Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sonka43
19. okt 2012

ahojte.vcaera sme boli na klinike,rozzhodli sme sa pre darovane...ked som si pytala formular,kde by som mohla zaznacit aka by priblizne mala byt darkyna (sme vo Svajciarsku),tak lekarovi skoro okuliare z nosa spadli,ze ved to sa nerobi,ze to nie je vobec mozne,ze ci si myslime,ze je to tolko darkyn,ze si mozeme vyberat...ked som mu povedala,ze na Slovensku nam povedali,ze takyto formular je,tak nam povedal,ze to je riadna blbost,ze to je vraj na oklamanie a lepsie pocit...vraj to nie je prakticky mozne...takze by ma zaujimalo kocky,ci mate s tym skusenosti a ci sa naozaj da priblizne urcit poziadavka,poziadavky, aky by mala byt darkyna typ......a podobne...Boli sme z toho s priatelom v soku ☹

sambuca
19. okt 2012

@jitu27 děkuji za povzbuzení... ráno mi bude koordinátorka volat kolik se jich oplodnilo, tak to mi napoví víc..!

sambuca
19. okt 2012

@sonka43 ahojky, já mám teda čerstvou zkušenost z čech z Gennetu v Praze. Naše dárkyně měla dnes odběr vajíček a naše specifika na ní byla váha do 55kg, výška 168-175 cm, tmavé vlasy, hnědé oči, snědá pokožka a malý nos. Ve všech bodech nám koordinátorka vyšla vstříc a za týden jsme vybírali s partnerem ze 3 dárkyň. Takže možné to asi bude, když to tak běžně funguje, tedy alespoň u nás.. Taky jsme dárkyni zaplatili 23 000,- Kč, to se tam potom dárkyním jde darovat mnohem lépe než do centra kde dostanou třeba 5 000,- Kč. Tam si ženy počkají třeba i 2 roky a specifika nemají žádná, protože dárkyň mají opravdu jako šafránu. Tak asi tak, snad jsem Ti pomohla.

baculiatko40
19. okt 2012

@sonka43 ahoj. Aj ja som v soku, ale vy aspon mate nejake darkyne. Ja zijem v Australii, a tam program darkyn vobec neexistuje, ak niekto chce ist do darovanych vajicok, musi si najst vlastnu darkynu, co je tam velmi obtiazne (pary si tam davaju inzeraty na darkyne). Preto som sa rozhodla pre Reprofit Brno a letela som cez pol zemegule, kde maju darkyn dostatok a tam si vypisujes dotaznik na darkynu - krvnu skupinu, vysku, vahu, vlasy, oci, vzdelanie, hobby. Takze urcite to nie je blbost! Ostatne do Brna chodia pary snad z celej Europy, Blizkeho Vychodu, dokonca aj z Ameriky plus ja s manzelom! Skus pozriet: http://www.reprofit.cz/ivf-lecba-darovanymi-oocyty.

sonka43
19. okt 2012

@baculiatko40 tu vo svajciarsku je to tiez zakazane,tu na klinike to vsetko pripravia a na vkladanie pojdeme do Plzne,kde maju tiez pobocku..takze predsa sa to tak robi? skoro ma zjedol,ked som sa na to pytala...co teraz urobime?boze,stale nieco vyskoci 😢

sonka43
19. okt 2012

@sambuca tak teraz som z toho celkom vedla...v tom pripade to tu asi budeme musiet prerusit...ja uz neviem co je spravne a co nie...tak nas potom pekne oklamal a platime za to nehorazne peniaze...

baculiatko40
19. okt 2012

@sonka43 byt vami, menim kliniku >>>>Brno. Tam si urcite mate z coho vybrat.

sonka43
19. okt 2012

@baculiatko40 nevies aka je tam cakacia doba?tu musime cakat 3 az 6 mesiacov a na vklad pojdeme do plzne. Aka je cena?aspon priblizne?tu platime okolo 9000 eur,plus lieky pre mna.

baculiatko40
19. okt 2012

@sonka43 zalezi, ci si vyberiete cerstve darovane vajicka alebo zmrazene darovane vajicka pozri a prestudujte toto: http://www.reprofit.cz/ivf-lecba-darovanymi-ooc... a rozbal si vsetky info. My sme sa rozhodli pre zmrazene darovane vajicka, pretoze tam nie je ziadna cakacia doba a je to aj lacnejsie (74000 CZK). Ak mozem poradit, ja platim v ceskych korunach, pretoze to vyjde lacnejsie nez Eura.

baculiatko40
19. okt 2012

@sonka43 my sme to mali o par tisic lacnejsie, pretoze sme mali zamrazene spermie a platili sme tieto polozky este minuly rok.

jada1
20. okt 2012

@sonka43 my máme 8 mesačnú dcérku z DV. Chodili sme do Reprofitu Brno a celé nás to vyšlo na cca 98000Kč. Vyšiel nám hneď prvý pokus. Mali sme čerstvé vajíčka. Na dárkyňu sme čakali 2 mesiace. Samozrejme sme si vyplňovali formulár s požiadavkami ako krvná skupina, váha, výška, farba očí, vlasov, vzdelanie. Byť na tvojom mieste, vykašlem sa na to centrum. Do RF chodia páry z celého sveta. Nie je to také náročné, podľa mňa vám stačia 2 návštevy, lebo veľa odkonzultuješ s nimi mailom. V RF sú veľmi ústretoví. Skús pokukať ich www stránku. Ak by si chcela ešte niečo vedieť, kľudne sa pýtaj 😉
http://www.reprofit.cz/

sonka43
20. okt 2012

dakujem vam kocky,hned si to vsetko pozriem,este by sme to tu mohli stopnut a prejst niekam inam...

anubis
22. okt 2012

@sambuca
My máme Honzíka z Libereckého Gennetu,naše dárkyně měla taky 7 vajíček,v sobotu mi volaly,že se jich oplodnilo 6-připlatily jsme si PICSI,v neděli už byly jen 4 a v pondělí mi volaly znovu,že zůstaly jen dvě,ale krásné kvality,byly osmibuněčné a hned v poledne mi je zavedly a vyšlo to 🙂 taky jsem se bála,ale stačilo to....i když mě moc mrzí,že nemáme žádného sněhuláčka mrazáčka ☹ tak držím palce,at to vyjde tay hned napoprvé 😵

sambuca
22. okt 2012

@anubis ahojky Anubisko, děkuju za slova útěchy, ale vše se k dobrému obrací.. Dnes mi koordinátorka zdělila, že všech 5 embryí je 8mi buněčných a super kvality. Takže transfer až ve Středu tedy pátý den a pokud jich nějak hodně neumře, bude i do mrazáku 🙂 chceme transferovat 2, ale začínám mít hrůzu z dvojčat. Netušíš jak velká je pravděpodobnost, že se chytí obě?

anubis
22. okt 2012

@sambuca
To je super,že se tak krásně vyvíjejí a že snad zbyde i do mrazáčku 🙂 a domluv se z embryoložkou,ta podle kvality pozná,jestli je velká pravděpodobnost,že se chytí obě....já tu pravděpodobnost měla velkou-ale chtěla jsem dvojčátka,tak jsem dala obě a vidíš,jako na potvoru se chytlo jedno.Jasně,že jsem za něj moc ráda,ted tady vedle mě povídá,ale občas mě zamrzí,že nejsou dvě ☹ docela často ☹ být tebou dám dvě-jestli ti to dovolují zdravotní důvody,tak bych do toho šla 😵 a proč z nich máš hrůzu?

kerkyra
22. okt 2012

@zeina62 jak to s vama vypada?Ja cekam na zitrejsi UZ a dalsi krev.Mam docela strach.Carka na testu sice trochu zesilila,ale jako kontrolni neni a to jsem dnes 24.den po ET.

kerkyra
22. okt 2012

@sambuca drzim moc palce,at se transfer vydari a brzy najdes // 😉

zeina62
22. okt 2012

@kerkyra ahoj tak sme po transferu, vkladali mi dve cystoplasty boli velmi dobrej kvality tak uvidime 🙂 ja verim ze sa to podari 🙂a neboj aj u teba to bude dobre 🙂 verim ze sa ti to podari

kerkyra
22. okt 2012

@zeina62 moc,moc ti preju,aby ti to konecne vyslo,aby nam to vyslo oboum 😉.Jsme prece bojovnice,mame kvalitni embryjka,tak to musi vyjit.

zeina62
22. okt 2012

@kerkyra aj ja tak hovorim ze uz to musi vyst tento krat🙂 ty si citila nejake zvlastne pocity co by ti potvrdilo tehotenstvo?

sambuca
22. okt 2012

@kerkyra si hodmá děkuju!! Snad to bude dobrý a zadaří se. Sleduju z povzdálí Tvůj příběh a moc držím palečky, aby se zítra na UTZ ukázalo miminko!!

kerkyra
22. okt 2012

@zeina62 12.den po ET jsem spinila a zacala mit zavrate a nadavovani,ale hned po tansferu jen takovy zvlastni klid,ze to dopadne ani jsem netestovala,to prislo az po krvi.a ted skoro 4tydny po porad nevim,na cem jsem...

sambuca
22. okt 2012

@anubis jj, to samé mi říkala julinka87, že za ní přišla ještě na pokoj embryoložka a ptala se jí, zda je připravená na dvojky, že jsou embryjka opravdu silná a taky že jo. Ani nevím proč z nich mám takový strach, asi se bojím abychom to ufinancovali, máme hypošku a doděláváme barák ještě, tak se trochu panikařím. Ale zase rozhodně radši dvojčátka, než žádné miminko.. Takže si určitě necháme zavést dvě.

zeina62
22. okt 2012

@kerkyra neboj bude to dobre 🙂 a lekari ti co povedali?

baculiatko40
22. okt 2012

@evulatko @monnn @sonka43 @slavka_2012 dievcata je to tam! Dnesny krvny test pozitivny! 😎

kerkyra
22. okt 2012

@zeina62 jen ze musim cekat,zitra se to snad konecne rozhodne.
@baculiatko40 gratuluju a preju,at se dari i dal 😉

zeina62
22. okt 2012

@kerkyra budem na teba mysliet 🙂 a daj vediet ako si dopadla

baculiatko40
22. okt 2012

@kerkyra dakujem 🙂 ale sme len na zaciatku... Dufam, ze vam vsetko dopadne dobre, velmi drzim palce! 😎

sonka43
22. okt 2012

@kerkyra este stale nevies?chuda dievca,prajem pevne nervy..neboj,bude dobre 🙂

sonka43
22. okt 2012

@baculiatko40 gratulujeme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre