo. Skús popozerať príspevky dopredu. Ona mala Et koncom februára myslím, tak pokukaj ešte dopredu.

@nali1 ako sa máš? Myslím na teba každý deň 😉

nali1
28. jún 2011

@jada1 ahoj,snažím se, ale jde to pomalu. Porad se pozoruju, no jako blázen. 😀 Otazkou je, za co všechno můžou léky. Nebyla jsi včera na UTZ ?Nebo se mi to plete?Nikdo tu nechodí, tak si nemám s kým psát 😉

misha83
28. jún 2011

@nali1 jj, já jsem to měla taky tak, myslím, že jsem testovala až 12. den, ale tak 10. den by se to dalo prubnout🙂.

nali1
28. jún 2011

@misha83 uvidíme,nevím jestli najdu odvahu. 😉

misha83
28. jún 2011

@nali1 Tomu rozumím, každopádně moc držím pěsti.

nali1
28. jún 2011

@misha83 moc,, moc děkuju.

jada1
28. jún 2011

@nali1 presne viem o čom hovoríš. Ja som sa tiež pozorovala nenormálne 😉 . Na 10 deň skús testnúť, ja som testovala na 10 🙂 .Držííííím palce 😉
Áno dobre si pamätáš, včera som mala kontrolu.Naša malá chobotnička má 14mm, srdiečko bije, tak som spokojná. Dnes ráno som bola ešte na odbery. Sestrička ma riadne scedila z krvi, vraj prvé sú najhoršie, lebo sa vyšetruje všetko možné: komplet krvný obraz, pohl. a infekčné choroby, krvná skupina a neviem čo mi ešte vravela. Za dva týždne ďalšia kontrola.

Ahoj @misha83, ako sa máš? Čítam, že sa potom chystáte na ďalší pokus koncom roka. Prežila si si toho dosť, tak naozaj si treba oddýchnuť. Si mladá máš ešte kopec času 🙂 .

wodanka
28. jún 2011

ahojte holky 🙂 chcela by som sa spytat ako dlho ste cakali na darcovske vajicka? My s mm sme zatial este len objednani na prvu konzultaciu v Reprofite a chcela by som vediet, na aku dlhu cakaciu dobu sa mam asi pripravit.

diadiana
autor
29. jún 2011

ahojte dievacata, idem vas pozdravit a popriat znova vela trpezlivosti a vytrvalosti vsetkym cakatelkam ci uz na test, na babatko alebo na stimulku 🙂 @wodanka ja som na darcovske vajicka cakala pol roka v Reprofite, ale caka sa aj menej. Darkynu mi nasli par dni po prvej konzultacii u nich.

nali1
29. jún 2011

@jada1 ahoj,je dobre ze se Vám dobre daří. Jen tak dal.
@diadiana trpělivost budu teda potrebovat,jsem par dni po ET a pripada mi to nekonečné. Přeju hodne štěstí do dalšího tehulkovani, až se Vám oběma daří.
@wodanka ahoj, vítám te mezi nama. Ja chodím do Unici a tam jsem nečekala vůbec. Darkyn maji dostatek, tak nevím. Každopádně přeji hodne štěstí a at si vyberte tu nej, nej mezi všema.

misha83
29. jún 2011

@jada1 Mám se fajn, čas hrozně letí a já tak nemám čas nad vším přemýšlet, ale docela mě vyděsily dnešní noviny.

Holky, četly jste, že vážně chtějí uzákonit omezení počtu vkládaných embryí na jedno? Nevíte někdo kdy by to mělo být uzákoněno? Jo a zvažují zvýšení počtu spoluhrazených pokusů tím pádem na čtyři (např. v Belgii při takovém omezení je 6). Ach jo.

@wodanka Ahojky, jen jeden cyklus.

jada1
29. jún 2011

@wodanka čakacie doby v RF sú okolo tých 6 mesiacov, ale môže to byť aj skôr.
@misha83 mne čas tiež hrozne letel a teraz od jedného UTZ do druhého (cca 2 týždňové intervaly) počítam každý deň 🙂 . Mám pocit, že sa ten čas nejako spomalil 🙂 . Vlastne od toho 16.5 ako sme mali OPU, stále len vyčkávam, vyčkávam. 😒. A som ako taký spomalený film. Prídem z roboty a musím si ľahnúť, lebo nič nevládzem. Môj pracovný výkon v práci sa tiež znížil, povedala by som aj o polovicu 😀 .

denda1301
29. jún 2011

@nali1
@jada1 ahojte dievcata....mam teraz malo casu chodit sem,ale od jula som doma tak vam to 😉 vynahradim. Inac zdravim aj vsetky ostatne drzte sa......

jada1
29. jún 2011

@denda1301 ahoj 🙂 , tak od júla už ideš oddychovať a pripravovať sa 😉

nali1
29. jún 2011

@misha83 ahoj, slyšela jsem to rano v tv a tuším, ze stimulovat na šest pokusu musí byt taky pálka, tak nevím co to ma za vyznam omezit to na jedno embryjko. Tak nezbývá doufat, ze budou stejne "rychlí" jako obvykle. Ty to určitě stihnes ještě po staru. Je vidět, ze tam sedí lidi, kteří o tom ví opravdu prd.

nali1
29. jún 2011

@denda1301 uz se tesim 😉

jada1
29. jún 2011

@nali1
@misha83 to je už čo toto za haluz! Že jedno embryo. Však tie páry, ktoré chodia do CAR majú asi problém a tým, že sa bude vkladať len jedno, tým sa ešte ich šance znížia a dosť markantne! Keď tak nad tým rozmýšľam, keď aj vložia dve a do papierov napíšu jedno, kto to zistí. Však to jedno sa mohlo rozdeliť a sú z neho dvojky 🙂 .

Vôbec nechápem dôvod takýchto výrokov, ako jedno ma napadá, že chce vás štát obmedziť počet narodených dvojičiek. Kôli čomu? Kôli tomu, aby nemusel vyplácať dvojitú sumu na materskej? Ale však všade, či u vás, či u nás alarmujú, že pôrodnosť klesá a na dôchodky našej strednej generácie nebude mať kto robiť. Nedáva mi to celé zmysel. Zasa to vymyslel nejaký "mudrc" čo sa do toho prd vyzná.

nali1
29. jún 2011

@jada1 stát šetří, pry je draha pece o předčasně narozené děti. Teda dvojcatka z Ivf.

marca22
29. jún 2011

Ahojky,takže už nám asi nic jiného než darovaná vajíčka nezbyde, FSH 40,7 a AMH 0,01 k tomu 0 Rh negativní,kolik ran na mě ten život ještě chystá 😒

jada1
29. jún 2011

@marca22 zlatko nestrácaj hlavu. Bohužiaľ FSH a AMH sa ovplyvniť nedá, ale vždy je tu možnosť darovaných oocytov. To rh negativ tiež nie je bohviečo, ale neboj, lekári to vedia dosledovať keď budeš tehulka 😉 .

jada1
29. jún 2011

@nali1 aha, tak táto možnosť ma nenapadla. Bohužiaľ vždy chce štát šetriťtam kde by ne musel. 😒 . Sú aj iné možnosti, kde by mohli ušetriť!

marca22
29. jún 2011

@jada1 kéž by se dalo,jen to prostě vůbec nechápu proč jsem ve 22 po přechodu

jada1
29. jún 2011

@marca22 je mi to naozaj ľúto. ☹ . Je to ťažké. Aj ste mali nejaký takýto prípad v rodine? Myslím, že by to mohlo byť dedičné.

marca22
29. jún 2011

@jada1 Nevím,všichni měli děti v mladém věku,kolem 20 let,pak už ani neplánovali,takže těžko říct. Jsem z toho trošku mimo,ještě že existují darovaná. Jen doufám že nám nenajdou něco vážného na imunologii,mají pro nás na září dárkyni,jinak nevim jak bych zase čekala dlouho s mou krevní skupinou. No já jsem exot,můžu být ráda že mám alespoň zdravou dělohu.

nali1
29. jún 2011

@jada1 no pravé. Ale ještě me napadá, jak k tomu přijdeme my samoplatci?Někdy není co krátit, nebo taky to nemusí byt k zamrazeni vhodne, jen do briska. Ach jo, to jsou fakt umělci

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre