Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

luca77
24. okt 2012

@kerkyra Moc držím palce, ať vše dobře dopadne. Já jsem stejně napnutá jako ty 😉

luca77
24. okt 2012

@sambuca Držím moc palce, ať to klapne 😉

luca77
24. okt 2012

Ahoj holky, mám dotaz, užívala některá z Vás Estrofem 2mg ( na růst sliznice) ? Já jsem si ho byla dnes vyzvednout v lékárně a z toho užívání jsem tak trochu jelen co mi lékárnice řekla. Na každý den je tam jedna tableta (jak oni píšou, kalendářové balení) ,samozřejemě mi to hned nedošlo. Jak to mám dělat až budu brát třeba 2 - 3 tbl. denně? Poradíte? Nebo mám jít znova do lékárny?

julinka87
24. okt 2012

@sambuca
Sabí ty jsi správná s tím testěním 😀
Ale myslím, že jestli jsi šla čůrat až po těch 15 minutách, jak říkali, tak mi věř, že ty dva broučky u sebe pořád máš 😉

evulatko
24. okt 2012

@luca77, ahojky🙂 a jak Ti to rekli v centru, jak to mas brat? Brala bych to podle toho, co Ti rekli tam🙂 Ony normalne to berou zeny v prechodu a ty to berou jednu tabletu denne a pak jim to vyjde na ten mesic...

evulatko
24. okt 2012

@sambuca, moc drzim palce, at to klapne🙂 Jinak ten Bioparox je bez receptu. To sis ale uz asi vyresila jinak🙂

sambuca
24. okt 2012

@luca77 Ahojky, pokud to máš na stimulaci endometria, tak já beru 1-1-1 tedy ráno-odpo-večer. Na všechny léky, co mi v Gennetu napsal Daněk a dal mi k němu dávkování, mi paní v lékárně popsala krabičky úplně jinak, ale tím se nezabývej. Rozhodující je to co čekli v CARu.

adella1
24. okt 2012

@sambuca tak ať se miminkam u tebe líbí 🙂 a neboj nevypadly z tebe 🙂držím pěstičky.

adella1
24. okt 2012

@luca77 Estrofem 2mg užívám i já na růst endometria 1-1-1 a je divné,že lékarnice ti napsala dávkování jinak??Ještě se mi to nestalo,vždy píšou přesně podle rozpisu Dr.jen asi jednou se mě zeptala,že dávkování znáte.Od zítřka ho už snižuju,zároveň s utrogestanem 🙂 🙂

anubis
24. okt 2012

@sambuca
Neboj,nic z tebe nevypadne,mě to taky napadlo a dr mi to přirovnala k tomu-jako když dáš mezi dva chleby zrnko máku a přiklopíš 😀 takže hlad bříško a odpočívej 🙂 a uvidíš,že to dopadne i bez mrazáčků 😉

sambuca
24. okt 2012

@anubis jééé děkuju Anubísku 🙂 sem plašan, co? Budu odpocivat a hladit, jak pises. Kolikaty den sis delala test s Honzickem?

sambuca
24. okt 2012

Jeste me holky napadlo, nebyla v tomhle tematu nekdy tabulka kdo je v jake fázi snazeni? Prijde mi to celkem funkcni a prehledny.. Jo a co Twininky, uz o ni neco nekdo vi? Pardon za pisu bez diakritiky, pisu z mobilu.

anubis
24. okt 2012

@sambuca
Já zkoušela test už 6tý den-jsem cvok-vím...samozřejmě nic-měla jsem jen třídenní embryjka,ale sedmý den už byl duch...a pak už jsem testila každý den až do testu z krve 🙂 ale asi jsem čekala dvojčátka a do prvního utz se jedno pustilo a vydržel jen Honzíček,ale zaplatpánbůh za něj 😀 vyšlo to hned napoprvé 😵 a Twininky psala,že se Kristýnka narodila 15.10 a je u rodičů,ozve se během týdne 🙂

sambuca
24. okt 2012

@anubis hahahááá, takže když já mám v bříšku 5ti denní blastocysty, tak by teoreticky mohla být šance to zachytit testem ten cca 6. - 7. den! Parááda 😀 Jsem úplně stejnej pošuk jako ty 😀

jitu27
24. okt 2012

Blahopřeju holky, moc vám to přeju, vím o čem to je! Já testila 12. den a to už byla čárka pěkně silná. Sambi neboj, určitě nic nevypadlo 🙂 , taky jsem se bála a sledovala každé píchnutí a hned lítala koukat na slipovku. Při předchozím nevydařeném IVF jsem za 10 dní dostala menstruaci, tak to byly nervy kolem toho období. Jinak transfér mi taky dělal Daněk, je moc šikovný.
luca77 estrofem jsem užívala 1-1-1.
Hodně štěstí!!!

anubis
24. okt 2012

@sambuca jako 6-7 den už bys tam mohla něco mít...když jsi měla 5tidenní embryjka 😎 tak at to co nejdřív uteče,at můžeš co nejdřív čůrat na testíky 😀

luca77
24. okt 2012

Samozřejmě, že mám od dr. předepsáno,jak to mám brát . Mám to předepsané na 8dní, 1-1-1-2-2-2-3-3 , myslím, že je to takhle, ted to nemám po ruce. Osmý den na UTZ. Já jsem předpokládala, že budou tablety normálně v platíčku a né jakoby takové plastové misce, kde jsou označeny dny (po-ne) a ke každému dni je přiřazena jedna tableta a přetáčí se to na ten určitý den. No a když budu jich brát víc denně, tak jak to mám brát, když v letáku je napsáno pouze 1tbl. denně!
@adella1 taky si měla takovéhle balení, jako mám já? Lékárnice mi právě jen ukázala, jak se to bere, nepsala mi jak to užívat, to mi řekla dle plánu. Já si nevšimla, že je to tam označený po dnech.

luca77
24. okt 2012

@sambuca jj, na růst sliznice to mám.

zeina62
25. okt 2012

@kerkyra anjelik neboj sa bude to dobre stale na teba myslim 🙂

zeina62
25. okt 2012

ahojte baby ako sa mate? tak ja som uz po ET v sobotu mi to robili,chcela som sa opytat co ste otehotneli citili ste nieco alebo vobec nic?mne vkladali dve kvalitne plastocysty, dufam ze su stale v brusku,snazim sa byt kludna ale obcas premyslam ci su tam stale,ale asi to je normalne ze mame strach.

adella1
25. okt 2012

@luca77 No takové dávkování jsem nikdy neměla?Ale tablety jsem měla ty samé,vždy jsem to brala postupně před transférem embryi.Mám ještě rozpis doma-4dny 1-0-0,3dny 1-0-1 a pak až do transféru 1-1-1 samozřejmně po transféru pořád 1-1-1-ráno-v poledne-večer 🙂 Já být tebou tak si zavolám do centra,já jsem měla přímo telefon na Dr. Jestly to dobře chápu tak ty to máš brát hned 1-1-1,pak 2-2-2 a pak 3-3 ?no není to nějak moc?já jsem sice nikdy se sliznicí problém neměla,tak nevím jak to máš ty?Já bych volala Dr.ten má tvou diagnozu,lékarnice ne.
@zeina62 Jé tak mně to dělali taky v sobotu,dvě blastičky a povedlo se 🙂 🙂 Mně nic ze začátku nebylo ani prsa nebyla nalitá jen bradavky pak začaly trochu bolet,sem tam píchlo.5 den jsem malilinko zašpinila a druhý den nic 7 den pozitivní testík 😀 a asi kolem 9dne špatně+- 🙂
Jinak prý bylo ve zprávách,že už nebudou dávat dvě embrya,ale jen po jednom?Nevíte o tom něco.

adella1
25. okt 2012

@zeina62 jinak hodně štěstí 🙂 🙂 ať se jim u tebe líbí

anubis
25. okt 2012

@zeina62
Každá to bere trochu jinak,já třeba 1-1-1 ale zase skoro 7 týdnů a sliznice mi narostla jen 7.5mm,ale stačilo to 🙂 neboj,vědí co dělají 😎 a mě začaly příznaky až za dlouho a nevolnosti kolem 7-8tt ale den transferu,se počítá jako cca 3tt 🙂 tak neboj,i když mě už se to ted lehce říká,já vím 😵

zeina62
25. okt 2012

@adella1 dakujem za odpoved a drzim ti palce do stastneho konca 🙂

zeina62
25. okt 2012

@anubis dakujem si ma velmi podporila , ja verim ze tento krat to vyde 🙂

kerkyra
25. okt 2012

MAMINKY
@anubis Honzíček
@brita dvojčátka
@twininky Kristýnka
@jitu27

TĚHULKY
@rosalu TP listopad
@zojaa TP listopad-dvojčátka
@clera TP leden
@reklamka TP leden
@petral TP březen
@adella1 TP květen-dvojčátka
@julinka87 TP červen-dvojčátka

PO ET
@kerkyra ET 28.9. krev 13.10. +,nízké hcg
@baculiatko40 krev 22.10. +
@zeina62 ET 20.10.
@sambuca ET 24.10.

ČEKÁ NA ET
@luca77
@sonka43
@staga
@veronikom

kerkyra
25. okt 2012

jestli najdete chyby,tak si to prosim zkopirujte a opravte,nebo doplnte.Nevim,jestli jsem na nekoho nezapomnela,ale docela se to blbe hleda 😉
@baculiatko40 jestli chces uz mezi tehulky,dej vedet.Ja jeste cekam,jak dopadne zitra kontrola🙂

sonka43
25. okt 2012

ahojte.Prave som dostala e-mail od >>Dr. Machaca z Brna..pise,ze mi moze darovane vajicka ponuknut prakticky bez cakania...je to mozne,Ze tam nie je cakacia doba?Alebo len velmi kratka? 🙂

zeina62
25. okt 2012

@sonka43 ano tam to ide celkom rychlo 🙂

sonka43
25. okt 2012

To som prekvapena,lebo vsade sa musi cakat par mesiacov 🙂 🙂 .Cakam na priatele,ked pride z prace,mame Dr. zavolat,tak som zvedava...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre